Şimdi Ara

Seagate'den büyük başarı; üretilen HDD sayısı 2 milyarı aştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
1
Favori
2.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Seagate'den büyük başarı; üretilen HDD sayısı 2 milyarı aştı

Depolama alanında trend hızla katı hal sürücülerine doğru kayıyor olsa da mekanik diskler, özellikle fiyat avantajından dolayı, popülerliğini sürdürüyor. Bu alanın öncü isimlerinden olan Seagate Technology de gerek teknoloji dünyası gerekse de firma tarihi açısından çok büyük bir kilometre taşını geride bıraktı.

1980'den bu yana sabit disk alanındaki talebe cevap veren Cupertinolu teknoloji firmasının 2009 yılı itibariyle ürettiği HDD sayısı 1 milyarı aşmıştı. Bu kilometre taşına ulaşmak ise firmanın tam 29 senesini almıştı. Ancak bu başarının üstünden geçen 4 senede Seagate, bir milyar adet daha HDD üretimi yapıp son kullanıcıyla buluşturmayı başardı. Ve sonuçta firmanın ürettiği HDD sayısı yarısı son 4 senede olmak üzere 2 milyarı aştı. Bu kilometre taşıyla birlikte Seagete, 2 milyar HDD üretimini aşan ilk üretici olmayı başardı.

Konuyla ilgili firmadan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Seagate'in tepe yöneyicisi ve başkanı Steve Luczo, inanılmaz olarak nitelendirdiği bu başarıyla ilgili şunları söyledi:

"İnanılmaz etkileyici bir başarı ve bu başarıyı kutlayan firmanın başında olmak benim en büyük gururum. Elde ettiğimiz bu başarı, çalışanlarımızın firmaya kayıtsız bağlılıklarını ortaya koyan en büyük kanıt".

Pazar araştırma kuruluşlarından IDC'nin sabit sürücü ve yarıiletkenlerden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı John Rydning ise mobil cihazlar ve bulut servislerine olan talebin paralel şekilde HDD'ye olan talebi de arttırdığını; 2013'de üretilen HDD sayısının 585 milyona ulaştığını belirtirken; sürücü kapasitelerinde 2012-2016 yılları arasında ortalama yıllık %30 büyüme beklediklerini ifade etti. Teknoloji alanında araştırma ve danışmanlık hizmetleri veren Envisioneering Group firmasının araştırmadan sorumlu direktörü ise günümüzde evsel kullanımda aylık veri transferinin 1TB'a yükseldiğini, 2015 yılı itibariyle bu miktarın 20 kat artacağını söyledi.

• Ürettiğini 2 milyar HDD'ninde en az 1 milyarı kafa atmayı başarıyor.. Bu da inanılmaz bir başarı..
  • Seagate yalan Western Digital tek geçerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanimadami -- 12 Mart 2013; 16:13:09 >
  • Samsung harddisk bölümünü kendilerine sattığını göz önünde bulundurursak, bu hızın sebebi az çok ortaya çıkmış olur.
  • demekki 2009 dan sonra ürettiği diskler evvelkilerden daha da rezil. o kadar çok arızalanmışki, yenilerini üretip müşteriye sunmak durumunda kalmışlar. Arızalı ürünleri değiştirmek kendilerine rekor getirmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melyyh -- 12 Mart 2013; 16:19:57 >
  • Benim 500GB lik 7200.10u garantiye yolliya yolliya 7200.12 ye yukselttiler uretirler tabi.

Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Volkanbaba -- 12 Mart 2013; 17:14:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yahu daha büyük kapasite istiyoruz 8 tb lar tek diste olsun artık yetmiyor !!!!!!!
  • WD'ye ölüm inadına Seagate

• 2 eski HDD'm bozulduktan sonra bile (daha garantiye yollamadım y.dışı garantisi sürüyor yollamaya üşeniyorum, tr servisini kapatması da ayrı bir adilik) eski hddlerdir, olur, insanlık hali, dedim, geçenlerde ise halihazırda kullandığım 2tb 5900rpm disklerden biri de reallocated sector uyarısı verince Seagate bitmiştir benim için. Yepyeni disk. Hızı düşük, doğru düzgün ısınmıyor, sırf depolama amaçlı kullanıyoruz birşey yüklemiyoruz ama gene de aynı sonu. Artık ben de bir Seagate düşmanıyım.

• Yıl : 2099
    Ürün : Seagate 7200.99

• 2 milyarın en az on tanesi benim elimden geçti

• güzel rakam
  • Vay be

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o kadar üretim yaptı peki fiyatlar niye bu durumda ?
  • Mekanikte Western Digitalden Başkası Hikaye.Sea Gate o Bozulan Kafası Atan Sıfır Aldığım Ama Defalarca Bad Sectorlü Çıkan Harddisklerimi Kafana Fırlatmak İstiyorum.

• Elimde 8 senelik seagate ide hdd var. Kafa falan atmadı henüz, bad sector de yok.

İstisnayım galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

Elimde 8 senelik seagate ide hdd var. Kafa falan atmadı henüz, bad sector de yok.

İstisnayım galiba.

special edition o sanırım
  • çok ciddi bi rakam...
  • Ufak atsında civcivler yesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: helsloot
    yahu daha büyük kapasite istiyoruz 8 tb lar tek diste olsun artık yetmiyor !!!!!!!

4 TB'lar 175$, 8'in fiyatını düşünmek bile karın ağrıtıyor.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.