Şimdi Ara

Sony NEX-9, tam kare sensör ve hibrit A-Mount lens desteği ile piyasaya çıkabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sony NEX-9, tam kare sensör ve hibrit A-Mount lens desteği ile piyasaya çıkabilir

Ürettiği başarılı teknolojik ürünler ile tanınan Sony'nin çıkması muhtemel yeni fotoğraf makineleri hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Son çıkan bilgiye göre, çıkması muhtemel üst seviye NEX-9 fotoğraf makinesi, tam kare sensör ve A-Mount desteği ile piyasaya çıkabilir.

Sony'in oldukça sevilen fotoğraf makinesi ailesi olan NEX serisi, yeni modeller ile çok sık olarak güncellenmeye devam ediyor. NEX ailesinin en üst seviye modeli olacak olan ve isminin NEX-9 olması beklenen fotoğraf makinesi, ortaya çıkan yeni bilgilere göre tam kare bir sensör yapısına ve geliştirilen hibrit lens desteği ile diğer NEX modellerinin aksine, herhangi bir adaptör olmadan A-Mount lensler ile kullanılabileceği belirtiliyor.

Yakın zamanda Japonya kaynaklı "Nippon Magazine" dergisinde de ortaya çıkan Sony NEX-9 fotoğraf makinesi modeli, Eylül ayında resmi olarak piyasaya çıkabilir.

http://www.sonyalpharumors.com/sr4-nex-9-ff-will-be-compatible-to-a-mount/ 

• sony kullanıcıları dinliyor gerçektende. millet FF diye, değişebilir lensli olsun diye, taşıması kolay olsun aynasız olsun diye bağırıyor sony de cevap vermeye çalışıyor. E-mount lensler var ama FF nex çıkarırsa tekerleksiz araba misali lenssiz bir sistem olur. bununda onune geçmek için A-mount lı çıkarıyor. hal boyle oluncada koca koca lensleri küçücük bodylerde kullanmak zorlaşacak. bu sefer küçük A-mount lens çıkarmaya başlarlarsa millet bu lenslere yönelir SLT sistemlerindeki mevcut lensleri yoketmiş olurlar büyük ve hantal kalacağından dolayı.
    biraz komplo teorisi gibi oldu ama bana göre boyle bir body çıkarmak, baya bir riskli aslında.
  • Yavaş yavaş milletin ağzını sulandıracaklar, sonra 2500$ fiyat çekecekler. Yeni Sony taktiği böyle: Önce beklenti yarat, sonra yavaş yavaş haber sızdırıp ağızları sulandır, sonra daya fiyatı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

Yavaş yavaş milletin ağzını sulandıracaklar, sonra 2500$ fiyat çekecekler. Yeni Sony taktiği böyle: Önce beklenti yarat, sonra yavaş yavaş haber sızdırıp ağızları sulandır, sonra daya fiyatı.

Türkiye için 2500 dolara razıyım ben.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O küçük lenslerle tam karede nasıl iyi performans sağlayacaklar acaba? Üstelik o kadar yüksek çözünürlükte. Leica gibi farklı lens teknolojileri kullanmaları gerekiyor ki Sony lens bakımından sıkıntı çeken firma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musasm -- 11 Mart 2013; 18:23:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: musasm

O küçük lenslerle tam karede nasıl iyi performans sağlayacaklar acaba? Üstelik o kadar yüksek çözünürlükte. Leica gibi farklı lens teknolojileri kullanmaları gerekiyor ki Sony lens bakımından sıkıntı çeken firma.

Niye sıkıntı çeksinki yılların birikimi minolta lenslerin hepsini kullanıyo tam tersi durum Sony'e minolta tamron sigma carl zeiss lens üretiyo hepsini geç Carl Zeiss yeter bence fiyat olarak yüksektir ama dediğiniz leciada çok ucuz değil ucuz istersen minolta var hala kullanılan tank gibi lensleri var 75-300 bigbeercan 50mm f1.7 gibi uzar gider, ha sony pahalıdır ama lens bakımından sıkıntılı değildir bana göre hatta ülkemiz hariç avrupada sırf cz lensler için sony tercih eden çok kullanıcı mevcut

• ya önce şu 200 liralık kompakt makinelerde standartı yükseltsinler.Standart artık RX100 gibi olmalı.Piyasada sensörü büyük çok az kompakt makina olduğundan haliyle fiyatlarıda uçuyor.Kaldıki cep telefonu ile aynı fotoğrafı çektikten sonra neden gidip o çamura boyanmış gibi fotoğraf çeken kompaktları alalım.Anca bilmeyen adam bakıyor "bu 16mp" diye alıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: madmax50

quote:

Yavaş yavaş milletin ağzını sulandıracaklar, sonra 2500$ fiyat çekecekler. Yeni Sony taktiği böyle: Önce beklenti yarat, sonra yavaş yavaş haber sızdırıp ağızları sulandır, sonra daya fiyatı.

Yaklaşık 4500 TL'ye yani? Yüksek değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PHI

quote:

quote:

Yaklaşık 4500 TL'ye yani? Yüksek değil mi?

5dmark 2 Body 5000 TL, Full frame bir Aynasız için 4500 TL iyi bir rakam olur.

• Rx1 8.000 lira bu en az 6-7000 arası olur

• quote:

Orijinalden alıntı: m@hm@

quote:

O küçük lenslerle tam karede nasıl iyi performans sağlayacaklar acaba? Üstelik o kadar yüksek çözünürlükte. Leica gibi farklı lens teknolojileri kullanmaları gerekiyor ki Sony lens bakımından sıkıntı çeken firma.

Niye sıkıntı çeksinki yılların birikimi minolta lenslerin hepsini kullanıyo tam tersi durum Sony'e minolta tamron sigma carl zeiss lens üretiyo hepsini geç Carl Zeiss yeter bence fiyat olarak yüksektir ama dediğiniz leciada çok ucuz değil ucuz istersen minolta var hala kullanılan tank gibi lensleri var 75-300 bigbeercan 50mm f1.7 gibi uzar gider, ha sony pahalıdır ama lens bakımından sıkıntılı değildir bana göre hatta ülkemiz hariç avrupada sırf cz lensler için sony tercih eden çok kullanıcı mevcut

Yeni makine çıkarıp "eski lenslerle idare edin" mi diyecek yani?

• A mounta uygun olacaksa boyut olarak da DSLR a yakın olmak durumunda. Kocaman sensörü ve A mount lenslerin girebileceği bir yapı şu anki NEX boyutlarında biraz zor olur gibime geliyor. Eh o kadar büyük makina olunca aynasız olmasının bence bir esprisi kalmıyor. Hali hazırdaki DSLRlar da aynasız olarak çıkarılabilir zaten. Elektronik shutter ve bakaç koydunmu al sana mis gibi makina.
  • quote:

A mounta uygun olacaksa boyut olarak da DSLR a yakın olmak durumunda. Kocaman sensörü ve A mount lenslerin girebileceği bir yapı şu anki NEX boyutlarında biraz zor olur gibime geliyor. Eh o kadar büyük makina olunca aynasız olmasının bence bir esprisi kalmıyor. Hali hazırdaki DSLRlar da aynasız olarak çıkarılabilir zaten. Elektronik shutter ve bakaç koydunmu al sana mis gibi makina.

Nex6 boyutlarında çok rahat a Mount yerleştirilir, bu arada aynasizlarda perde mekanik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madmax50 -- 11 Mart 2013; 19:55:42 >
  • quote:

quote:

quote:

Yeni makine çıkarıp "eski lenslerle idare edin" mi diyecek yani?

Efsane lenslere neden hayır diyeyimki? Kullanırım tabiki illaki lens duyurusuda yapacaktır mesela a99'da normal lensleride kullanma özelliği var kenarları karartmıyor yani lensi takınca crop faktörünü göze alarak ona göre çalışıyor zaten bana göre e maund çıkarmaz çünkü hiç lens yok ff olarak çıkarıcaksa a maund çıkaracak belli bi süre eski lenslerle devam edip yenilerini yavaş yavaş duyuracak, belki bu aşamada almak mantıklı olmayabilir ama yinede ff dövde yapacaksa lens içinde düşüncesi vardır illaki, alın size ff nex yaptım lens yok size demiycektir bence

• Yeniden düşünüyorumda yalan haber olabilir eğer a maund yaparsa sıkıntı yaşar o gövdeye 70-300g takınca nasıl çalıştıracak oss olmadan? Sonyde a maund hiç bir lenste oss yok dolayısıyla çok kötü eleştiri alacaktır yada 3-4 tane lensle piyasaya sürecektir oda yetersiz gelecektir. Bence e maund ve yeni ossli lensler gelecek

• quote:

Yeniden düşünüyorumda yalan haber olabilir eğer a maund yaparsa sıkıntı yaşar o gövdeye 70-300g takınca nasıl çalıştıracak oss olmadan? Sonyde a maund hiç bir lenste oss yok dolayısıyla çok kötü eleştiri alacaktır yada 3-4 tane lensle piyasaya sürecektir oda yetersiz gelecektir. Bence e maund ve yeni ossli lensler gelecek

Gövdede titreşim engelleme ile gelip efsane olabilir

• quote:

quote:

A mounta uygun olacaksa boyut olarak da DSLR a yakın olmak durumunda. Kocaman sensörü ve A mount lenslerin girebileceği bir yapı şu anki NEX boyutlarında biraz zor olur gibime geliyor. Eh o kadar büyük makina olunca aynasız olmasının bence bir esprisi kalmıyor. Hali hazırdaki DSLRlar da aynasız olarak çıkarılabilir zaten. Elektronik shutter ve bakaç koydunmu al sana mis gibi makina.

Nex6 boyutlarında çok rahat a Mount yerleştirilir, bu arada aynasizlarda perde mekanik.

bayonet çapı uyar uymasına ama olay sadece yataklamayı yapmakla bitmiyor. A mount lenslerin sensore olan uzaklığı önemli. eğer bir a mount lensi alır nexin onune koyarsanız sonsuza netleme yapamasınız. lens arka elemanı ile sensor arasında belli bir mesafe olmalı. buda adaptor demek.
    birde "aynasızlarda perde mekanik" demissinizde hangi perdeden bahsediyorsunuz? mekanik olan ne?

• quote:

kesinlikle, a mount olunca hiç bir esprisi kalmaz. k-01 e sırf bu yüzden o kadar laf söyledik, sony de makinayı çıkartırsa yüzyılın hatasını yaparlar. bir kere lens yelpazesi ciddi anlamda düşer, bu lens register değerinde m mount lensler kullanılmaz ve bu açıkçası baya büyük bir eksiklik olur. aynı sebepten dolayı makinanın boyutu da slt lere çok yakın olur..

ha tabi başka bir çözüm bulduysalar bir şey diyemem, atıyorum a mount bir lens takılında makina içerisindeki bir optik eleman devreye girer vs.. böyle fantastik bir şey yapabilirler belki onun dışında bu söylentinin yalan olmasını umuyorum; belki nex 9 prototiplerinden biridir sadece bu..

• quote:

Orijinalden alıntı: oem84

quote:

quote:

bayonet çapı uyar uymasına ama olay sadece yataklamayı yapmakla bitmiyor. A mount lenslerin sensore olan uzaklığı önemli. eğer bir a mount lensi alır nexin onune koyarsanız sonsuza netleme yapamasınız. lens arka elemanı ile sensor arasında belli bir mesafe olmalı. buda adaptor demek.
    birde "aynasızlarda perde mekanik" demissinizde hangi perdeden bahsediyorsunuz? mekanik olan ne?

Sensörü içeri alarak ve lens bayonet inde yapılacak konum değişiklikleri ile sonsuza netleme halledilir diye düşünüyorum, en kötü ihtimalle makina ile adaptör verilir eski lenslerin kullanımı için 3-4 tane de yeni tasarım lens gelir. Elektronik shutter demişsiniz o bakımdan dedim perde mekanik diye. Hangi perde derken ne demek istediniz anlamadım 2 tane perde var zaten sensör önünde

• bi Nex-f3 aldım bu aralar amma çok NEX haberi çıkıyor yoksa bana mı öyle geliyor bilemedim :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.