Şimdi Ara

Navigasyon+ön-arka geri görüş kamerası ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
8.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • navi+geri gorus kamerali cihazlar mevcut ama ön seyir kamerali bi sistem goremedim,boyle hazir bi sistem varmi yada nasil yapabiliriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Nickiviraj

...ön seyir kamerali bi sistem goremedim,boyle hazir bi sistem varmi yada nasil yapabiliriz
    Türkiye'de bildiğim kadarıyla satışta böyle bir ürün yok. Varsa da Gittigidiyor'da Çin'den ürün getirip satan üyelerin ürünleri var. Ardında ne firma garantisi ne de distribütör garantisi bulabilirsiniz yani.

PAYPAL hesabınız varsa yurtdışından direk alabilirsiniz. Maksimum 75 Avro tutara kadar olan ürünler gümrüğe-vergiye takılmadan gelir. Yalnız bu linklerdeki ürünlerin çoğu "MT / Mediatek" işlemcilidir ve bu GPS navigasyon aleminin en rezil işlemcisidir. O yüzden tek tek bakıp "SIRF" ya da bulabilirseniz "SAMSUNG işlemcili cihazları tercih edin. Forumda Mstar işlemcilerin de iyi olduklarını söyleyenler var ama ben hiç denemedim:
    http://www.ebay.com/sch/GPS-Units-/156955/i.html?_sop=15&_from=R40&_nkw=dvr+gps (şu an için en başta listelenen 58,66 dolarlık üründe DVR özelliği yani kamera kaydı yok, geri kalanında var)
    http://dx.com/s/dvr.html?category=721&sort=Price

Bu ürün ise 2 kameralı. Hem geri görüş kamerasına hem de seyir kyıt kamerasına sahip.
    http://www.aliexpress.com/item/All-New-5-0-Car-DVR-GPS-Navigation-PND-PIP-AVIN-functions-double-camera-HD-720P/703273512.html

Navigasyon + DVR kaydı yapan cihazların temel sıkıntısı ön görüş açısının dar olmasından dolayı aracınıza çaprazdan çarpabilecek araçları çekememesi. Bunları ön cama koyduğunuzda aracın burnunun tamamını almayabilirler. Bunun için 120 dereceden fazla bir açıya ihtiyaç var. Eğer hem araç burnunun tamamını alsın hem de azıcık bile olsa yanları da göstersin derseniz 2x kameralı DVR cihazları var,
    http://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=GPS+double++dvr&catId=0&initiative_id=SB_20130314035158
    http://dx.com/s/double+dvr
    http://www.ebay.com/sch/Vehicle-Electronics-GPS-/3270/i.html?_from=R40&_nkw=dvr+double

yalnız bunlarda da GPS Navigasyon özelliği yok, sadece kayıt cihazı. En özellikli olanında bile GPS Data Logger var, yani sadece aracın hangi koordinatlarda dolaştığını bilgisayardan falan görebilirsiniz. Navigasyon olarak kullanamazsınız.
    Örnek:
     Navigasyon+ön-arka geri görüş kamerası ?

• Verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim sanirim bunu seyir kamerasi ve geri gorus kamerasini birlestirecek bi sistemle yapabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bence okadar ileriye gitmeye gerek yok
  • DVR özellikli ve tek kameralı navigasyon cihazları model olarak çok... Çeşit var.

Hangi sitede gördüğümü hatırlamıyorum ama iki yanında birer kamera olan ve IGO navigasyon yazılımlı bir cihaz görmüştüm. Tek model, alternatifi yok. MTK işlemcili olmasa sırf denemek için alacaktım. Her iki yandaki kameralar öne-arkaya 180 derece dönebiliyordu. Her birinin çekim açısı 120 derece idi. İsterseniz ikisini de öne çevirip 240 derecelik bir görüş açısıyla ön tarafı kaydedebiliyordunuz.
  • Hem navigasyon hem de geri görüş kamerasının tek bir sistemde çalışabilmesi mümkün müdür? bunu gerçekleştiren bir marka/model var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maviyesil35

Hem navigasyon hem de geri görüş kamerasının tek bir sistemde çalışabilmesi mümkün müdür? bunu gerçekleştiren bir marka/model var mıdır?

Biraz daha açarmısınız?Navigasyon cihazlarında AV-in girişi olup kamera bağlanıla bilen modeller mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

quote:

Hem navigasyon hem de geri görüş kamerasının tek bir sistemde çalışabilmesi mümkün müdür? bunu gerçekleştiren bir marka/model var mıdır?

Biraz daha açarmısınız?Navigasyon cihazlarında AV-in girişi olup kamera bağlanıla bilen modeller mevcut.

Örneğin, Next YE-GA 5720, Goldmaster NAV-514.. Bun tip cihazlardan edinirsek, ayrıca geri görüş kamera ve kablolarını aldığımız varsayıyoruz, hem navigasyon hem de geri görüş özelliklerini tam olarak kullanabilir miyiz? Herhangi bir sorun yaşar mıyız?
    Ayrıca, Marka-model konusunda tavsiyeniz var mıdır?
  • quote:

quote:

quote:

Örneğin, Next YE-GA 5720, Goldmaster NAV-514.. Bun tip cihazlardan edinirsek, ayrıca geri görüş kamera ve kablolarını aldığımız varsayıyoruz, hem navigasyon hem de geri görüş özelliklerini tam olarak kullanabilir miyiz? Herhangi bir sorun yaşar mıyız?

İki cihazı kullanıyorum. Vakti zamanında test için almıştım iki görevide yapar ama torpidoda biraz kablo kalabalığı oluyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

İki cihazı kullanıyorum. Vakti zamanında test için almıştım iki görevide yapar ama torpidoda biraz kablo kalabalığı oluyor

Teşekkürler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.