Şimdi Ara

:::2006-2012 Honda Civic Ana Konu::: (121. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22.575
Cevap
85
Favori
1.494.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm arkadaşlar bu araçın hastasıyım özellikle dış görünümü
  • quote:

Orjinalden alıntı: whitewolf06

Bu da arkası...

:::2006-2012 Honda Civic Ana Konu:::

bu spoyleri kaça taktırdın dostum...saygılar
  • Arkadaslar yeni Honda Hatchbacklerde tiptronic vitesli model var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Resident Evil

Arkadaslar yeni Honda Hatchbacklerde tiptronic vitesli model var mı?

HB ve Sedan yeni civiclerin otomatiklerinin Tümünde direksiyondan vites kumanda butonları bulunmakta. Yani Tüm yeni civic otomatiklerde tiptronic var.
  • Arkadaşlar butun forumu nerdeyse okudum :) Arabayı zaten estetik acıdan cok begenmiştim simdide aklıma iyice yattı Civic Hb..Tam bir canavar :)

Size ufak bir sorum var? 2001 3.18 3.20 Bmw yimi tercih edersiniz yoksa Honda Civic Hb 'imi?Bmw gerci sedan bir araba,nasıl bir araba istediğmede bağlı ama genede sizin gorusunuzu merak ediyorum...

Biraz sıkıp 0 bir hb mi? yoksa klasikleşmiş ve bnmde coq hosuma giden o efsane 2001 3 kasasımı?(Dizayn olarak sormuyorum,km olarak,sonradan satışda rahatlık olarak,yani teknik acıdan)

Saolun simdiden arkadaslar..

Not:Bmw eski 3 kasa hastalıgı var bu arada bende : d
  • quote:

Orjinalden alıntı: enteresavar

quote:

Bu da arkası...

Kardes hediye ettiler alırkennnnnnnnn.........
  • quote:

Orjinalden alıntı: Devoin

Arkadaşlar butun forumu nerdeyse okudum :) Arabayı zaten estetik acıdan cok begenmiştim simdide aklıma iyice yattı Civic Hb..Tam bir canavar :)

Size ufak bir sorum var? 2001 3.18 3.20 Bmw yimi tercih edersiniz yoksa Honda Civic Hb 'imi?Bmw gerci sedan bir araba,nasıl bir araba istediğmede bağlı ama genede sizin gorusunuzu merak ediyorum...

Biraz sıkıp 0 bir hb mi? yoksa klasikleşmiş ve bnmde coq hosuma giden o efsane 2001 3 kasasımı?(Dizayn olarak sormuyorum,km olarak,sonradan satışda rahatlık olarak,yani teknik acıdan)

Bmw 3 serisi e46 lar çok güzel araçlardır yalnız 6 senelik bi bmw piyasa tabiriyle ekmeğini yemiştir. Ben olsam Civic Hb tercih ederim Hondanın 1,8 i-vtec olan yeni motoru Bmw 318 320 lere nazaran yakıtta çok daha avantajlı ve 0 km araç olacağı için size uzun bi süre sorun çıkartmadan hizmet verecektir. 6 senelik Bmw nin motoru ise size masraf çıkarabilir. Satışta rahatlık bakımından Bmw temizse daha kolay gider ama hondanında 2. eli hemde 2007lerin iyi olacak gibi duruyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: Can_vtec

quote:

Orjinalden alıntı: Devoin

Arkadaşlar butun forumu nerdeyse okudum :) Arabayı zaten estetik acıdan cok begenmiştim simdide aklıma iyice yattı Civic Hb..Tam bir canavar :)

Bmw 3 serisi e46 lar çok güzel araçlardır yalnız 6 senelik bi bmw piyasa tabiriyle ekmeğini yemiştir. Ben olsam Civic Hb tercih ederim Hondanın 1,8 i-vtec olan yeni motoru Bmw 318 320 lere nazaran yakıtta çok daha avantajlı ve 0 km araç olacağı için size uzun bi süre sorun çıkartmadan hizmet verecektir. 6 senelik Bmw nin motoru ise size masraf çıkarabilir. Satışta rahatlık bakımından Bmw temizse daha kolay gider ama hondanında 2. eli hemde 2007lerin iyi olacak gibi duruyor.

Bana kalsa dediğin gibi honda civi hb 2007 almayı tercih ederim ama arac 51 milyar..Ve bende o kadar para yok maalesef:( Verebilceğim para 40 milyar,40 milyarada en makul araba 2001 3 serisi gibi geliyor bana..

• Arkadaslar aranızda deri koltuk ve xenon yaptıran var mı??? Fotoları fln bir koysak diyorum?????? Ayrıca buldugumuz seyleri paylasalım ..... Özellikle temmuz ayında yayınlanmıs otoshow da civic testini kim scan edebilir veya nebiliyim canlansın işte burası biraz....
  • Bi yeni civic de biz mi alsak.Babam satmaz ki arabasını şimdi
  • quote:

Arkadaslar aranızda deri koltuk ve xenon yaptıran var mı??? Fotoları fln bir koysak diyorum?????? Ayrıca buldugumuz seyleri paylasalım ..... Özellikle temmuz ayında yayınlanmıs otoshow da civic testini kim scan edebilir veya nebiliyim canlansın işte burası biraz....

benim arkadaşım yaptırdı civic sedan elegance vardı onda.650ytlye yaptırmıştı suni deriymiş ama(yumuşak krem deri) hakiki deri ise 1300ytl filan oluyomuş.ama arkadas aracını ev dolayısıyla sattı foto imkanımız yok yani.civic in sitedeki derili goruntusuyle neredeyse aynıydı diyebilirim ve inanın çok hoş olmuştu....saygılar
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: enteresavar

quote:

Bu da arkası...

Kardes hediye ettiler alırkennnnnnnnn.........

hayırlı olsun yakışmış valla....saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enteresavar -- 15 Aralık 2006; 2:02:26 >

• Merhaba sevgili arkadaşlar
    Geçiyordum bir de baktım benim Honda 1.8 HB anlatıla anlatıla
    bitirilemiyor dayanamayıp içeri girdim.

Bir kere şunu iyi bilmelisiniz
    Honda'nın beygirleri midilli cinsi olmalı,dolayısı ile 140Hp verisi sizi
    yanıltmasın.
    Şöyle bir araştırma yaparsanız 140Hp bir otonun 205 Km üzerine çıkması
    gereğini,hatta 130Hp de bile 206 Km nin üzerinin sürpriz olmadığını
    görürsünüz.
    Ancak söylemek istediğim o süratleri kullanmak değil,yüksek sürat demek
    aynı zamanda performans demek ki,çoğu zaman bu daha gerekli.

Bu spor(?) oto yüksek standartlı otoyollarda iyi ama biraz yamalı tek
    şeritli yollarda,yolda tutunabilmek için sürekli kontra tepkiler vermek
    zorundasınız,zira süspansion,darbeleri gövdeye çok fazla yansıttığı için
    dengeyi bozuyor.

Uzun ve düşük süratli virajlarda sınıfındaki hiç bir otodan daha iyi
    değil.

İyi tarafları elbette var
    Dış ve iç görünüm,frenler gerçekten oldukça iyi,yüksek süratlerde dahi
    oldukça kararlı bir frenaj sağlıyor.
    Direksiyon refleks tepkilere oldukça çabuk tepki veriyor.
    Koltukların sertliği de iyi
    Görüş açısı bizim ülkemize göre pek de iyi değil.
    Geri manevralar arka yapı nedeni ile oldukça zor.

Özetle bu oto,meraklısına bağdat caddesi otosu olmaktan öte geçmez
    kısa mesafede atak,müthiş bir estetik.

Saygılar

son bir not
    Performanslı şehir içi ve şehir dışı kullanımda 9.7Litre/100Km

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamit_54 -- 15 Aralık 2006; 11:12:21 >

• honda hayat onda cidden
  • Sevgili arkadaşım
    Söylediğim aracın fabrika verisi sürati
    205Km
    yol ve hava şartlarına göre bu daha yukarılara çıkabilir ama
    düz ve rüzgarsız bir yolda 185Km ye denk gelen devirlerden
    sonra torq ciddi şekilde düşüyor.
    Ben de 215 te gaz kestim ama bu aşağı eğimli,bol oksijenli bir
    yerde.

135Hp olan önceki aracım 208Km (fabrika verisi )daha ağır ve
    yüklü haliyle bile daha performanslı ve daha yüksek sürüş
    güvenliğine sahipti.
  • ''135 beygirlik aracının fabrika verisi 208 di bu 205 diyor neden aldın bunu o zaman fabrika verisini senden saklamadılar ki.''

Size göre ben hız ve güç için aldım o aracı
    Bir otomobil almak için başka kriterler ya da sebepler söz konusu olamaz
    elbette...

Ben kendi bilgi birikimime göre elimdeki sonuçları koydum ortaya
    siz hız ve güce takıldınız
    Tartışmanın seviyesinin gereksiz gerilmeye doğru gittiğini gödüğüm için
    beni susturmuş olmanızı kabul ediyorum.

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamit_54 -- 15 Aralık 2006; 14:09:04 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: hamit_54

yanıltmasın.

• quote:

Orjinalden alıntı: hamit_54

Bir kere şunu iyi bilmelisiniz
    yanıltmasın.

Hondalar yalnız arap atı gibidir vtec sonradan açılır.
  • Sonunda arabamı sattım 4. üncü ve son Honda mı aldım arkadaşalr bundan sonra hondaya teveb ettim.

arkadaşım 9000 deki audi atraction arabasını 27.900 € aldı 26.000 € sattı ben piyasada çok tutulan (!) alınması için 2 ay sıra beklenen aracımı 44.000 milyara zar zor sattım.

hele arabama 38 milyar veren hondapark beni resmen deli etti

arayıp 40000 ytl teklif eden mi istersiniz. para toparlıyorum deyip 10 defa ayağına araba getirten mi istersiniz. parasını toparlayıp evde eşini ikna edemediği için 3 hafta arabanın peşinden koşup be alamayacağım istersini hepsi ile karşılaştım.

bu aracı perfromans için alan asla i-shift almasın manuel baksın asvalt sesini çok aldığını unutmasın. + kışın arkası çok buğulanıyor ve görüş problemi çıkarıyor. yazın problem yok ama kışın altta buğu yapmaz dedikleri yer bal gibi de buğu yapıyor.
  • Öncelikle hayırlısı olsun.

Anladım kadarıyla aracınızı zor sattınız. Bence bu araçtaki en büyük sorun bu. Hangi düşünce şekli bu araca, 1.6 motor koymaz anlamıyorum. Söylediklerinizin sıra bekleme kısmına bende katılıyorum. O kadar talep varsa neden zor sattınız? Eğer yeni corolla HB çıkmış olsaydı, kolay kolay kimse 1.8 motora bu kadar parayı vermezdi. Bu kadar yenilikçi ve harika bir arabaya nasıl olur da sadece 1.8 motor koyulur !! gerçekten üzücü.

quote:

Orjinalden alıntı: mrcanadian

Sonunda arabamı sattım 4. üncü ve son Honda mı aldım arkadaşalr bundan sonra hondaya teveb ettim.

arkadaşım 9000 deki audi atraction arabasını 27.900 € aldı 26.000 € sattı ben piyasada çok tutulan (!) alınması için 2 ay sıra beklenen aracımı 44.000 milyara zar zor sattım.

hele arabama 38 milyar veren hondapark beni resmen deli etti

arayıp 40000 ytl teklif eden mi istersiniz. para toparlıyorum deyip 10 defa ayağına araba getirten mi istersiniz. parasını toparlayıp evde eşini ikna edemediği için 3 hafta arabanın peşinden koşup be alamayacağım istersini hepsi ile karşılaştım.

bu aracı perfromans için alan asla i-shift almasın manuel baksın asvalt sesini çok aldığını unutmasın. + kışın arkası çok buğulanıyor ve görüş problemi çıkarıyor. yazın problem yok ama kışın altta buğu yapmaz dedikleri yer bal gibi de buğu yapıyor.

• 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.