Şimdi Ara

Ruhsattaki araç muayene yerinin dolması ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
48.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün muayeneden geçen otomobilin ruhsatına baktığımda muayenelerin tasdiklendiği kısımda yeni muayeneye dair kayıt göremedim. Sorduğumda bana ruhsattaki trafik belgesi tescil alanında yer kalmadığını a4 boyutunda verdikleri kağıtta muayenenin yapılıp tasdiklendiğinin yazdığı ve emniyete giderek ruhsattaki trafik belgesinin yenisinin çıkarılması gerektiği ve oraya kaydın o zaman geçirileceği söylendi.

Daha önce yaptıran yani bilgisi olan varsa sormak istiyorum.
    Bu ruhsattaki muayeneleri gösteren yeni trafik belgesini çıkartmasam, mevcut bana verdikleri belge ile sorulursa muayenesinin yapıldığını göstersem sıkıntı olur mu ? cezası var mı ?

yenisini çıkartırsam ücreti var mı ?

• Çıkarma ücreti var diye biliyorum. EK-1 kağıdı gibi bir şey alınıyordu galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeadPoets

Dün muayeneden geçen otomobilin ruhsatına baktığımda muayenelerin tasdiklendiği kısımda yeni muayeneye dair kayıt göremedim. Sorduğumda bana ruhsattaki trafik belgesi tescil alanında yer kalmadığını a4 boyutunda verdikleri kağıtta muayenenin yapılıp tasdiklendiğinin yazdığı ve emniyete giderek ruhsattaki trafik belgesinin yenisinin çıkarılması gerektiği ve oraya kaydın o zaman geçirileceği söylendi.

Bu ruhsattaki muayeneleri gösteren yeni trafik belgesini çıkartmasam, mevcut bana verdikleri belge ile sorulursa muayenesinin yapıldığını göstersem sıkıntı olur mu ? cezası var mı ?

Ruhsat yaprağını eninde sonunda almak zorunda kalacaksınız zaten neden kendinizi riske atasınız ki? Alın kurtukun 75 TL gibi bir ücreti vardı hatırladığım kadarıyla yeni yılda zam gelmiş olabilir.

quote:

Orijinalden alıntı: slidex19

Çıkarma ücreti var diye biliyorum. EK-1 kağıdı gibi bir şey alınıyordu galiba.

Ek-1 eskidendi. Şimdi muayeneyi yaptırıyorsunuz. Size bir kağıt veriyorlar trafiğe gidip dilekçe yazıp yeni ruhsat yaprağını alıyorsunuz. 2012/10'da bende yeni yaprak almıştım yanlış hatırlamıyorsam 75 lira gibi bir ücret ödemiştim ruhsat yaprağına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erain -- 10 Mart 2013; 11:31:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: erain

quote:

Dün muayeneden geçen otomobilin ruhsatına baktığımda muayenelerin tasdiklendiği kısımda yeni muayeneye dair kayıt göremedim. Sorduğumda bana ruhsattaki trafik belgesi tescil alanında yer kalmadığını a4 boyutunda verdikleri kağıtta muayenenin yapılıp tasdiklendiğinin yazdığı ve emniyete giderek ruhsattaki trafik belgesinin yenisinin çıkarılması gerektiği ve oraya kaydın o zaman geçirileceği söylendi.

Ruhsat yaprağını eninde sonunda almak zorunda kalacaksınız zaten neden kendinizi riske atasınız ki? Alın kurtukun 75 TL gibi bir ücreti vardı hatırladığım kadarıyla yeni yılda zam gelmiş olabilir.

quote:

Orijinalden alıntı: slidex19

Çıkarma ücreti var diye biliyorum. EK-1 kağıdı gibi bir şey alınıyordu galiba.

Ek-1 eskidendi. Şimdi muayeneyi yaptırıyorsunuz. Size bir kağıt veriyorlar trafiğe gidip dilekçe yazıp yeni ruhsat yaprağını alıyorsunuz. 2012/10'da bende yeni yaprak almıştım yanlış hatırlamıyorsam 75 lira gibi bir ücret ödemiştim ruhsat yaprağına.

Çok tşk ediyorum.

otomobili de götürmek gerekiyor mu ?
    kendim gitmesem de şirketten birini göndersem yaptırabilir mi ?
    dilekçe dışında evrak gerekiyor mu ?
    dilekçeyi orada mı doldurdunuz, internet ortamında varsa doldurup gitsek zamandan kazanabilir miyiz

çok sordum sanırım

• arkadaşlar yukarıdaki sorularım hakkında bilgisi olan var mı ?

trafik belgesinin yenisini almak için otomobilin de götürülmesi gerekir mi yoksa muayeneden verilen belge yeterli mi ?
    araç sahibi dışında başkası yapabilir mi bu işi ?
  • quote:

arkadaşlar yukarıdaki sorularım hakkında bilgisi olan var mı ?

trafik belgesinin yenisini almak için otomobilin de götürülmesi gerekir mi yoksa muayeneden verilen belge yeterli mi ?
    araç sahibi dışında başkası yapabilir mi bu işi ?

Aracı götürmeye gerek yok sadece ruhsat ve tuvturk'ten verilen belgeyi götürmek yeterli. Dilekçeyi orada iki dakikada yazarsınız internette örneği varmı bilmiyorum Ruhsat sahibinin gitmesi gerekli diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erain -- 10 Mart 2013; 20:57:09 >
  • s.a arkadaşlar

21 nisan 2014 tarihinde araç muayene ye gideceğim motorlu araç trafik belgesinde muayene yerinde yazacak yer kalmadı bunun için ne yapmam gerekiyor motorlu araç trafik belgesi simi çıkartacağım + bunun ücreti ne kadardır +nereye başvuracağım yardımcı olurmusunuz

muayene tarihi 21 nisan 2014 de ben yarın gitsem babam ile birlikte alabilirmiyim nasıl olacak

birde yeni motorlu araç tescil belgesi de çıkarmam gerekiyormu 2006 yılında çıkarmış babam
  • sayfayı az yukarı kaldır sorularının cevaplarını göreceksin arkadaşım
  • s.a arkadaşlar

21 nisan 2014 tarihinde araç muayene ye gideceğim motorlu araç trafik belgesinde muayene yerinde yazacak yer kalmadı bunun için ne yapmam gerekiyor motorlu araç trafik belgesi simi çıkartacağım + bunun ücreti ne kadardır +nereye başvuracağım yardımcı olurmusunuz

muayene tarihi 21 nisan 2014 de ben yarın gitsem babam ile birlikte alabilirmiyim nasıl olacak

birde yeni motorlu araç tescil belgesi de çıkarmam gerekiyormu 2006 yılında çıkarmış babam
  • kopyala yapıştır yapmana gerek yok cevap verilmiş zaten
  • BUGÜN YAPTIRDIM.11.04.2015 CUMARTESİ

DİREKT TUV TÜRK'E GİDİYORSUNUZ. MUAYENE SONUNDA: SİZE TÜM BELGELERE İLAVE OLARAK A4 BÜYÜKLÜĞÜNDE MUAYENE YERİNİN DOLDUĞUNA DAİR VERİLEN BELGE İLE TRAFİK ŞUBEYE GİDİP, TRAFİK BELGESİNİ YENİLİYORSUNUZ. HİÇBİR TAKİPÇİYE ÜCRET ÖDEMENİZE GEREK YOK.
    ÜCRET:
    "Araç Muayene Ücreti OTOMOBİL (2015): 181,72 TL DİĞERLERİ İÇİN LİNKhttp://arac-muayene-ucreti.hesaplama.net/hesaplama.do
    "Motorlu araç trafik belgesi ücreti (2015): 102,00 TL LİNKhttp://www.muhasebedersleri.com/pratik-bilgiler/degerli-kagitlar-ucretleri.html
    TOPLAM: 284 TL

****Egsoz muayene tarihinin geçmesi AĞIR KUSUR'dur

"Egzoz gazı emisyon ölçümü ücreti (2015): 40 TL’dir. (LİNKhttp://aracmuayenerandevusu.biz/arac-muayene-ucretleri/egzoz-emisyon-olcumu-ucreti/)
    Egzoz emisyon ölçüm ruhsatı olmaması veya ölçüm pulu yapıştırmaya yer olmaması durumunda 8 TL ‘de bunun için ücret alınır.

• TUV tarafindan verilen belgenin gecerlilik suresi var mıdır? Muayeneye girdikten sonra ne kadar zaman veriliyor bize bu belgenin yenilenmesi icin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wurtz

TUV tarafindan verilen belgenin gecerlilik suresi var mıdır? Muayeneye girdikten sonra ne kadar zaman veriliyor bize bu belgenin yenilenmesi icin?

Verilmiş olan belge araca göre değişir, otomobil ise 2 yilda bir defa muayene girmesi gerekiyor.

Benimde bir sorum olacak, noter ücreti öderken 120 tl ödedim ve ruhsatı aldım ancak muayene yaptığımda bir evrak daha istendi, trafikten gidip almanız gerekiyor dendi? Bu evrak nedir ve ücret ödermiyim arkadaşlar? Bilginizi rica ederim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 19.01.2016 tarihi itibariyle bilgi güncellemesi;
    03.12.2015 tarihinde Megane 2 aracım muayeneden geçmiştir. Ruhsatta pul yeri dolmuş,trafiğe gidin yeni kağıt çıkartın diye ekstra bir kağıt verip yolladılar. 1(bir) aya kadar yaptırırsanız iyi olur dediler. Ben 1,5 ay sonra yaptırmış oldum bugün. Neredesin diye soran olmadı. İşleme Buca/İzmir Otokent içerisinde 3. kattaki asansörün sağındaki trafik bilmem ne kurumunda yaptırdım. Gerekli belgeler;
    1. Ruhsat sahibinin kendisini istiyorlar.

2. Dilekçe
    Trafik Tescil Büro Amirliği
    İzmir/Buca
    Adıma kayıtlı bulunan 00 XX 000 plakalı aracımı Trafik belgesinde vize yeri dolduğundan dolayı yenilemek istiyorum.
    Gerekli işlemlerin yapılmasını arz ederim.
    Adres: Bla bla bla AD SOYAD

3. Vize yeri dolmuş olan ruhsattaki kağıt ( Motorlu Araç Trafik Belgesi yazıyordu bende).

4.Kimlik Fotokopisi ve Ruhsattaki iki yapraklı ( Ek-1 belgesi diye geçiyor sanırım ) olan kişi ve araca dair bilgilerin olduğu kağıdın fotokopisi.

5. Araç tespit raporu diye yazan tüvtürk ün verdiği kağıt.

6. Araç muayene raporu yazan tüvtürk belgesi.

7. Trafik poliçenizi/sigortanızı gösteren kağıt. Tramer çıktısı.

Bu araçların belge işlerinden pek anlamıyorum ben bugün olanları yazdım, benim gibi olanların işine yarasın. Güncel bilgi.
    Ayrıca yaptırdığım yerde sigortacı şirketler vardı, 10 tl verdim evrakları benim için hazırladılar. Sıra numarası alıp ilgili büroda işlemleri 7-8 dk da hallettiler. Bugün git yarın gel diyorlar sanırım normalde o tarz bir konuşma geçti. Babam rahatsız olduğu için tekrar uğraştırmayalım gel git diye halledip verdiler. Yani konuşmalarından bu çıkıyor. İşlem sırasında 108,5 tl para verdim nakit olarak. Yukarıda bir arkadaş paylaşmış değerli kağıt bedeli olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ireMaN -- 19 Ocak 2016; 15:55:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ireMaN

19.01.2016 tarihi itibariyle bilgi güncellemesi;
    03.12.2015 tarihinde Megane 2 aracım muayeneden geçmiştir. Ruhsatta pul yeri dolmuş,trafiğe gidin yeni kağıt çıkartın diye ekstra bir kağıt verip yolladılar. 1(bir) aya kadar yaptırırsanız iyi olur dediler. Ben 1,5 ay sonra yaptırmış oldum bugün. Neredesin diye soran olmadı. İşleme Buca/İzmir Otokent içerisinde 3. kattaki asansörün sağındaki trafik bilmem ne kurumunda yaptırdım. Gerekli belgeler;
    1. Ruhsat sahibinin kendisini istiyorlar.

2. Dilekçe
    Trafik Tescil Büro Amirliği
    İzmir/Buca
    Adıma kayıtlı bulunan 00 XX 000 plakalı aracımı Trafik belgesinde vize yeri dolduğundan dolayı yenilemek istiyorum.
    Gerekli işlemlerin yapılmasını arz ederim.
    Adres: Bla bla bla AD SOYAD

3. Vize yeri dolmuş olan ruhsattaki kağıt ( Motorlu Araç Trafik Belgesi yazıyordu bende).

4.Kimlik Fotokopisi ve Ruhsattaki iki yapraklı ( Ek-1 belgesi diye geçiyor sanırım ) olan kişi ve araca dair bilgilerin olduğu kağıdın fotokopisi.

5. Araç tespit raporu diye yazan tüvtürk ün verdiği kağıt.

6. Araç muayene raporu yazan tüvtürk belgesi.

7. Trafik poliçenizi/sigortanızı gösteren kağıt. Tramer çıktısı.

Bu araçların belge işlerinden pek anlamıyorum ben bugün olanları yazdım, benim gibi olanların işine yarasın. Güncel bilgi.
    Ayrıca yaptırdığım yerde sigortacı şirketler vardı, 10 tl verdim evrakları benim için hazırladılar. Sıra numarası alıp ilgili büroda işlemleri 7-8 dk da hallettiler. Bugün git yarın gel diyorlar sanırım normalde o tarz bir konuşma geçti. Babam rahatsız olduğu için tekrar uğraştırmayalım gel git diye halledip verdiler. Yani konuşmalarından bu çıkıyor. İşlem sırasında 108,5 tl para verdim nakit olarak. Yukarıda bir arkadaş paylaşmış değerli kağıt bedeli olarak.

Teşekkürler hocam açık açık anlatmışsınız. Yanlışlık olmasın diye tekrar sorayım.
    Muayne kağıdım doldu gidiyorum muaynemi yaptırıyorum. Yer yok diye yazamıyolar evrakları veriyolar. Gidiyoprum trafiğe tüm evrakları veriyorum muayne kağıdını veriyolar orayada yazıyolar muayne tarihi vbyi. Tekrar tüve flm gitmiyoruz doğrumudur?

Yada mesela önce gitsem kağıdı yeniletsem sonra muayneye gitsem olur muki?

• Yani muayenede trafiğe de gideceksiniz sonuçta. Önce muayeneye giderseniz aldığınız kağıda muayeneniz yazılır ve 1 fazla boş yeriniz olur. Tekrar hatırlatayım sistemde hep nakit para kullanılıyor.
  • ireMaN kullanıcısına yanıt
    bende bunu araştırıyordum benimde yapraklar dolmuş ilk önce muayneden geçeceğiz o zaman.
    Araçım lpg ruhsata işlenik ama kaç yılında takıldığı yazmıyor tankın üzerinde de yazmıyor zaten bir öncekinde hafif ksuur tank yazıları okunamıyor diye geçmiş hatırladığım kadarı ile 10 yılda bir tank değişmesi gerekiyordu hala geçerlimi bu konu hakkında bilginiz varmı.?
  • cloves C kullanıcısına yanıt
    Hiç bilgim yok, bu işlerden pek anlamam diye belirtmiştim zaten. Lakin muhtemelen yine okunamıyor hafif kusur derler. Yine de kendi güvenliğiniz için süresini öğrenmeniz ya da gerekli bakımları yaptırmanız daha iyi olacaktır. Bir gün keşke demekten veya keşke bile diyememekten daha iyidir sanırım. Kolaylıklar...
  • Ben o 1 aylık süre dolmadan yani ( A4 BÜYÜKLÜĞÜNDE MUAYENE YERİNİN DOLDUĞUNA DAİR VERİLEN BELGE ) ile aracı satabilirmiyim ? İlla trafik şubeye gidip ek belge almak zorundamıyım ?
  • tecrübeli arkadaşdaşlar ben de bir soru sorayım.
    bizde connect var. araç benim üzerime kayıtlı. her yıl Eylül ayında muayene yapılıyor. babam yılın 6 ayı memlekette oluyor. muayeneleride mecburen memlekette yapılıyor. şuan ruhsatta muayene yeri yok. Eylül ayında babam memlekette muayeneye götürdüğünde ruhsatta yer olmadığı için belge verilecek.

1) Eylül ayında TUVTÜRK ten alınan belge ile Kasım ayında trafiğe gidip ruhsat sayfası alabilir miyim?
    2) Babam memlekete gitmeden ben trafik şubesine gidip ruhsat sayfası alabilir miyim?
    İstanbul Şişli'de yaşıyorum. bu işlem için aracın bağlı bulunduğu trafik şubesine mi gitmem gerekir.

sizce doğru olan hangisi?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.