Şimdi Ara

Vestel CMA-XXL 9614 TE Kurutmalı Çamaşır Makinesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
3
Favori
16.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu yenü ürünmüş: Vestel CMA-XXL 9614 TE Kurutmalı Çamaşır Makinesi

Bugün stand'da bilgi aldım, ürün 6 kg çamaşarı atarsanız hem yıkayıp hem kuruluyor. Sadece yıkama isterseniz kapasite 9 kg.

Fiyat olarak da 1500-1600 TL civarı alınabiliyor, acaba ne dersiniz, balkonsuz ve kurutma makinası için yeri olmayanlar için alınır mı?

Renk olarak kırmızı vardı benim baktığımda, güzel duruyordu.

http://vestel.com.tr/vestel-cma-xxl-9614-te-kurutmali-camasir-makinesi.aspx

• 1500 - 1600 lira seviyesinde en yüksek kapasiteli olarak hotpoint ariston AQD1070F 49 TK modeli var 10 kg yıkama 7 kg kurutma kapasitesine sahip. 1 kg çamaşırı 45 dk yıkayıp kurutabilen programı var.

10 kg yıkama 7 kg kurutma lı hotpoint

8 kg yıkama 5 kg kurutmalı samsung

9 kg yıkama 7 kg kurutmalı aeg

ben şahsen vestel yıkama kurutma makinesi almam vestelin daha bu sene üretmeye başladığı bir ürün tecrübesi yok muhtemelen bu üründen gelen geri bildirime göre yeni ürünlerinde iyileştirme yapacak. böyle bir makine alınacaksa beyaz eşya üretiminde daha fazla tecrübesi olan markalar tercih edilmeli

bosch - siemens - hotpoint - hoover bu markaların ana işi beyaz eşya üretimi. teknolojileri ve tecrübeleri daha fazla...

• quote:

Orijinalden alıntı: kokomoko

1500 - 1600 lira seviyesinde en yüksek kapasiteli olarak hotpoint ariston AQD1070F 49 TK modeli var 10 kg yıkama 7 kg kurutma kapasitesine sahip. 1 kg çamaşırı 45 dk yıkayıp kurutabilen programı var.

ben şahsen vestel yıkama kurutma makinesi almam vestelin daha bu sene üretmeye başladığı bir ürün tecrübesi yok muhtemelen bu üründen gelen geri bildirime göre yeni ürünlerinde iyileştirme yapacak. böyle bir makine alınacaksa beyaz eşya üretiminde daha fazla tecrübesi olan markalar tercih edilmeli

bosch - siemens - hotpoint - hoover bu markaların ana işi beyaz eşya üretimi. teknolojileri ve tecrübeleri daha fazla...

HOCAM BOSCH SIEMENS NEYSEDE VESTELI HOOVER HOTPOINTLE KARSILASTIRMAN YANLIS BENCE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 15 Mart 2013; 14:46:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

Arkadaşlar merhaba,

Bu yenü ürünmüş: Vestel CMA-XXL 9614 TE Kurutmalı Çamaşır Makinesi

Bugün stand'da bilgi aldım, ürün 6 kg çamaşarı atarsanız hem yıkayıp hem kuruluyor. Sadece yıkama isterseniz kapasite 9 kg.

Fiyat olarak da 1500-1600 TL civarı alınabiliyor, acaba ne dersiniz, balkonsuz ve kurutma makinası için yeri olmayanlar için alınır mı?

Renk olarak kırmızı vardı benim baktığımda, güzel duruyordu.

http://vestel.com.tr/vestel-cma-xxl-9614-te-kurutmali-camasir-makinesi.aspx

yıkama kurutmayı ayrı almak daha iyi

bunlara bakın derım

çamasır alana %40 indirimli ısı pompalı A+++ http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-ve-kurutma-makineleri/kurutma-makineleri/WTY86860TR.html?source=browse

GENIS 63 LT KAZANLI 8KG KADAR NERDEYSE

http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-ve-kurutma-makineleri/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-makineleri/WAQ20460TR.html?source=browse

• @lazpanyol,

İlginize teşekkür ederim lâkin önerdiğiniz Çamaşır ve Kurutma makinaları toplamda 4.000 TL üzeri yapıyor Ben 1.500 Tl'lik makinayı sorarken bu rakamları görünce bir garip oldum haliyle + kurutma makinasına evde yerim yok.
  • quote:

@lazpanyol,

İlginize teşekkür ederim lâkin önerdiğiniz Çamaşır ve Kurutma makinaları toplamda 4.000 TL üzeri yapıyor Ben 1.500 Tl'lik makinayı sorarken bu rakamları görünce bir garip oldum haliyle + kurutma makinasına evde yerim yok.

İLLA ARIYORSAN HOCAM BERABER BUNA BAK DERIMhttp://www.teknosa.com/urunler/115020436/aeg-l87695wd-9-7-kg1600-devir-kurutmali-camasir-ma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 15 Mart 2013; 15:24:42 >

• @kokomoko, yorumlarınız için teşekkür ediyorum size

@lazpanyol, teşekkürler AEG güzele benziyormuş gerçekten, forumda da konusunu buldum, incelemeye aldım.

http://forum.donanimhaber.com/m_69491185/tm.htm
  • quote:

@kokomoko, yorumlarınız için teşekkür ediyorum size

@lazpanyol, teşekkürler AEG güzele benziyormuş gerçekten, forumda da konusunu buldum, incelemeye aldım.

http://forum.donanimhaber.com/m_69491185/tm.htm

BİŞEY DEGİL ŞİDDETLE TAVSIYE EDERIM

• quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

1500 - 1600 lira seviyesinde en yüksek kapasiteli olarak hotpoint ariston AQD1070F 49 TK modeli var 10 kg yıkama 7 kg kurutma kapasitesine sahip. 1 kg çamaşırı 45 dk yıkayıp kurutabilen programı var.

HOCAM BOSCH SIEMENS NEYSEDE VESTELI HOOVER HOTPOINTLE KARSILASTIRMAN YANLIS BENCE

hover ve hotpointin avrupadaki pazar payı toplamı kaç tane vestel yapıyor senin bir fikrin varmı bu konuda?

avrupa yıkama kurutma makineleri pazarında kim lider biliyormusun?

candy grubunu bi kenara bırakıyorum hotpointin 9 milyon adet kurutma makinesi sattığını biliyormusun?

nesi yanlış onu anlamadım hoover de hotpoint te vestelden 2 kat daha kaliteli ürün üretiyorlar. yıkama kurutma makinesinde teknolojileri vestelden 10 yıl daha önde.

bsh grubu madem o kadar büyük teknolojiye sahip 7 ye 4 ten büyük makine neden yapmıyor? enerji verim sınıfı yakalayamadığı ve kurutma performası sorunları olduğu için olabilir mi acaba?

valla ben 6 yıldır beyaz eşya sektöründe tasarım planlama üretim ve satışın içindeyim türk markası dediğinde beyaz eşyada bir duracaksın.

@eozen81 dostum aeg almışsın güle güle kullan bu arada evet sentetikte o kadar çamaşır koyman lazım kıyafetlerinin etiketlerinde kumaş türü ve miktarları yazar onlara dikkat ederek kurutma yapabilirsin kurutma yapılamaz olanları sakın kurutma işlemine tabii tutma..

• quote:

quote:

quote:

hover ve hotpointin avrupadaki pazar payı toplamı kaç tane vestel yapıyor senin bir fikrin varmı bu konuda?

candy grubunu bi kenara bırakıyorum hotpointin 9 milyon adet kurutma makinesi sattığını biliyormusun?

nesi yanlış onu anlamadım hoover de hotpoint te vestelden 2 kat daha kaliteli ürün üretiyorlar. yıkama kurutma makinesinde teknolojileri vestelden 10 yıl daha önde.

bsh grubu madem o kadar büyük teknolojiye sahip 7 ye 4 ten büyük makine neden yapmıyor? enerji verim sınıfı yakalayamadığı ve kurutma performası sorunları olduğu için olabilir mi acaba?

valla ben 6 yıldır beyaz eşya sektöründe tasarım planlama üretim ve satışın içindeyim türk markası dediğinde beyaz eşyada bir duracaksın.

@eozen81 dostum aeg almışsın güle güle kullan bu arada evet sentetikte o kadar çamaşır koyman lazım kıyafetlerinin etiketlerinde kumaş türü ve miktarları yazar onlara dikkat ederek kurutma yapabilirsin kurutma yapılamaz olanları sakın kurutma işlemine tabii tutma..

7 ye 4 ten büyük yapmamasının sebebi kuruturken su harcamayan tek marka olmasıdır.Ayrıca kurutma makinesindeki sistemin aynısı ile kurutma yapan tek firmadır BSH.Enerji konusunda zaten dünyanın ilk A sınıfı ikisi bir arada makinesini çıkarmıştır.Bir markayı elestirmeden araştırma yapın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

evet 9 milyon adet çöp.

• slm ben vestel 9614 kurutmalı çamaşır makinesi aldım gayet çok çok memnunum iyiki almışım dedim ama çok berbatmış iade ettim 20 günde 3 kere servise gitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veyso16 -- 5 Nisan 2013; 0:16:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: veyso16

slm ben vestel 9614 kurutmalı çamaşır makinesi aldım gayet çok çok memnunum iyiki almışım

Hayırlı olsun, çalışırken motor sesi çıkarıyor mu?
  • Amacım kimseyle tartışmak veya kavga çıkarmak değil. Ancak çamaşır makineleri ikiye ayrılır:

Birinci kaliteli grup:
    -Miele
    -Orijinal Bosch/Siemens
    -Electrolux ve AEG

ve diğerleri....

Vestel, Hoover ve Hotpoint'in benim gözümde hiçbir farkı yok. Üçünü de evime sokmam.

Vestelde tecrübe sıfır, o da Arçelik gibi diğer firmaların ürünlerin parçalayarak birebir taklitini yapmaktan öteye gitmez.

Hotpoint Arçelik'in İngiliz versiyonudur. Daha birkaç yıl öncesine kadar da İngiltere'deki bulaşık makinelerini Bosch'a yaptırıyordu. İlgiltere nemli bir iklime sahip olduğundan çok kurutucu satmış olabilir; bu satış başarısını Ariston'a mal etmek bence manasız olur. Zira Ariston'un kurutucularda doğru düzgün bir tecrübesi yok. Hala Hotpoin'in fabrikasında üretime devam ediyor. Bu arada İsmail YK da en çok satan albümü yapıyor ama kalitesi malum. Benzer örnekleri Sinbo vb. ile de çoğaltabiliriz. O da arıza durumlarında yurtdışından 1 dolarlık yedek parçayı değiştirmek yerine 3 dolarlık ürünü komple değiştirdiği için Altın marka ödülü aldı

Hoover zaten rezalet durumda. Candy mahvetti, azıcık göz ve izanı olan ne kadar dandik ürün yaptığını bizzat kendi gözleri ile görebilir.

Sonradan yükselen ve iyi çalışan markalara ancak LG ve Gorenje'yi ilave edebilirim. (çamaşır makinesinde)

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Amacım kimseyle tartışmak veya kavga çıkarmak değil. Ancak çamaşır makineleri ikiye ayrılır:

Birinci kaliteli grup:
    -Miele
    -Orijinal Bosch/Siemens
    -Electrolux ve AEG

ve diğerleri....

Vestel, Hoover ve Hotpoint'in benim gözümde hiçbir farkı yok. Üçünü de evime sokmam.

Vestelde tecrübe sıfır, o da Arçelik gibi diğer firmaların ürünlerin parçalayarak birebir taklitini yapmaktan öteye gitmez.

Hotpoint Arçelik'in İngiliz versiyonudur. Daha birkaç yıl öncesine kadar da İngiltere'deki bulaşık makinelerini Bosch'a yaptırıyordu. İlgiltere nemli bir iklime sahip olduğundan çok kurutucu satmış olabilir; bu satış başarısını Ariston'a mal etmek bence manasız olur. Zira Ariston'un kurutucularda doğru düzgün bir tecrübesi yok. Hala Hotpoin'in fabrikasında üretime devam ediyor. Bu arada İsmail YK da en çok satan albümü yapıyor ama kalitesi malum. Benzer örnekleri Sinbo vb. ile de çoğaltabiliriz. O da arıza durumlarında yurtdışından 1 dolarlık yedek parçayı değiştirmek yerine 3 dolarlık ürünü komple değiştirdiği için Altın marka ödülü aldı

Hoover zaten rezalet durumda. Candy mahvetti, azıcık göz ve izanı olan ne kadar dandik ürün yaptığını bizzat kendi gözleri ile görebilir.

Sonradan yükselen ve iyi çalışan markalara ancak LG ve Gorenje'yi ilave edebilirim. (çamaşır makinesinde)

@candogan62

Indesit Company = Indesit - hotpoint- scholtes markalarının sahibidir ve kendi ürünlerini üretmektedir. 9 milyon adet indesit company nin toplma markaları ile sattığı ürünlerdir. sadece hotpoint değil.!

16 adet hepsi avrupa içerisinde bulunan fabrikaya sahip 76 cm lik buzdolaplarını bosch ile aynı yere yaptırıyor logolar dışında birebir aynı.!!

candy group altında hangi markalar va bir bak istersen ürünler konusunda bilgin yeterli ama markalar konusunda biraz daha detay öğrenmen lazım.

lg hakkaten iyi sana katılıyorum.

gorenje türkiye operasyonu kapatıldı düstribitöre devredecekler yazık oldu.

bsh tan eğitime geliyorlar mı sizin mağazaya bir sorsana gfk 2012 pazar payı rakamlarını solo ürünler - ankastre ürünler - çamaşır makineleri - kurutmalı çamaşır makineleri hakkında pazar paylarını bir anlatsınlar.

• Satışlar sadece Hotpoint'e aittir diye iddiada bulunmadım. Ama Hotpoint'in hitap ettiği pazarın kurutma makinesi potansiyeli yüksek bir pazar olmasından dolayı çok satması mükemmel olduğu anlamına gelmiyor demek istemiştim. Kurutma makinesinde zaten en iyi iki firma var; biri Miele, ikincisi de Electrolux. Bu düşünceme de katılıyorsunuzdur diye tahmin ediyorum.

Ariston'un bir ara geniş buzdolapları vardı, Bosch'un eski ürün gamıyla aynıydı. O seriyi hatırlıyorum. Zaten fiyatları da epey uygundu bir ara. Kore'den gelen seriyi kastediyorsunuz sanırım.

Gorenje'ye üzülüyorum. Çünkü Premium serisi gerçekten çok iyiydi. Samsung ve LG gibi ürünlerini iyi pazarlayıp Türk tüketicisine uyum sağlasalar iyi bir marka daha olacaktı. Yazık oldu. Gorenje WA65205 makinemden çok memnun kalmıştım.
  • kliması gibi bu makineside güzel mükemmel al vatandaş allll

• slm ben vestel 9614 kurutmalı çamaşır makinesi aldım gayet çok çok memnunum iyiki almışım

bende bu makinadan aldım sanırım kullanım hatası yapıyorum çamaşırlarım nemli çıkıyor lütfen yardımcı olurmusun
  • quote:

Orijinalden alıntı: hülya erol

slm ben vestel 9614 kurutmalı çamaşır makinesi aldım gayet çok çok memnunum iyiki almışım

bende bu makinadan aldım sanırım kullanım hatası yapıyorum çamaşırlarım nemli çıkıyor lütfen yardımcı olurmusun

merhaba,

hangi programda ne kadar yükle nemli kalıyor bilemiyorum. fakat aşağıdaki yazdıklarımı dikkate alıp uygularsanız belki düzelme olabilir.

- kullanım kılavuzundaki yükleme değerlerine özen göstermeye çalışın.

- yıkamada sıkma devir hızını düşürmeyin bu çamaşırların üzerinde daha fazla su kalmasına neden olacak ve kurutmayı olumsuz etkileyecektir.

- makine içerisine koyduğunuz kumaşların etiketlerindeki bilgilendirmelere dikkat edin. ve bu etiketlerde yazan bilgilere göre ayrıştırarak çamaşırlarınızı kurutma programına atın.

- hızlı yıkama kurutma programında sorun yaşıyorsanız servise başvurun genel anlamda ciddi şikayetler var bu konuda.

- eğer her programında nemli kurutma yapıyor ise çok az miktarda çamaşır koyarak deneyin yine nemli bırakıyor ise servise başvurun.

• hayır çıkmıyor herhangi bir problem yok
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.