Şimdi Ara

:::2006-2012 Honda Civic Ana Konu::: (901. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22.575
Cevap
85
Favori
1.494.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 899900901902903
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bozkan38

quote:

Orijinalden alıntı: kapadokyalı93

arkadaşlar öncelikle merhaba, aşağıdaki mesajımla ilgili konu açmıştım ancak pek cevap alamadım. yardımlarınızı bekliyorum.

yaklaşık 9 aydır 2011 model elegance AT sahibiyim. aracın bakımını yaptırmam gerekiyor. şu an 30000 km de. daha önce serviste yapılmış bakımı ama servis biraz fazla fiyat verdi bende dışarda yaptırmayı düşünüyorum. servisin verdiği kağıda bakılacak olursa 0W/20 kullanmışlar ancak faturada 10W/40 yağ konulmuş gösteriliyor. ben kayseride yaşıyorum. biraz araştırdım, kitapçıkta "ACEA A1/B1" "ACEA A3/B3" VEYA "ACEA A5/B5" orijinal honda motor yağı kullanınız diyor. bu özellikleri karşılayan mobil 0W/30 ya da 5W/30 var. çok kafam karıştı. servise sordum direk 10W/40 dedi, ama yapılan işlemlerin yazıldığı kağıtta 0W/20 koydukları yazılmış. yardımcı olacak tecrübeli arkadaşların cevaplarını bekliyorum. birde kayseride güvenebileceğimiz özel servis var mı???

Garantiyi bozarsın dışarıda yaptırırsan.
    Fd6 lara 10-40 yağ konuyor.

lpg taktırıp garantiyi bozdurdum zaten :D öyle bir sorunum yok.

• Evet arkadaşlar sonunda dun lastikleri yeniledim cok şükür 4 adet Goodyear efficent grip performans aldim. Arabanın yol tutuşu bir baskalasti. Değişmeden önce güven vermediği virazlarda ben burdayim diyor artik lastik sesi de eskiye nazaran hic hissedilmiyor sanki... Öneren arkadaşlara teşekkürler... 4 lastik 800 TL...9 taksit 50 TL world puan... Sokme-takma-balans-nitrojen basimi da dahil olunca fiyat hepsiburadanin fiyatininda altina geldi çok şükür

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dede06

2009 model de 40.000 km 40.000 tl süper,makyajlı kasaysa dahada süper....

ancak param yetişmiyor gerçekten fiyat çok iyi bir arkadaşım satıyor :(
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eÜp_07

2007 Premium tek parça boya lpg var. 33700 iyi fiyatmı ?

Çok iyi fiyat.

Başkanım;
    2010 elegance oto. tampon boya 41.000 nasıl :)

Bu arada lpg için bursa usta önerisi olan var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mubur

quote:

quote:

Çok iyi fiyat.

Başkanım;

Adaş arabaya bağlı. Yukarda fiyat iyi dediğimiz arkadaş aracın 9 el değiştiğini söylemiş. Böyle absürt bir durum yoksa fiyat şu an için iyi. Arabayı servise bi göster. Eğer servis bakımlıysa dahada iyi.

• cuang C kullanıcısına yanıt
    direksiyonların sert olduğu doğrudur :)
  • benim aracın direksiyonunda sorun var sandım :))
  • 110 bin 2009 elegance oto benzinli. Hiç tüp takılmamış. Arka sol çamurluk ile bagaj kapaginda boya var. Galaksi grisi. Satsam ne eder :)

• Ememriene E kullanıcısına yanıt
    makyajsız 39.5,makyajlı 40.5 minumum satış fiyatı olmalı bence...
  • Makyajlı değil ne yazık ki :( lpg taktirmayi düşünüyorum. O zaman fiyatı nasıl etkilenir? Ya da amorti edene kadar binmek mi gerekir?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mubur

quote:

quote:

Çok iyi fiyat.

Başkanım;

Adaş arabaya bağlı. Yukarda fiyat iyi dediğimiz arkadaş aracın 9 el değiştiğini söylemiş. Böyle absürt bir durum yoksa fiyat şu an için iyi. Arabayı servise bi göster. Eğer servis bakımlıysa dahada iyi.

Başkanım senin de bildiğin gibi ilk elden 39000 km full servis bakımlı

• Ememriene E kullanıcısına yanıt
    bendede makyajsız 2009 var geçen sene aldığımda bende direk lpg taktım.15.000 km oldu takalı kurtarmıştır kendini.
  • iyice apaçi arabası oldu fd6 kasa hayırlı olsun
  • bu fd6 değil ki fedoş6 olmuş :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dede06 -- 7 Haziran 2014; 21:53:04 >
  • sevgili civic kullanıcısı arkadaşlar.
    2007-2008 model otomatik 100bini geçmemiş,lpgli bir civic almaya karar verdim.Civic kullanıcıları arabalarını çok seviyor olmalı.150-200binden önce satmıyorlar. Umarım aranıza katılabilirim. size bazı sorularım var. cevaplarınız çok önemli benim için.
    bu durumdaki bir aracın yakıt tüketimi şuanki şartlarda kaç kuruşdur?
    ve dahada önemlisi bu kmlerde alacağım bir araçta bu kilometrelerde yapılması gereken ağır bakımlar varmı? nelere dikkat etmeliyim??
    şimdiden teşekkürler
  • clericuzieo C kullanıcısına yanıt
    LPG ile bulunduğunuz ile göre 28 - 32 kuruş arası değişir. Ben Ankara'da çok yoğun olmayan şehir içi trafiğiyle gaza çok abanmadan 29 30 kuruş civarı yaktırıyorum. Sanırım 100 binde ağır bakımı olmalı ama bu konudan emin değilim Allah gönlünüzde olanı nasip etsin İnşallah
    Edit: Düz vites ise biraz daha az yakar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi humerus06 -- 9 Haziran 2014; 18:23:10 >
  • Bugün arkada iki önde benim dışımda bir kişi varken bir yerin garaj çıkışından çıkarken altını sürttüm Rampayı çıkıp ön taraf düzlüğe kavuştuğu sıra bir anda sürttü O sesi duyduğumda benim canım yandı adeta Ses sanırım ortalardan bi yerden geldi yani ön taraftan olmadığına eminim, yolda gelirken bir sıkıntı yok gibiydi. Ama içim rahat etmedi sizce bir şey olmuş mudur ? Bu alt sürtme olayını yaşayanlar varsa biraz aydınlatırsa çok sevinirim.
  • 2007 MODEL elegance 144000 Km de. lpgli. 2 parça lokal boya var. fiyat 35 bin ? nasıl ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: humerus06

Bugün arkada iki önde benim dışımda bir kişi varken bir yerin garaj çıkışından çıkarken altını sürttüm Rampayı çıkıp ön taraf düzlüğe kavuştuğu sıra bir anda sürttü O sesi duyduğumda benim canım yandı adeta Ses sanırım ortalardan bi yerden geldi yani ön taraftan olmadığına eminim, yolda gelirken bir sıkıntı yok gibiydi. Ama içim rahat etmedi sizce bir şey olmuş mudur ? Bu alt sürtme olayını yaşayanlar varsa biraz aydınlatırsa çok sevinirim.

Otoparka çekince yere yağ akıtmıyorsa korkma birşey olmaz. Sağlam araba maşallah.

Bu arada bende de bagaj açma kolu çalışmıyor. Sadece kumanda ile bagajı açabiliriyorum. Benzin kapağında sorun yok. Böyle bir olay başına gelen var mı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• uppermost U kullanıcısına yanıt
    Yok hocam bir gram bile damlatmamış O kol ince bi telle çalışıyo sanırsam kopmuş falan olabilir
  • 
Sayfa: önceki 899900901902903
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.