Şimdi Ara

'7.nesil iPhone ile daha güvenli NFC sistemi geliyor'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
1.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• '7.nesil iPhone ile daha güvenli NFC sistemi geliyor'

Apple'ın haziran ayında düzenleyeceği geliştiriciler konferansı WWDC 2013'e yaklaştığımız her gün 7.nesil iPhone'la ilgili yeni bilgiler geliyor.Güçlü kaynakların ifadelerine göre Temmuz-Ağustos döneminde satışa sunulacak olan 7.nesil iPhone'da parmak izi okuyucusu ve NFC'yi bir araya getirerek mobil ödemelerde güvenliği ön plana çıkaracak.

China Times'ın haberine göre Tayvanlı yonga üreticisi Chipbond, 7.nesil iPhone'un dokunmatik panel sürücüsü gibi çeşitli yarıiletken bileşenlerinin yanı sıra parmak izi sensörü ve NFC ile ilgili bileşenlerin de tedariğinden sorumlu olacak.

Bilindiği gibi uzun süredir iPhone'da NFC desteği konuşulmakla birlikte Apple bu beklentiyi bugüne kadar hayata geçirmemiş ve iOS 6 ile birlikte daha farklı bir ödeme çözümü olan Passbook'u kullanıma sunmuştu. Ancak yakın zamanda mobil güvenlik firması AuthenTec'i satın almasıyla birlikte geleneksel çözümlerden daha farklı olarak yüksek güvenlikli NFC yeteneğine sahip iPhone'un yolda olduğu yorumları yapılmıştı.

Eğer iddialar doğru çıkarsa yeni iPhone'da kullanıcılar NFC ile yapacakları hızlı ödemelerde ekrana şifre gibi çeşitli kodlar girmeden, home tuşu altında yer alan parmak izi okuyucusunu kullanarak kimliklerini doğrulayabilecek ve ödemelerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilecek.

Hatırlanacağı gibi güvenilir kaynakların başında gelen KGI Securities'in analistlerinden Ming-Chi Kuo, 7.nesil iPhone'un parmak izi okuyucusu ile iPhone 5'den farklılaşan bir çözüm olacağını dile getirmiş ve telefonun haziran ayında tanıtılıp, takip eden aylarda satışa sunulacağını yazmıştı.

• Bence 6. nesildeki çok daha güvenliydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erci501 -- 12 Mart 2013; 11:28:17 >
  • 5s ile 6 noldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

5s ile 6 noldu

7.iphone demiyor.

7.nesil iphone diyor. iphone 4s 5.nesildi. iphone 5 6.nesil.

Yani iphone 5s yada 6 yedinci nesil oluyor. Yani onumuzdeki iphonedan bahrsdiyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • batarya da geliştirilse çok iyi olcak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

batarya da geliştirilse çok iyi olcak.

Batarya cok buyuk bir sorun ama hic uzerinde durmuyorlar
  • Umarım home tuşundaki mevcut sadelik korunur.

• kesinlikle batarya...2 gün dayansa sevineceğim,full randıman tüm özellıklerını kulanıyorum telefonun neredeyse
  • taktılar NFC ye.her İphone haberinde aynı ön görü.sanki çok kullanıcı var Nfc nin

• aaaa NFC neki yenimi icad oldu acaba?

• arkadaşlar onu bunu bilmemde eğer apple sonunda nfc yi kullanmaya başlarsa şu an (bence) günümüzde yaygın kullanımı olmayan nfc teknolojisi hızla yayılır ve her yerde kullanılır olur ve apple+reklamları felan derken herkes öğrenir ve bu konuda bilinçlenir bide işin içine parmak izi okuyucusu girerse ki bunu kullanan app ler felan çıkar çokta güzel olur ama işte şu anda bunlar sadece dedikodudan ibaret ama olsada güzel olur:)

• Apple genelde boyle teknolojilerde oncu olmazsa kabullenmiyor o yuzden apple baska alternatifler aricaktir nfc ye.

• quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

batarya da geliştirilse çok iyi olcak.

2 gün rahat gidiyor.. Ne gibi bir sorun var?
  • NFC olması iyi olur tabi.
  • Bence iPhone 5 her yönüyle yeterli bir cihaz. Ufak değişiklikler yaparak sunabilirler.
  • İphone ekranını büyütsünler, Akrabamın iphone 5 telefonunu gün içinde hep ben kullanıyorum oyun,film ve internet için yemin ederim ekran boyutu yüzünden zevkim yarım kalıyor

• Batarya+kamera geliştirsinler 2GB ram 4 çekirdek 2.00GHZ A7 işlemci daha güçlü 4 çekirdek GPU olsun yeter..

• quote:

Orijinalden alıntı: ekayisdag

quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men İphone ekranını büyütsünler, Akrabamın iphone 5 telefonunu gün içinde hep ben kullanıyorum oyun,film ve internet için yemin ederim ekran boyutu yüzünden zevkim yarım kalıyor
    bir tek senin için ekranını mı büyütecekler? büyük ekran isteyen gitsin plastik samsung alsın.. ben boyuttan gayet memnunum milyonlarca kişi de benimle aynı fikirde ki satıyor bu hali lie milyonlarca.. gerek yok ekran büyümesine

Ne gereksiz adamsın, mesajında senin gibi gereksiz. Plastik samsung dışında büğyük ekrana sahip başka telfon üreticisi yokmu yani?

Birtek benim olduğumu nereden biliyorsun 3.5 '' içinde ayunı yorumları yapıyordunuz ne olduda 4'' oldu? yakında 4.5 te olucak.

İphone ekranı yüzünden değil ios'u için satılıyor hala bunu akıl edemesiysen yazıklar olsun sana.

• kullanıcıların belki %1'i bile bu özelliği kullanmıyor.madem birşey düzeltmek istiyorlar şarj süresi en azından 2 kat artmalı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.