Şimdi Ara

Nikon, D7100 modelini yakından tanımak isteyenler için 'Digitutor' servisini yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Optik görüntüleme konusunda dünyanın sayılı firmaları arasında yer alan Nikon, yakın zamanda birçok problem ile gündeme gelen D7000 modelinin yerine piyasaya çıkarttığı D7100 modeli hakkında hazırladığı bilgilendirme sayfasının yayınına başladı.

Nikon'un piyasaya çıkardığı fotoğraf makinelerinin etkileşimli ve açıklayıcı bir sunum ile kullanıcılara tanıtılması için hazırlanan Nikon Digitutor servisi, firmanın daha önce piyasaya çıkarttığı modellerden sonra, şimdi de güncel DSLR modeli olan D7100 modeli için hazırlanarak kullanıcılar karşısına çıkartıldı. Makinenin bütün özelliklerinin videolar ve animasyonlar ile oldukça ayrıntılı olarak incelenebileceği Digitutor servisi üzerinde, Nikon D7100 fotoğraf makinesi ile çekilmiş video ve fotoğraf örnekleri de yer alıyor.

Nikon D7100 DSLR fotoğraf makinesini almak isteyen kullanıcıların mutlaka göz gezdirmesi tavsiye edilen "Digitutor" servisine aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

http://www.nikondigitutor.com/eng/d7100/index.html 

• 1 aylık D7000 sahibiyim, D7100 ile ilgili haberleri gördükçe içten içe sinir oluyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: cwr

1 aylık D7000 sahibiyim, D7100 ile ilgili haberleri gördükçe içten içe sinir oluyorum

D5000 sahibiyim ben ne yapayım hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

quote:

1 aylık D7000 sahibiyim, D7100 ile ilgili haberleri gördükçe içten içe sinir oluyorum

Bir iltifat ;

Lens seçimlerinize bakıyorum ve o lensleri kullanışınıza , kesinlikle çok iyi . Elindeki makinanın değerini bilen insanlardansınız . Daha iyisi daha çoğu vs. sanırım sizin için önemli değil . Önemli olan daha çok foto çekmek ve daha çok bu işi yapmak . Tebrikler demek isterim . Böyle düşünen insanlar çok az şu sıralar . Hep daha iyi gövde daha iyi lens daha gösterişli vs mantığı var etrafta .

Makinamı kaybettikten sonra sanırım FF yerine D7100 K52S gibi modeller alabilirim . Her ihtiyaca cevap verebiliyorlar maşallah

• http://www.photographyblog.com/previews/nikon_d7100_photos/

Burda güzel örnekler var. Ben makinenin çektiği fotoları beğenmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fss1403 -- 15 Mart 2013; 23:09:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spirituals

quote:

quote:

Bir iltifat ;

Lens seçimlerinize bakıyorum ve o lensleri kullanışınıza , kesinlikle çok iyi . Elindeki makinanın değerini bilen insanlardansınız . Daha iyisi daha çoğu vs. sanırım sizin için önemli değil . Önemli olan daha çok foto çekmek ve daha çok bu işi yapmak . Tebrikler demek isterim . Böyle düşünen insanlar çok az şu sıralar . Hep daha iyi gövde daha iyi lens daha gösterişli vs mantığı var etrafta .

Makinamı kaybettikten sonra sanırım FF yerine D7100 K52S gibi modeller alabilirim . Her ihtiyaca cevap verebiliyorlar maşallah

Çok teşekkürler. Eldekinin kıymetini bileml önemli :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: spirituals

quote:

quote:

Bir iltifat ;

Çok teşekkürler. Eldekinin kıymetini bileml önemli :)

Rica ederim . Kesinlikle elimizdekilerin kıymetini bilmeliyiz .

• quote:

quote:

d5000 candır can :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • D7000 gibi bir makinanın "problemle gündeme gelen" olarak belirtilmesi ne acı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musasm

D7000 gibi bir makinanın "problemle gündeme gelen" olarak belirtilmesi ne acı.

D7000 çok güzel bir makina ama Nikon tarafından geçiştirilmis, sorunları olan serilere sahip bir makina. Nikon bu makinada sorun var diyemedi. Nerden mi biliyorum bizzat kendim alıp iade etmiştim her yerde konuşulan malum sebeplerinden ötürü. Dpreview, Imaging-Resource incelemelerinde belirtmesine rağmen ses seda çıkmadı insanlar alırken hep bir muamma yaşadı.

Keza D600'de tozlanma sorununu Allah'tan kabul edebildiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musasm

D7000 gibi bir makinanın "problemle gündeme gelen" olarak belirtilmesi ne acı.

Bunu Nikon kendisi yaptı. Bir sürü insan mağdur oldu dünya paralar verip
  • Nikon harika makineler yapıp kalite kontrol sorunları ve bunları kabul etmeyip kulağını kapatması yüzünden hakettiği piyasa payına bir türlü ulaşamayan bir firma. D7100 sorunsuz çıkarsa ve Canon 70D 60D gibi olursa (iyi ve sorunsuz ama iddialı değil) Canon zor günler yaşayacak.

• d7000 e çamur atmayın lütfen kulaktan doğma hurafelerle şuanda piyasada olan d 7000 ler sorunsuzdur ilk çıkarttığında bir hatayla karşılaşılmış sonradan telafisi edilmiş ne var bunda

d7100 d7000 arasında pekte al beni diyicek fark yok 60 fps video çekse ne olur d 7000 ile çekilen videoyu splash playerle 60 fps izliyorum zaten

mp gelincede gereksiz yinede herkez bilirki d700 piyasadaki bir çok makineden iyidir 12 mp olmasına rağmen eminim d7100 dende iyi olucaktır
    bana kalırsa d300s de d7000 den üstün fotoraf konusunda. özellik olarak d7000 daha iyi olmasına rağmen

3 inç lcd zaten doyurucu 3.2 ye gerek yoktu

özetlemek gerekirse

telefonlar gibi cıkıcak yenileri oyuncak edicekler makineleri

• quote:

Orijinalden alıntı: musty578

d7000 e çamur atmayın lütfen kulaktan doğma hurafelerle şuanda piyasada olan d 7000 ler sorunsuzdur ilk çıkarttığında bir hatayla karşılaşılmış sonradan telafisi edilmiş ne var bunda

d7100 d7000 arasında pekte al beni diyicek fark yok 60 fps video çekse ne olur d 7000 ile çekilen videoyu splash playerle 60 fps izliyorum zaten

mp gelincede gereksiz yinede herkez bilirki d700 piyasadaki bir çok makineden iyidir 12 mp olmasına rağmen eminim d7100 dende iyi olucaktır
    bana kalırsa d300s de d7000 den üstün fotoraf konusunda. özellik olarak d7000 daha iyi olmasına rağmen

3 inç lcd zaten doyurucu 3.2 ye gerek yoktu

özetlemek gerekirse

telefonlar gibi cıkıcak yenileri oyuncak edicekler makineleri

Yanlış düşünceler. D7000 fanı gibi olmuş yorumlar.

Birincisi D7100 içerisinde D300, D300s gibi modellerde olan 51 noktalı AF sistemi gelecek. D7000'deki AF sisteminden eski dahi olsa çok daha başarılı.

İkincisi 60FPS videonun olayı sadece motion reality değil. Editing islemlerinde esneklik sağlayan bi durum.

Bu makineye konan MP crop'a daha fazla izin vermek için. D7000 ilk çıktığında da 16MP gereksiz demiştik ama performansı harika olmuştu. 24MP istemeyen kişiler almaz, bu kadar.

LCD'nin olayı boyutun büyümesi değil, içerideki noktaların artması. Diğer yeniliklere kıyasla çok önemli değil.

Yani kimse kimsenin beğendiği/kullandığı makineye çamur atmıyor. Bu konuda aşırı hassas olmaya gerek yok.

• Her yeni makina bir öncekinden iyidir. Ama terfi edilir mi, eskisini bırakıp yenisi alınır mı sorusuna cevap başka bir şeydir. O noktada devreye "değer mi sorusu" girer. Bir öncekinin devamı olan makinalardan bahsediyorum.
    Bu arada 51 nokta önemli. Ben özellikle 39-51 arasındaki noktaları kullanıyorum, onlarsız yapamıyorum. Onlar olmadan takip edemiyorum kızanları.
  • Makineyi alıp kullanan var mı? Link verebilir misiniz varsa?
  • Bu foto ne sıkıntılı işmiş
  • quote:

quote:

Yapacak birşey bulursanız bana da haber verirseniz sevinirim. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufukdeniz

quote:

quote:

Eldekiyle yetinecez mecburen :D

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ufukdeniz

quote:

quote:

Eldekiyle yetinecez mecburen :D

Ben telefon kamerası ile fotoğraf çekiyorum. Siz yine iyisiniz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.