Şimdi Ara

Msi GE60 MSATA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
1
Favori
6.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar msi ge60 almayı düşünüyorum fakat kafama takılan bir kaç şey var.

1-) Msata girişi 1 tanemi 2 tanemi ?

Msi GE60 MSATA

2-) Msata diskin 2 tane vida sıkma yeri var.Vidaları tam olarak nerelere sıkacaz ?

Msi GE60 MSATA

Msi GE60 MSATA

3-) Hangi tip msata disk kullanmamız gerekiyor ?

Msi GE60 MSATA

uzunmu kısamı :)

Cevap veren ve yorum yazan herkeze tek tek teşekkür ederim.

• MSata girişi 2 tane var diye duydum dostum sadece onu biliyorum
  • mSATA 1 tane var. BIOS'a girip bakınca 1 tane boş port görünüyor.
  • Bu msata hakkında ciddi anlamda sıkıntı var. Hiç bir yerde bi bilgi bulamadım. Msi türkiyeye telefon açtım onlarda bilmior :D durum içler acısı ebrar bilgisayar a kadar telefon açtım tek bildikleri msata girişi oldugu. çogu onuda bilmiyor :)
  • Bir tane taksanız yeter zaten resimden anladığım uzun olan takılacak vida yeri mevcut zaten.
  • uzun msata olacak. intermette ara bulursun google görselde ge60 msata deyince görmüştüm
    ülkemizde sata2 kingston olanlar 64 gb 180 tl ye.
    sata3 60gb intel olanlar 230 tl ye satılıyor
  • Arkadaslar bir şey soracağım ge60 ond i7 modelinde bulunan haddisk markası nedir ? bir şey de denemenizi isteyeceğim,örnek veriyorum 6-7 gb lık rar dosyasını bir yere çıkartırken başka işlem yapmayı denermisiniz? örneğin vlc yi açın veya başka bir programı.kaç sn bekletiyor merak ediyorum acaba tek sorun bende mi var? hatta bazen disk kullanımını %99 görüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi camsil -- 20 Nisan 2013; 0:06:51 >
  • http://novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=8888

şu uyar sanırım bu modele.
  • quote:

Orijinalden alıntı: slant1111

Arkadaslar bir şey soracağım ge60 ond i7 modelinde bulunan haddisk markası nedir ? bir şey de denemenizi isteyeceğim,örnek veriyorum 6-7 gb lık rar dosyasını bir yere çıkartırken başka işlem yapmayı denermisiniz? örneğin vlc yi açın veya başka bir programı.kaç sn bekletiyor merak ediyorum acaba tek sorun bende mi var? hatta bazen disk kullanımını %99 görüyorum

Var mı bilen beyler
  • quote:

Orijinalden alıntı: XmysticX

http://novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=8888

Bu cihazı tavsiye edermisiniz uyum problemi olur mu :http://www.exa.com.tr/kingston/sabit_diskler/kingston_120-327-20349.html
    Ayrıca konuyu açan arkadaş tecrübelerini palyaşırsa sevinirim...

• quote:

Orijinalden alıntı: slant1111

Arkadaslar bir şey soracağım ge60 ond i7 modelinde bulunan haddisk markası nedir ? bir şey de denemenizi isteyeceğim,örnek veriyorum 6-7 gb lık rar dosyasını bir yere çıkartırken başka işlem yapmayı denermisiniz? örneğin vlc yi açın veya başka bir programı.kaç sn bekletiyor merak ediyorum acaba tek sorun bende mi var? hatta bazen disk kullanımını %99 görüyorum

bendeki western digital scorpio black 750 gb 7200 rpm ( ge60 0nd 411 tr ) disk kulanımı %99daysa görev yöneticisinde görünmeyen bi uyguluma kullanıyor olabilir.kaynak izleyicisinden araştırın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: astralll

quote:

Orijinalden alıntı: XmysticX

http://novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=8888

Bu cihazı tavsiye edermisiniz uyum problemi olur mu :http://www.exa.com.tr/kingston/sabit_diskler/kingston_120-327-20349.html
    Ayrıca konuyu açan arkadaş tecrübelerini palyaşırsa sevinirim...

Evet arkadaşlar cevaplarınızı bekliyoruz olmadı ben Servspoint'i arıyıp sorucam..

• Aynen kardeşim bende merak ettim şimdi ara sor,alıcaz elimizde patlicak sonra,umarim exa daki uygundur pcye,çünkü fiyatıda çok uygun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mecnako

Aynen kardeşim bende merak ettim şimdi ara sor,alıcaz elimizde patlicak sonra,umarim exa daki uygundur pcye,çünkü fiyatıda çok uygun

Valla normal m-sata, uzun olanlardan takabiliyorsunuz dedi, garantiden çıkmaz dedi, bir de cihaza tanıtmak için BIOS'tan falan herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok o kendisi görecektir dedi. Birimizin elini taşın altına koyup Hüküm Dağı'na doğru yola koyulması gerekiyor anlayacağımız, tam olarak takmadan bilemeyiz :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: Curimo

quote:

Aynen kardeşim bende merak ettim şimdi ara sor,alıcaz elimizde patlicak sonra,umarim exa daki uygundur pcye,çünkü fiyatıda çok uygun

Valla normal m-sata, uzun olanlardan takabiliyorsunuz dedi, garantiden çıkmaz dedi, bir de cihaza tanıtmak için BIOS'tan falan herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok o kendisi görecektir dedi. Birimizin elini taşın altına koyup Hüküm Dağı'na doğru yola koyulması gerekiyor anlayacağımız, tam olarak takmadan bilemeyiz :))

iyi o zaman exa daki de uzun gözüküyor uyarsa alıp denemek lağzım ama dediğiniz gibi birimizin elini taşın altına sokması lağzım

• Bende düşünüyorumda kingstonun Okuma Hızı550MB/sn. okumaYazma Hızı520MB/sn. yazma böyle bir ssd si olduğunu ilk defa görüyorum yazma hızını sallamışlar gibi geldi bana :D nerden teyit edebiliriz acaba.
  • 60 gb olan modelide buhttp://www.exa.com.tr/kingston/sabit_diskler/kingston_60-327-20348.html 150 lira cidden uygun ama ben uzun zamandır araştırıyordum bu msataları kingstonların yazma hızları max 220 falandır bu ürünü bir araştırayım yeni çıkmış olabilir exa'da da yeni ürün yazıyormuş zaten.Birde servispointi aradım msata takacam garanti etiketini yırtmak gerek sorun olur mu olmaz dediler.Bir de şansımı deniyim dedim bios güncellemesi için servise yollayacam zaten msatayıda takarmısınız dedim 25$+kdv yi yapıştırdı :D. Size sorum şu şimdi 4 tane vidayı var ssd yi illa takarızda sistemi bunun içine nasıl kuracaz. :D

• quote:

Orijinalden alıntı: realbyx

Bu msata hakkında ciddi anlamda sıkıntı var. Hiç bir yerde bi bilgi bulamadım. Msi türkiyeye telefon açtım onlarda bilmior :D durum içler acısı ebrar bilgisayar a kadar telefon açtım tek bildikleri msata girişi oldugu. çogu onuda bilmiyor :)

dostum bu msata konusu yabancı forumlarda 2010dan beri sıkça konuşuluyor. daha fazla bilgi edinmek istiyorsan daha fazla araştırma yapmalısın.

türkiyede bu konularda (bilgisayar donanımı vs.) detaylı bilgi verebilecek insan ne yazık ki çok çok az. teknolojiyi takip etmeyen, donanımın d sinden anlamayan insanları çalıştırıyorlar!!! msi türkiyedeki ya da ebrar bilgisayardaki elemanın bu konulardan bihaber olması gayet normal geliyor bana.
    erdi (fx57) gibi insanlar bulman lazım ki aklındaki soru işaretlerini ortadan kaldırsın.

http://forum.notebookreview.com/notebook-dummy-guide-articles/695844-installing-msata-ssd-guide.html

• quote:

quote:

quote:

iyi o zaman exa daki de uzun gözüküyor uyarsa alıp denemek lağzım ama dediğiniz gibi birimizin elini taşın altına sokması lağzım

Valla ben alıcam ama şu 550-520 hızları muamma bütün sitelerde aynı verilmiş. Her neyse ne kadar doğru olmasa da normal HDD'den çok daha iyi olacağı kesin. Burada bir video buldum;

http://www.youtube.com/watch?v=XQalbUUJQVc

• quote:

quote:

quote:

quote:

Valla ben alıcam ama şu 550-520 hızları muamma bütün sitelerde aynı verilmiş. Her neyse ne kadar doğru olmasa da normal HDD'den çok daha iyi olacağı kesin. Burada bir video buldum;

http://www.youtube.com/watch?v=XQalbUUJQVc

Webdenal'dan aldım... Hakkımda hayırlısı. Elime ulaştığında resimlerle burada paylaşıcam montajdan Windows kurulumuna ve hız testlerine kadar. Biriniz daha alın dostlar beni yalnız bırakmayın :

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.