Şimdi Ara

Akıllı cep telefonları ile araçlarına bağlanmak isteyen kullanıcılara özel, 'Automatic'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Akıllı cep telefonları ile araçlarına bağlanmak isteyen kullanıcılara özel, 'Automatic'

Akıllı cep telefonlarının sayısı arttıkça, bu cihazlar ile uyumlu yeni ürünler de piyasaya çıkmaya devam ediyor. Bu doğrultuda geliştirilmiş son ürünlerden birisi olan "Automatic", kişilerin araçları ile cep telefonları arasında bağlantı kurulmasına imkan sağlıyor.

Automatic Labs tarafında geliştirilmiş ve araçlara bağlanan aparat ile iOS ve Android (Yakında) sürümü olan program olmak üzere iki parçadan oluşan Automatic sistemi, araçlara "OBD-II Data Link Connector" yuvaları üzerinden bağlanarak akıllı cep telefonları ile Bluetooth 4.0 üzerinden bağlantı kurabiliyor. Üzerinde dahili ivmeölçer, GPS ve farklı sensörler de bulunan sistem, kullanıcılara aşağıdaki özellikleri sunabiliyor.

• Kullanıcıların araç kullanım oranlarını ölçerek, daha az yakıt tüketimi için tavsiyelerde bulunma

• Yapılan kilometre bilgisi ve ücret

• GPS üzerinden araç takibi ve park edilmiş araç bulma özelliği

• Araç üzerinde meydana gelen sorunun nereden kaynaklandığını görme ve çözüm bulma

• Kaza durumlarında gerekli yerlere otomatik olarak bilgi ve haber verme

• Haftalık olarak yakıt puan bilgisi 

1996 yılı sonrası satılan piyasadaki hemen hemen bütün araçlar ile uyumlu olduğu belirtilen Automatic, 69,95$ fiyat etiketi ile ön siparişe açılmış durumda. Ayrıca ürün hakkında hazırlanmış tanıtım videosunu aşağıda bulabilirsiniz.

http://www.automatic.com 

• arıza tespit cihazlarındaki gibi sensörlerden gelen verileride görebilsek süper olurdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: gmrkmustafa

arıza tespit cihazlarındaki gibi sensörlerden gelen verileride görebilsek süper olurdu

Buna benzer bir cihaz var torku devri felan gösterebilyor

• Üreticiler artık bu tarz uygulamaları opsiyon olarak koymaya başlasalar fena olmaz.
  • Wi-fi veya bluetooth ağı yayan OBD II cihazı var piyasada kıyamet gibi, ilgili işletim sistemlerinin de marketlerinde bu gibi programlar halihazırda mevcut... Takometre arızalanmıştı da onun yerine tableti kadran olarak kullanmışlığımız var :D

• Faydalı bir şey, almayı düşünüyordum zaten. Takip edelim konuyu.
  • E bunu direk arabaya entegre etsinler ne gerek varki anlamadım ben

Yani neden ayrıca birde telefona gerek duyayım . Koysunlar aracın yol bilgisayarı ekranına yada navigasyonu kullandığımız ekrana

Oradan görelim bilgileri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toygun_ank -- 13 Mart 2013; 18:30:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Toygun_ank

E bunu direk arabaya entegre etsinler ne gerek varki anlamadım ben Yani neden ayrıca birde telefona gerek duyayım . Koysunlar aracın yol bilgisayarı ekranına yada navigasyonu kullandığımız ekrana Oradan görelim bilgileri

Onaların hepsi olur zaten ama bunun amacı halihazırda bu işlevleri olmayan araçlar için üretilmiş ve çok mantıklı yoksa herşey herşeye fabrika çıkışlı entegre olsun kim istemez?

• taktığı port hangi araçlarda mevcut ki ?

• OBDII portundan yapılmayacak şey yok

• quote:

Orijinalden alıntı: artenis

taktığı port hangi araçlarda mevcut ki ?

Bunu bende merak ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Düşünen Biri

quote:

Orijinalden alıntı: artenis

taktığı port hangi araçlarda mevcut ki ?

Bunu bende merak ediyorum.

Hemen hemen çoğu araçta bulunmakta. @_KoLCu_ forumda buna benzer bir cihazı satıyordu incelemenizi tavsiye ederim.

http://forum.donanimhaber.com/m_57826918/mpage_1/key_/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erain -- 14 Mart 2013; 10:57:46 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.