Şimdi Ara

JK Shin : ABD pazarından memnun değiliz, dünyada 50 milyon Galaxy S3 sattık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
1.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• JK Shin : ABD pazarından memnun değiliz, dünyada 50 milyon Galaxy S3 sattık

Samsung'un yeni amiral gemi modeli Galaxy S4'ü tanıtmasının ardından Samsung mobil bölümü başkanı JK Shin, sıcağı sıcağına Wall Street Journal ile bir röportaj gerçekleştirdi. 

Son çeyrekteki satış rakamları ile ABD'de lider akıllı telefon üreticisi haline gelen Apple, Samsung'u da ikinci sıraya itti. Shin, ABD'deki pazar paylarından memnun olmadıklarını, global bir oyuncu oldukları için ABD pazarının kendileri için önemli olduğunu ve bu nedenle ilk kez Unpacked etkinliğini New York'da düzenlediklerini belirtti.

Giriş seviyesi akıllı telefon pazarında da etkin olduklarını vurgulayan Shin bu segmentte rekabete devam edeceklerini ancak ABD'de odak noktalarının üst seviye Galaxy serisi akıllı telefonlar olacağını ifade etti.

Google ile yaşandığı iddia edilen çatışma konusunda da net konuşan Shin, Android işletim sistemini sevdiklerini ve Google ile iyi ilişkilerini devam ettireceklerini belirtti. Shin, bir çatışma yaşandığını söylemlerinin ise doğru olmadığını dile getirdi.

Shin'e göre Windows  işletim sistemleri ile çalışan akıllı telefon ve tabletler çok iyi satışlar yapamıyor ve Avrupa'da da Windows tabanlı ürünlere talep oldukça düşük. Ancak Android için pazarda daima yer var.

Bada ve Tizen işletim sistemlerinin entegrasyonuna devam eden Samsung, çalışmalarını tamamlayıp ilk Tizen akıllı telefonları yılın üçüncü çeyreğinde pazara sunmayı planlıyor.

Bu yıl ki satış hedeflerini de büyüten Samsung, akıllı telefon pazarının tümünden daha hızlı büyümek istiyor ve 400 milyondan fazla satış yapmayı bekliyor. Bugüne kadar satılan Galaxy S3 satışları ise 50 milyona ulaştı. Ayrıca Samsung esnek ekranlar için de ileri bir tarihi işaret ediyor.

• bu sefer 20 milyon satarsan kâr.

• onmilyonbeşyüz

• Çakallar daha o pazara 4.1.2 yi vermediniz s3e, bir daha zor yani memnun olmanız...
  • Istediğiniz kadar kotuleyin. Mükemmel pazarlama taktikleri ile yine 50 milyon dan fazla satacak. Bende çok beğenmedim ama gerçek bu.

• benim için fiyat önemli, hangi marka hangi modeli çıkarırsa çıkarsın, ben cebimden çıkana bakarım

• S4 sağdakimi soldakimi ayırt edemedim sen nasıl bir iş yaptın be samsung 1 senedir tasarım bölümüne senelik izinmi verdin ne yaptın ? yada buseferlik 8,9 yaşındaki çocuguğunamı yaptırdın tasarımı gönlü olsun diye ?

• quote:

Orijinalden alıntı: dere.beyi

S4 sağdakimi soldakimi ayırt edemedim sen nasıl bir iş yaptın be samsung 1 senedir tasarım bölümüne senelik izinmi verdin ne yaptın ? yada buseferlik 8,9 yaşındaki çocuguğunamı yaptırdın tasarımı gönlü olsun diye ?

Elinize aldınız mı telefonu?
  • demedi demeyin yüz milyon satacak

• quote:

Orijinalden alıntı: hattoriy

Bu telefonu alan güzelden anlamayan demektir,bir bunun tasarımına bak birde htc one'a arada uçurumlar var.Yazık sana samsung yaa sen git o plastik oyuncaktan telefonlarını çocuklara yap

Telefonu sadece tasarım için alan var mı hala? Nexus tan sonra en çok güncellemeyi galaxy s3 alıyor. Donanımları 8 akıllı çekirdek ile geliyor. HTC nin tek avantajı Stereo Hoparlör. Başka bişey yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhamnet

quote:

Orijinalden alıntı: hakan.27

s4 hic iyi degill beş para etmezz yuhh yaptıgı tlf bu tipi aynı adam degiştirir görücez samsungcularıı apple iphone 5 taş koyuyordunuz iyi deil diyordunuz nolduu s4 daha kötüü cıktıı aplle herzman üstün unutmayın s4 cüler hahaha iyi degil s4 yuh denir artık buna herkez hayel kırıklıgı yaşıyorr ohhh iyi olmuşşş mala baglayan samsung

Donanım da 8 çekirdek koymuş, simultane dil çevirisi koymuş ve seni tatmin etmedi öyle mi? Bunları aApple da 10 yıl sonra göreceksiniz. Adam hem yazılım hem donanım da Apple ın 3 katını koymuş. Şaka mısın. Nexus kullanıyorum, s2 veya s3 ün olmadı. Ama gelen teknolojileri görmezden gelmek mallık olur...

8 çekirdek değil big little teknolojisi var 4-4 ayrı 2si aynı anda çalışmıyor zaten şuan için gerekte yok yanlış bilgilendirmeyelim.iphone hala en hızlı telefon adamların bu kadar fazla donanım koymasına gerek yok ekranı büyütüp fullhd yapınca yine 1. sırada olucaklardır iphone 5in kamerası hala 1. sırada s4 ile karşılaştırdılar atıp tutmayalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ceqa

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hakan.27 s4 hic iyi degill beş para etmezz yuhh yaptıgı tlf bu tipi aynı adam degiştirir görücez samsungcularıı apple iphone 5 taş koyuyordunuz iyi deil diyordunuz nolduu s4 daha kötüü cıktıı aplle herzman üstün unutmayın s4 cüler hahaha iyi degil s4 yuh denir artık buna herkez hayel kırıklıgı yaşıyorr ohhh iyi olmuşşş mala baglayan samsung
    Donanım da 8 çekirdek koymuş, simultane dil çevirisi koymuş ve seni tatmin etmedi öyle mi? Bunları aApple da 10 yıl sonra göreceksiniz. Adam hem yazılım hem donanım da Apple ın 3 katını koymuş. Şaka mısın. Nexus kullanıyorum, s2 veya s3 ün olmadı. Ama gelen teknolojileri görmezden gelmek mallık olur...
    8 çekirdek değil big little teknolojisi var 4-4 ayrı 2si aynı anda çalışmıyor zaten şuan için gerekte yok yanlış bilgilendirmeyelim.iphone hala en hızlı telefon adamların bu kadar fazla donanım koymasına gerek yok ekranı büyütüp fullhd yapınca yine 1. sırada olucaklardır iphone 5in kamerası hala 1. sırada s4 ile karşılaştırdılar atıp tutmayalım.

kamerasını S4 ile mi karşılaştırdılar??? telefon tanıtılalı daha 9 saat oldu :$

• Şimdi Nokia tanıtır,sonra Apple tanıtır.Bakalım bu kadar güçlü HTC ve Sony varken dediği gibi 100 milyonu aşacaklar mı,100 milyon diyorlardı bir ara.

Apple yeni çipsetiyle gelecek yine belki kamerasında da değişikliğe gider,pil konusunda da artık adım atacak diye düşünüyorum.Mağazasına diyecek yok zaten.

Nokia'nın elinde çok güçlü kamera teknolojisi var,donanım olarak geri duruyor (androidçilere göre tabi bu,bana kalsa ne bir takılma ne bir gecikme var kardeşimden biliyorum),pil konusunda elini güçlendirecektir,Microsoft gibi bir dev arkasında yazılım yani entegrasyon konusunda süper iş yapabilirler,1 yıl geçecek üzerinde ve uygulamalarda yeni telefonla düzene girer.Nokia eski şaşalı günlerine dönme sinyalleri verirken,HTC akıllandık daha iyi pazarlama stratejisi güdüyoruz,Sony elini taşın altına sokuyorken kusura bakma 100 milyon satma gibi bir durumun olamaz.Çin'e güveniyorsundur belki ama senin telefonlarından daha üst düzeyleri orada zaten kendi ürünü olarak çıkıyor.

• Takılmışsınız bir güncelleme, S3 o kadar güncelleme aldı ne oldu? Hala rehber sorunlu, menülerde gezerken takılmalara devam. İşin kötü tarafı S4 te maalesef aynı sorunlar devam ediyor.
    http://www.youtube.com/watch?v=NIOQxZih9zE

Bu video da lansman da çekilmiş ve hala menülerde kasma var. Özellikle widget menüsünde felaket derecede takılma var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ceqa

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hakan.27

s4 hic iyi degill beş para etmezz yuhh yaptıgı tlf bu tipi aynı adam degiştirir görücez samsungcularıı apple iphone 5 taş koyuyordunuz iyi deil diyordunuz nolduu s4 daha kötüü cıktıı aplle herzman üstün unutmayın s4 cüler hahaha iyi degil s4 yuh denir artık buna herkez hayel kırıklıgı yaşıyorr ohhh iyi olmuşşş mala baglayan samsung

Ok.
    4+4=8 demek saçma ona biz 5 çekirdek diyelim. 4 çekirdek yüksek performanslı 4 çekirdek batarya performans için. Biliyoruz...
    Apple ın kamerası nerden çıktı onu çözemedim ki; Apple ın kamerası da en mükemmel kamera değil. Lumia ya bak gel. Atların artık şu fanboyluk çağlarınızı...

• ABD de yaşan adam ne yapacak hayal gücü olmayan bir firmanın ürettiği telefonu akıllı telefon konusunda kendi öncü firmaları varken..

Samsung belki bazı serilerde güzel telefon üretebiliyor olabilir ama ekran büyük bazı yanları güzel olabilir ama hala bir İphone kadar verimli perfonmas verebilecek kapasitede değil..

• Olaya objektif bakmak gerekirse evet tasarım olarak hayal kırıklığına uğrayabiliriz ama Iphone 5 ile S4'e karşılaştırınca Iphone5 ekranı büyült azcık ram birde kamera çözünürlüğü ekle telefonu sat taktiğini görüyorum. Peki S4'de bakınca tamam aynı tasarım ekranı büyültmüş gibi geliyor ama S4'te bir bakıyorum bir full hd ekran ile karşıma çıkıyor,2600 mAh pille geliyor, Smart Scroll tarayıcı göz konumunuza göre tarayıcıyı otamatik aşağıya indiriyor, hareketle telefonu kontrol etme,bu kadar büyük olmasına rağmen S3'ten daha hafif, şarkı paylaşma olayı ise çok iyi diğer telefonları hoparlör olarak kullanabiliyorsunuz ve 7+1'e kadar destekleme, simultane dil çevirisi ki bu uygulama efsane olacak ilerde ve başka özellikleriyle ciddi anlamda farklı özellikler sunan telefon. Peki Iphone 5'te ne gördük sadece donanım. Bence tasarımdan çok olaya bu yönden bakmak gerekiyor

• O kocaman telefona aliminyum pahaliyami patladi sana Samsung´un devi
    Senden hic beklemesdim dogrusu. HTC ve SONY akar....
    10 milyon anca satarsin :)
    bari patlayacagiz iyi sekilde patlayalim diye güzel lansman hazirlamisin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi digimon52 -- 15 Mart 2013; 12:27:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: memoseler

Istediğiniz kadar kotuleyin. Mükemmel pazarlama taktikleri ile yine 50 milyon dan fazla satacak. Bende çok beğenmedim ama gerçek bu.

Pazarlama taktigine bile gerek yok bu cihaz muthis satacak..

S3 ciktigi zaman aldigi tepkiler dikkate alinmis tam da kullanicinin istedigi model uretilmis..

*Plastik diyenlere polycarbonate kasa
    *Kenarlari kalin diyenlere mukemmel incelikte cerceve
    *Kasa kuculurken ekranin buyumesi
    *Pil artarken ve ekran buyurken agirligin 130gr a dusmesi
    *gorilla glass 3

Goz takibi , air control , s health , dual camera ,eraser , drama shot gibi yazilim kismini saymiyorum bile bu konuda zaten Samsung un uzerine yok..Adamlar Android i bastan yaratti her gecen gun inanilmaz gelistiriyor..

Apple ciksin panorama nin reklamini yapsin htc de aluminyum un..Sony de xperia z leri bardaklara koysun icini su doldursun oyle satsin..

Samsung cok geri kafali hic yenilikci degil bu firmalar yenilikci..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• iphone 5 neyki sürekli iphone 5 i savunan arkadaşlar görüyorum iphone 5 donanıma bakarsan murat 131 i alkolle çalıştırmak gibi bişey ama samsung yapıyor donanım 10 numara yazılım 9 numara neyi eksik samsungun sadece içinde düşünebilen bir beyni olsa tamam omu tatmin edecek sizi adamlar yapıyor biz kullanıyoruz isteyen istediğini alır biz kendimiz yapsakta onu eleştirsek demi oda yok elin ipiyle kuyuya iniyoruz ...
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.