Şimdi Ara

İddia : LG, 5.2 inçlik ekrana sahip Nexus 5 modelini hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
1
Favori
2.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• İddia : LG, 5.2 inçlik ekrana sahip Nexus 5 modelini hazırlıyor

LG'nin geçen yıl ki Google işbirliği ile piyasaya sürdüğü Nexus 4 akıllı telefonu sonrasında firmanın ikinci bir Nexus cihazı için işbirliğini devam ettireceği farklı kaynaklardan gündeme gelmişti.

Bugün ortaya çıkan bir görsele göre LG'nin Nexus 5 akıllı telefonu için hazırlık yaptığı iddia ediliyor. LG, Nexus 4 modelini asıl olarak Optimus G modelini biraz makyajlayarak elde etmişti. Ancak bu kez LG, Nexus cihazı için orijinal bir tasarım yapıyor.

Nexus 5 modelinde iddialara göre 5.2 inçlik Full HD OLED ekran, 2.3GHz saat hızına kadar çıkabilen 4 Krait 400 çekirdekli Snapdragon 800 MSM8974 işlemci, Adreno 330 grafik birimi, 3GB LPDDR3 RAM, 16GB/32GB/64GB depolama kapasitesi, 16MP çözünürlüke OmniVision üretimi arka kamera, ön tarafta çift hoparlör, 30 kare/saniye hızında 4K video kaydı, optik imaj sabitleme, HDR video, yeni nesil arka aydınlatmalı sensör, 3300mAh batarya, 3G/4G desteği şeklinde özellikler bulunacak. LG'nin modelinin kod adı ise Megalodon. 

Özelliklere bakıldığında LG ve Google'ın geçmişten dersler çıkardığı görülüyor. Full HD çözünürlüğü gerçek anlamda kaldırabilecek Qualcomm çözümü olduğu belirtilen Snapdragon 800, 4K çözünürlüğe destek verebilen yeni nesil kamera sensörü ve daha geniş depolama seçenekleri ile LG, geçmişi unutturacak gibi görünüyor.

Görselin ne kadar gerçek olduğu bilinmiyor ancak Ekim ayında satışa çıkacağı belirtilen modelin Google I/O 2013 etkinliğinde tanıtılması beklenmiyor. 

• 5.2'nin 2'si ne alaka onu çözemedim?

• nexsus serisi bi sağlam donanımla gelse patlama yapıcak ama adamlar yapmakmı istemiyor çözemedim daha..

• Bu urun Haziran'a kadar gelsin uygun fiyatla kral olur kral

• Boyle cikarsa mukemmel. Tasarim olsun, donanim olsun, guncelleme olsun Tam alinacak telefon.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4k video, Snapdragon 800, 3g ram mi? bir nesil ileri gitmiş telefon eğer bu dedikleri özelliklerle çıkarsa da batarya yine yetersiz.
  • gerçekleşmiycek bir kehanet. neden 3300 mah batarya denilmiş de 3200 denilmemiş. Motorola nın özelliklerinden kopyalanmış milleti çekmek için.

• 4k video mu ohaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

• Yalan haber :-D Nexus hayatta bu kadar güçlü gelmez illaki bi kaç eksiği olur her zamanki gibi, diyelim ki oldu bu seferde üretimi olmaz Nexus4 gibi :D

• niye 5.2 arkadaş? cep telefonları büyümeye devam mı edecek yahu

• Fotoğraftaki tasarım çok güzel ve yenilikçi görünüyor. Nexusa gelince; Güncelleme vs. hizmeti gerçekten çok iyi fakat Google Android'in nexuslarla gelen standart arayüzünü kökten değiştirmesi gerektiğini düşünüyorum. Çok sade bir yapısı var. İnsan böyle yeni bir cihaz aldımı karıştırası geliyor. Ordan oraya girip böyle özelliklerini keşfetmek istiyor. Ben ios'u da bu yüzden sevmiyorum. Bu benim kendi düşüncem. Katılmayabilirsiniz saygı duyarım :) (Bahsettiğim şey karmaşa değil yani HTC'nin Sense'i, gibi olsun diyorum.)

• Adamlar sağlam Titan sallamışlar ama gerçek olsaydı dehşet olurdu

• Ortalık söylenti dolu. X Phone çıkıcak piyasaya onunda sağlam olacağı söylendi ki tam bu haber üzerine nasıl olucak bilinmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: mpolat35

Boyle cikarsa mukemmel. Tasarim olsun, donanim olsun, guncelleme olsun Tam alinacak telefon.

Nexus 4'dede öyle deniyordu sonra kamera berbat browserda bile ısınıyor şöyle böyle bir sürü yorum geldi cihazı hep kötülediler kağıt üstünde cihazlar iyi ama bize verdiği performans kağıt üzerindeki gibi olmayabiliyor.
  • Oldumu hocam ya benim telefon almam lazim yapdiginiz habere bak ya ben yine mi beklicem olmas olsun ya ekim ayi bari I/O 2013 etkinliği nezaman bu ay veya
    önümüzdeki ay olsa iyi olur kanimca :((((((((((((((((((((

• 2012 de 4 cekirdek 2gb ramle Nexus 4'ü getirdi adamlar, bu özellikleri de bu sene getirebilirler..Zaten Son çeyrek de çıkacağı söylenmiş...Note 3 ile kapışırlar..
  • Mesut Çevik ‏@mesutcevik
    @mr_erdemir Biri fantezilerini yazıya döküp haber olarak yayınlamış :D
  • Watch Dogs ne alaka lan

• fazla uçmuş dedikoduları yazan da şu konsept tasarım şahaneymiş

• Lg hazırlıyorsa zıçtık

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.