Şimdi Ara

##GTX660 Ti vs HD7950 Kullanıcı Testleri## (Tablo Eklendi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
255
Cevap
2
Favori
8.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar son günlerde tartışılan bazı konulara açıklık getirmek için testler yaptım, 7950/7870 sahibi arkadaşlarda aynı ayarlarda yapıp pm atarsa tablo oluşturabilirim yada kendi kartınızla kıyaslama yapmanız için ayar görünmeyenlerde ayarların ss sini de ayrıca ekledim.

NOT: Tüm bileşenler 7/24 kulandığım hızlarda çalışmaktadır.

KISACA TEST SİSTEMİ:

:::OYUN VE 3DMARK11 TESTLERİ:::

##GTX660 Ti vs HD7950 Kullanıcı Testleri## (Tablo Eklendi)... ##GTX660 Ti vs HD7950 Kullanıcı Testleri## (Tablo Eklendi)

##GTX660 Ti vs HD7950 Kullanıcı Testleri## (Tablo Eklendi)... ##GTX660 Ti vs HD7950 Kullanıcı Testleri## (Tablo Eklendi)... ##GTX660 Ti vs HD7950 Kullanıcı Testleri## (Tablo Eklendi)

Testlerde cpu farkını dikkate almaya lüzum yok çünkü bu seviye cpu larda bu çözünürlükte fark oluşmaz.Kartların fiyat farkını da dikkate aldığımızda f/p olarak aynı seviyede olduğunu görebilirsiniz, çünkü GTX660 Ti daha ucuz.

:::SONUÇ TABLOSU:::

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B.M.W -- 19 Mart 2013; 9:11:00 >

• test sistemi

##GTX660 Ti vs HD7950 Kullanıcı Testleri## (Tablo Eklendi)  ##GTX660 Ti vs HD7950 Kullanıcı Testleri## (Tablo Eklendi)  ##GTX660 Ti vs HD7950 Kullanıcı Testleri## (Tablo Eklendi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaan0101 -- 19 Mart 2013; 1:48:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kaan0101

1 saat içinde editleyecem

bende bu arada cod takılıyım, anakartın içinden bf3 çıktı multisine bakayım dedim kendi görüşümce cod un yanına bile yaklaşamaz hiç zevkli değil yani millet ne buluyor bu bf3 den anlamıyorum tamam single si iyiydi ama multisini beğenmedim.
  • takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.M.W

quote:

bende bu arada cod takılıyım, anakartın içinden bf3 çıktı multisine bakayım dedim kendi görüşümce cod un yanına bile yaklaşamaz hiç zevkli değil yani millet ne buluyor bu bf3 den anlamıyorum tamam single si iyiydi ama multisini beğenmedim.

ben ikisinide seviyorum codun yeri ayrı ama bf ile başladım codda oynanış daha hızlı bf3 ünde kapsamlı olması çok iyi detay harita araş kullanımı vs çok iyi yönleri var bf2 hatta 1942 zamanlarında başlasaydın müptelası olurdun :D

• quote:

quote:

BF 3 ün single modu oldukça berbat Ama multide tek geçilir

• Güzel inceleme olmuş gelsin diğerleri de bakalım bu kartlar arasında kalan arkadaşlara da fikir sahibi olması açısından faydalı olur. Kaynak gösterilen sitelerin driver vb. sebeblerle verilen rakamlar birbirini tutmamak ta burada birinci elden görmüş oluruz güncel durumu. Teşekkürler.
  • quote:

quote:

Close Quarters falan mı oynadın?

• Kartlar aynı sistemde denenmedikten sonra %100 doğru sonuç elde edilemez fakat fikir verici olacağı kesin. Şimdiden kolay gelsin.
  • güzel inceleme
  • Bu arada 670 TL ye özel soğutmalı GTX660 Ti bulunabiliyor ama bu fiyata 7950 görmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fleshstorm666

quote:

quote:

Close Quarters falan mı oynadın?

scavenger oynamıştır kesin

• testleri ekledim kartı günlük kullandığın değerlerin altında olan hızda bir değer verdim netice ortada testlerde işlemci ve bellek farklarınıda göz önünde bulundurun 3dmarkta oc ile daha iyi sonuçlar alınıyor istek olursa eklerim kısacası 1000/1500 de çalışan 7950 -- 1270/ 7200 e boost olan 660 ti den genel anlamda üstün
  • Yakın gibiler işte yanlız anlamadığım sizin 7950 OC yok diye 60 derece civarı iken 660 ti 78 e çıkmış OC ile bu sıcaklık durumu 7950 de oluyormu 15 20 derece sıcak geldi bana :) Ya da ortam sıcaklığından kaynaklanıyordur bilemedim kışın böyle ise yazın ne olur diye düşündüm bir an :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realturk -- 19 Mart 2013; 2:05:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: realturk

Yakın gibiler işte yanlız anlamadığım sizin 7950 OC yok diye 60 derece civarı iken 660 ti 78 e çıkmış OC ile bu sıcaklık durumu 7950 de oluyormu 15 20 derece sıcak geldi bana :) Ya da ortam sıcaklığından kaynaklanıyordur bilemedim kışın böyle ise yazın ne olur diye düşündüm bir an :)

yakın gibisimi var çoğu 660 ti skoru biraz oc li 670 skoruna denk veya fazla sıcaklık fazla çıkmıyor kartta overcloklasan bile directcu2
  • quote:

testleri ekledim kartı günlük kullandığın değerlerin altında olan hızda bir değer verdim netice ortada testlerde işlemci ve bellek farklarınıda göz önünde bulundurun 3dmarkta oc ile daha iyi sonuçlar alınıyor istek olursa eklerim kısacası 1000/1500 de çalışan 7950 -- 1270/ 7200 e boost olan 660 ti den genel anlamda üstün

Özel tasarım, fakat direkt aldığımız gibi kullanan bir çok kişi var benim gibi, fazla detaylı anlamayan diyeyim, ben 660ti aldım, 7950'den %5 geri olduğuna kanaat getirmiştim alıken.
    Yani,
    Asus 7950 top
    Asus 660ti top dersek, standart boost değerleri ile , gelenler ile yani.

Hangisi daha iyi seçim olur,
    performans
    phsyx
    tressfx
    cuda

Bunları katarsak?

• 7950 gibi bir kart stok hızında kullanılmaz zaten voltajsız 1080 gibi bir değerde çalışıyor physx filan işin icine girerse tercihihin zaten nvidia olmalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok güzel konu bende bu iki kart arasındayım güncel driverlar ile test sonuçları ve tartışmadan uzak objektif yorumlarla karar vermemiz kolaylaşır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: realturk

Yakın gibiler işte yanlız anlamadığım sizin 7950 OC yok diye 60 derece civarı iken 660 ti 78 e çıkmış OC ile bu sıcaklık durumu 7950 de oluyormu 15 20 derece sıcak geldi bana :) Ya da ortam sıcaklığından kaynaklanıyordur bilemedim kışın böyle ise yazın ne olur diye düşündüm bir an :)

yakın gibisimi var çoğu 660 ti skoru biraz oc li 670 skoruna denk veya fazla sıcaklık fazla çıkmıyor kartta overcloklasan bile directcu2

B.M.W. döktürmüş o zaman :) sonuçta 660ti alan birininde stok hızında kullanılmadığı zaman sonuç ortada. Fiyat olarak da bakarsak 660 ti daha iyi bir seçenek gibi :) Sadece ısı olayı biraz kafamı kurcaladı ama alınan değerler de ortada. Tabi ki Chris Brown ın bahsettiği gibi işlemci ram vs. sistemlerinizde farklılıklar var bu ne kadar etki etti bilemiyorum. Zaman ayırıp test yaptığınız için teşekkürler.

• quote:

quote:

ölürüm bf3 ve bf4'ten vazgeçmem 6 bin tl sistem topladık sırf bu oyun için

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.