Şimdi Ara

Digitimes: Sony, Xperia Z ile hız kazanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
1.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Digitimes: Sony, Xperia Z ile hız kazanıyor

Sony'nin son dönemdeki en dikkat çekici üst düzey akıllı telefonu Xperia Z ile özlediği günlerdeki başarısını yakalayıp 2013 hedeflerine ulaşmasını sağlayacak gibi görünüyor.

Geçtiğimiz ayın içerisinde çeşitli ülkelerde satışa sunulan Xperia Z'in ulaştığı satış sayısıyla ilgili Sony cephesinden bugüne kadar resmi bir açıklama gelmiş değil. Fakat Digitimes'ın kaynaklarından edindiği bilgiler Xperia Z'e olan yoğun talep hakkında fikir sahibi olmamızı sağlıyor.

Gazetenin tedarik zinciri içerisinde kaynalkarının ifadelerine göre Japonya, Fransa, Almanya, Hong Kong ve Tayvan'da ön satışa sunulduğu gün içerisinde 5 inçlik Xperia Z'in bu ülkeler için ayrılan tüm stokları yoğun taleple birlikte tamamen tükenmiş. Kaynaklar telefonun satış sayısıyla ilgili net bir bilgiyse vermezken; Xperia Z'in Sony'nin son dönemdeki yüksek satışa sayısına ulaşmış en başarılı telefonu olduğunun vurguluyor.

Geçtiğimiz yıl 34 milyon adet akıllı telefon satışı gerçekleştiren Sony'nin 2013 yılında 50 milyondan fazla akıllı telefonu satma hedefi bulunurken; 2014 yılında giriş seviyesine yönelik olarak Firefox OS'li yeni akıllı telefonunu tanıtması bekleniyor.

• Xperia Z sony i başarıya taşıyacaktır ve bu yıl geçmiş yıllara oranla satışlar yükselecektir.
    2005-2006 yıllarındaki başarısını tekrar yakalayacagını düşünüyorum.
  • Birde çipset s4 pro yerine s600 olsa idi donanım olarak rakiplerinin gerisinde kalmazdı.

• yakaladığı başarıyı hakediyor. xperia z gerçekten çok güzel bir telefon. özellikle htc one ve siv ne kadar geç çıkarsa satışları o kadar artacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ScAnMaN

Birde çipset s4 pro yerine s600 olsa idi donanım olarak rakiplerinin gerisinde kalmazdı.

Hız aşırtılmış versiyon ne farkı var anlamıyorum eski kalacak?Htc one 600 ile geldi ama batarya süresi yerlerde the vergeye göre

• Xperia Z tam bir fiyasko iste kaniti detayli profesyonel inceleme

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z-review-887p3.php

• 15 milyon milyon satar

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Xperia Z tam bir fiyasko iste kaniti detayli profesyonel inceleme

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z-review-887p3.php

gsmarena xperia z yine alınabilecek en iyi akıllı telefon seçmemişmiydi ben mi yanlış biliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran sıradan TFT LCD

Pil çıkarılamıyor

Yazılımsal butonlar

Yetersiz işlemci

Yetersiz GPU

Güncelleme şüpheli

Pili çıkarılamayan ve yazılımsal butonlu bu telefonu alanlar bir uygulama hatası sonucu telefon takılıp kaldığında pili bitmeden yada telefon alev almadan önce ana ekrana dönsün diye çaresizce oturup dua etmek zorunda kalınca çok canları sıkılacaktır.

• Bu pilin çıkarılamaması olayına benim bakış açım biraz farklı.. 6 aydır sensation XL kullanıyorum ve arada sırada GPS bulamama sorunu ile karşılaşıyorum. Pilini çıkarıp taktiğımda ise sorun kalmıyor. Başka da bir sorunla da karşılaşmadım henüz; görülüyor ki pilin çıkarılabilmesi benim için gayet gerekli :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Elektroterm

Ekran sıradan TFT LCD

Pil çıkarılamıyor

Yazılımsal butonlar

Yetersiz işlemci

Yetersiz GPU

Güncelleme şüpheli

Pili çıkarılamayan ve yazılımsal butonlu bu telefonu alanlar bir uygulama hatası sonucu telefon takılıp kaldığında pili bitmeden yada telefon alev almadan önce ana ekrana dönsün diye çaresizce oturup dua etmek zorunda kalınca çok canları sıkılacaktır.

Cihazın arkasında küçük bir reset tuşu oluyordu bunda yok mu? Eğer öyleyse telefon takılması ölüm
  • Samsung un tasarım Saçmalığı dan sonra sony nin şansı arttı
  • pili çıkarılmayan telefonların tuş kitleme ve ses kısma (yada açma) tuşlarına beraber basıldığında telefon reset atıyor bilmeyenler de boş konuşuyor yazık!!!

• quote:

Ekran sıradan TFT LCD

Pil çıkarılamıyor

Yazılımsal butonlar

Yetersiz işlemci

Yetersiz GPU

Güncelleme şüpheli

Mağara da mı yaşıyon ? Pili çıkmayan ilk ve tek telefon bu mu ?

• quote:

Ekran sıradan TFT LCD

Pil çıkarılamıyor

Yazılımsal butonlar

Yetersiz işlemci

Yetersiz GPU

Güncelleme şüpheli

Bunların hepsi kagıt üzeri ezbere yorumlar , kullanan arkadaşlar ekranından ,pilinden ve oyun performansında oldukça memnun.Sana ve başka marka fanı olan editörlere inanmak için insanın saf olması gerekir.
  • Marka fanı - vantilatörü - kliması bilmem ben arkadaşlar. :)
    Xperia Z tam olarak özellikleri belli olup testler yapılmadan önce benimde almayı düşündüğüm telefonların başında geliyordu (özellikle su ve toza dayanıklı olması nedeniyle)
    Telefon ortada almak isteyen alır. Bir Android kullanıcısı olarak, arkadaşların telefonu aldıktan sonra ah vah etmemeleri için uyarımı yaptım. Kimsenin elini tutan yok. Alan alır.

• quote:

Orijinalden alıntı: .::ÇaĞLaR::.

quote:

Ekran sıradan TFT LCD

Pil çıkarılamıyor

Yazılımsal butonlar

Yetersiz işlemci

Yetersiz GPU

Güncelleme şüpheli

Bunların hepsi kagıt üzeri ezbere yorumlar , kullanan arkadaşlar ekranından ,pilinden ve oyun performansında oldukça memnun.Sana ve başka marka fanı olan editörlere inanmak için insanın saf olması gerekir.

Elektro arkadas hakli yukarida sayilanlar bir koca eksi handikalp...
    Akilli telefonlari secerken lutfen eksi ve artilari ortaya koyalim. Arkadasa tesekkur etmemiz gerekiyor cok guzel eksi ozellikleri yorumlamis... Bende katiliyorum...

• quote:

Marka fanı - vantilatörü - kliması bilmem ben arkadaşlar. :)Xperia Z tam olarak özellikleri belli olup testler yapılmadan önce benimde almayı düşündüğüm telefonların başında geliyordu (özellikle su ve toza dayanıklı olması nedeniyle)Telefon ortada almak isteyen alır. Bir Android kullanıcısı olarak, arkadaşların telefonu aldıktan sonra ah vah etmemeleri için uyarımı yaptım. Kimsenin elini tutan yok. Alan alır.

"Pili çıkarılamayan ve yazılımsal butonlu bu telefonu alanlar bir uygulama hatası sonucu telefon takılıp kaldığında pili bitmeden yada telefon alev almadan önce ana ekrana dönsün diye çaresizce oturup dua etmek zorunda kalınca çok canları sıkılacaktır. "
    Bunu yazman yaklaşımını kötü gösteriyor ve dediklerini boşa çıkarıyor.

GPU ve CPU ise yetersiz diyorsuna ama neye ve kime göre yetersiz olduğunu açıklamıyorsun.
    Güncelleme konusunda ise bu sefer Sony iddialı, zaman gösterecektir. Ekran ise evet daha iyi olabilirdi ama gayet başarılı durumdaki bir ekran var ortada, zevke göre değişen durumlarıyla. Bu halde dediklerinin hepsi içi boş kalan baloncuklar oluyor ve bir bir patlıyor arkadaşım, fazla zorlamaya gerek yok :) Hadi iyi günler (anca akşama okurum yazarsan bir şeyler)

• quote:

Orijinalden alıntı: denizci535

quote:

Orijinalden alıntı: .::ÇaĞLaR::.
    quote:

Orijinalden alıntı: Elektroterm Ekran sıradan TFT LCD Pil çıkarılamıyor Yazılımsal butonlar Yetersiz işlemci Yetersiz GPU Güncelleme şüpheli Pili çıkarılamayan ve yazılımsal butonlu bu telefonu alanlar bir uygulama hatası sonucu telefon takılıp kaldığında pili bitmeden yada telefon alev almadan önce ana ekrana dönsün diye çaresizce oturup dua etmek zorunda kalınca çok canları sıkılacaktır.
    Elektro arkadas hakli yukarida sayilanlar bir koca eksi handikalp... Akilli telefonlari secerken lutfen eksi ve artilari ortaya koyalim. Arkadasa tesekkur etmemiz gerekiyor cok guzel eksi ozellikleri yorumlamis... Bende katiliyorum...

neyine katılıyorsun bilmem ama son zamanlarda pili cıkarılan cok az telefon kaldı.ekranı kendim canlı gormeden yorumlamam. güncelleme suphelı demış ya en cok ona güldüm. ay sonunda 4.2 alacağı kesın olan telefona guncelleme suphelı dıyor.cpu yetersiz değil kullananlar gayet akıcı kasma olmadıgını soyluyorlar. gpu konusunda haklı sadece onun dısında dıger soyledıklerı hayal urunu

• quote:

Ekran sıradan TFT LCDPil çıkarılamıyorYazılımsal butonlarYetersiz işlemciYetersiz GPUGüncelleme şüpheliPili çıkarılamayan ve yazılımsal butonlu bu telefonu alanlar bir uygulama hatası sonucu telefon takılıp kaldığında pili bitmeden yada telefon alev almadan önce ana ekrana dönsün diye çaresizce oturup dua etmek zorunda kalınca çok canları sıkılacaktır.

adam haklı beyler :D :D

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.