Şimdi Ara

Nokia'dan Samsung'a ilginç gönderme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
0
Favori
3.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nokia'dan Samsung'a ilginç gönderme

Samsung'un kısa süre önce tanıtılan amiral gemi modeli Galaxy S4'ü eleştirenler kervanına Nokia da katıldı.

Nokia Twitter hesabı üzerinden mesaj gönderirken, üslubun biraz sert olduğu gözlerden kaçmadı. Nokia, ilk olarak lansman sonrası bir tweet atarak sınav esnasında yanındaki arkadaşından kopya çekmeye çalışan bir öğrenci kompozisyonu paylaştı. Öğrenci kopyayı ise tüketici odaklı yenilik konulu derste çekiyor.

Nokia, resimde kimin kim olduğu tahminini ise takipçilerine bırakmış. Nokia sonraki tweet'inde ise hiç bir şeyin ilk olmanın heyecanından daha iyi hissettirmeyeceğine vurgu yaparak, kablosuz şarj, yenilikçi kamera gibi kavramların kendileri tarafından ilk olarak ortaya konulduğuna dikkat çekiyor. Ayrıca mesajdaki görselde de yenilik ve kopyacılığa vurgu yapılıyor.

Şüphesi Nokia'nın biraz agresif olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Ancak geçen yıl Samsung, Galaxy S3 modeli ile kablosuz şarj konusunu gündeme getirmiş fakat gerekli aksesuarlar biraz gecikmişti. Nokia ise Galaxy S3 modelinden aylar sonra Lumia 920 modeli ile kablosuz şarjı yaygın kullanıma sunmuştu. Bu bakımdan pek ilk olduğu söylenemez. 

Galaxy S4'ün daha lansman esnasında rakiplerini oldukça rahatsız ettiği görülüyor. Galaxy S serisiyle deyim yerindeyse Android dünyasının tozunu attıran Samsung'un yeni amiral gemi modeli ile de büyük satış rakamlarına ulaşması bekleniyor.  

• Kablosuz şarj ekipmanina bayil 180 TL sonra telefonu üzerine koyup , ekipmanida kabloyla sarja tak.

Hangisi hangisinden kopya çekmiş bilmiyorum ama ikiside sinavi geçemedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir dev çırpınıyor.

• Nokia kendini kandırmaya devam etsin bu kafayla bi cacık olmaz 3310 üretip satsınlar belki birinin kafasına atmak için alır millet...

• Samsung bizi hayal kırıklığına uğrattı.
  • Noki senden symbian telefon bekliyoruz. :DD

• Kablosuz şarj daha Nokia elma topluyorken Palm'ın cihazlarında kullanıyordu. Ayrıca Galaxy S3 de tanıtılırken kablosuz şarjı desteklediği belirtilmişti. Sadece uyumlu arka kapak takmak gerekiyordu.

Videoda geçen Palm Touchstone da bahsettiğim Palm cihazlarını şarj eden ünitenin ta kendisi.

Nokia'dan Samsung'a ilginç gönderme

Endüstri standardı haline gelen bir özelliği çalıntı olarak nitelemek ancak ucuz firmalara yakışır. Son olarak Galaxy S4'te Pureview teknolojisi ile alakalı bir yenilik göremedim ben. Kameranın bu sefer rekabetçi olması üzmüş sanırım. Tebrikler Nokia.

• evet DH ın ne olduğunu biliyoruz Android'in fahri kapı bekçisi

• İlginç.. Bir yandan Htc bir yandan Nokia Bana göre bir özelliğin en iyi şekilde sunulması daha önemli.. Bunu hangi firma yapıyorsa helal olsun derim.. (ilk çıkaranada...)
    Bir şeyin patentini alabilirsin ama başka bir firmanın onu kullanmasına da engel olmamalılar çünkü bunlar bizim için yapılıyor.
  • Bu kablosuz sarj cihazi USB gibi mi kalitesiz sarj ediyor yoksa prizden sarj ettigimiz gibimi ?

• Arkadaşlar uçan telefon falan mı bekliyorsunuz? Daha telefon gelmeden neyin hayal kırıklığını yaşıyorsunuz anlamıyorum.

• nokya sen git kumda oyna aslan

• Nokia'dan Samsung'a ilginç gönderme

resmin doğrusu bu olmasın bu resimde apple la samsung yer değiştirdi( yada samsung artık kendi yeni şeyler geliştiriyor apple ondan birşeyler alıyor demeyelim) ama nokia halen aynı yerde görünen o ki
  • Herkes saldiriyosa s4 iyidir. Ciksin gemen aliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Reanimate

Bu kablosuz sarj cihazi USB gibi mi kalitesiz sarj ediyor yoksa prizden sarj ettigimiz gibimi ?

hocam yaklaşık yüzde 30 gibi bir kayıpla şarj ediyor... 10 saatte şarj olacak batarya 13 saatte falan oluyor pratikde... L920 incelemesinde duymuştum...
  • Çocuk gibi bunlar da ya.
  • Bunlara vakit ayıracaklarına L920 nin eksikleriyle ilgilenseler süper olacak.

• EEEEeee HTC ve Nokia tutuşmaya başladı. Bakalım Apple nasıl karışacak olaya :)))

• Nokia ne hallere düşmüş, üzüldüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: sweatcan

Bunlara vakit ayıracaklarına L920 nin eksikleriyle ilgilenseler süper olacak.

L920 nin eksiklerini bir sayarmısınız merak ettim gözle kontrolden mi bahsediyorsunuz mesala
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.