Şimdi Ara

Piranha Business Tab 10.1 Root, ClockWorkMod, CyanogenMod 10 4.1.1

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
6.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  Piranha Business Tab 10.1 Root, ClockWorkMod, CyanogenMod 10 4.1.1

Piranha Business Tab 10.1 nasıl Root edilir, ClockWorkMod nasıl yüklenir, CyanogenMod 10 4.1.1 nasıl yüklenir, Piranha Business Tab 10.1 driver ları yükleyemiyorum diyenler, Piranha Official ROM 4.1.1 ile CyanogenMod 10 4.1.1 arasında ne fark diye merak edenler linklerini verdiğimi videoları izlesinler!!!

Part-1: Youtube Part-1

Part-2: Youtube Part-2

Part-3: Youtube Part-3

Piranha Business Tab 10.1 CyanogenMod 10 Jelly Bean 4.1.1 İnceleme: İnceleme

Açıklamalar:

Yapılacak işlemler sonunda tabletiniz brick olabilir, flash card ınız yanabilir ve tabletiniz garanti dışına çıkabilir. Bu işlemler tamamen kendi inisiyatifinize kalmış tümüyle sizin riskiniz altındadır. Bu durumdan Piranha Firması sorumlu değildir ve anlatımı yapan kişi olarak ben de sorumluluk üstlenmiyorum. Arkadaşlar tekrar tekrar üstüne basa basa söylüyorum, Root nedir? ClockWorkMod nedir? CyanogenMod nedir? Bunlar hakkında en ufak bir bilgi sahibi değilseniz bu işe hiç kalkışmayın aksi taktirde tabletiniz kullanılamayacak duruma gelebilir.

Önemli Not : CyanogenMod 10 Jelly Bean 4.1.1 Piranha Business Tab 10.1 henüz tam olarak desteklenmemektedir, çünkü compatibility zip dosyası mevcut değil bu yüzden dokunmatik ekran ve kamera çalışmamaktadır. Bu videolar sadece merak edenler için bilgi edindirmek amaçlı olarak çekilmiştir. Her türlü işlem sizin inisiyatifinizded
    ir.

ÖNEMLİ NOT: CYANOGEN MOD 10 YÜKLERSENİZ TABLETİNİZİN DOKUNMATİK EKRANI ÇALIŞMAYACAKTIR. BU VİDEOLAR PİRANHA BUSİNESS TAB 10.1 E CYANOGEN MOD YÜKLENEBİLİR Mİ? YÜKLENİRSE NE OLUR? NASIL YÜKLENİR? SORULARINA CEVAP VERMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞTIR!!!

Yapılan işlemler ICS 4.0.3 üzerinde yapılmıştır!!!!!!!!!!

Burada antılan işlemler tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Bu işlemlerden sonra tabletinizi brick olabilir, flash card ınız yanabilir ve garanti dışında bırakılabilirsiniz. RİSK SİZİNDİR!!!

Piranha Business Tab 10.1 Root, ClockWorkMod ve CyanogenMod 10 nasıl yüklenir?

Gerekli Dosyalar ve Programlar :
    -CyanogenMod 10 Rom İndir: XDADEVELOPERS

-Android Unlock Root 3.1 + Instructions
    -ClockWorkMod
    -SnapPea_2.36.0.2485_newuser

3'ü bir arada indir : MediaFire

Açıklamalar:

'' SnapPea_2.36.0.2485_newuser'' programını yüklemeden önce tabletinizi bilgisayara usb kablosu aracılığı ile bağlayın ve hata ayıklama modu açık olsun sonra bilgisayarınıza SnapPea_2.36.0.2485_newuser programı yükleyin ve bekleyin program otomatik olarak tabletinizi tanıyacak ve driver ını yükleyecektir.

Tabletinizin driver larının yüklendiğinden emin olun!!!

Eğer her şey tamamsa ve tabletimizin root edilmediğini ya da root lu mu değil mi anlamak için Android Unlock Root 3.1 + Instructions programını yüklüyoruz. Tabletimizi hata ayıklama modunda açık iken usb kablo aracılığı ile bilgisayarımıza bağlıyoruz. Root tuşuna basarak videodaki yönergeleri izliyoruz, tabletimiz root edilmiş ise program söylecektir root edilmemiş ise root edecektir ve tableti yeniden başlatacaktır.

Root etme işlemi tablete tamamen hükmedebileceğimiz anlamına gelir, log dosyalarıyla oynayabilir, tablete unofficial rom yükleyebilir, google play de izin isteyen uygulamalar yüklenebilir vs.

Root etme işlemi tamamlandıktan sonra ClockWokMod yükleme işlemine geçebiliriz.

ClockWorkMod tabletlere unofficial rom yükleme imkanı tanıyan ve sorunsuz çalışan recovery manager dır.

Antılan işlemler eksiksiz biçemde yapıldıysa ClockWorkMod dosyasını açıp, gizli dosyaları göster dedikten sonra adb dosyasına sağ tıklayarak özellikler - uyumluluk - bu programı yönetici olarak çalıştır- uygula ve tamama tıklıyoruz.
    Bu işlemden sonra Kullanıcı Hesap Denetimi ayarlarında hiçbir zaman uyarma yapıyoruz.
    ClockWorkMod dosyasını açıyoruz ve CWM yi açıyoruz ve enter e basıyoruz. Press any key yazısını tekrardan görünce tekrardan enter e basıyoruz ve tablet kendini yeniden başlatır.

Tablet açıldıktan sonra tekrardan tableti bilgisayarımıza bağlıyoruz ve usb depolama birimini açıyoruz. Tabletimizin dahilini ''yukle'' isminde bir dosya açıyoruz ve bu dosyanın içinde zip li haliye indirdiğiminiz CM 10, Google App ve Compatibility Zip (henüz mevcut değil) dosyalarını atıyoruz ve usb depolama birimini kapatıyoruz. Burada eksik olan bir takım dosyalar yüzüden tabletimizin dokunmatik ekranı ve kamerası çalışmıyor. Romu geliştiren kişi videoda bahsettiğim modeller için compatibility zip dosyaları geliştirip yayınlamış fakat Piranha Business Tab 10.1 e uygun compatibility zip dosyası bulunmamaktadır. Eğer uygun compatibility zip dosyası mevcut olursa aynı şekilde açıtığımız '' yukle '' isimli dosyanın içine zip haliyle atıyoruz!!!

Tabletimizde menü ye geliyoruz ve NOVO7Tools a giriyoruz ve Power sekmesinde altında bulunan Recovery basıyoruz ve tablet yeniden başlar ve ClockWorkMod da açılır. Burada Home tuşunu yön vermek için ve Power tuşunu da Yes veya No demek için kullanıyoruz. Öncelikle Wipe Data Factory ve Wipe Chache silinir. 3. aşamada install zip from sekmesine girilir ve choose zip from internal sd card a girilir ve attığımız zip dosyaları yüklenir. Yani CM10, Google App ve Compatibility Zip (henüz mevcut değil) aynı yolla yüklenir.

Yükleme tamamlandıkta sonra power tuşuna uzun süreli basarak tablet kapatılır ve tekrar uzun süreli basılarak tablet açılır ve tablet CyanogenMod 10 Jelly Bean 4.1.1 de çalışmaya başlar . Hay
    ırlı Uğu
    rlu OLSUN!!! :)

Edit: CM10 nun update me uygulamasını kullanarak kamera için gerekli driver ı tablet üzerinden basit bir şekilde indirip zip dosyasını yükleyebilirsiniz. Dokunmatik ekran için hala bir çözüm yok!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SmiLeToLife -- 30 Mart 2013; 17:25:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SmiLeToLife

Piranha Business Tab 10.1 nasıl Root edilir, ClockWorkMod nasıl yüklenir, CyanogenMod 10 4.1.1 nasıl yüklenir, Piranha Business Tab 10.1 driver ları yükleyemiyorum diyenler, Piranha Official ROM 4.1.1 ile CyanogenMod 10 4.1.1 arasında ne fark diye merak edenler linklerini verdiğimi videoları izlesinler!!!

Açıklamalar:

Yapılacak işlemler sonunda tabletiniz brick olabilir, flash card ınız yanabilir ve tabletiniz garanti dışına çıkabilir. Bu işlemler tamamen kendi inisiyatifinize kalmış tümüyle sizin riskiniz altındadır. Bu durumdan Piranha Firması sorumlu değildir ve anlatımı yapan kişi olarak ben de sorumluluk üstlenmiyorum. Arkadaşlar tekrar tekrar üstüne basa basa söylüyorum, Root nedir? ClockWorkMod nedir? CyanogenMod nedir? Bunlar hakkında en ufak bir bilgi sahibi değilseniz bu işe hiç kalkışmayın aksi taktirde tabletiniz kullanılamayacak duruma gelebilir.

Önemli Not : CyanogenMod 10 Jelly Bean 4.1.1 Piranha Business Tab 10.1 henüz tam olarak desteklenmemektedir, çünkü compatibility zip dosyası mevcut değil bu yüzden dokunmatik ekran ve kamera çalışmamaktadır. Bu videolar sadece merak edenler için bilgi edindirmek amaçlı olarak çekilmiştir. Her türlü işlem sizin inisiyatifinizded
    ir.

ÖNEMLİ NOT: CYANOGEN MOD 10 YÜKLERSENİZ TABLETİNİZİN DOKUNMATİK EKRANI ÇALIŞMAYACAKTIR. BU VİDEOLAR PİRANHA BUSİNESS TAB 10.1 E CYANOGEN MOD YÜKLENEBİLİR Mİ? YÜKLENİRSE NE OLUR? NASIL YÜKLENİR? SORULARINA CEVAP VERMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞTIR!!!

Burada antılan işlemler tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Bu işlemlerden sonra tabletinizi brick olabilir, flash card ınız yanabilir ve garanti dışında bırakılabilirsiniz. RİSK SİZİNDİR!!!

-ClockWorkMod

Açıklamalar:

'' SnapPea_2.36.0.2485_newuser'' programını yüklemeden önce tabletinizi bilgisayara usb kablosu aracılığı ile bağlayın ve hata ayıklama modu açık olsun sonra bilgisayarınıza SnapPea_2.36.0.2485_newuser programı yükleyin ve bekleyin program otomatik olarak tabletinizi tanıyacak ve driver ını yükleyecektir.

Eğer her şey tamamsa ve tabletimizin root edilmediğini ya da root lu mu değil mi anlamak için Android Unlock Root 3.1 + Instructions programını yüklüyoruz. Tabletimizi hata ayıklama modunda açık iken usb kablo aracılığı ile bilgisayarımıza bağlıyoruz. Root tuşuna basarak videodaki yönergeleri izliyoruz, tabletimiz root edilmiş ise program söylecektir root edilmemiş ise root edecektir ve tableti yeniden başlatacaktır.

Root etme işlemi tablete tamamen hükmedebileceğimiz anlamına gelir, log dosyalarıyla oynayabilir, tablete unofficial rom yükleyebilir, google play de izin isteyen uygulamalar yüklenebilir vs.

ClockWorkMod tabletlere unofficial rom yükleme imkanı tanıyan ve sorunsuz çalışan recovery manager dır.

Antılan işlemler eksiksiz biçemde yapıldıysa ClockWorkMod dosyasını açıp, gizli dosyaları göster dedikten sonra adb dosyasına sağ tıklayarak özellikler - uyumluluk - bu programı yönetici olarak çalıştır- uygula ve tamama tıklıyoruz.
    Bu işlemden sonra Kullanıcı Hesap Denetimi ayarlarında hiçbir zaman uyarma yapıyoruz.
    ClockWorkMod dosyasını açıyoruz ve CWM yi açıyoruz ve enter e basıyoruz. Press any key yazısını tekrardan görünce tekrardan enter e basıyoruz ve tablet kendini yeniden başlatır.

Tablet açıldıktan sonra tekrardan tableti bilgisayarımıza bağlıyoruz ve usb depolama birimini açıyoruz. Tabletimizin dahilini ''yukle'' isminde bir dosya açıyoruz ve bu dosyanın içinde zip li haliye indirdiğiminiz CM 10, Google App ve Compatibility Zip (henüz mevcut değil) dosyalarını atıyoruz ve usb depolama birimini kapatıyoruz. Burada eksik olan bir takım dosyalar yüzüden tabletimizin dokunmatik ekranı ve kamerası çalışmıyor. Romu geliştiren kişi videoda bahsettiğim modeller için compatibility zip dosyaları geliştirip yayınlamış fakat Piranha Business Tab 10.1 e uygun compatibility zip dosyası bulunmamaktadır. Eğer uygun compatibility zip dosyası mevcut olursa aynı şekilde açıtığımız '' yukle '' isimli dosyanın içine zip haliyle atıyoruz!!!

Tabletimizde menü ye geliyoruz ve NOVO7Tools a giriyoruz ve Power sekmesinde altında bulunan Recovery basıyoruz ve tablet yeniden başlar ve ClockWorkMod da açılır. Burada Home tuşunu yön vermek için ve Power tuşunu da Yes veya No demek için kullanıyoruz. Öncelikle Wipe Data Factory ve Wipe Chache silinir. 3. aşamada install zip from sekmesine girilir ve choose zip from internal sd card a girilir ve attığımız zip dosyaları yüklenir. Yani CM10, Google App ve Compatibility Zip (henüz mevcut değil) aynı yolla yüklenir.

Yükleme tamamlandıkta sonra power tuşuna uzun süreli basarak tablet kapatılır ve tekrar uzun süreli basılarak tablet açılır ve tablet CyanogenMod 10 Jelly Bean 4.1.1 de çalışmaya başlar . Hay
    ırlı Uğu

Edit: CM10 nun update me uygulamasını kullanarak kamera için gerekli driver ı tablet üzerinden basit bir şekilde indirip zip dosyasını yükleyebilirsiniz. Dokunmatik ekran için hala bir çözüm yok!!
    dostum bende business II tab 9 var

4.0.4 de root lu iken 4.1 e geçtim root kayboldu nasıl root ederim?

sendeki ile aynı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qqqqqq0 -- 19 Mart 2013; 17:56:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: qqqqqq0

quote:

Orijinalden alıntı: SmiLeToLife

Açıklamalar:

Önemli Not : CyanogenMod 10 Jelly Bean 4.1.1 Piranha Business Tab 10.1 de stabil olarak çalışmadı çünkü compatibility zip dosyası mevcut değil bu yüzden dokunmatik ekran ve kamera çalışmamaktadır. Bu videolar sadece merak edenler için bilgi edindirmek amaçlı olarak çekilmiştir. Her türlü işlem sizin inisiyatifinizded
    ir.

-ClockWorkMod

Açıklamalar:

Tablet açıldıktan sonra tekrardan tableti bilgisayarımıza bağlıyoruz ve usb depolama birimini açıyoruz. Tabletimizin dahilini ''yukle'' isminde bir dosya açıyoruz ve bu dosyanın içinde zip li haliye indirdiğiminiz CM 10, Google App ve Compatibility Zip (henüz mevcut değil) dosyalarını atıyoruz ve usb depolama birimini kapatıyoruz. Burada eksik olan bir takım dosyalar yüzüden tabletimiz stabil çalışmıyor. Romu geliştiren kişi videoda bahsettiğim modeller için compatibility zip dosyaları geliştirip yayınlamış fakat Piranha Business Tab 10.1 e uygun compatibility zip dosyası bulunmamaktadır. Eğer uygun compatibility zip dosyası mevcut olursa aynı şekilde açıtığımız '' yukle '' isimli dosyanın içine zip haliyle atıyoruz!!!

ırlı Uğu

dostum bende business II tab 9 var

4.0.4 de root lu iken 4.1 e geçtim root kayboldu nasıl root ederim?

sendeki ile aynı mı?

aynı yöntemle root edebilirsiniz bu root işlemi sadece Piranha Business Tab 10.1 e özgü değil yani. driver larınız yüklü olması lazım bilgisayarınızda, hata ayıklamasını da açık olması tabletin, usb kablosu ile bağlağın UnLockroot programı ile root edin ...

• tşk ederim uygun rom çıkarsa haber verirsen yükleriz şöyle sorunsuz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qqqqqq0

tşk ederim uygun rom çıkarsa haber verirsen yükleriz şöyle sorunsuz...

merhaba, xdadevelopers da konuyu açtım ve bu duruma çözüm arıyorum. Ben yaptım diyen birisi diyen çıktı ama hangi tablete yaptı bilmiyorum en azından çözülebilir bir durum olduğunu anlaşılıyor yakında bende çözerim :) gerçekten CM10 4.1.1 bambaşka bir şey ...

Açtığım konuya bir göz atın:
    xdadevelopers

• Beyler biraz araştırdım rom nedir falan diye benimde Piranha Business II 10.1 inch tab var.Şuana kadar kastığını az gördüm Dead trigger falan ultra ayarlara alınca zorluyor gibi oluyor.Yani bu romun kattığı şeyler ne bu brick riskini almaya değermi ?
  • Kardeşim ellerine sağlık çok güzel bi anlatım olmuş.Dediğin gibi Piranhanın sitesindeki programlarla olmuyordu.
    Bende Business Tab 7.0 8GB tabletle denedim.Program tabletiniz zaten rootlu tekrar rootlamak ister misiniz dedi bende evet dedim çünkü bazı programlar rootsuz görüyordu.Bakalım izlenimlerimi yazarım.Tekrar teşekür ederim.
  • Piranha Business Tab 7 CyanogenMod 10.1 (Android 4.2.2) yükledim ve onda da aynı şekilde dokunmatik ve kamera çalışmıyor. Piranha'nın kendi romunda (4.1.1) ayıkladığım driverlerı CyanogenMod 10.1 içine attım ama bu seferde CyanogenMod yazısında dondu. Dokunmatik en kısa sürede çözüm bulmak gerekiyor yoksa Piranha'nın eline mahkumuz. Bu arada Android 4.2.2 Android 4.1.1'e göre daha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-50DF6FD1D -- 22 Haziran 2013; 18:12:44 >
  • Piranha Business Tab 7 CyanogenMod 10.1 (Android 4.2.2) yükledim ve onda da aynı şekilde dokunmatik ve kamera çalışmıyor. Piranha'nın kendi romundan (4.1.1) ayıkladığım driverları CyanogenMod 10.1 içine attım ama bu seferde kapatıp açtığım zaman CyanogenMod yazısında dondu ve açılmadı. Dokunmatiğe en kısa sürede çözüm bulmak gerekiyor yoksa Piranha'nın eline mahkumuz. Bu arada Android 4.2.2 Android 4.1.1'e göre daha görsel ve daha hızlı.
  • Root lu olan tableti tekrardan Root ettiğiniz de tabletinizin dahili olarak sd card gibi gördüğü hafızayı tanımama riski vardır!
  • quote:

Orijinalden alıntı: okancan714

Kardeşim ellerine sağlık çok güzel bi anlatım olmuş.Dediğin gibi Piranhanın sitesindeki programlarla olmuyordu.
    Bende Business Tab 7.0 8GB tabletle denedim.Program tabletiniz zaten rootlu tekrar rootlamak ister misiniz dedi bende evet dedim çünkü bazı programlar rootsuz görüyordu.Bakalım izlenimlerimi yazarım.Tekrar teşekür ederim.

Root lu olan tableti tekrardan Root ettiğiniz de tabletinizin dahili olarak sd card gibi gördüğü hafızayı tanımama riski vardır!
  • quote:

Orijinalden alıntı: miroctas

Piranha Business Tab 7 CyanogenMod 10.1 (Android 4.2.2) yükledim ve onda da aynı şekilde dokunmatik ve kamera çalışmıyor. Piranha'nın kendi romundan (4.1.1) ayıkladığım driverları CyanogenMod 10.1 içine attım ama bu seferde kapatıp açtığım zaman CyanogenMod yazısında dondu ve açılmadı. Dokunmatiğe en kısa sürede çözüm bulmak gerekiyor yoksa Piranha'nın eline mahkumuz. Bu arada Android 4.2.2 Android 4.1.1'e göre daha görsel ve daha hızlı.

script.bin dosyasınında orjinal romdan kopyanalıp cm10 a dakiyle değiştirilmesi gerekiyor. Script.bin de ve Driver dosyalarının compile edilmesi lazım vs. basit bir kopyala yapıştır işlemi değil kısacası. saygılar
  • Peki sen yapabildin mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba ;

Bu işlemler sonucunda piranha business tab 10.1 android logosunda takılı kalıyor yarı brick olmuş ise bunun bir çözümü var mıdır ? ses kısma ya da açma tuşu olmadığı için recovery moda girme ya da ayarlardan recovery mode geçme imkanı da olmuyor. Kabloyu takarak birşeyler yapma imkanı var mı ? ve de home tuşunun yanında iki delik var biri reset sanırım diğerini anlayamadım, o delikleri kullanılarak birşeyler yapılabilir mi ?

Teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.