Şimdi Ara

Packard Bell EN TJ75 - Yeniden başlatınca sürekli dıt sesi geliyor (videolu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• bilgisayarı yeniden başlatınca süre dit sesi geliyor. normal olarak kapatıp açarken sorun yok. herşeyi denedim(bios güncelleme, defalarca format, hdd full format) fakat çözüme ulaşmadim. Garantisi bitti yaklaşık 2.5 yıllık cihaz.

Laptop = Packard Bell Easynote TJ75 - Win8 64Bit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -AhmtOzdmR- -- 13 Mart 2013; 17:43:34 >

• Bios'tan kaynaklı gibi eğer normal açılıyorsa diğer donanımlarda sıkıntı yok görünüyor.Saat ayarları normal mi bios'a girip bazı ayarlar yaptığınızda hafızada tutabiliyor mu pilde sıkıntı olabilir.
  • Öyle düşündüm bende denedim . bios'ta bir sıkıntı yok. boot seçeneklerini değiştirdim şimdi hafızada tutuyor yani :/
  • Herhangi bir mavi ekran vermiyorsa veya bunun dışında bir hata gözükmüyorsabios olabilir,birde önceden hangi işletim sistemi kuruluydu muhtemelen win7 kullnıyordunuz bu sorun varmıydı,yoksa şimdi farkettim win8 işletim sistemi yüklü sizde sistemde özelliklede bios'ta hataya sebep olabilir.
  • Önceden Win7 kuruluydu. Bu sesten dolayı format atarım geçer falan dedim bu sırada hemde win8 deneyeyim dedim. Sonrasında sorun hala devam edince Ubuntu bile kurdum. Bütün HDD'yi biçimlendirip tekrar bölümlere ayırıp Win7 kurdum . Bu sefer ekran kartı driverı kurulmadı bir türlü. Win8 kurdum kendi driverları ile ekran kartını gördü. (Ati HD 5650) Windows 8 Ati hd 5000 serisinin driverlarınıda barındırıyor. Zorunlu olarak Win8 kurdum yani. Şuan ekran kartı driverınıda kurmayı başaramadım. Bilgisayar Öğretmenliği okuyorum bilgisayara sürekli ihtiyacım var bu aralar o yüzden çok fazla kurcalayamıyorumda. Bilgisayar şuan bütün işlerimi görüyor ama derste falan arada reset atmak gerekiyor son seste bu dıt sesleri bütün sınıfı rahatsız ediyor. :)
  • Şimdilik idare edin ama bios'ta sorun olduğunu düşünüyorum diğer donanımlarda olsa farklı hatalar alırdın,mavi ekran verirdi v.s.Ramlerle oynadın mı hiç?Kontrol ettin mi?
  • Bende de ts11 var yazın aynı şey başıma geldi.Klavye değişecek.Servise götürün.

Bu da benim çektiğim video.Sesler biraz değişik ama aynı şey olabilir

http://www.youtube.com/watch?v=QPg49JGq6wY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bacanakis -- 15 Mart 2013; 16:03:28 >
  • packard bell mini netbook aldım hakikaten 10 numara. vatan dan aldım ve beyaz model.. şarzı uzun gidiyor aynı zamanda.
  • şimdilik bu şekilde şekilde idare edeceğim boş bir vakitte ilgilenecegim artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir tuş takılı kalıyor gibi sanki eğer eliniz yatkınsa bu işlere klavyenin kablosunu çıkartıp takmayı deneyin isterseniz.

Konu dışı olacak ama ben de Windows 8 kurdum bilgisayara fakat metro arayüzü gelmeden önce siyah ekranda bir süre bekliyordu bilgisayar nedense, sizde açılış hızı nasıl ve mavi ekran aldınız mı hiç? Ben "hal.dll" diye bir mavi ekranla uğraşıp durdum daha sonra da düzeltemedim ve Windows 7'ye geçtim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black_Wolf14

Bir tuş takılı kalıyor gibi sanki eğer eliniz yatkınsa bu işlere klavyenin kablosunu çıkartıp takmayı deneyin isterseniz.

Konu dışı olacak ama ben de Windows 8 kurdum bilgisayara fakat metro arayüzü gelmeden önce siyah ekranda bir süre bekliyordu bilgisayar nedense, sizde açılış hızı nasıl ve mavi ekran aldınız mı hiç? Ben "hal.dll" diye bir mavi ekranla uğraşıp durdum daha sonra da düzeltemedim ve Windows 7'ye geçtim.

henüz ilgilenemedim bakacağım uygun bu vakitte.

bende açılış hızı gayet iyi ve herhangi bir sorun olmuyor win8 le.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cneydo

quote:

Orijinalden alıntı: Black_Wolf14

Bir tuş takılı kalıyor gibi sanki eğer eliniz yatkınsa bu işlere klavyenin kablosunu çıkartıp takmayı deneyin isterseniz.

henüz ilgilenemedim bakacağım uygun bu vakitte.

bende açılış hızı gayet iyi ve herhangi bir sorun olmuyor win8 le.

Uefi bios olmadığı için bu sorunun olduğunu varsaydım ben ama dediğim gibi metro arayüzü gelmeden önce siyah ekranda duruyor nedense. Benim bilgisayarım, Packard Bell TJ75 - 282Tk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Wolf14 -- 30 Mart 2013; 0:57:46 >

• Klavyeniz Arızalanmış.Değiştirmekten Başka Çareniz Yok.İstanbul Kadıköyde Cihazınıza Uygun Klavye Bulabilirsiniz.Fiyatları 70-120 TL Arasında Değişmekte...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.