Şimdi Ara

Google, Reader servisini kapatıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Google, Reader servisini kapatıyor

Dünya internet devleri arasında yer alan Google, istediği verimi alamadığı servislerini kapatmaya devam ediyor. Firma son olarak Reader isimli servisini kapatacağını açıkladı.

Google'ın internet sitelerinin RSS beslemeleri üzerinden kullanıcılara güncel haberleri anlık olarak aktarmaya yarayan ve 2005 yılından beri hizmet vermeye devam eden Reader servisinin firma tarafından yapılan açıklama doğrultusunda 1 Temmuz 2013 tarihinde kapanacağı belirtildi. Reader servisini kullanan kişilerin bu tarihe kadar RSS listelerini servis dışına çıkartmaları  ya da yedek almaları gerektiğini de belirten Google, bu işlemler için bir başka servisi olan "Takeout" kullanılmasını önerdi.

Piyasada birçok farklı RSS programı yer almasına rağmen birçok kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılan ve kapanmasını istemeyen kullanıcılar tarafından imza kampanyası başlatılan servis, belirtilen tarihten sonra emekliye ayrılacak. 

• en işe yarayan 7/24 (medya takip merkezi gibi) RSS arşivleme sistemiydi !
    kapanması gerçekten üzücü ! :(

• bizde google i kapatırız.

• E ben bunu kulanıyordum :( Bari bi alternetifini yapsalarda kullansak.

• google dövizi kapatmasın da
  • ilk önce güvenlik açıklarını kapatsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: gagilo

satılık şahin SL ilgilenenler pm atsın :)

• yedekleme imkani sunsalar bari de tek tek ugrasmasak. zaten adamlar adam gibi guncellemiyordu yillardir. yazik oldu guzelim hizmete.
  • Bilgi için teşekkürler.
  • kötü oldu harbiden. gmail ve gdrive dan sonra en çok kullandığım servisti.
  • RSS Google+'a geliyor, o yüzden endişelenmeye gerek yok :
    https://plus.google.com/114837392380434505575/posts/3dH3ntvfgmk

• Aslında bu durum biz kullanıcıların hatası. Google kafasına göre at koşturuyor. Uygulamalarda aynı marketlerdeki ürünlerin son kullanma tarihi gibi min destek tarihi açıkça belirtilmeli. Belki kullanıcı sözleşmesi içinde vardır ancak uygulama içerisinde daha belirgin bir yere konulmalı zira kimse kullanıcı sözleşmesini okumuyor google da bunu biliyor. Kullanıcılar olarak biz min destek tarihinin daha açık bir şekilde belirtilmesi ve bu tarihin uzunca bir süre olması için talep/baskı vs... yapmalıyız ya da uygulamanın alternatiflerini kullanarak tepkimizi göstermeliyiz.

• Üzüldüm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her gün bir servisi kapatacaklarını duyuruyorlar. Umarım sıra arama motoruna gelmez.
  • Bu gidişle google.com da kapanır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Servisi kullanan belirli bir kitledi vardı, bu olmamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FRAPS

Bu gidişle google.com da kapanır

Şirket değerine bir bak istersen Apple boy?

• quote:

Orijinalden alıntı: FRAPS

Bu gidişle google.com da kapanır

sanmıyorum

• Hiç kullanmamıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İnsan Çakması -- 7 Haziran 2013; 15:03:30 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.