Şimdi Ara

:::2006-2012 Honda Civic Ana Konu::: (886. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22.574
Cevap
85
Favori
1.494.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 884885886887888
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mstfgdr

araç alacak arkadaşlara tavsiyem makyajlı kasa almalarıdır. 2009 2010 2011 2012.

neden?fark nedir? far yıkama sis farları yuvarlak ve arka stoplar köşeli benim bildiğinm bunlar kendim elegance sahibiyim diğerlerinden bi eksik donanım yok biliyorum görünüş dısında oda cok bariz fark değil aslında
  • quote:

Orijinalden alıntı: samurayx

quote:

Orijinalden alıntı: bursatipo

quote:

arkadaslar iyi forumlar bende 2009 ford fiesta titanium aracımı sattıktan sonra 2008 honda civic premium aracı 77000 km lpg siz manuel 34500 tl ye aldım sadece bir camurluk değişmiş serviste orjinali ile ve kaputta boya varmıs kaput boyası 15 cm lik bi yer yüzünden servis komple boyamıs 2600 tl lik hasar görünüyo aracın direklerde vs oynama yok arac genel olarak çok temiz bütün bakımları serviste yapılmış bir araç fiyat nasıl sizce ??

vsa yok gerçi aracı sert kullanan biri değilim aracı max 100 - 110 km hızla kullanırım uzun yolda çocuk oldugu için bu yüzden vsa konusunda çokta gerekli olacağını düşünmüyorum yanlış mı düşünüyorum bilmem ama siz ne dersiniz

lpg konusunda kararsızım taktırmasam çok yakarmı aracı pazartesi teslim alcam düşünceleriniz nasıl

kıbrısa tayin olabilirim o yüzden benzin orda 3 tl civarındaymış oraya götürüp benzinde bineceğim için lpg şuan anlamsız geliyor kendini amorti ettirmicek yani

vsanın önemini anlamak için bi kaç kez sizi kazadan kurtarması gerekiyor sanırım sadece yüksek hızlarda faydası oluyor diye birşey yok şehir içi trafiğinde ve kötü hava şartlarında ıslak zemin vs daha cok lazım oluyor ben şahsen çok gerekli oldugunu düşünüyorum tabi siz kararı zaten vermişssiniz hayırlı olsun güle güle kullanın fiyat olarak iyi almışsınız

Vsa önemli değil demiyorum kendi kullanım tarzima gore lazim olacak bi duruma dusmem inş. Diye düşünüyorum kaza yi tabiki allah kimseye göstermesin

https://www.youtube.com/watch?v=gOpzrXC9q08 sanal bi video ama herkesin basına gelebilir.önümüze her an herşey cıkabilir .yabancı cisim önümüzde seyreeden aractan bir şey düşmesi bunun gibi şeyler..daha 1 saat olmadı yavaş olmama ragmen kavşakta az kalsın motorsikletliye gömüyordum son anda sert manevram sayesinde kazadan kurtulduk ve espnin önemini bir kez daha anladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bursatipo -- 30 Mart 2014; 21:58:57 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaslar iyi forumlar bende 2009 ford fiesta titanium aracımı sattıktan sonra 2008 honda civic premium aracı 77000 km lpg siz manuel 34500 tl ye aldım sadece bir camurluk değişmiş serviste orjinali ile ve kaputta boya varmıs kaput boyası 15 cm lik bi yer yüzünden servis komple boyamıs 2600 tl lik hasar görünüyo aracın direklerde vs oynama yok arac genel olarak çok temiz bütün bakımları serviste yapılmış bir araç fiyat nasıl sizce ??

vsa yok gerçi aracı sert kullanan biri değilim aracı max 100 - 110 km hızla kullanırım uzun yolda çocuk oldugu için bu yüzden vsa konusunda çokta gerekli olacağını düşünmüyorum yanlış mı düşünüyorum bilmem ama siz ne dersiniz

lpg konusunda kararsızım taktırmasam çok yakarmı aracı pazartesi teslim alcam düşünceleriniz nasıl

kıbrısa tayin olabilirim o yüzden benzin orda 3 tl civarındaymış oraya götürüp benzinde bineceğim için lpg şuan anlamsız geliyor kendini amorti ettirmicek yani

vsanın önemini anlamak için bi kaç kez sizi kazadan kurtarması gerekiyor sanırım sadece yüksek hızlarda faydası oluyor diye birşey yok şehir içi trafiğinde ve kötü hava şartlarında ıslak zemin vs daha cok lazım oluyor ben şahsen çok gerekli oldugunu düşünüyorum tabi siz kararı zaten vermişssiniz hayırlı olsun güle güle kullanın fiyat olarak iyi almışsınız

Vsa önemli değil demiyorum kendi kullanım tarzima gore lazim olacak bi duruma dusmem inş. Diye düşünüyorum kaza yi tabiki allah kimseye göstermesin

https://www.youtube.com/watch?v=gOpzrXC9q08 sanal bi video ama herkesin basına gelebilir.önümüze her an herşey cıkabilir .yabancı cisim önümüzde seyreeden aractan bir şey düşmesi bunun gibi şeyler..daha 1 saat olmadı yavaş olmama ragmen kavşakta az kalsın motorsikletliye gömüyordum son anda sert manevram sayesinde kazadan kurtulduk ve espnin önemini bir kez daha anladım.

esp veya vsa işe yaramaz demiyorum ki sadece kendi sürüş tarzıma göre gerekiceğini düşünmüyorum ... ama doğru ama yanlış fiestamdada yoktu esp onume bu videodakine benzer karsı yoldan lastik fırladı geldi ama allaha şükür lastikten kaçtım arac ne savruldu ne kaydı kendi düşüncem lazım olacağı anda gelir elbet ama limitleri zorlayan bi yapım olmadığı için bana sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum olmaması türk halkı için daha iyi aslında en azından yok oldugunu bilir ona göre sürer var derken güvenip kaza yapması daha kötü allah herkese kazasız günler nasip etsin

• quote:

Orijinalden alıntı: humerus06

Hocam sakin olun Bizde dizel Clio'dan Civic'e geçince bi an cebimizde delik açıldı 2 gün benzinle bindik yetiştiremedik 55 kuruş altı yakmadı trafik yoğun olmadığı halde aldığımızın 3. günü LPG taktırdık soğuk havalar alışma dönemi derken 40 kuruşlarda yaktı şu an havanın düzelmesi kışlık lastikleri çıkarışımızında etkisiyle 32 lere kadar düştü. LPG takılalı 2.5K KM falan oldu.

Aracı yeni almamdan dı heralde alışma süreci ilk otomatik vs., aşırı tüketim şu an normal gibi birde gaz istasyonu etkisi heralde...

Şöyle ki aynı yol hep kulllandığım Ankara yoğun trafik sabah akşam iş saatleri gidiş geliş (Örn: 12 km lik yol yaklaşık 45 50 dakika)
    ilk PO dan almıştım felaketti, 2 dir Shell alıyorum gazı...

kırmızı yanıp ötene kadar kullanıp ne kadar tükettim baktım, 105 liralık LPG ile 325 km gittim full şehiriçi... 32,3 Kr/km (Benim için süper bir değer, otomatik araç için, yoğun trafik)
    Yol bilgisayarı da 10,4 gibiydi bu süre zarfında, o da aşağı yukarı tutuyor, 10.4 x %20 LPG farkı olsa = 12,5 LT LPG/100 km 2,67 ye alıyorum shell de lpgyi, 12,5 x 2,67 = 33,3 kr yapıyor, gayet mantıklı...

bu 33 kuruşu uzun yolda 26 kuruşlara çekebileceğimi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khan1907 -- 31 Mart 2014; 11:39:51 >

• khan1907 kullanıcısına yanıt
    Hocam bizimde aşağı yukarı o civarlarda. Yol bilgisayarı da bizde 10.6 gösteriyor :) Uzun yolda o değerlere düşebileceğini sanıyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anchowy61

quote:

Orijinalden alıntı: Lucastorn

Yok hocam.

Garantiniz 6 yildir o zaman. Direksiyondan en ufak tikirti geliyorsa veya bosluk varsa servise getirin hocam.

Bu arada şimdi aklıma geldi, benim önpaneldeki En sağdaki arka cam, A.C ve hava dolaşımı düğmelerinin ışıkları 10-15 gün önce sönmüştü. Bakıma gittiğimde bunları da sordum sökülmesi gerektiği 120 - 150 Tl arası işçilikle beraber maliyeti olduğunu söylediler.

Garantiyi sorduğumda ampül girmez dediler ben de sadece ışık için 100 - 150 lira vermedim açıkçası, farları açınca bu 3'lünün ışıkları yanmıyor şimdi.

• aynı anda patlaması ilginç ampüllerin sigortası falan atmasın...
  • Hayirli günler arkadaşlar... 3 ay önce 2009 makyajli elegance alip araniza katildim. Başlarda doblodan inip civice alismak zorlasa da simdi çok iyi anlasiyoruz :) Aldigimda roadstar marka navigasyonlu teyp vardi. Ancak bu aralar sıkıntı cikarmaya basladi. Her araç calistiginda dugmelerinin fonksiyonları değişiyor. Bazen ger görüş calismiyor. Bazen telefonu tanimiyor vs... Bu markadan kullananiz var midir? Çözüm için ne onerirsiniz? Bu arada reset attim. Kutup baslarini soktak yapmadan hic calismiyor teyip.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dede06 kullanıcısına yanıt
    Bilemedim ama kullanıma bir etkisi yok. Dün farkettim direksiyonu sıyırmışım muhtemelen montuma veya sivri birşeye takıldı, soyulmuş kullanırken eli rahatsız ediyor, ne kadar maliyeti olur acaba?
  • merhaba

2010 elegance Honda lpg li araç sahibiyim

aracım ortalama km de 33-35 kuruş bazen 40 kuruş ve artı benzin kullanıyor .

50 TL pg (18 litre) ile 120-150 km yapıyorum

Gaz miktarını,geriye kalan gazı gösteren yol bilgisayarları hakkında bilgisi olan varmı
    Internette araştırınca yolbil ve acar diye 2 firma ürünü gördüm ama konu ileilgili hiç bilgim yok

iyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: fehka

arkadaşlar 2006-2007 model civic elegance manuel almayı düşünüyorum. fiyat olarak 30-32 bin aralığında temiz bir araç bulabilir miyim? lpg li yakıt tüketimi nasıl? yorumlarınızı bekliyorum. teşekkür ederim

elegance ın temizini hayatta bulamazsın. dream bile en az 2 parça boyalı bulursun o fiyata. yakıt tüketimi şehir içi ortalama 100km/10lt lpg şehirlerarası 100km/6-7 lt.
  • arkadaşlar 2010 model civic aracım bagajına su doluyor. durduğu yerde stepne takılan yere su geliyor bır yerden sonra da erzurumda olmam sebebiyle su buz oluyor. aracı yıkarken su tuttum bagajın uzerıne bagaj fıtılındendır dıye ancak su gecmedı ıcerıye. açıl yardıma ıhtıyacım var yoksa bagaj çürüyecek. bu buz nerden geliyor olabılır yardımcı olacak arkadaşlara tesekurler.
  • aracımı ilk aldığımda arka koltuk altının yaş olduğunu ve bagajdaki sıtepnenın buz dolu olduğunu ılk yıkamam sırasında fark ettım. bagaj bolumunden bır kova buz soktum. yanlışlıkla bagaja su dokuldu herhalde dıye duşundum. ancak yenıden buzlanma olduğunu görünce anladımkı ısını rengı başka. bu neden olur kı ????
  • başına böyle bır olay gelen bu tur bır durum la karsılasan arkadaş yok mu???????????
  • mstfgdr M kullanıcısına yanıt
    Bende erzurumda yaşiyorum. Bagaj kapağında kar birikintilerinin biriktiği kapağın üst tarafı camın alt kısmında kapağı açınca kar bagajın içine doluyor. Bundan olabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: deyvid

merhaba

2010 elegance Honda lpg li araç sahibiyim

aracım ortalama km de 33-35 kuruş bazen 40 kuruş ve artı benzin kullanıyor .

50 TL pg (18 litre) ile 120-150 km yapıyorum

Gaz miktarını,geriye kalan gazı gösteren yol bilgisayarları hakkında bilgisi olan varmı
    Internette araştırınca yolbil ve acar diye 2 firma ürünü gördüm ama konu ileilgili hiç bilgim yok

iyi günler

şehir içi mi???????????
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anchowy61

Bende erzurumda yaşiyorum. Bagaj kapağında kar birikintilerinin biriktiği kapağın üst tarafı camın alt kısmında kapağı açınca kar bagajın içine doluyor. Bundan olabilir mi?

.
    ama o zaman bagajın ıcının de ıslak olması lazım. bagaj doseme kupkuru. sadece stepne cukuru buz doluyor. hemde bır kova olacak kadar. bundan dolayı bu kadar cok olmaz. kanımca.
  • erzurumun neresınden sınız?
  • mstfgdr M kullanıcısına yanıt
    Merkezdeyim. İlginç durum alttan geliyo diyecem oda olmayacak. Heryer kuru oradi ıslak sa bagajdan dökülen birşeyde değildir.servise sorun diyecem ama burdaki servisin anlayacağını hiç sanmam.

• HAFTA içi servise göstereceğim garanti kapsamında ne gerekiyorsa yapın dıyeceğım. bakalım kusur nerden çıkacak. bu arada sızın araç ka model donanım hangı paket.
  • 
Sayfa: önceki 884885886887888
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.