Tarayıcıma Virüs Bulaştı (Reklamlardan Kurtulamıyorum)
24 Cevap30538 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

668 Mesaj
12 Mart 2013; 15:13:21 

arkadaşlar bundan kısa süre önce tarayıcıma nerden geldğini anlamadığım bir virüs bulaştı. chorme opera ie mozilla farketmiyor hangi siteyi açarsam açayım sol alt köşede reklamlar çıkıyor. internette çok arattım ama bualamdım bir çözüm.

a.d.b.lo.ck eklentisi kurdum reklamlar görünmüyor ama bu seferde reklamın çerçevesi içi boş bir şekilde görünüyor ve üzerinde kırmızı çarpa işaret var.

ss koydum buyrun bakın

0

antivirüslerle arama yaptırdım ama hiç bir şey değişmedi yardım edin lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swashbucklerjr -- 12 Mart 2013; 15:14:05 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Mart 2013; 15:31:55 

quote:

Orijinalden alıntı: swashbucklerjr

arkadaşlar bundan kısa süre önce tarayıcıma nerden geldğini anlamadığım bir virüs bulaştı. chorme opera ie mozilla farketmiyor hangi siteyi açarsam açayım sol alt köşede reklamlar çıkıyor. internette çok arattım ama bualamdım bir çözüm.

a.d.b.lo.ck eklentisi kurdum reklamlar görünmüyor ama bu seferde reklamın çerçevesi içi boş bir şekilde görünüyor ve üzerinde kırmızı çarpa işaret var.

ss koydum buyrun bakın

Konu Açmadan Bir Arasaydınız Hocam.

http://forum.donanimhaber.com/m_71980262/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi draj3n -- 12 Mart 2013; 15:32:29 >

668 Mesaj
12 Mart 2013; 15:45:45 

quote:

Orijinalden alıntı: draj3n

Konu Açmadan Bir Arasaydınız Hocam.

http://forum.donanimhaber.com/m_71980262/tm.htm

keşke okumadan cevaplamasaydınız hocam

v9 virüsü ile uzaktan yakından alakası yok benim durumumun zaten ss verip gösterdim açılış sayfası ya da tooldbar sorunu değil pop reklam sorunu benim ki

Uzaklaştırılmış
12 Mart 2013; 15:55:10 

quote:

keşke okumadan cevaplamasaydınız hocam

v9 virüsü ile uzaktan yakından alakası yok benim durumumun zaten ss verip gösterdim açılış sayfası ya da tooldbar sorunu değil pop reklam sorunu benim ki

uzantılar da birşey olmadığından eminmisiniz hocam

668 Mesaj
12 Mart 2013; 16:00:41 

quote:

uzantılar da birşey olmadığından eminmisiniz hocam

tek tek kontrol ettim hiç bir şey yok hepsini kaldırmıştım zaten, sonra ad.b.lock kurdum ki reklamları engellesin bu seferde boş çerveve çıkıyor ss de ki gibi bir türlü sonuç alamadım sadece chrome değil mozilla opera ie hepsinde durum aynı

Uzaklaştırılmış
12 Mart 2013; 16:05:24 

quote:

tek tek kontrol ettim hiç bir şey yok hepsini kaldırmıştım zaten, sonra ad.b.lock kurdum ki reklamları engellesin bu seferde boş çerveve çıkıyor ss de ki gibi bir türlü sonuç alamadım sadece chrome değil mozilla opera ie hepsinde durum aynı

ComboFix ile tarama yaptınızmı hocam

şayet yapmadıysanız Buraya Tıklayıp İndirin Taramayı Yaptırın Yine Düzelmezse Başka Çarelere Bakarız.

668 Mesaj
12 Mart 2013; 16:15:20 

quote:

ComboFix ile tarama yaptınızmı hocam

şayet yapmadıysanız Buraya Tıklayıp İndirin Taramayı Yaptırın Yine Düzelmezse Başka Çarelere Bakarız.

combo fix yararlı olduğu kadar zararlı bir program ekran kartının driver larını siliyor ve format atmaktan başka çare bırakmıyor ekran kartı güncellemesi için, bugüne kadar çok sorunuma yardımcı oldu ama hep aynı sıkıntıyı yaşattı

Uzaklaştırılmış
12 Mart 2013; 16:20:40 

quote:

combo fix yararlı olduğu kadar zararlı bir program ekran kartının driver larını siliyor ve format atmaktan başka çare bırakmıyor ekran kartı güncellemesi için, bugüne kadar çok sorunuma yardımcı oldu ama hep aynı sıkıntıyı yaşattı

bugüne kadar kullandım herhangi bir sıkıntısını görmedim hocam..

ComboFix İlk çıktığı aralarda zararları vardı şuan düzeltildi giderildi diye biliyorum.

Bu Arada Uzaklaştırma Alabilirim Kırdıysam Kalbini Özür Dilerim. İyi Forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi draj3n -- 12 Mart 2013; 16:21:18 >

668 Mesaj
12 Mart 2013; 16:23:52 

quote:

bugüne kadar kullandım herhangi bir sıkıntısını görmedim hocam..

ComboFix İlk çıktığı aralarda zararları vardı şuan düzeltildi giderildi diye biliyorum.

Bu Arada Uzaklaştırma Alabilirim Kırdıysam Kalbini Özür Dilerim. İyi Forumlar

yok canım estafurullah olur öyle şeyler, sanal ortam burası biraz daha çözüm arayacağım olmazsa combofix i denerim ama ekran kartı konusunda hep sıkıntı yarattı bana

Uzaklaştırılmış
11 gün cezanın,
9 gün 3 sa. 22 dk. kadarı kaldı.
12 Mart 2013; 18:45:01 

en sağlamı aslında panda antivirüs cloud internet security yada global kuracaksın web filtresini açıp reklam ve abuk sabuk açılan linkleri engelletip tarayıcı ayarları değişiminide engelleteceksin keyfine bakacaksın. birçok yerde bunu yaptım mükemmel işliyor o facebook üzerindeki yayılan abuk sabuk çoğu tehditide yakalıyor.
o açılan zımbırtıyıda belki engelleyebilir bulaştıktan sonra pandanın vereceği tepkiyi bende bilemiyorum ama bulaşmadan dediklerim yapılınca çok iyi sonuç veriyor.

807 Mesaj
13 Mart 2013; 14:17:45 

Merhaba,

İlgili durum virüs gibi davranmıyorsa antivirüslerin de pek yapacağı birşey yok, çoğu durumda. Bir şekilde bulaşmış ama sonra tarayıcı eklentisi gibi çalışıyor olabilir. Altta verdiğim yazılımı deneyin, belki çare olur.

(http://www.downloadcrew.com/article/28956-toolbar_cleaner)

1011 Mesaj
13 Mart 2013; 17:47:51 

Revo uninstallerle tarayıcı hiç kalıntı klamıyacak bir şekilde kaldır
Toolbar vs varsa kaldır yine revoyla
Tarayıcıyı tekrar kur
eklentilere otomatik eklenen eklenti varmı bir bak varsa kaldır
Super antispyware ile güvenli modda tarat bilgisayarını
Ve antivirüs olarakda avast bitdefender vs ile tarat
Sonra bak bakalım

16 Mesaj
23 Mart 2013; 15:39:41 

aynı sorun bendede var bir çözm yolu buldunuz mu acaba ????

668 Mesaj
4 Nisan 2013; 20:29:53 

ne yaptıysam çözüm olmadı format atmakda istemiyorum, yapacak başka bir şey kaldı mı bir bilgisi olan var mı ?

892 Mesaj
4 Nisan 2013; 21:40:09 

Comodo'yu denedin mi bence Comodo artık her şeyi bulur

28 Mesaj
9 Haziran 2013; 3:00:37 

kardeşim chrome a sağ tıkla özelliklerine gir hedef kısmında chrome.exe'' dan sonra o sitenin ismi olucak ben örnek olsun diye www.bilmemnesitesi.com yazdım onu sil ama silerken dikkat et chrome.exe'' üstte iki tırnak işareti olucak onu silme dikkat et o iki tırnak işaretinden sonrakileri sil ;) ondan sonra düzelmesi lazım. hatta resimde koydum açıklayıcı olsun diye.

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melih_cayli -- 9 Haziran 2013; 3:02:11 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1480 Mesaj
20 Ağustos 2013; 22:50:21 

aynı sorun bende oluştu. herhangibir sayfayı tıkladığımda, mesala sahibinden com da resimlere tıkladığımda 5 6 tıklamadan sonra çıkıyor.

75 OPEL RECORD 1.9 D -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 86 MITSUBISHI LANCER 1.6 DİESEL----------------------------------------------------------------------------------------------------------- 92 CİTROEN BX TZD TURBO STW(1.7 TURBO DİESEL İNTERCOOLER ) --------------------------------------------------------------------------- 2011 DFM SUCCE//////2013 MITSUBISHI L200 4X2

668 Mesaj
25 Ağustos 2013; 14:12:04 

quote:

Orijinalden alıntı: melih_cayli

kardeşim chrome a sağ tıkla özelliklerine gir hedef kısmında chrome.exe'' dan sonra o sitenin ismi olucak ben örnek olsun diye www.bilmemnesitesi.com yazdım onu sil ama silerken dikkat et chrome.exe'' üstte iki tırnak işareti olucak onu silme dikkat et o iki tırnak işaretinden sonrakileri sil ;) ondan sonra düzelmesi lazım. hatta resimde koydum açıklayıcı olsun diye.

0

ve çok teşekkür ederim dostum işe yaradı.

28 Mesaj
7 Eylül 2013; 16:37:18 

quote:

ve çok teşekkür ederim dostum işe yaradı.

Rica ederim nedemek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

16 Mesaj
1 Mayıs 2014; 10:25:03 

kardeşim aynı sorun bende var sağ tıkladığımda windows görüntü özellikleri çıkıyor google chrome özellikleri çıkartamadım..
nerden yapabileceğimi söylerseniz çok sevinirim..

Bu mesajda bahsedilenler: melih_cayli

844 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
engindokur
2 Mayıs 2014; 0:57:36 

quote:

ss koydum buyrun bakın

0

Arkadaşım ilk önce buradan http://www.bleepingcomp...om/download/adwcleaner/ adwcleaner indir ve tarat .Tarama sonunda reset atmak ister ve evet de.
sonra http://www.surfright.nl/en adresinden HitmanPro 3.7 indir ve tarat.Tarama sonucu çıkan herşeyşi sil
sonrada antivirüs programının en azından hızlı taramasını çalıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engindokur -- 2 Mayıs 2014; 0:58:18 >

155 Mesaj
2 Mayıs 2014; 12:23:25 

avast antivürüste tarayıcı temizle diye bir eklenti var onu dene işe yarayabilir

844 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
engindokur
3 Mayıs 2014; 22:21:01 

quote:

ss koydum buyrun bakın

0

kareş sonuç ne oldu.bilgi verirmisin.

668 Mesaj
5 Mayıs 2014; 0:28:29 

quote:

Orijinalden alıntı: engindokur

quote:

Orijinalden alıntı: melih_cayli

ben burada yazılanları uygulamadım düzelmişti, ama üstünden baya zaman geçti belki yeni virüsler bu kadar kolay silinmiyor ya da başka bir virüs aynı etkiyi yaratıyor olabilir.

844 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
engindokur
14 Mayıs 2014; 20:43:49 

istersen birde tarayıcıyı sıfırlamayı dene

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [İşletim Sistemleri ve Yazılımlar] » Yazılım Genel » Güvenlik Programları » Tarayıcıma Virüs Bulaştı (Reklamlardan Kurtulamıyorum)
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.563