Şimdi Ara

:::2006-2012 Honda Civic Ana Konu::: (118. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22.574
Cevap
85
Favori
1.494.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 2.el civic sedan dusunuyorum satmak isteyen varsa veyada goren varsa bilgilendirirseniz sevinirim.ben internette arama yaptım ama 39 kusur elegance ın sıfırı adamlar 37500 e satıyolar.benimde tuhafıma gitti gozum korktu acıkcası.bu gidişle 2.elinide alamıycam simdiden farklı modellere bakmaya basladım ama aklım civic te kaldı.2.el sitelerindede cok az dusmus ikinci ele hergun bakıyorum ama nafile....yardımcı olursanız sevinirim...saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enteresavar -- 15 Kasım 2006; 22:44:47 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: enteresavar

arkadaşlar 2.el civic sedan dusunuyorum satmak isteyen varsa veyada goren varsa bilgilendirirseniz sevinirim.ben internette arama yaptım ama 39 kusur elegance ın sıfırı adamlar 37500 e satıyolar.benimde tuhafıma gitti gozum korktu acıkcası.bu gidişle 2.elinide alamıycam simdiden farklı modellere bakmaya basladım ama aklım civic te kaldı.2.el sitelerindede cok az dusmus ikinci ele hergun bakıyorum ama nafile....yardımcı olursanız sevinirim...saygılar

Araç henüz çok yeni bi araç. sorun bundan kaynaklanıor. Fakat 37.500 de abartmış yani.o parayı verebiliosan sıfır al derim ben.
  • eniyisi seneye alayım ayrıca dediginiz gibi 2milyar daha veririm sıfır alır arkama bakmam.ozaman bu araba için en uygun zaman nedir sizce bir sonraki modeller cıktıgındamı almak lazım yani2008ler agustosta cıkıyo..ne dersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enteresavar -- 16 Kasım 2006; 0:18:41 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: enteresavar

quote:

Orjinalden alıntı: Brada

quote:

Orjinalden alıntı: kubidoctor

ARKADAŞLAR ARKA PLAKALIGI BEN BEGENMİYORUM.ONU TAM PLAKA YERİNE YAPIŞMALI GİBİ NE BİLEYİM DAHA KİBAR VE ESTETİK YAPTIRMAK MÜMKÜNMÜ ACABA.İZMİRDR BUNUNLA İLGİLİ BİR YER VARMI ÖNEREBİLECEGİNİZ.?KUBİLAY

Kubilay kardeş ben plakalarımı kendim yapıştırdım ama daha estetik olması açısından kenarlarını kestirdim bu işlemi giyotin makas adı verilen saç makasıyla yaptırdım genelde saç işi yapan yerlerde yaptırabilirsin bi ücret talep ediceklerini hiç sanmıyorum çünkü 1 dk bile sürmüyor (en azından benden istemediler) yapıştırmak içinde çift taraflı bant ve şeffaf silikon kullandım bantı plakanın üst ve alt tarafına yapıştırdım ortasınada şeffaf silikonu çektim ve aracın plakalık kısımlarına yapıştırdım.Resimlerdende ne kadar estetik durduğunu görebilirsin... Sağlamlığını sorarsan iyi uygularsan işlemi hiç korkma çünkü vidalamaktan daha sağlam oldu. (Benim en çok hoşuma giden yanı ise bagaj kapağını kağatırken plakadan çıkan sesin yok olmasıydı)

Bu arada resimlerden cam filminide görebilirsiniz...

arkadaşlar bu plaka kestirm olayının yasak oldugunu soluyolar.isteyen polis çevirip ceza filanda kesebilir diyolar bilginiz varmı acaba....saygılar

Ufak bir anımı anlatayım plakaları kesitrdim evime yakın sayılırdı kestirdiğim yer ama anayoldan geçerken sürekli orada bulunan trafik polisleri durdurdu plakaları sordular nerde diye bende gösterdim arabanın içindelerdi kestirmişsin dediler bende evet diye cevap verdim iyi etmişsin dedi içlerinden biri ama hemen tak böyle gezme dediler bende tamam sağolun dedim yanlarından ayrıldım.Sanırım özetleyici olmuştur bu konuda ama yinede olur bi başkası gelir ceza keser dersen plakasını kestirdiğinden dolayı ben hiç kimseden hem çevremde hemde net ortamında kimseden duymadım...Plakanın okunabilirliğini ve üzerindeki mührünü bozmadığın sürece bi mahsuru olduğunu sanmıyorum...

• slm arkadaşlar.özelikle hb sahiplerine soruyorum kullanan arkadaşlar yaklaşık 3-4 aydır arabalarınızı kullanıyorsunuz.süspansiyon ve vites geçişleri hakkında bir bilgiler verebilirmisiniz (otm versiyonlar için).vites geçişleri sarsıntılı diyorlar yeni kasa astra otm yada golf otm kullanıp mukayese edebilecek bir arkadaş var mı hem süspansiyon hem de şanzıman olarak . ben otm hb civic ile grande punto otm dizel arasında kaldım ve aralık ayının ortasına kadar araç almam lazım.gp nin bagajı çok küçük biraz büyük bagajlı olsun istiyorum daha önce corolla hb vardı bagaja hiç bişey sığmıyordu şimdi bebek de geldi onun arabası falan gp ye hiç sığmaz diye düşünüyorum.
    kubidoctor arkadaş sen son zamanlarda güzel bilgiler veriyosun yardımlarınızı bekliyorum
  • Süspansiyon oldukça sert, araba kilometre yaptıkça biraz yumuşuyor.
    Vites geçişleri sarsıntılı denilebilir. Hissetmeden geçmiyor yani, illa hissediyorsun. Bu otomatik modda kullanırken can sıkabiliyor, çünkü sen sakin sakin 80 km'ye çıkmak isterken araba yakıt ekonomisi adına 6. vitese kadar yükseliyor. Bu da 5 tane hissedilir değişim demek... Ama değişimler hızlı gerçekleşiyor, ona hiç söz yok.

Bagaj bu sınıf için devasa. 415 lt, stepne ile beraber ve de... arka koltuklar da öne ve arkaya(sinema koltuğu gibi) katlanıyor. Araba ile neredeyse ne istersen taşıyabiliyorsun.

Genel olarak arabadan çok memnunum, arabamı her gördüğümde seviniyorum, öyle söyleyeyim. Bu vites değişimleri ve sert süspansiyon mutluluğunuzun arasına giremez, alırsanız eğer.

quote:

Orjinalden alıntı: ronin67777

slm arkadaşlar.özelikle hb sahiplerine soruyorum kullanan arkadaşlar yaklaşık 3-4 aydır arabalarınızı kullanıyorsunuz.süspansiyon ve vites geçişleri hakkında bir bilgiler verebilirmisiniz (otm versiyonlar için).vites geçişleri sarsıntılı diyorlar yeni kasa astra otm yada golf otm kullanıp mukayese edebilecek bir arkadaş var mı hem süspansiyon hem de şanzıman olarak . ben otm hb civic ile grande punto otm dizel arasında kaldım ve aralık ayının ortasına kadar araç almam lazım.gp nin bagajı çok küçük biraz büyük bagajlı olsun istiyorum daha önce corolla hb vardı bagaja hiç bişey sığmıyordu şimdi bebek de geldi onun arabası falan gp ye hiç sığmaz diye düşünüyorum.
    kubidoctor arkadaş sen son zamanlarda güzel bilgiler veriyosun yardımlarınızı bekliyorum

• Orjinalden alıntı: Phuket

Süspansiyon oldukça sert, araba kilometre yaptıkça biraz yumuşuyor.
    Vites geçişleri sarsıntılı denilebilir. Hissetmeden geçmiyor yani, illa hissediyorsun. Bu otomatik modda kullanırken can sıkabiliyor, çünkü sen sakin sakin 80 km'ye çıkmak isterken araba yakıt ekonomisi adına 6. vitese kadar yükseliyor. Bu da 5 tane hissedilir değişim demek... Ama değişimler hızlı gerçekleşiyor, ona hiç söz yok.

Bagaj bu sınıf için devasa. 415 lt, stepne ile beraber ve de... arka koltuklar da öne ve arkaya(sinema koltuğu gibi) katlanıyor. Araba ile neredeyse ne istersen taşıyabiliyorsun.

Genel olarak arabadan çok memnunum, arabamı her gördüğümde seviniyorum, öyle söyleyeyim. Bu vites değişimleri ve sert süspansiyon mutluluğunuzun arasına giremez, alırsanız eğer.

Memnun olduğuna sevindim geçen gün babanla konuşmuştum o da baya memnun.Tekrar hayırlı olsun sana.

• grande punto otomatik dizel kulaga hos geliyor ama hb 1.8 motoru kullanabilmek icin benzine odedigin miktar hiç onemli degil ...

quote:

Orjinalden alıntı: ronin67777

slm arkadaşlar.özelikle hb sahiplerine soruyorum kullanan arkadaşlar yaklaşık 3-4 aydır arabalarınızı kullanıyorsunuz.süspansiyon ve vites geçişleri hakkında bir bilgiler verebilirmisiniz (otm versiyonlar için).vites geçişleri sarsıntılı diyorlar yeni kasa astra otm yada golf otm kullanıp mukayese edebilecek bir arkadaş var mı hem süspansiyon hem de şanzıman olarak . ben otm hb civic ile grande punto otm dizel arasında kaldım ve aralık ayının ortasına kadar araç almam lazım.gp nin bagajı çok küçük biraz büyük bagajlı olsun istiyorum daha önce corolla hb vardı bagaja hiç bişey sığmıyordu şimdi bebek de geldi onun arabası falan gp ye hiç sığmaz diye düşünüyorum.

• CIVIC HYBRID 1.4 OTOMATİK 49.850-YTL

Hybrit satışa çıkmış arkadaşlar.
  • arkadaslar pek bi hoşsohbetsiniz,nerelerdesiniz??
  • Arkadaşlar arabama Dension'un yaptığı ice<link plus ipod kitlerinden satın aldım. Şu an yolda, gelince takacağım, size de buradan izlenimlerimi aktaracağım.
  • NEREDEN SİPARİŞ ETTİN BENDE İSTİYORUM VALLA.BU ARADA ARÇLA İLGİLİ İZLENİMLERİM SON DERECE OLUMLU 1000 KM DOLDU VE GEÇENLERDE ZORLADIM BİRAZ 222 KM Yİ GÖRDÜM KADRAN HATASI DEĞİLSE MUHTEŞEM BİR PERFORMANS.KIRMIZI IŞIKTA JAGUAR 4.0 İLE KALKTIM 0-100 FARK ATAMADI 130 CİVARI GEÇTİM ADAM HIRLA GAZA BASIYORDU 170 OLDUGUMDA BIRAKTI GALİBA GELMEDİ.ARACI TAMAMEN DÜZ VİTES MANTIĞIYLA KULLANMAK LAZIM OTM MANTIGIYLA KULLANDIĞIM ZAMAN SARSINTILAR OLUYOR BAZEN.
  • www.ghc.co.uk'den aldım ipod kitini. Civinfo forumunda bizim hb'lere başarıyla uygulandığını gördüm, ordan gaza gelip aldım, bakalım artık...
  • ARKADASLAR BİR ÖNERİM VAR NE DÜŞÜNÜRSÜNÜZ ACEBA?MAZDA3FANCLUP GİBİ CİVİCFUN KURMAYA NE DERSİNİZ.
  • Arkadaşlar honda civic hakkında bilgi - yorum alabilmek için yaklaşık 3 saattir gözüm bilgisayar ekranında. Ama bu vaktin önemli bir kısmını opel fanatiklerine, 8 metreden yakınını görememe muhabbetine vs. ayırmak zorunda kaldım ( çünkü atladığım bir şey olmasın istedim ). Ben önümüzdeki yaz aracımı yenilemeyi düşünüyorum.Şu an polo sahibiyim. Civicle ilgili internetten epey bilgi toplamaya çalıştım, oto showda da ayrıntılı olarak inceledim. Gönlümden geçen (60 milyarı verebilecek olsam ) hiç şüphesiz avensis ama 36-37 milyara şuan piyasadaki en iyi araç bende honda civic. ALMAN HAYRANLARI ARTIK JAPON ARABALARINA TENEKE MUAMELESİ YAPMAKTAN VAZGEÇSİNLER ARTIK...ÇÜNKÜ SERVİSLER YALNLIYOR ONLARI...Herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum.

• şunu da eklemeliyim cicicden vazgeçersem tek sebebi bagajının beşyüz litreyi aşkın rakip sedanlardan küçük oluşu olacak, çünkü memlekete az yük ile gidip gelemiyoruz malum...Keşke bu soruna bi çözüm bulabilseler.
  • almadan test sürüşü yaparsın umarım çoğu insan test sürüşsüz aldı galiba bu arabayı bi yol sesini dinle bence almadan önce
  • çok yol sesi yokki civicte.
  • 2 aydır kullanıorum yeni civici ses bence var diğer arkadaşlar ne der onlarada sormak lazım
  • Bende daha önce 307 vardı onunla aynı diyebilirim yol sesini.Bazen asfalt durumuna görede ses artabiliyor.
  • 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.