Toyota Avensis: Tek Kelimeyle Kusursuz
44 Cevap32418 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
27 Mayıs 2006; 11:52:26 

Japon Toyota’nın orta sınıf modeli Avensis, piyasaya sürüldüğü ilk günden beri kullanıcısını şaşırtmaya devam ediyor. Özellikle uzun ömürlü oluşu ve kolay kolay arıza yapmaması Avensis’in her geçen gün sınıfında ilk sıraya yerleşmesini sağlıyor. Toyota’nın üretim felsefesini artık bilmeyeniniz yoktur. “Arıza yapmayan uzun ömürlü otomobil üretmek”. Bu felsefenin sonucunu Toyota’nın tüm modellerinde görmek mümkün.

Avensis modelinde de üretim öncesi ve esnasında gerçekleştirilen sayısız deneyler dayanıklılığını gözler önüne seriyor. Günümüze kadar yapılan kısa ve uzun vadeli tüm test sonuçlarına göre her yaş grubuna ait Avensis’lerin tamirhanelere hiç uğramadıkları belirtiliyor. 2. elde arıza yapmayan ve masraf çıkarmayan otomobil almak istiyorsanız adresinizin 2. el Avensis satan Toyota bayileri olması gerektiğini düşünmekteyim.

Dayanıklılığının yanı sıra düşük yakıt tüketimi ve konforu Avensis’i özel kılan öğeler arasında. 2. elde sunulan motor seçenekleri arasında 1.6, 1.8 ve 2.0 litrelik benzinli ve iki adet turbo dizel motorlar yer alıyor. Yakıt tasarrufu açısından 110 Bg. üreten Common-Rail dizel motor seçeneği alıcısına cimriliğini gösteriyor. Avensis’in tüm motor seçenekleri dayanıklılık ve performans açısından tam not alıyor. 2. elde yıllara göre değer kaybetme oranı sınıfındaki rakiplerine göre daha az olduğunu da ayrıca belirtmekte fayda görüyorum.

Değerlendirme:

Artı(+): İşçilik, Konfor, Yakıt Tüketimi, Dayanıklılık

Eksi(-): Yol Tutuş, Fren Tertibatı

Motor Seçenekleri:

Benzinli: 1.6 (110 BG), 1.8 (110, 129 Bg), 2.0 (128, 150 Bg.).

Dizel: 2.0 TD (90 Bg), 2.0 D-4D (110 Bg.).

Model Bilgileri:

1998: Avensis piyasaya sürüldü.

1999: 110 Bg. üreten Common-Rail dizel motor seçeneği piyasaya sürüldü.

2000: Makyajlandı. 150 Bg. üreten 2.0 litrelik doğrudan benzin püskürtmeli motor seçeneği piyasaya sürüldü.

2001: Verso versiyonu piyasaya sürüldü.

2003: Avensis yenilendi.

Arıza İstatistiği:

Fren disklerinin aşınması

Özet:

2. elde Toyota Avensis tercih etmek isteyenler için gerek az arıza yapmaması gerek tüm parçalarının uzun ömürlü olmasından dolayı çok uygun bir seçenek olduğu düşüncesindeyim. Kaporta ve egzost sisteminde neredeyse hiç paslanma veya yıpranma izine ve fren borularında herhangi bir aşınmaya rastlanmaması Avensis’isin tutarlı ve fiyatına değer olduğunun göstergesidir. Olumsuz yanları arasında fren disklerinin aşınması ve zorlu virajlarda gösterdiği yol tutuş problemi dışında başka bir kusura rastlamak neredeyse olanaksız. 2. elde Avensis satın almak isteyen alıcılara yegane tavsiyem otomobilinizin kontrol ve bakımını yetkili Toyota servislerinde yaptırmanızdır.

1667 Mesaj
27 Mayıs 2006; 12:02:53 

Yakında makyajlanacak bildiğim kadarı ile. Gerçekten güzel araç ancak tasarımı biraz klasik kaldı bence. Acilen el atılmalı avensise.

Otofesor was here.

Uzaklaştırılmış
28 Mayıs 2006; 1:03:13 

makyajlı versiyonda,özellik olarak cd playera ilaveten mp3/wma çalar,otomatik yanan farlar ve yan aynalara entegre sinyaller olacakmış. tabii karoserde de ufak değişiklikler var!

Uzaklaştırılmış
28 Mayıs 2006; 1:22:48 

saol bilgilerin için

360 Mesaj
28 Mayıs 2006; 1:43:18 

Toyota TR sitesinde 2.0 dizel motoru 116 hp.görünüyor.
İngiltere'de satılan 114 hp.
Hollanda'da satılan 126 hp.

Uzaklaştırılmış
28 Mayıs 2006; 1:56:51 

quote:

Orjinalden alıntı: burakki

Toyota TR sitesinde 2.0 dizel motoru 116 hp.görünüyor.
İngiltere'de satılan 114 hp.
Hollanda'da satılan 126 hp.

saol bilgilendırdıgın ıcın

2803 Mesaj
28 Mayıs 2006; 12:22:38 

Söylediklerinin çoğusuna bi avensis kullanıcısı olarak katılmamak elde değil.Yalnız çok bozuk yolda giderken sanki ön atakımda bişeler kopmuş gibi böle haldur huldur sesler geliyor.Yalnız çok bozuk yolda.Bu avensislerin hepsindemi var??Cevaplarsan sevinirim.

VW Golf 1.6 Fsi Comfortline
Opel Vectra 2.0 CD
İPhone 4s 16gb White---Xbox 360 Arcade Pack---Sony PS3 320 gb---Logitech Z5500---Sony a290 dSlR

Uzaklaştırılmış
28 Mayıs 2006; 12:25:11 

quote:

Orjinalden alıntı: aBaBaDaN

Söylediklerinin çoğusuna bi avensis kullanıcısı olarak katılmamak elde değil.Yalnız çok bozuk yolda giderken sanki ön atakımda bişeler kopmuş gibi böle haldur huldur sesler geliyor.Yalnız çok bozuk yolda.Bu avensislerin hepsindemi var??Cevaplarsan sevinirim.

bindigim araclarda oyle bir ses duymadım

2574 Mesaj
28 Mayıs 2006; 12:27:54 

bunlar için tek bir topic açmamışmıydın sen?walla sadece topic kirliliği oluyor diğer topicine ekleme yapsaydın keşke..

Uzaklaştırılmış
28 Mayıs 2006; 12:30:17 

http://forum.donanimhaber.com/m_7295836/tm.htm
bu link de butun araçların ızlenımlerı verılmıstır.

Uzaklaştırılmış
28 Mayıs 2006; 20:42:29 

quote:

walla hiç öyle olağandışı bi ses geldiğini duymadım,yada ben farketmedim! yine de bozuk bi yolda giderken daha dikkatle dinlerim, bakalım bi ses var mı yok mu

Uzaklaştırılmış
28 Mayıs 2006; 21:14:01 

Biri beygir ile ilgili bir yazı yazmıs. Ben de her seyi biliom ya size acıklayayım. Bu beygir olcumu olayında değişik standartlar soz konusu. Kimisi klima motoru dondurulurken olcer kimi fanı bile dikkate almaz ve tum gucu olcer. Yani tekere giden gucun bir kısmı baska kaynaklar tarafından emiliyo bunun olcum farklılıklarıda o degerlerde oynamaya sebep oluyo. Bunun dısında bir durumun olup olmadıgını ben de bilmiyorum ama bu kucuk oynamalar muhtemelen bu sebeptendir. Yoksa Türkiyeye ayrı Almanyaya ayrı beygir olmaz.

1204 Mesaj
28 Mayıs 2006; 21:19:04 

süspansiyon tatlı sert ama çok iyi problemsiz...

2068 Mesaj
28 Mayıs 2006; 22:01:20 

bende 99 2000 model eski kasa avensis alıyım diye düşünüyorum.Ama kronik bir sorunu varmıdır hiç bilgim yok

Uzaklaştırılmış
29 Mayıs 2006; 12:10:41 

Bu olayı özetliyor :

Bir de şu var, araba çok çirkin. Insan para verince biraz da güzel olsun istiyor.

Uzaklaştırılmış
29 Mayıs 2006; 12:21:18 

Ama aracın içi çok güzel... Ben sevdim bu arabayı yani bariz bizim arabadan üst sınıfım diye bağırıyor... Ama gene de kompakt sınıf tercihim olur

1862 Mesaj
29 Mayıs 2006; 15:36:30 

quote:

evet malesef bu yeni nesil avensis lerin hepsinde bu ses var,fren kaliperlerindeki milin çok ince bir boşluk yaparak titremesi ile oluşan bu ses özel ve sıcağa dayanıklı gres ile kesilebiliyor.Fakat bu durum tamamiyle yollarımız ile alakalı bir durumdur,herhangi bir güvenlik problemi oluşturmasada , yinede rahatsız edici bir problem olduğu bir gerçek.

LIVE TO RIDE RIDE TO LIVE

2803 Mesaj
29 Mayıs 2006; 15:41:48 

Ya ama sanki bu ses böle süspansiyolardan gelen bir ses.Arkadaşlar sizde dikkat edip yazarsanız sevinirim.Araba 35000 de bu tür bi sesin gelmesi garibime gitti.

Opel Vectra 2.0 CD
İPhone 4s 16gb White---Xbox 360 Arcade Pack---Sony PS3 320 gb---Logitech Z5500---Sony a290 dSlR

1862 Mesaj
29 Mayıs 2006; 16:06:22 

quote:

Ya ama sanki bu ses böle süspansiyolardan gelen bir ses.Arkadaşlar sizde dikkat edip yazarsanız sevinirim.Araba 35000 de bu tür bi sesin gelmesi garibime gitti.

emin ol o ses fren kaliperlerinden geliyor,muhtemelen fren balatalarının da inceldiğini düşünüyorum ki bu kaliperin sesini inanılmaz tetikler..servise gitmeni ve kaliperleri yağlatmanı tavsiye ederim,emin ol ses probleminin geçtiğini göreceksin ( ama ne zamana kadar bilemem )

Bu arada amortisörleri kafana takma,avensisler çok zor amortisör patlatır zaten patlasada amortisörü garanti kapsamına almış ender markalarda birisidir Toyota

O fiyat barajında alabileceğin en mükemmel ve en prestijli arabayı kullanıyorsun,canını sıkma keyfini çıkar

Uzaklaştırılmış
29 Mayıs 2006; 16:10:37 

KUSURSUZ BİR ARAÇ VARMI SİZCE DÜNYA GENELİNDE

BİRİ HIZLIDIR YAKITI COK

BİRİ JEEPTİR HIZLI DEĞİLDİR

BİRİ CABRİODUR 2 KİŞİLİKTİR

BİRAZ HATTA FAZLA ABARTILMIYORMU?

1862 Mesaj
29 Mayıs 2006; 16:13:52 

quote:

Orjinalden alıntı: diskriminant

bende 99 2000 model eski kasa avensis alıyım diye düşünüyorum.Ama kronik bir sorunu varmıdır hiç bilgim yok

hiç bir kronik sorunu olmaya ender güzellikte bir arabadır.2000 cc 136 hp gücünde ve o kasaya inanılmaz dengeli bir motor,mükemmel klima,dolu dolu bir araba ve tabiki kronik Toyota problemi olan sorunsuzluk ..
Genelde müşteri portföyü; servis bağımlısı ve satmaya kıyamayan bir görüntü verir.
kazasız bir tane bulursa düşünme al derim
saygılar

2803 Mesaj
29 Mayıs 2006; 16:20:25 

quote:

Orjinalden alıntı: SACRED REICH

quote:

emin ol o ses fren kaliperlerinden geliyor,muhtemelen fren balatalarının da inceldiğini düşünüyorum ki bu kaliperin sesini inanılmaz tetikler..servise gitmeni ve kaliperleri yağlatmanı tavsiye ederim,emin ol ses probleminin geçtiğini göreceksin ( ama ne zamana kadar bilemem )

Bu arada amortisörleri kafana takma,avensisler çok zor amortisör patlatır zaten patlasada amortisörü garanti kapsamına almış ender markalarda birisidir Toyota

O fiyat barajında alabileceğin en mükemmel ve en prestijli arabayı kullanıyorsun,canını sıkma keyfini çıkar

Teşekkür ederim bilgiler için.Sendedemi avensis var.

Opel Vectra 2.0 CD

1862 Mesaj
29 Mayıs 2006; 16:34:31 

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: SACRED REICH

quote:

Teşekkür ederim bilgiler için.Sendedemi avensis var.

malesef hayır bende eski bir BMW var,ama çok severim arabamı...Babamda 1999 model AVENSIS vardı,şimdi 2005 model AVESIS 1.6 ELEGANT var.

1619 Mesaj
29 Mayıs 2006; 17:59:30 

2001 makyajlı 150 hp olan d4 motorlu avensis var.. bide passat fsi var son kasa

avensisin üstüne yok sınıfında derim ben ..

"Amacımız, Türk olmayan takımları yenmek." Ali Sami Yen

Uzaklaştırılmış
29 Mayıs 2006; 20:10:05 

quote:

Orjinalden alıntı: freestyle_

aynen oyle katılıyorum sana

Uzaklaştırılmış
29 Mayıs 2006; 20:21:01 

quote:

150 hp lik canavarın üzerine passat alınır mı yaw?
keşke biraz bekleyip makyajlı avensis alsaydınız

1619 Mesaj
29 Mayıs 2006; 20:24:39 

quote:

Orjinalden alıntı: mussa

quote:

yeni kasa avensiste düşünüyoruz zaten bu kasası böyleyse yenisi nasıl olur kim bilir..

iç mekandaki kalite züpper..

bu arada ave duruyor üzerine değil yanında aldık

"Amacımız, Türk olmayan takımları yenmek." Ali Sami Yen

Uzaklaştırılmış
29 Mayıs 2006; 20:28:55 

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: mussa

quote:

yeni kasa avensiste düşünüyoruz zaten bu kasası böyleyse yenisi nasıl olur kim bilir..

iç mekandaki kalite züpper..

bu arada ave duruyor üzerine değil yanında aldık

haa iyi o zaman,walla eğer passat 1.6 ise o zaman avensisten sonra bayağı bi yavaş gelmiştir o!
avensis aldın mı 2.0 olcak şöyle siyahından mis gibi

53 Mesaj
14 Aralık 2006; 17:30:09 

ben de avensis hastasıyım ne kadar zaman sonra avensis alabilirim onun hesabını yapıyorum sürekli AVENSİS GERÇEKTEN FİYATINA GÖRE MUAZZAM BİR OTOMOBİL...

Uzaklaştırılmış
14 Aralık 2006; 22:26:02 

quote:

Orjinalden alıntı: mrttttt

ben de avensis hastasıyım ne kadar zaman sonra avensis alabilirim onun hesabını yapıyorum sürekli AVENSİS GERÇEKTEN FİYATINA GÖRE MUAZZAM BİR OTOMOBİL...

2008 in ilk yarısında büyük ihtimal yeni kasa çıkacak haberin olsun!

2124 Mesaj
14 Aralık 2006; 23:53:15 

gercekten güzel araba.bide beyler aslında diyoruz ya yeni kasa cıkacak haberin olsun o arabayı alma falan,bunun sonu gelmezki o zaman hiç araba alamayız 2 3 yılda bi kasa degiştiren markalar var haksızmıyım

3323 Mesaj
14 Aralık 2006; 23:58:58 

sen passati kullanmayi ogrensen anlayacaksin kaliteyi ama daha yolun uzun gibi gorunuyor...
bir de 2001 avensis ile yeni kasa passati karsilastiriken hangi yonden bi karsilastirma yaptin anlamadim.
yine passatin 4 lu sinyalleri yanarken el freni calismiyor diye iddialarda bulunmayacaksin umarim.

quote:

İnsanlar bir gün sonra unutulacak şeylerin hafifliği ile meşguller...

3323 Mesaj
15 Aralık 2006; 0:01:53 

quote:

Özellikle uzun ömürlü oluşu ve kolay kolay arıza yapmaması Avensis’in her geçen gün sınıfında ilk sıraya yerleşmesini sağlıyor

konuyu acan arkadasim boyle bi iddiada bulunmussun.
acaba neye dayanarak bunu soyledin merak ettim dogrusu.
tamam avensis ve toyota markasi sorunsuzluk yonunden on siralarda olan bir firma fakat bunu abartmiyor musunuz?
ya da bana mi oyle geliyor.
ayni sinifta olamsina ragmen hatta rakiplerinden pahali olmasina ragmen avensisin satis rakamlarinin 3 katina ulasmis modelleri unutuyorsun gibi bi his var icimde.yaniliyor muyum.
bana detayli bi aciklama yaparsan sevinirim.

selam ile...

İnsanlar bir gün sonra unutulacak şeylerin hafifliği ile meşguller...

162 Mesaj
19 Mart 2008; 18:05:18 

iii

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serce -- 19 Mart 2008; 18:08:37 >

AMD FX-8120 ,Gigabyte 990XA-UD3 ,2x4Kingston hyperx ddr3 1600,MSI GeForce GTX 660 Twin Frozr 2 GB ,Highpower 850W Absolute ,Gigabyte Poseidon kasa ,Philips 248c ,120GB İntelSolid-State Drive 520 Series 550/500hdd,2TB seagate hdd

Uzaklaştırılmış
19 Mart 2008; 18:14:54 

yok artık bi hort daha

4339 Mesaj
19 Mart 2008; 18:40:07 

quote:

Orjinalden alıntı: helisel

yok artık bi hort daha

Olsun, tam da bugün 2. el Avensislere bakıyordum internetten.

2042 Mesaj
29 Mart 2008; 13:48:25 

Avensisin modeli değişecek bayağı eski bir konu

24 Mesaj
16 Nisan 2008; 21:21:46 

MÜTHİŞ KALİTELİ BİR ARAÇ TASARIMI DA ÇOK GÜZEL YAVVVV

319 Mesaj
17 Nisan 2008; 10:16:44 

hortlamış bu konu ama niye

1349 Mesaj
17 Nisan 2008; 11:38:09 

quote:

Orjinalden alıntı: Alpheios

hortlamış bu konu ama niye

hortlatmak için yazmış msj ı
iiii yazmış sadece ya varmı böyle birşey.

2861 Mesaj
17 Nisan 2008; 14:57:55 

üzerinde bridgestone varsa al sana bir kusur:)

quote:

Orjinalden alıntı: Karşıyakalı™

Japon Toyota’nın orta sınıf modeli Avensis, piyasaya sürüldüğü ilk günden beri kullanıcısını şaşırtmaya devam ediyor. Özellikle uzun ömürlü oluşu ve kolay kolay arıza yapmaması Avensis’in her geçen gün sınıfında ilk sıraya yerleşmesini sağlıyor. Toyota’nın üretim felsefesini artık bilmeyeniniz yoktur. “Arıza yapmayan uzun ömürlü otomobil üretmek”. Bu felsefenin sonucunu Toyota’nın tüm modellerinde görmek mümkün.

Avensis modelinde de üretim öncesi ve esnasında gerçekleştirilen sayısız deneyler dayanıklılığını gözler önüne seriyor. Günümüze kadar yapılan kısa ve uzun vadeli tüm test sonuçlarına göre her yaş grubuna ait Avensis’lerin tamirhanelere hiç uğramadıkları belirtiliyor. 2. elde arıza yapmayan ve masraf çıkarmayan otomobil almak istiyorsanız adresinizin 2. el Avensis satan Toyota bayileri olması gerektiğini düşünmekteyim.

Dayanıklılığının yanı sıra düşük yakıt tüketimi ve konforu Avensis’i özel kılan öğeler arasında. 2. elde sunulan motor seçenekleri arasında 1.6, 1.8 ve 2.0 litrelik benzinli ve iki adet turbo dizel motorlar yer alıyor. Yakıt tasarrufu açısından 110 Bg. üreten Common-Rail dizel motor seçeneği alıcısına cimriliğini gösteriyor. Avensis’in tüm motor seçenekleri dayanıklılık ve performans açısından tam not alıyor. 2. elde yıllara göre değer kaybetme oranı sınıfındaki rakiplerine göre daha az olduğunu da ayrıca belirtmekte fayda görüyorum.

Değerlendirme:

Artı(+): İşçilik, Konfor, Yakıt Tüketimi, Dayanıklılık

Motor Seçenekleri:

Benzinli: 1.6 (110 BG), 1.8 (110, 129 Bg), 2.0 (128, 150 Bg.).

Dizel: 2.0 TD (90 Bg), 2.0 D-4D (110 Bg.).

Model Bilgileri:

1998: Avensis piyasaya sürüldü.

1999: 110 Bg. üreten Common-Rail dizel motor seçeneği piyasaya sürüldü.

2000: Makyajlandı. 150 Bg. üreten 2.0 litrelik doğrudan benzin püskürtmeli motor seçeneği piyasaya sürüldü.

2001: Verso versiyonu piyasaya sürüldü.

2003: Avensis yenilendi.

Arıza İstatistiği:

Fren disklerinin aşınması

Özet:

2. elde Toyota Avensis tercih etmek isteyenler için gerek az arıza yapmaması gerek tüm parçalarının uzun ömürlü olmasından dolayı çok uygun bir seçenek olduğu düşüncesindeyim. Kaporta ve egzost sisteminde neredeyse hiç paslanma veya yıpranma izine ve fren borularında herhangi bir aşınmaya rastlanmaması Avensis’isin tutarlı ve fiyatına değer olduğunun göstergesidir. Olumsuz yanları arasında fren disklerinin aşınması ve zorlu virajlarda gösterdiği yol tutuş problemi dışında başka bir kusura rastlamak neredeyse olanaksız. 2. elde Avensis satın almak isteyen alıcılara yegane tavsiyem otomobilinizin kontrol ve bakımını yetkili Toyota servislerinde yaptırmanızdır.

"Tusser, they tell me, when thou wert alive,
Thou, aching thrift, thyselfe couldst never thrive.
So, like the whetstone, many men are wont
To sharpen others, when themselves are blunt."

2414 Mesaj
17 Nisan 2008; 15:06:10 

Tasarımı klasikleşti artık makyajlanması lazım artık

Hayattayken yaşayalım...

452 Mesaj
17 Nisan 2008; 20:07:58 

arkadaşlar bence tipi güzel arabalar bence kasa değiştirmesin.avensis bunlardan biri.yüzü eskise ne olur eskimese ne olur.mesela insanlar 2008 focus aldı şubata kadar martta yeni kasası çıktı al sana moral bozukluğu.insanın arabaya binesi bile gelmez yeni kasayı görünce.bide 2.eldeki değer kaybını düşünürsek iyice can sıkıcı oluyor

5297 Mesaj
18 Nisan 2008; 20:28:08 

quote:

Şu teste bak bakalım.Tüm rakiplerin arkasında kalıyor Avensis.
http://www.traraba.com/...t-avensis-laguna-mondeo

700 Mesaj
18 Nisan 2008; 22:29:14 

İçi dar, süspansiyonu tahta gibi. İşte avensis...

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Markalar ve Modelleri » Toyota Avensis: Tek Kelimeyle Kusursuz
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.328