Şimdi Ara

Intel SSD 335 video inceleme 'Maliyet odaklı SSD test masamızda'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Intel'in düşük maliyetli SSD depolama sürücülerinden 335 test masamızda. SandForce kontrolcü kullanan sürücünün tüm detayları, beraberinde gelen yazılımlar, sistem açılışına yaptığı katkı, test sonuçları ve diğer tüm detaylar bu videmuzda.

• En kötü SSD , standart bir HDD den kat kat iyidir
    İntelde kendini kanıtlamış zaten

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 tane hdd'yi raid yaparım hem hız hemde kapasitesi yüksek olur ssd'nin ömrü ne kadar 1 yıla hızı yarıya bile düşüyor 2 tane baracuda al raid yap bak dalgana

• Karşılaştırmalarda ocz ssd olsaydı keşke

• quote:

Orijinalden alıntı: KaleyDeskop

2 tane hdd'yi raid yaparım hem hız hemde kapasitesi yüksek olur ssd'nin ömrü ne kadar 1 yıla hızı yarıya bile düşüyor 2 tane baracuda al raid yap bak dalgana

işkembeden sallamak kolay wd black hdd ıle ( enhızlı masaustu dısklerden sayılır ) raıd 0 yaparsan sıralı okuma yazma hızın 200mb cıvarı olacak ssd ıle yıne yarısamaz erısım zamanı farkını soylemıyorum bıle
    http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=352334
    http://www.intel.com/content/www/us/en/solid-state-drives/solid-state-drives-335-series.html
    sankı ssd kullanmıssında 1 sende bozulmus hucreler ölmüş su forumda kac kısı ssd kullanıyo 1 kısı cıkarmı acaba 1 senede ssd omrunu doldurdu dıyen
    hadı bozuldu dıyelık 2yıl garantı var gonderırsın pasalar gıbı yenısı gelır

• quote:

Orijinalden alıntı: *666*

quote:

2 tane hdd'yi raid yaparım hem hız hemde kapasitesi yüksek olur ssd'nin ömrü ne kadar 1 yıla hızı yarıya bile düşüyor 2 tane baracuda al raid yap bak dalgana

işkembeden sallamak kolay wd black hdd ıle ( enhızlı masaustu dısklerden sayılır ) raıd 0 yaparsan sıralı okuma yazma hızın 200mb cıvarı olacak ssd ıle yıne yarısamaz erısım zamanı farkını soylemıyorum bıle
    http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=352334
    http://www.intel.com/content/www/us/en/solid-state-drives/solid-state-drives-335-series.html
    sankı ssd kullanmıssında 1 sende bozulmus hucreler ölmüş su forumda kac kısı ssd kullanıyo 1 kısı cıkarmı acaba 1 senede ssd omrunu doldurdu dıyen
    hadı bozuldu dıyelık 2yıl garantı var gonderırsın pasalar gıbı yenısı gelır

daha geçen adam tek baracuda ile 200 mb bulmuştu raid yapınca allah bilir kaçı bulur ssd ölüye yatırım gibidir sorunlarıda çabası ben ssd ile yarışır demiyorum onun verdiğinin yarısını verir özellikle oyun yüklemelerinde hem para hem kapasiteden kar edersin tabiki ssd daha iyidir

• quote:

en ufak darbede,sesde,enerji tüketiminde
  • Yazılım işi çok hoşuma gitti.
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KaleyDeskop 2 tane hddyi raid yaparım hem hız hemde kapasitesi yüksek olur ssdnin ömrü ne kadar 1 yıla hızı yarıya bile düşüyor 2 tane baracuda al raid yap bak dalgana
    işkembeden sallamak kolay wd black hdd ıle ( enhızlı masaustu dısklerden sayılır ) raıd 0 yaparsan sıralı okuma yazma hızın 200mb cıvarı olacak ssd ıle yıne yarısamaz erısım zamanı farkını soylemıyorum bıle http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=352334http://www.intel.com/content/www/us/en/solid-state-drives/solid-state-drives-335-series.html sankı ssd kullanmıssında 1 sende bozulmus hucreler ölmüş su forumda kac kısı ssd kullanıyo 1 kısı cıkarmı acaba 1 senede ssd omrunu doldurdu dıyen hadı bozuldu dıyelık 2yıl garantı var gonderırsın pasalar gıbı yenısı gelır
    daha geçen adam tek baracuda ile 200 mb bulmuştu raid yapınca allah bilir kaçı bulur ssd ölüye yatırım gibidir sorunlarıda çabası ben ssd ile yarışır demiyorum onun verdiğinin yarısını verir özellikle oyun yüklemelerinde hem para hem kapasiteden kar edersin tabiki ssd daha iyidir

vay canına kaç senedir şu forumdayım bu akdar saçma yorum okumadım. Demek SSd ölü yatırıma hahahah ev ve ofis dahil 3 tane ssd kullanıyorum ve bunların 2 tanesi 1 yaşından fazladır. Tık dedikleri olmadı.

• bi bilgisayarım olaydı da ssd li olmayaydı :-D

ssd uçar hdd ancak el sallar

• Bilgisayarımda ikişer tane raid0 konfigürasyonunda disk var biri daha önce kullandığım wd black 1TBx2 diğeri ise daha sonra aldığım team in 120GB x2 diskleri. Boot ile her iki diskle de açılış yapıp aralarındaki farkı karşılaştırıyorum (mekanik diskli windowsta yüklediğim oyunları tekrar yüklemeye üşendiğim için diski tamamen formatlamak istemedim de ) Açılış süresi olsun ses olsun. SSD kendini kanıtlıyor.
    Bi ara ssd nin ömrünü uzatmak için (nette öyle tavsiye görünce denemek istedim) tarayıcının cachelerini mekanik diske aldım. Ama sessizliğe bir kere alışmıştım. Çok rahatsız edici olmaya başladığı için vazgeçtim. Dizüstü bilgisayarım hiç olmadı ama olsa ilk yapacağım şey diskini ssd ile değiştirmek olur.

• Donanımhaber'de donanım haberi!!!

• 2.5 yıldır ssd kullanıyorum hala ilk günkü hızında. hayatımı elektronik ürünler arasında en çok değiştiren 2. üründür ssd. sahip olmayan sadece konuşur.

• o ssd üzerinde devamlı silme
    yazma işlemi yaparsan bir yılı göremezsin

• İçlerinde en ucuzu intel olan ama performansıyla kendinden pahalı olanlara kafa tutuyor ve çoğu yerde geride bırakıyor.Ben olsam alırdım.

• quote:

Sıralı okuma yazma hızlarında ssd yi yaklaşılır ama 4K hızını ne yapacagız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KaleyDeskop 2 tane hddyi raid yaparım hem hız hemde kapasitesi yüksek olur ssdnin ömrü ne kadar 1 yıla hızı yarıya bile düşüyor 2 tane baracuda al raid yap bak dalgana
    işkembeden sallamak kolay wd black hdd ıle ( enhızlı masaustu dısklerden sayılır ) raıd 0 yaparsan sıralı okuma yazma hızın 200mb cıvarı olacak ssd ıle yıne yarısamaz erısım zamanı farkını soylemıyorum bıle http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=352334http://www.intel.com/content/www/us/en/solid-state-drives/solid-state-drives-335-series.html sankı ssd kullanmıssında 1 sende bozulmus hucreler ölmüş su forumda kac kısı ssd kullanıyo 1 kısı cıkarmı acaba 1 senede ssd omrunu doldurdu dıyen hadı bozuldu dıyelık 2yıl garantı var gonderırsın pasalar gıbı yenısı gelır

vay canına kaç senedir şu forumdayım bu akdar saçma yorum okumadım. Demek SSd ölü yatırıma hahahah ev ve ofis dahil 3 tane ssd kullanıyorum ve bunların 2 tanesi 1 yaşından fazladır. Tık dedikleri olmadı.

ben neredeyse 2senedir fiyat performans ssd modellerinden birini kullanıyorum
    hızında yavaşlama-en ufak bir hata-en ufak bir performans kaybı yaşamadım
    ve artık bana sata 3 hddler bile yavaş geliyor-oyun yükleme sürelerini-rar-video dönüştürme-windows kurulum-photoshop render sürelerinin farklarını hiç saymıyorum biile

bilgisayarı açma düğmesine bastıktan 10sn sonra pc açılıyor..

daha da yazarım da gerek yok ssd ye gereksiz diyenler bence fiyatı nedeni ile eleştirmek için çeşitli bahaneler üretiyor...

ve ben 500gb ssdlerin istediğim fiyat seviyesine gelmesini bekliyorum geldikleri anda 2 tane alıp raid yapacağım

• quote:

o ssd üzerinde devamlı silme
    yazma işlemi yaparsan bir yılı göremezsin

şehir efsane vol 100000000000000000000000

ben son 1 yıldır en az 4 defa format attım ve yüzlerce oyun kurup kaldırdım program vs yi de saymıyorum ve hala taş gibi
    yaklaşık 2 senedir de kullanıyorum
  • Bir tane almaya niyetliyim. Raid0 kullanıyorum, hız olarak tahmin ediyor ama ufak dosyalara veya yoğun işlem yüküne karşı insanı sinir ediyor.

• vatanın 240 gb lığını 247 tl ye sattığı ürün değil mi bu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.