Şimdi Ara

Türkiye'deki en iyi receiver mart 2013

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
2
Favori
52.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

arkadaşlar kendime bir sistem kurmaya karar verdim.

receiver olarak foruma baktım bir çok arkadaş bazı problemler yaşamışlar madur olmuşlar vs.

türkiyede bulabileceğimiz sd ve hd görüntüde bir problemi olmayan .

ve bilimum özellikleri ile alınabilecek en iyi receiver nedir ?

• Kriteriniz Sadece SD ve Hd kalitesi iyi olması ise KATHREIN UFS 913 modelini inceleyiniz.

http://www.hepsidijital.com/karhrein-ufs913-hd-pvr#0

Ancak işlemci olarak en hızlı ve donanım olarak en fazla özelliğe sahip olsun derseniz Gigablue quad modeli şu an piyasadaki en gelişmiş cihazdır.

https://www.hepsidijital.com/gigablue-hd-quad#0

• bir çok uydu alıcısı denedim. en iyisi hangisi bilemem ama en memnun kaldığım hiremco turbo hd-2 oldu..

iki ayrı oda da bu cihazı kullanıyoruz. çok ta memnunuz.. d-smart modül de kullanıyorum. ağ paylaşımı da kullanıyorum.. değmeyin keyfime :)

merih video ya teşekkür etmek lazım.. gerçekten güzel cihazlar üretiyorlar.. servisi de gayet iyi..

burada reklam yapıyor gibi oldum belki ama iyinin hakkını vermek lazım.
  • Evet merih video bu konuda iyidir. Hakkını vermek gerekir.
  • merih video iyi de yeni ürün çıkarınca eskiye destek kesiliyor
  • Solo2 veya NEXT 3 D tavsiye edilir.

Destek ve özellikler ile ön planda
  • Konu başlığı teknik olarak en iyi uydu alıcısı ise Gigablue HD QUAD modelinden daha üst sınıf bir cihaz halen üretilmemiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Subat

bir çok uydu alıcısı denedim. en iyisi hangisi bilemem ama en memnun kaldığım hiremco turbo hd-2 oldu..

iki ayrı oda da bu cihazı kullanıyoruz. çok ta memnunuz.. d-smart modül de kullanıyorum. ağ paylaşımı da kullanıyorum.. değmeyin keyfime :)

merih video ya teşekkür etmek lazım.. gerçekten güzel cihazlar üretiyorlar.. servisi de gayet iyi..

kaç uydu alıcı kullandın? ali chipin siyah karanlık kumlu görüntüsü yeterince mide bulandırmaya yeterli....gece sahnelerinde bazen insanların yüzleri belli olmuyo :) hd2 de fx turboda kullandım...işlemci berbat..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 13 Mart 2013; 15:25:04 >
  • Next Machıne
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

quote:

bir çok uydu alıcısı denedim. en iyisi hangisi bilemem ama en memnun kaldığım hiremco turbo hd-2 oldu..

kaç uydu alıcı kullandın? ali chipin siyah karanlık kumlu görüntüsü yeterince mide bulandırmaya yeterli....gece sahnelerinde bazen insanların yüzleri belli olmuyo :) hd2 de fx turboda kullandım...işlemci berbat..

Alı chipsetli next 18500 hd hd ler mükemmel sd ler hd gibi 3 yıldır kullanıyorum.

görüntüde tv nin payıda büyüktür. alı cihaz ledplus tv de farklı normal tv de farklı görüntü alınıyor.

tabiki işlemci ağır hantal kanal geçiş yavaş ama görüntü kalitesi dediğiniz kadar kötü değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: parlamenter

quote:

quote:

Alı chipsetli next 18500 hd hd ler mükemmel sd ler hd gibi 3 yıldır kullanıyorum.

görüntüde tv nin payıda büyüktür. alı cihaz ledplus tv de farklı normal tv de farklı görüntü alınıyor.

tabiki işlemci ağır hantal kanal geçiş yavaş ama görüntü kalitesi dediğiniz kadar kötü değil.

görüntü kabiliyetleri son derce vasattır 50 yaş ailem bile farkediyo marka farketmez pislikleri gözükmesin diye arkadan siyah tonaj basılır ekran karanlıktır renklerde mattır hd sine keskin derler evet keskindir! ama bir renge siyah tonajı verirsen renk derinliği artar keskin ayrıntılı gormende son derece doğaldır okadar, farkı gormen için pahalı bir uydu alıcı almana gerekyok sti chipli neta bile alman yeterli tvnin çok bi onemi yok goruntuyu işleyen uydu alıcının işemcisidir..

• son nokta sene 2013 hala orta diregin en çok tercih ettigi hiçbir memnunsuzluk belirtmedigi tek cihaz sıfır arıza oranı ile kendini kanıtladı

atlanta hdbox

http://www.sanalpazar.com/Atlanta-Hd-Box-T-Tuslu-hdmi-Kablo-Hediye__isp6375596

USB HARİCİ KAYIT
    HDMİ ÇIKIŞ
    50 ADET İP TV GİRİŞİ
    YUV 5+1 ÇIKIŞ
    OPTİK ÇIKIŞ
    MODÜL GİRİŞİ
    SMART KART GİRİŞİ
    MENÜDEN YAZILIM GÜNCELLEME
    MENÜDEN KANAL GÜNCELLEME
    MOTOR DİSEQC İLE UYUMLU
    MERKEZİ SANTRAL SİSTEMLERİ İLE UYUMLU
    MDU 1-2-4 LNBLER İLE UYUMLU
    EPG
    İP TV UYUMLU
    3D YAYINLARA UYUMLU
    1 TB WD USB HDD UYUMLU
    WİFİ KÖPRÜ UYUMLU
    CCCAMD,NEWCAMD STABİL ÇALIŞIR
    1 SN ALTI KANAL GEÇİŞİ
    ALİMUNYUM KASA
    ISINMA SORUNU YOKTUR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihmc -- 13 Mart 2013; 16:37:25 >

• quote:

quote:

birçok uydu alıcısı kullandım.. bende öyle sorunlar yok.. cam gibi izliyorum.. kaliteli seyrettiğim şeye de çamur atamam.. senin kalite anlayışın farklı demek ki :)

sd yayın da gayet güzel.. hd yayın da canavar gibi.. izliyorum.. miden bulanıyorsa başka bir şeyden seyret midene yazık yani.

• bir çok uydu alıcısı denedim. en iyisi hangisi bilemem ama en memnun kaldığım hiremco turbo hd-2 oldu..
    aynen katılıyorum beğenmeyen gitsin dünya kadar para versin...
  • Konu başlığına dikkat ederseniz en çok satılan yada ortadirek için en iyi receiver denmemiş en iyi uydu alıcısı denmiş daha detaylı bilgi için sşizlere istatistikler sunalım

http://www.hepsidijital.com/content36/Satis-grafikleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: HDsatış

Kriteriniz Sadece SD ve Hd kalitesi iyi olması ise KATHREIN UFS 913 modelini inceleyiniz.

http://www.hepsidijital.com/karhrein-ufs913-hd-pvr#0

Ancak işlemci olarak en hızlı ve donanım olarak en fazla özelliğe sahip olsun derseniz Gigablue quad modeli şu an piyasadaki en gelişmiş cihazdır.

https://www.hepsidijital.com/gigablue-hd-quad#0

Yüzde yüz katılıyorum,en iyiler tavsiye edilmiş,bende bu kadar araştırmalarım sonucu bu iki tercih arasında kalmıştım,ancak maddi olarak pahalıdırlar.En iyiler.

• Sana sunu soyleyeyim su an çok para verip cihaz alma.DTV işin içine girdi.Yakında hybrid Digtal Tunerli receiverler falan gelir türkiyeye ya da üretilir.İlk atak ta muhtemelen netadan gelir.Sonuçta neta türkiyeye satamasada dünyada bircok ülkeye dtv receiver satıyor.
    http://www.neta.com.tr/consumerelectronics/default.asp?d=tr&s=2&g=Kablo%20Al%FDc%FDlar%FD&u=52
    Mesela bu üründe dvb-c var.Kablo tv su anda bu modulasyonu kullanıyor.
    Digital tv ise dvb-s ve t den veriliyor.
    Bence al 50 liralık bi receiver bekle.

Ayrıca arkadaşların bahsettikleri ürünler bu özellikler zaten var bunu görmüşşündür ama işin içine yerli ve uzak doğu girip fiyatlar düşecektir.Sakın unutma.

İlla ki alacaksan IPTV özelliğine iyi bak.Çok işine yarayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7D66DD504 -- 3 Mayıs 2013; 15:36:59 >

• NEXT machine alican keyfine bakican kullanmayan bilemez
  • quote:

Orijinalden alıntı: parlamenter

NEXT machine alican keyfine bakican kullanmayan bilemez

• en iyi receiver yoktur en iyi server vardır yoksa piyasadaki iyi diye geçen en az 1o cihaz aşağı yukarı aynı görüntüleri verebilir önemli olan serverin performansıdır
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.