Şimdi Ara

İphone 5 ölü pixel sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yaklaşık 3 ay önce vodofone dan iphone 5 beyaz aldım ve yeni bişey farkettim özellikle beyaz ekranda ekranın sağında 1 tane ekranın ortasında 2-3 tane ölü pixel veya toz var jelatin kullanmıyorum toz olma ihtimali yok gibi bu acaba garantiye girermi ekranda 2-3 tane kılcal çizik var ama ancak fenerle yandan bakarsan belli oluyor o sorun olurmu yardımcı olursanız cok sevinirim bide fazla belli olmuyor ölü pixel veya toz her neyse böyle diyip yollarlarmı ne yapmamı tavsiye edersiniz bide direk aldıgım bayiyemi gidiyim yoksa vodofone red üyesiyim arayım gelip alsınlarmı

• redi arayın gelip alırlar tek piksel bile teleservice'de değişimdir
  • quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

redi arayın gelip alırlar tek piksel bile teleservice'de değişimdir

cevabınız için çok teşekkürler peki kılcak çizikleri felan sorun ederlermi acaba elbet görürler heralde gerçi güneş ışıgında bile belli olmuyor bende umudumu kesmiştim tam :D tekrar jb yapıyordum cihaza
  • quote:

Orijinalden alıntı: lTheNightMarel

quote:

cevabınız için çok teşekkürler peki kılcak çizikleri felan sorun ederlermi acaba elbet görürler heralde gerçi güneş ışıgında bile belli olmuyor bende umudumu kesmiştim tam :D tekrar jb yapıyordum cihaza

valla benim arkadaşımın 4s telefonunun çerçevesi dökülüyordu sıfırını aldı sorun olacağını hiç sanmıyorum

• quote:

quote:

quote:

valla benim arkadaşımın 4s telefonunun çerçevesi dökülüyordu sıfırını aldı sorun olacağını hiç sanmıyorum

inşallah benimkinide değiştirirler aradım görüştüm yarın gün içinde alıcaklarmıs telefonu :d bu arada 2-3 tane değil 7-8 tane buldum inş kullanıcı hatası diyip geri yollamazlar

• quote:

quote:

quote:

quote:

inşallah benimkinide değiştirirler aradım görüştüm yarın gün içinde alıcaklarmıs telefonu :d bu arada 2-3 tane değil 7-8 tane buldum inş kullanıcı hatası diyip geri yollamazlar

kullanıcı hatası olması imkansız.

• burdan gelişlemeri yazayımda diyer arkadaşlarında bilgisi olsun :D bu arada 1 saat önce vodofone dan aradılar red üyelik 3 e ayrılıyormus benim 150 tl lik tarifeye geçmem gerekiyormus o hizmet için bende saolun kalsın yarın en yakın vodofone şubesine bırakırım dedim bu vodofonedan çektiğimi kimse çekmemiştir 2010 da iphone 3 gs almsıtım yaklaşık 1650 tl ye ve geçen yıl bu zamanlar şebeke çekmeme sorunu vardı garantisinin son günlerinde gelip çalıstıgım mağzadan alıp servise götürmüşlerdi ve 1 ay sonra kullanıcı hatası yapılamıyor yenisini 800 tl ye veririz diye getirmişlerdi bende tüketici mahkemesine başvurcaktım ama 1500 tl üzeri ürünler için dava açman avukat tutmam gerekliymiş onun için vazgeçitim ve telefondan ümidi kesip içini açmıstım açıtıgım gibi bi kablonun çıktıgını görmüştüm ve takınca hat gelmişti bunu bile yapamamıslardı bakalım bunda bu sefer ne dicekler cok merak ediyorum hiç umudum yok. Garanti konusunda tek güvendiğim yer vatan bilgisaray keşke ordan alsaydım diyorum şimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lTheNightMarel -- 15 Mart 2013; 22:41:09 >

• Bilgi vermeye devam bugun telefonu teleservice götürdüm ve garantisin teleservice olmadıgını öğrendim aldıgınız yere sorun dediler aldıgım yere gittim avm deki vodofone a onlarda genpa garantili oldıugunu sööylediler ve mağazaya bıraktım işin ilginc i ölü pixel i göremedi onlar bende orası cok aydınlık oldugu için göredim ama karanlık ortamda felan çok belli oldugunu söyledim onlarda yarın yollarız teknik servise bende akşam iyice bakarım dedi şimdi sıra geldi bekleme kısmına
  • genpa çıkması kötü olmuş geçmiş olsun
  • quote:

genpa çıkması kötü olmuş geçmiş olsun

Birazda teknik servise verdiğime pişman oldum zaten topu topu kullanıcagımız şurda D: 1 yıl felan onuda tadını alarak kullanamadık bu 2.ci telefon ilk indede ölü pixel çıkmıstı hemen değiştirdiler avm deki arkadaşlar tanıdık direk çalıstıhım mağazanın karsında onlar dedi bizde servise baskı yaparız pixel varsa değiştiriz diye ama orda ölü pixel in görünmemesi harbi kötü oldu serviste acaba nasıl kontrol ediyorlar heralde tek renkte bakıp yok demiyorlardır inşallah
  • Bugun dilekce verdim mağazaya aldığım 2.ci telefondada aynı sorun cıkmıstır diye direk teknik servise gitmeden bire bir değişim yaptılar bu sefer direk mağazada herşeyini kontrol edip aldım :D böyle bir sonuç çıkcagını hiç tahmin etmiyordum
  • Bilgi vermeye Devam ben mağazanın kendisi değiştirdi sanıyordum telefonu ama gerçek öyle değilmiş benim bu 3.cü iphone 5 im ilk ini 1800 tl yi karttan geri kalanı faturam üzerinden almıstım telefonu ve ilk gün ölü pixel çıkmıstı ve anında yenisiyle değiştirmiştim ve bu 2 telefonunda kutusndan garanti çıkmamıstı bu 3.cü olay oldugunda *GameOver* ın sayesinde direk teknik servise gitmiştim ve garantinin teleservice olamadıgını öğrenmiştim bunun üzerine mağazaya gidip anlatmıstım ve genpa garantili oldugunu ve ertesi gün garantiye yollucaklarını söylemişlerdi bende tamam diye bırakmıstım ve o arada vodofone u arayıp bu olayı anlatıp vodofon dan alınmıs iphone 5 in genpa garantili olmasının normal olup olmadıgını sordugumda normal diyip yinede şikayet açmıslardı bende 5 dk sonra aldıgım yere ayıp olmasın diye arayıp şikayeti iptal etmiştim ve ertesi gün mağazan yeni telefon vermişlerdi teleservice garantili bende ne ilgili mağaza hiç sorun cıkarmadan değiştirdiler diye düşünürken bugun vodofone dan aradılar ve şikayetiniz üzerine size vodofonedan yeni telefon verdilermi diye sordular bende verdiler dedim meğer vodofone müşteri hizmetlerine bıraktıgım şikayet üzerine telefonum değiştirilmiş aman sizde telefon alırken dikkatli olun özellikle vodofone faturası üzerinden alanlar garantisini kesin sorsunlar :D şuan faturamın üzerinde 3 tane ime yazılı :D artık bi sorun çıkarsa heralde değiştirmezler telefonu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.