- x
[root eklendi] LG OPTİMUS L9 P760 JELLY BEAN TÜRKİYE ve AVRUPA ROM FLASH(TR jelly
344 Cevap17668 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

454 Mesaj
16 Mart 2013; 0:02:42 

Merhaba arkadaşlar.
sonunda jelly bean Türkiye güncellemesi çıktı. TR JELLY BEAN ROOT DOSYASI EKLENDİ root kısmına bakın
jelly bean versiyonunu flaşlamayı sizlerle paylaşmak istedim. Ancak işlemler sırasında aksilik oluşup telefona zarar verirseniz mesuliyet kabul etmiyorum arkadaşlar bunu belirteyim. update sonrası verileriniz silinmeyecek ancak ben yüklemeden sonra fabrika ayarlarına sıfırlamanızı öneririm. o yüzden yedeklerini alın. v20b yi root layıp sonra v20c yi kurarsanız root gidiyor. sonradan root layabilirsiniz yada v20c yi kurarken aşağıdaki root anlatımını ilk kurulum olarakta yapabilirsiniz.

Öncelikle yazılımımızı indirmemiz gerekiyor.

http://csmgdl.lgmobile....RBK/V20a_00/V20A_00.kdz Türkiye jelly bean v20a

http://csmgdl.lgmobile.com/swdata/WDLSW/LGP760/ANEUWH/V20b_00/V20B_00.kdz 20b

http://csmgdl.lgmobile.com/swdata/WDLSW/LGP760/ANEUWH/V20c_00/V20C_00.kdz 20c

indiriyoruz. 575mb boyutunda. direk linktir download manager kullanabilirsiniz.

indirirken sorun yaşayan arkadaşlar, hosts dosyasına değişiklik yapmadan dosyayı indirin. aşağıdaki satırları eklerseniz yazılım inmiyor.
yazılım indikten sonra işleme devam edebilirsiniz.

C:\Windows\System32\drivers\etc klasörüne geliyoruz hosts isimli dosyayı sağ tıklayıp aç diyoruz not defterini seçiyoruz. açılan not defterinde en alta

127.0.0.1 csmg.lgmobile.com
127.0.0.1 csmgdl.lgmobile.com

bu iki satırı ekliyoruz kaydet diyip kapatıyoruz. hosts dosyasını kaydedemeyenler not defterini yönetici olarak çalıştırın
hosts dosyasını upload ettim yapamayanlar bunu kullansın. ancakyazılımınız indikten sonra yapın işlemi. aşağıdaki linkten indirin

http://www.multiupload.nl/MO22ZDB2BY

C:\Windows\System32\drivers\etc buraya yapıştırın.

http://www.multiupload.nl/D3HKJZBAQ4 shttps.zip tıklayıp indiriyoruz C: ye çıkarıyoruz klasördeki http.exe dosyasını sağ tıklayıp yönetci olarak çalıştırı seçiyoruz açılan pencereye dokunmayın. sağ altta bir program çalışacak

buna sağ tıklayıp settings i seçiyoruz. açılan pencerede HTTP ye tıklıyoruz

0

9002 yazan yeri bulun kontrol edin doğruysa ok basın programı kapatmayın. sağ altta çalışır durumda kalması lazım.

şimdi usb sürücüsünü http://www.multiupload.nl/XEY2YR3L0I bu linkten indiriyoruz ve kuruyoruz.

şimdi http://forum.xda-develo...id=1621531&d=1357477757 bu dosyayı indirip yine C: ye çıkarın. klasördeki msxml.msi isimli dosyayı kurun repair falan yazarsa daha önceden vardır iptal edebilirsiniz.
usb kablonuzu bilgisayara ve telefona bağlayın lg yazılımı seçili halde kalsın.
sonra deminki indirdiğimiz klasördeki UpTestEX_mod2_marwin.exe yi çalıştırıyoruz.

0

resimdeki gibi ayarları yapmamız lazım. 3GQCT, EMERGENCY yi seçiyoruz select KDZ file yazan yerde ilk indirdiğimiz v20b_00.kdz yada v20c_00.kdz yi gösteriyoruz. sonrada normal web upgrade teste tıklıyoruz. Read Phone Information diye bi sayfa açılacak burda UPGRADE START a tıklıyoruz.

0

please check your internet line yazılı kutu çıkarsa cancel diyin.

select country&language penceresinden üstten country yazan yerden different country, language turkish seçiyoruz.

0

ok basınca yazılımımız resimdeki gibi kurulmaya başlayacak. sonra telefon siyah ekran üzerine s/w mode yazan bi şekilde emergency moda geçecek

0

%91 gibi falan telefon yeniden başlayacak. açıldıktan sonra bence fabrika ayarlarına sıfırlayın. jelly bean hayırlı olsun :) arapça bildirimler falan görürseniz telefonu tekrar türkçeye alın ayarlardan sonra yeniden başlatın.

root jelly bean v20b - v20c eu TR V20A

evet arkadaşlar jb rootlamak isteyenler için konuya ekleme gereği duydum işlemimiz basit. aynı rom flaşlıyormuş gibi olucak. flaş olayından önce bi dosya indirip onu telefon usb bağlıyken çalıştırcaz. sonra flaşa geçtikten sonra bir dosya değişimi yapıcaz bu kadar.

öncelikle http://www.multiupload.nl/TRSUQXENCS linkten root dosyalarını indiriyoruz içeriğin tamamını herhangi bi yere çıkarıyoruz. sonra telefonun ayarlarda geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklamayı açıyoruz. sonra ayarlardan güvenliğe geliyoruz bilinmeyen kaynakları işaretli olduğundan emin oluyoruz. usb kablomuzu telefona ve bilgisayara bağlıyoruz.usb sürücülerimiz kurulu olmalı rom flaşlama kısmında mevcut. usb yi takınca çıkan seçeneklerin hepsini tek tek seçip mtp lg yazlım vs. seçerek sürücülerin yüklemesinibekliyoruz. en sonlg yazlımına getiriyoruz sonra biraz önce indirdiğimiz zipten çıkardığımız klasördeki rootlelus.bat a sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır diyoruz o kendi hallediyor. şimdi sıra geldi flaşlamaya burda rom tekrar flaşlıyacağız ancak güncelleme programı kdz. dosyasını ayıklarken bir dosyayı değiştiricez. önce dosyayı linkten indirin

TR JELLY BEAN İÇİN V20A http://www.multiupload.nl/XOXSB96O6A

http://d-h.st/Uen v20b için
http://www.multiupload.nl/I48E6328T1 v20c için

LGP765_AP[11].bin isimli dosyayı zipten (zipliyse) herhangi bir yere çıkarın 75 mb civarı bi dosya. sonra C:\ProgramData\LGMOBILEAX\Phone bu konumu açıyoruz phone klasörü gizli halde, gizli klasörleri gösterin bilgisayardan. burası açık dursun bu LGP765_AP[11].bin dosyasını buraya yapıştıracağız ancak şimdi değil flaş işlemine başladığımızda yapıştırıcazz. flaşlama işlemine geçiyoruz bundan sonra flaş işlemini yukarda anlattım tekrar anlatmıyorum. flaş işlemini başlattınız yükleme %8 e geldiğinde C:\ProgramData\LGMOBILEAX\Phone bu klasörde dosyalar oluşmaya başlayacak. sürekli f5 basarak sayfayı yenileyip dosyaların oluşmasını takipp edin. LGP765_AP[11].bin dosyasından sonra bi dosya oluştuğunda hemen LGP765_AP[11].bin dosyasını yapıştırın değişime evet diyin. acele edin çünkü işlem fazla uzun sürmüyor. dosya değişimini tam olarak yapamazsanız root olmaz. sonra flaş işleminin bitmesini bekleyin. telefon açıldığın su yüklü ise root erişiminiz olmuş demektir. root u hazırlayan yabancı sitedeki arkadaş busyboxı kurulumu kaldırıp yeniden kurmayı önermiş. ben bu yolla root yapmadığım için bunu yapmadım o yüzden yapabilirseniz yapın markette uygulamalar mevcut. gariplik hissetmiyorsanız busybox a dokunmayın bence.

0
0
0

0
0
0

0
0
0

0
0
0

0
0
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uruh -- 28 Nisan 2013; 12:05:20 >

89 Mesaj
16 Mart 2013; 0:33:05 

Kardesim bu avrupa versiyonunun turkiyedekinden nasil bir farki olurki? Aynisi olmaz mi yani? Denemek istiyorum aslnda ama pek de anlamadigim icin korkuyorum bi aksilik olursa diye.biraz sanssizim bu konularda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

454 Mesaj
16 Mart 2013; 0:38:14 

quote:

Orijinalden alıntı: bhdr5335

Kardesim bu avrupa versiyonunun turkiyedekinden nasil bir farki olurki? Aynisi olmaz mi yani? Denemek istiyorum aslnda ama pek de anlamadigim icin korkuyorum bi aksilik olursa diye.biraz sanssizim bu konularda.

bi farkı yok bence 4.0.4 tede kurmuştum bi farkı yoktu. burdada çıktığı zaman aynı şekilde türkiye versiyonunu yükleyebilirsin. inşallah sıkıntı olmaz.

235 Mesaj
16 Mart 2013; 0:40:34 

Eyvallag üşenmeyip istediğim konuyu açmışsın Allah Razı olsun.

2448 Mesaj
16 Mart 2013; 11:07:32 

Jelly beanli halinden biraz resim atarmısın merak ettim.

104 Mesaj
16 Mart 2013; 11:28:07 

Aynen haci resim at video cek bi gorelim yeminle acayip merajtayim

454 Mesaj
16 Mart 2013; 11:48:19 

kameram yok ama bişeyler ayarlamaya çalışıyım.

2448 Mesaj
16 Mart 2013; 12:14:23 

Telefon sürümüm 10e uygunmudur. root lazımmı ?

633 Mesaj
16 Mart 2013; 12:18:30 

Gerçekten güzel haber.Birde 4X HD resmi sürüm alabilseydik

LG Optimus G Kullanıcıları Kulübü

WXGA 320ppi True HD IPS+ Gorilla Glass 2 Ekran | Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 Çipset | Quad-core 1.5 GHz Krait İşlemci | Adreno 320 GPU | 32GB Depolama |2 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 13 MP 4208x3120 Piksel, Autofocus, LED Flaş Kamera | 360° Gerçek Panaroma | 1080p@30 Fps HD Video Kayıt | 1.3MP Ön Kamera | Wi-Fi a/b/g/n | NFC | 4G LTE | TV - Out MHL |

454 Mesaj
16 Mart 2013; 12:35:32 

quote:

Orijinalden alıntı: Pearl Jam

Telefon sürümüm 10e uygunmudur. root lazımmı ?

hayır roota gerek yok. yükleyebilirsiniz bende aynı şekilde 10e den yükselttim.

2448 Mesaj
16 Mart 2013; 12:43:50 

quote:

Orijinalden alıntı: uruh

hayır roota gerek yok. yükleyebilirsiniz bende aynı şekilde 10e den yükselttim.

orjinal sürüm gelince bir sorun çıkarmı veya sonraki güncelleştirmeleri almada. yeni özellikler çok çekici geldi.

quadrant skorun kaç bu arada ?

454 Mesaj
16 Mart 2013; 13:21:14 

orjinal sürüm derken, bu da orjinal, türkiye için geldiğinde .kdz dosyasını indirip aynı şekilde flaşlarsınız. update sorunu olacağını düşünmüyorum. quadranttan 3306 aldı.

666 Mesaj
16 Mart 2013; 13:44:10 

selam , öncelikle teşekkür ederim yalnız kdz dosyasını bir türlü indirmiyor sürekli hata veriyor. sayfa bulunamadı diyor.

4 Mesaj
16 Mart 2013; 13:51:20 

quote:

Orijinalden alıntı: İğrenç Espiri Uzmanı

selam , öncelikle teşekkür ederim yalnız kdz dosyasını bir türlü indirmiyor sürekli hata veriyor. sayfa bulunamadı diyor.

aynı hatayı bende alıyorum sayfa bulunamadı diyor 3 farklı taryıcıda da denedim ..

Sony SLT-A55 ver2.0 | SAL 18-55 mm. f 3.5-5.6 | Sigma 70-300 mm. f 4.0-5.6 DG APO MACRO

4865 Mesaj
16 Mart 2013; 14:05:59 

quote:

Orijinalden alıntı: bhdr5335

bi farkı olacağını sanmıyorum

112 Mesaj
16 Mart 2013; 15:17:45 

Beyler bende telefonu alalı 5-6 gün oldu.Telefonu gece bıraktığımda şarj %90 sabah açtığımda %81 e kadar geriliyor.Her şeyini kapatıyorum sizce bu normal mi acaba atladığım bir şey var mı?Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.fatih93 -- 16 Mart 2013; 15:18:48 >

454 Mesaj
16 Mart 2013; 15:31:15 

quote:

Orijinalden alıntı: İğrenç Espiri Uzmanı

anladığım kadarıyla daha önceden flash yaptınız ve hosts dosyasından sıkıntı oluyor. daha önceden c:\windows\system32\drivers\etc klasöründeki hosts dosyasına eklediğiniz satırları silin (alttaki iki satır). flash yaparken tekrar o iki satırı ekleyin ama.

454 Mesaj
16 Mart 2013; 15:32:54 

quote:

Orijinalden alıntı: xraycan

aynı hatayı bende alıyorum sayfa bulunamadı diyor 3 farklı taryıcıda da denedim ..

sizde aynı şekilde hocam. link sağlam yoksa silinmemiş.

4 Mesaj
16 Mart 2013; 15:54:37 

quote:

sizde aynı şekilde hocam. link sağlam yoksa silinmemiş.

hocam flash yaparken değilde dosyayı bilgisayara indirmeye çalışırken hata veriyor sanki link ölmüş gibi chrome sayfayı bulamadı hatası alıyorum. keza explorer ve mozilla da da bu şekilde.

Sony SLT-A55 ver2.0 | SAL 18-55 mm. f 3.5-5.6 | Sigma 70-300 mm. f 4.0-5.6 DG APO MACRO

454 Mesaj
16 Mart 2013; 16:03:42 

tamam. anladım orasını. daha önceden flaşladınızmı rom benim konudan. flaşladıysanız. hosts dosyasına değişiklik yaptınız o yüzden lg serverdan indirme yapmıyor.

c:\windows\system32\drivers\etc klasöründeki hosts dosyasına eklediğiniz satırları silin (alttaki iki satır). flash yaparken tekrar o iki satırı ekleyin ama.

235 Mesaj
16 Mart 2013; 17:39:17 

quote:

tamam. anladım orasını. daha önceden flaşladınızmı rom benim konudan. flaşladıysanız. hosts dosyasına değişiklik yaptınız o yüzden lg serverdan indirme yapmıyor.

c:\windows\system32\drivers\etc klasöründeki hosts dosyasına eklediğiniz satırları silin (alttaki iki satır). flash yaparken tekrar o iki satırı ekleyin ama.

indirme linki nerede ben göremedim

edit:yeni farkına vardım teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mardinli_messi -- 16 Mart 2013; 18:19:50 >

565 Mesaj
16 Mart 2013; 17:51:46 

Ben de yapmayı düşünüyorum ama garantiden çıkmasından korkuyorum.

I <3 Apple
iPhone 5 White / iMac Late 2013 ME086TU/A

4 Mesaj
16 Mart 2013; 18:20:19 

quote:

tamamen benim anlama geriliğimden kaynaklanıyormuş :) dediğin gibi yapınca sorun çözüldü hocam , şimdi iniyor. romu kurunca tekrar teşekkürlerimi sunacağım sana . bana katlandığın için sağol :)

2448 Mesaj
16 Mart 2013; 19:04:29 

Dosya inmiyor bu arada başka bir link varmı ?

2448 Mesaj
16 Mart 2013; 19:25:24 

quote:

orjinal sürüm derken, bu da orjinal, türkiye için geldiğinde .kdz dosyasını indirip aynı şekilde flaşlarsınız. update sorunu olacağını düşünmüyorum. quadranttan 3306 aldı.

3249 aldım ben ya. moralim bozuldu. cihazlar arasında böyle farklar oluyor anlık kullanımlardan dolayı. telefonu açtığım gibi hiçbir uygulama önbelleğe alınmamışken 300mb ram kullanılıyorken deniycem birde.

235 Mesaj
16 Mart 2013; 19:28:02 

host olayını bir türlü yapamadım nasıl yapıcam.

235 Mesaj
16 Mart 2013; 19:31:21 

please install csmg b2c client tool bu hatayıda alıyorum son adımı yaparken

454 Mesaj
16 Mart 2013; 21:02:29 

quote:

Orijinalden alıntı: mardinli_messi

please install csmg b2c client tool bu hatayıda alıyorum son adımı yaparken

antivirüsün varsa kapatıp dosyaları baştan çıkarıp kurmayı denermisin

454 Mesaj
16 Mart 2013; 21:05:46 

quote:

3249 aldım ben ya. moralim bozuldu. cihazlar arasında böyle farklar oluyor anlık kullanımlardan dolayı. telefonu açtığım gibi hiçbir uygulama önbelleğe alınmamışken 300mb ram kullanılıyorken deniycem birde.

hafıza kartı falanda etkili skorda. çok önemli değil ya benchmark falan. ama 3d oyunlarda iyileşme var onu diyebilirim.

2448 Mesaj
16 Mart 2013; 21:12:50 

quote:

hafıza kartı falanda etkili skorda. çok önemli değil ya benchmark falan. ama 3d oyunlarda iyileşme var onu diyebilirim.

bunu yapıyorum garantiden çıkmaz roota girmez değilmi ? pmlere cevap verirsen sevinirim acilen.

235 Mesaj
16 Mart 2013; 21:17:32 

quote:

antivirüsün varsa kapatıp dosyaları baştan çıkarıp kurmayı denermisin

tamam denicem peki bu host işini bir türlü yapamadım nasıl olacak olmasada olur mu?

454 Mesaj
16 Mart 2013; 21:19:12 

quote:

tamam denicem peki bu host işini bir türlü yapamadım nasıl olacak olmasada olur mu?

host olmazsa olmaz. flaşlamaz romu. neresini yapamadın yardımcı olmaya çalışalım.

4 Mesaj
16 Mart 2013; 21:19:38 

quote:

Orijinalden alıntı: xraycan

tamamen benim anlama geriliğimden kaynaklanıyormuş :) dediğin gibi yapınca sorun çözüldü hocam , şimdi iniyor. romu kurunca tekrar teşekkürlerimi sunacağım sana . bana katlandığın için sağol :)

hocam güncellemeyi yaptım canavar gibi oldu :) yalnıs birşey soracağım sana o ss lerdeki chrome ve videoyu küçük pencere halinde nasıl açıyorsun ?

2448 Mesaj
16 Mart 2013; 21:21:03 

Birşeyler sormuştum hallettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pearl Jam -- 16 Mart 2013; 21:25:11 >

2448 Mesaj
16 Mart 2013; 21:30:28 

quote:

host olmazsa olmaz. flaşlamaz romu. neresini yapamadın yardımcı olmaya çalışalım.

aynı hatayı veriyor antivirüs vardı sildim yine aynı.

235 Mesaj
16 Mart 2013; 21:32:23 

quote:

host olayını bir türlü kaydedemedim ne olacak yok mu bunun daha kolay yolu illah bilgisayara bağlamak mı lazım telefonu diğer telefonlar gibi olmuyor mu?

235 Mesaj
16 Mart 2013; 21:36:03 

quote:

aynı hatayı veriyor antivirüs vardı sildim yine aynı.

aynı değişen bir şey yok

454 Mesaj
16 Mart 2013; 21:36:39 

quote:

host olayını bir türlü kaydedemedim ne olacak yok mu bunun daha kolay yolu illah bilgisayara bağlamak mı lazım telefonu diğer telefonlar gibi olmuyor mu?

kaydedemiyorsan not defterine sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştıra basın sonra. dosya menüsünden "aç" seçin bordan hosts dosyasını bulun değişikliği yapıp dosya menüsünden kaydedin.

235 Mesaj
16 Mart 2013; 21:38:03 

quote:

kaydedemiyorsan not defterine sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştıra basın sonra. dosya menüsünden "aç" seçin bordan hosts dosyasını bulun değişikliği yapıp dosya menüsünden kaydedin.

yönetici olarak çalıştıramıyorum

2448 Mesaj
16 Mart 2013; 21:53:21 

LG MOBILE DESTEK ARACI çıkıyor gelen hata artık gelmiyor B2Capp'ı kurdum. Bu seferde bunu diyor.

0

2448 Mesaj
16 Mart 2013; 21:57:54 

quote:

kardeşim sorunu çözdüm. hosts'a sağ tıkla güvenliğe tıkla gelişmişe tıkla.

ardından izin vere tıkla kullanıcı adın yazan hesaba tüm izinleri ver gir kaydet.

SORUN HALLOLDU YAZILIM YÜKLENİYOR. LÜTFEN bu çözümü ana konunun başına editleyin arkadaşlarda faydalansın.

2448 Mesaj
16 Mart 2013; 22:07:53 

Edit : Halloldu herşeye rağmen neyse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pearl Jam -- 16 Mart 2013; 22:25:59 >

454 Mesaj
16 Mart 2013; 22:21:48 

quote:

Türkçe kurdum arapça oldu türkçeyi seçtiğime eminim. işlemi birdaha yaptığımda ise telefon pcye bağlı değil diyor. sw upgrade ekranındada kaldı.

edit : telefona fabrika ayarlarına dön dedim dil olarak türkçeyi seçiyorum şimdi umarım düzelir.

Ya türkçe açıldı telefon herşey türkçe gibi ama arapça bir iki bildirim vardı. Yanlışlıkla ( türkçe seçtim ama ) arapça yüklendi işte. Telefonun ayarlarından fabrika ayarları dedim. sıfırladım. türkçe seçtim kurulduktan sonra. bir iki arapça bildirim vardı açılınca bir sorun olurmu arapça yazılar görmeye devam edecekmiyim lütfen yardım.

yok o bende de olmuştu dili tekrar türkçe seçin düzeliyor.

454 Mesaj
16 Mart 2013; 22:24:51 

quote:

windows 7 kullanıyorsan başlata tıkla arama yerine not defteri yaz program orda görünecek. ona sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştıra basın.

2448 Mesaj
16 Mart 2013; 22:25:28 

quote:

yok o bende de olmuştu dili tekrar türkçe seçin düzeliyor.

keşke uyarsaydın arapça yazıları görünce kalp krizi geliyordu.

454 Mesaj
16 Mart 2013; 22:29:10 

quote:

keşke uyarsaydın arapça yazıları görünce kalp krizi geliyordu.

bende yanlışlıkla olduğunu düşünmüştüm o yüzden gerek görmemiştim. demekki hata bizden değil.

2448 Mesaj
16 Mart 2013; 22:36:09 

quote:

bende yanlışlıkla olduğunu düşünmüştüm o yüzden gerek görmemiştim. demekki hata bizden değil.

ne kadar seçsekte en başta olan arapçayı kuruyor heralde. sonunda yüklemeyi başardım ama çok güzel özellikler gelmiş.

235 Mesaj
16 Mart 2013; 23:29:48 

quote:

windows 7 kullanıyorsan başlata tıkla arama yerine not defteri yaz program orda görünecek. ona sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştıra basın.

evet yaptım şimdi ne yapmalıyım

235 Mesaj
16 Mart 2013; 23:32:53 

quote:

ne kadar seçsekte en başta olan arapçayı kuruyor heralde. sonunda yüklemeyi başardım ama çok güzel özellikler gelmiş.

ne gibi özellikler gelmiş söyler misin

454 Mesaj
16 Mart 2013; 23:44:40 

quote:

evet yaptım şimdi ne yapmalıyım

dosyaya tıkla aç a tıkla sonra hosts dosyasını bul konudaki satırları en alta ekle sonra dosyadan kaydete bas.

235 Mesaj
16 Mart 2013; 23:59:19 

quote:

dosyaya tıkla aç a tıkla sonra hosts dosyasını bul konudaki satırları en alta ekle sonra dosyadan kaydete bas.

Nasl yani

454 Mesaj
17 Mart 2013; 0:46:35 

quote:

Nasl yani

not defterindeki dosya menüsünü diyorum

235 Mesaj
17 Mart 2013; 0:55:23 

quote: