- x
Gürcistan Iphone 5 fiyatları
121 Cevap22686 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

345 Mesaj
9 Mart 2013; 16:13:15 

Arkadaşlar bu hafta işim dolayısıyle Gücistan'a gideceğim. Oradaki Iphone 5 fiyatları hakkında bilgisi olan arkadaşlar var mı acaba?

Almayı düşünüyorum da.
Ufaklı tefekli bir ihtiyacı olan varsa da getirebilirim oradan ne isterse.

Teşekkürler.

210 Mesaj
9 Mart 2013; 17:14:57 

16 GB olanlar 1200 TL.

120 TL de kayıt parası var. Onu da Türkiye'de vergi dairesinde ödüyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !! K@bus !! -- 9 Mart 2013; 17:15:42 >

Alea İecta Est !

345 Mesaj
9 Mart 2013; 18:44:33 

quote:

Orijinalden alıntı: !! K@bus !!

16 GB olanlar 1200 TL.

120 TL de kayıt parası var. Onu da Türkiye'de vergi dairesinde ödüyorsun.

Cevabınız için teşekkür ederim. Simfree olup olmadığı hakkında bir bilginiz var mı ?

210 Mesaj
9 Mart 2013; 19:06:38 

Evet Simfree... 1 Ay içerisinde benim duyduğum buradan en az 100 Tane iphone 5 aldılar. En son bitmişti. Mart ayında gelecekti. Umarım gelmiştir.

Alea İecta Est !

7 Mesaj
10 Mart 2013; 0:15:33 

quote:

Orijinalden alıntı: obattal

Arkadaşlar bu hafta işim dolayısıyle Gücistan'a gideceğim. Oradaki Iphone 5 fiyatları hakkında bilgisi olan arkadaşlar var mı acaba?

Almayı düşünüyorum da.
Ufaklı tefekli bir ihtiyacı olan varsa da getirebilirim oradan ne isterse.

Teşekkürler.

bugun ıtıbarı ıle 1369 larry gurcu parası ıle(yanlış telaffuz etmış olabılırım) tahmını 1400 tl yapıyor. gerı cıkarken kapıda %18 kdv gerı odemesı yapılıyor . derı alınacak para tahmını 250 tl. vergı daıresıne odenecek para 115 tl yekün : 1265 tl gıbı bır rakam oluor

78 Mesaj
10 Mart 2013; 2:47:39 

Valla gurcistan sinirjnda bir subay arkadasa aldirayim dedim verdigi fiyat burdakinden farkj yoktu aldirmadjm :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

345 Mesaj
10 Mart 2013; 3:06:54 

quote:

Orijinalden alıntı: ashok

bugun ıtıbarı ıle 1369 larry gurcu parası ıle(yanlış telaffuz etmış olabılırım) tahmını 1400 tl yapıyor. gerı cıkarken kapıda %18 kdv gerı odemesı yapılıyor . derı alınacak para tahmını 250 tl. vergı daıresıne odenecek para 115 tl yekün : 1265 tl gıbı bır rakam oluor

Peki Tiflis'te satın alabileceğim birkaç mağaza önerebilir misiniz?

7 Mesaj
16 Mart 2013; 0:47:06 

quote:

Orijinalden alıntı: obattal

Peki Tiflis'te satın alabileceğim birkaç mağaza önerebilir misiniz?

valla tıflıste ıphone store varmı oda bır muamma ben bılmıyorum acıkcası. sadece batumdan haberdarım

856 Mesaj
16 Mart 2013; 1:39:11 

quote:

Orijinalden alıntı: ashok

valla tıflıste ıphone store varmı oda bır muamma ben bılmıyorum acıkcası. sadece batumdan haberdarım

batumda nereler var gümüşhanede yaşıyorum belki bir ara gidebilirim bilgim olsun

535 Mesaj
16 Mart 2013; 1:55:36 

Tifliste alabileceginiz cok yer var.Carrefourda cok ucuz mesela.Sanirim 1300 lari civarindaydi ve 16gb simfree.Dinamo tiflis stadinin oralarda da ucuza bulabileceginiz yerler var.1300 lari veya daha asagisina bulursunuz ama liraya cevirdiginizde az miktar farkedicek.1 lari yaklasik 0.90 liraya tekabul ediyor.Bir de bunun pasaporta kayit islemi var tabi.

392 Mesaj
4 Nisan 2013; 18:57:48 

gürcistanda nerden alınıyor bu iphone vergi iadesinde 1 tane sınırı varmıdır

135 Mesaj
6 Nisan 2013; 1:22:05 

@gürcistana gir çık yapınca tc kimligimizle pasaport olmadan turkyieye geldigimizde orjin kayıt yaptırabiliyor muyuz ?

132 Mesaj
6 Nisan 2013; 10:07:33 

quote:

Orijinalden alıntı: nieras

@gürcistana gir çık yapınca tc kimligimizle pasaport olmadan turkyieye geldigimizde orjin kayıt yaptırabiliyor muyuz ?

Evet arkadaşlar Gürcistana kimliğimiz ile girebiliyoruz mu ve pasavan belgesi veriyorlar mı önemli acill lütfen

1046 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
turboscan
9 Nisan 2013; 22:01:02 

ben sınırda oturuyorum...aracım var...gelen arkadaşlar olursa onları tiflise kadar götürebilirim.

2007 Renault Clio 1.4 Authentique Benzinli/Lpg'li

90 Mesaj
14 Nisan 2013; 15:24:14 

alırken sıkıntı olmuyor mu ve garantisi nasil oluyor illa birseyi vardır :)

889 Mesaj
15 Nisan 2013; 11:02:02 

Ben de rizede yaşıyorum bizim usaklar batumdan yaklaşık 1300tlye mal ettigi iphone5 leri getirip karli fiyatlara burda satiyor oylece yolunu buluyor. Her gidiste depoyu da fulluyor orda yakit yari fiyatina. Ben de bir dahaki gidisimde bir adet alip adima kaydettirip satmayi dusunebilirim iphone sevmiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

151 Mesaj
16 Nisan 2013; 22:37:35 

gürcistandan alınan cihazlar kapanmıyor mu , pasaporta işlenmesi mi gerek yoksa

zenci mahallesindeki solaryumcu

90 Mesaj
11 Mayıs 2013; 14:23:50 

gürcistandan alıp kullanan var mı iphone 5 bende almayı düşünüyorum eğer ki uygunsa ve garantisi trde oluyormu nasıldır biri anlatsa iyi olacak

121 Mesaj
11 Mayıs 2013; 14:32:33 

@last321 aldım kullanıyorum hiç bir sıkıntı yok garanti uluslar arası gayet uygun bugünlerde 1200tlye bile alabilirsiniz

@emregrs pasaporta işletime gibi sorun yok pasaport olmasa da olur 15TL karşılığında kimilk ile karşıya geçip telefonu alıyorsun sonra hiç paketi açmadan tekrar kapıda veri iadesi alıyorsun yaklaşık 200Lari=300TL sonra gidip 115TL maliyeye ödeyip istediğin kartı takıyorsun.

Ayrıca 1 hafta için de bir sıkıntısı çıkarsa birebir değişim yapıyorlar + sonraki zamanlar dada sıkıntısı olursa yine getirirsiniz ama dediğim gibi uluslar arası Apple garantisi var APPLE STORE olmayan yerde bir işe yaramaz ama ilgilenirler (Yer BATUM)

Yine merak ettiğiniz birşey varsa Pm ile sorun cevaplarım

Buda Kayıtlı Olduğuna Dair :
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Denizuga -- 11 Mayıs 2013; 14:38:10 >

DirecTX

93 Mesaj
11 Mayıs 2013; 15:14:55 

kimlikle girdigimizde kapıdan bize kayıt yaptırabilmek için herhangi bir evrak veriyorlar mı ?

Bir dakikanın kıymetini uçağını kaçıran,
Bir saniyenin kıymetini ölümden son anda kurtulan,
Bir salisenin kıymetini gümüş madalya alan bilir.

90 Mesaj
11 Mayıs 2013; 23:14:36 

peki vergisi ve tax geri alması ile tam 1200 tl mi tutuyor yani tl vergiside var maliyeye ve bu garanti tr de apple store a gitsek mesala bakarlar mı şimdi alsak ta batuma göndermesi var sakınan göze çöp batar şimdiye kadar hiç tel göndermedim garantiye ama ne olur ne olmaz :)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Mayıs 2013; 1:08:28 

Türkiye de 1890 Lira
1890-1250=640 Lira
Bence gayet mantıklı
640 lira -120 =520 buda mantıklı geldi
20 lira da su parası vb
500 lira kar yaparsınız.
gayet iyi bir karar yapmış olursunuz.
lakin samsung galaxy s4 e de bakmanızı öneririm.

9 Mesaj
4 Haziran 2013; 19:44:10 

kredi kartı geçiyor mu oradaki dükkanlarda acaba?

1046 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
turboscan
4 Haziran 2013; 19:48:23 

quote:

Orijinalden alıntı: arunas

kredi kartı geçiyor mu oradaki dükkanlarda acaba?

geçen var geçmeyen de var.

kurumsal firmalarda geçer...

ben sınırda oturuyorum.aracım var...gürcistan a gitmek isterseniz beraber gideriz.
her yeri biliyorum
sürekli gidip geliyorum.
benle gelirseniz yabancılık yaşamazsınız.

9 Mesaj
4 Haziran 2013; 19:51:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Clioauthentique

geçen var geçmeyen de var.

kurumsal firmalarda geçer...

ben sınırda oturuyorum.aracım var...gürcistan a gitmek isterseniz beraber gideriz.
her yeri biliyorum
sürekli gidip geliyorum.
benle gelirseniz yabancılık yaşamazsınız.

teşekkürler. arkadaşım gidecek tiflise, kart geçen bir yer varsa sipariş edecektim.

1046 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
turboscan
4 Haziran 2013; 19:53:17 

quote:

Orijinalden alıntı: arunas

teşekkürler. arkadaşım gidecek tiflise, kart geçen bir yer varsa sipariş edecektim.

kurumsal yerlerde var.küçük mağzalarda olmaz.

eğer arkadaşın gitmezse...bana gönder parayı bana marka model söyle ben gittiğim zaman alırım.

ama en fazla sanırım fiyat olarak %20 farkeder.

90 Mesaj
6 Haziran 2013; 0:17:52 

artık kimlik geçmiyormuş diyorlar aslı var mıdır bunun yaza para ayarlarıp iphone alacaktım böyle ise yattı o is bilgi verecek var mı pasaport yok

595 Mesaj
6 Haziran 2013; 10:32:33 

İpad fiyatlari nasil

607 Mesaj
17 Haziran 2013; 22:31:21 

quote:

Orijinalden alıntı: Clioauthentique

kurumsal yerlerde var.küçük mağzalarda olmaz.

eğer arkadaşın gitmezse...bana gönder parayı bana marka model söyle ben gittiğim zaman alırım.

ama en fazla sanırım fiyat olarak %20 farkeder.

applestore fiyatlarına nereden ulaşabiliriz?

simurg...

2068 Mesaj
18 Haziran 2013; 8:42:27 

quote:

Orijinalden alıntı: stkgcl

İpad fiyatlari nasil

buradakinden ucuz olduğu kesin

1046 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
turboscan
18 Haziran 2013; 8:44:30 

quote:

Orijinalden alıntı: last321

artık kimlik geçmiyormuş diyorlar aslı var mıdır bunun yaza para ayarlarıp iphone alacaktım böyle ise yattı o is bilgi verecek var mı pasaport yok

ŞU AN KİMLİKLE GEÇEBİLİRSİN KARDEŞ

90 Mesaj
2 Temmuz 2013; 19:48:22 

Aylar önce iphone 5 16gb 1250-1300tl maliyeti var yazılıyordu suan 1389lari diyorlar nedir bu i5 16 gb fiyatı arttı mı yoksa bunların fiyatı

3 Mesaj
4 Temmuz 2013; 11:10:55 

arkadaşlar ipod fiyatları ne kadardır?

440 Mesaj
5 Temmuz 2013; 13:57:45 

Batum da en ucuz en güvenilir ip5 'i nereden bulabiliceğimi bilen var mı ?

Neden azmin bu kadar süreksiz? Sen mi, yoksa davan mı yüreksiz? -Mehmet Akif Ersoy-

323 Mesaj
5 Temmuz 2013; 15:06:21 

pasaportsuz batum'a gidiyoruz iphone'u alıyoruz çıkarken tax free'yi alıyoruz ve türkiyede telefonun vergisini verip imei kaydediyoruz ve bir daha sorun yaşamıyoruz. doğru mu anlamışım?

1365 Mesaj
2 Ağustos 2013; 2:54:51 

quote:

Orijinalden alıntı: ceza_61

pasaportsuz batum'a gidiyoruz iphone'u alıyoruz çıkarken tax free'yi alıyoruz ve türkiyede telefonun vergisini verip imei kaydediyoruz ve bir daha sorun yaşamıyoruz. doğru mu anlamışım?

dostum vallaha kesin senin dediin gibi olsa alınır.tek çekincem telefonun kayıtsız olduğu için kapanması.sonra al başına sıkıntı bunu kesin olarak nasıl öğrenebiliriz acaba.

1505 Mesaj
2 Ağustos 2013; 4:29:39 

Arkadaşlar geçen hafta Batum'dan iphone 5 aldım. Kimlikle gürcistan'a giriş 15 tl'dir. Kimlikle tax free alabilmek için kimliğinizi batumda türkçeye çevirtip notere onaylatıyorsunuz. Bu noter onayının 20 tl masrafı var. batumi plaza'dan telefonu alabilirsiniz. normal fiyatı 1380 laridir. Peşin alımda 1320 lari oluyor.(belki taksitte de 1320 oluyordur emin değilim). Hatta batumi plazada bir yer 1300 lariye bile veriyor ama güvenli gelmediği için oradan almadım. Tax free bandı yapıştırıldıktan sonra telefonun kutusunu kesinlikle açmıyorsunuz. Sınır kapısında gürcistan tarafında tax refund yazan yerden işlemlerinizi yaptırıp, hemen ilerdeki masadan 230 lira iade alıyorsunuz. TR'de vergi dairesine 115 tl ödeyip, ptt'den e-devlet şifresi alarak internet üzerinden telefonu kaydedebilirsiniz(sakın turkcell merkezine gidip boş yere para bayılmayın)

ek bilgi: Sınır kapısında size verilen kimlik yerine geçen kağıdı TR'ye girişte geri alıyorlar. Vergi dairesinde onu istiyorlar. Telefon kaydedicem deyip geri vermeyin. Bir de şu aralar 1 tl=0.84 lari civarında oluyor dövizcilerde. Pazarlıkla onu 0.85'e çıkartın.

83 Mesaj
3 Ağustos 2013; 3:30:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Fx_57,5

dostum vallaha kesin senin dediin gibi olsa alınır.tek çekincem telefonun kayıtsız olduğu için kapanması.sonra al başına sıkıntı bunu kesin olarak nasıl öğrenebiliriz acaba.

cevabınız bana gelen bu mailde mevcut :)

Bireysel yolla Ülkemize getirilen cihazların kayıt işlemleri yapılabilmektedir. Dolayısıyla Pasaport olmaksızın yapılan yurt dışı seyahatleri sonrasında;
-Gümrük kapılarında verilen Kimliksiz Hudut Geçiş Belgesi ya da Emniyetten alınan yurda giriş çıkışı gösterir belge (Son bir ay içinde yurda giriş yapıldığını gösteren sayfanın da fotokopisi alınmalıdır),
-115 TL Tutarındaki harç bedelinin vergi dairesine veya bankalara yatırıldığına dair kayıt ettirilmek istenilen IMEI numarası içeren dekont aslının ve
Kişiye ait imzalı dilekçenin ibraz edilmesi durumunda Abone Kayıt Merkezlerinde ya da e-devlet kapısı üzerinden KKTC (Gürcistan dahil) seçeneğini seçerek cihaza ait kayıt işlemini yapmanız mümkündür.
Bilgilerinizi rica ederiz.
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu
Tüketici ile İlişkiler Müdürlüğü

1365 Mesaj
3 Ağustos 2013; 3:33:26 

quote:

Orijinalden alıntı: adnk55

cevabınız bana gelen bu mailde mevcut :)

Bireysel yolla Ülkemize getirilen cihazların kayıt işlemleri yapılabilmektedir. Dolayısıyla Pasaport olmaksızın yapılan yurt dışı seyahatleri sonrasında;
-Gümrük kapılarında verilen Kimliksiz Hudut Geçiş Belgesi ya da Emniyetten alınan yurda giriş çıkışı gösterir belge (Son bir ay içinde yurda giriş yapıldığını gösteren sayfanın da fotokopisi alınmalıdır),
-115 TL Tutarındaki harç bedelinin vergi dairesine veya bankalara yatırıldığına dair kayıt ettirilmek istenilen IMEI numarası içeren dekont aslının ve
Kişiye ait imzalı dilekçenin ibraz edilmesi durumunda Abone Kayıt Merkezlerinde ya da e-devlet kapısı üzerinden KKTC (Gürcistan dahil) seçeneğini seçerek cihaza ait kayıt işlemini yapmanız mümkündür.
Bilgilerinizi rica ederiz.
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu
Tüketici ile İlişkiler Müdürlüğü

teşekkür ettim bilgilendirme için aklımın bir köşesinde dursun batum yakın aradaki fark için hem gezi amacıylada gidilebilir

90 Mesaj
4 Ağustos 2013; 17:43:44 

alinabilir ama fiyat yibe 1500tl civari oluyor ve onca emek sarfedeceksin o fiyata 2.el temiz tr garantili i5 almak daha mantikli degil mi oncelerde 1200-1300tl diyorlardi suan 1500 oldu

83 Mesaj
9 Ağustos 2013; 14:26:13 

arkadaslar salı günü batumdaydım. Altada iphone yok. Batum plazadaki applem+ magazasında iphone 5 1319 lari kredi kartına 1355 lari. İndirim yapmıyor. 4s ise 1050 lari. Tr ye girerken %15 vergi iade yapıyorlar. Ee elektronikte 1379 lari ben kredi kaartına 1350 lariye aldım..ee 3 yıl kendi garantisini veriyor. Ayrıca 1 yıl uluslararası garantisi var.benimki haziranda baslamış görünüyor. Türkiyeye girişte 230 tl tax free iade aldım. Orda 1 tl 0,84 lari.
Tax free için pasaport gerekmiyor ama nüfuscüzdanı ile almak için orda tercüme ettirip notere onaylatıyorsunuz 14 lari yapıyo. Durum bu arkadaslar.

90 Mesaj
9 Ağustos 2013; 16:29:47 

32gbler ne kadar orda
16gbler neredeyse 1500tl moralimi bozdu bu cunku o fiyata trde daha iy cihaz alabilir yada 2.el tr garantili i5 bulunabilir yani bi avantaji kalmiyor bilmiyorum acaba ben mi yanlis dusunuyorum

Uzaklaştırılmış
10 Ağustos 2013; 1:13:10 

quote:

arkadaslar salı günü batumdaydım. Altada iphone yok. Batum plazadaki applem+ magazasında iphone 5 1319 lari kredi kartına 1355 lari. İndirim yapmıyor. 4s ise 1050 lari. Tr ye girerken %15 vergi iade yapıyorlar. Ee elektronikte 1379 lari ben kredi kaartına 1350 lariye aldım..ee 3 yıl kendi garantisini veriyor. Ayrıca 1 yıl uluslararası garantisi var.benimki haziranda baslamış görünüyor. Türkiyeye girişte 230 tl tax free iade aldım. Orda 1 tl 0,84 lari.
Tax free için pasaport gerekmiyor ama nüfuscüzdanı ile almak için orda tercüme ettirip notere onaylatıyorsunuz 14 lari yapıyo. Durum bu arkadaslar.

hocam toplam kaç tl'ye gelmiş oldu? kayıt, vergi cart curt herşey dahil. Babam gil şuan Rizede. 2 Gün sonra gürcistana gidecekler, depoyu fulleyip ankaraya dönecekler sonrada. Babamda yeşil pasaport'da vardı sanırsam ama halen geçerlimidir bilmiyorum. Giriş için demiyorum bunu kayıt için diyorum, telefonu pasaporta kaydettirebilmek için. Tam olarak detaylı şekilde anlatırsan hocam çok sevinirim yarın arıycam bilgi vericem, bizde amerikada birinden haber bekliyoduk gelirken getirmesi için, ayağımızın dibinde aynı fiyata varmış haberimiz yokmuş.

83 Mesaj
10 Ağustos 2013; 12:13:26 

quote:

Orijinalden alıntı: GreenSpirit

hocam toplam kaç tl'ye gelmiş oldu? kayıt, vergi cart curt herşey dahil. Babam gil şuan Rizede. 2 Gün sonra gürcistana gidecekler, depoyu fulleyip ankaraya dönecekler sonrada. Babamda yeşil pasaport'da vardı sanırsam ama halen geçerlimidir bilmiyorum. Giriş için demiyorum bunu kayıt için diyorum, telefonu pasaporta kaydettirebilmek için. Tam olarak detaylı şekilde anlatırsan hocam çok sevinirim yarın arıycam bilgi vericem, bizde amerikada birinden haber bekliyoduk gelirken getirmesi için, ayağımızın dibinde aynı fiyata varmış haberimiz yokmuş.

kayıt için pasaport gerekmiyor. Ama o zama nüfus cüzdanını gürcistanda tercüme ettirip noterde onaylatıyosyn. Toplamda yaklaşık 1465 e geliyo. Nakit alırsan 40 tl daha düşük olur.
Benzin 2.6 tl civarı mazot 2.3 civarı lpg 2 tl civarı
sigara durty freede gümrükte yarı fiyata

Uzaklaştırılmış
10 Ağustos 2013; 13:35:54 

quote:

kayıt için pasaport gerekmiyor. Ama o zama nüfus cüzdanını gürcistanda tercüme ettirip noterde onaylatıyosyn. Toplamda yaklaşık 1465 e geliyo. Nakit alırsan 40 tl daha düşük olur.

anladım kardeşim eyvallah, rizeliyim bende yazları geçeriz gürcistana, benzin, et vs. şeyler alırız. Ben iphone orda pahalı sanıyodum ama gayet makul fiyatı 1.465TL. Taksitte oluyosa tadından yenmez zaten. Teşekkürler. Birde Batumi Plaza'da nerden aldırayım? 30-40tl önemli değil, adam gibi garantisi olsun, güvenilir biyer olsun.

83 Mesaj
10 Ağustos 2013; 21:14:49 

batum plaza girişinde apple store var ama o sadece uluslararası 1 yıl garanti var. Yol üstünde giderken solda kaln bi e... Elektronik var ordan alırsan uluslararası bir yıl. Gürcistanda da 3 yıl garanti var tekrar gürcistana gecebilirim diyorsn otası daha mantıklı. Ben axessle alsdım yıl sonuna kadar yurtdışı harcamaları 5 taksit yapıyor ama msj atmanız lazım sitesinden bakın

5 Mesaj
5 Eylül 2013; 21:59:40 

quote:

Dostum 1320 lari x 0.84 yaklaşık 1108 tl+115 kayıt için 1223 tl yapar. 230 tl tax iadesi alırsak telefon neredeyse 1000 tl altına düşüyor gibi. Siz toplam 1465 tl'ye geliyor demişsiniz..Bizde gidip almayı düşünüyoruzda benmi yanlış hesaplıyorum ?

4129 Mesaj
6 Eylül 2013; 11:25:20 

Konu ile biraz uzak ama iPhone 5s çıktığı zaman gitmeyi düşünüyorum.
Ayrıca, Otobüs ile gidersek duty free ye fln gidilinebilir mi ? Uzak bir mesafede mi ?

Galaxy S2--> Galaxy Note 2 --> iPhone 5
Apple MacBook Pro Mid 2012 13"
Apple iMac 21.5" Late 2012
Canon 5D Mark II Canon 70-200 f4L USM - Canon 85mm f1.8 USM - MC Carl Zeiss JENA 135mm f3.5 - MC Revuenon 24mm Macro - Tair 3S 300mm - LowePro Hatchback Aw 22L

500px: http://500px.com/MuhammetTeker
Kşisel Portfoliom www.muhammetteker.com

83 Mesaj
6 Eylül 2013; 19:22:53 

quote:

Orijinalden alıntı: ozi74

Dostum 1320 lari x 0.84 yaklaşık 1108 tl+115 kayıt için 1223 tl yapar. 230 tl tax iadesi alırsak telefon neredeyse 1000 tl altına düşüyor gibi. Siz toplam 1465 tl'ye geliyor demişsiniz..Bizde gidip almayı düşünüyoruzda benmi yanlış hesaplıyorum ?

Evet yanlış hesaplıyorsunuz doğrusu 1tl=0,84 lari olarak hesaplayın siz ters hesap yapmışsınız
1350/ 0,84 yapacaksınız

508 Mesaj
6 Eylül 2013; 20:07:49 

Ben 3 gun once yine Batumdaydim, artik 1 tl 0,78 lari yapiyor, yani biraz daha yukseldi fiyatlar.

7320 Mesaj
7 Eylül 2013; 0:13:19 

vergiyi geri almak istiyorsanız en az 4 gece kalmış olmanız gerekiyor yoksa telefonu göstermeyin belki gümrükten geçirtmezler bile:Dd daha yeni karadenizli arkadaşım gitti @ashok

--------------- Öyle horozlar vardır ki öttükleri için güneşin doğduğunu sanırlar. -G.Dumant ---------------------------- Renault Symbol ve Fiat Linea C sınıfıdır! : forum.donanimhaber.com/m_96500937/f_//tm.htm

Uzaklaştırılmış
17 Eylül 2013; 23:52:06 

quote:

Orijinalden alıntı: Kutu149

vergiyi geri almak istiyorsanız en az 4 gece kalmış olmanız gerekiyor yoksa telefonu göstermeyin belki gümrükten geçirtmezler bile:Dd daha yeni karadenizli arkadaşım gitti @ashok

öyle bişey olduğunu sanmıyorum, çünkü i5 alanların hepsi çıkışta paralarını almışlar.

Konu canlansın, iphone 5s ve 5c çıkıyor yakın zamanda, sizce iphone 5 fiyatlarında bir indirim olurmu Gürcistanda? Birde 5s ve 5c çıkınca iphone 5 üretimi durdurulacakmış, Gürcistanda falan stokların durumu nasıl olur? Hemen bitermi iphone 5'ler yoksa Türkiyede halen 0 iphone 4 satıldığı gibi 1-2 sene devam edermi iphone 5 satışı. Aralık'a kadar falan vaktim var bi aciliyeti yok şuan, ama bitme durumu olmaz değilmi hemen? Eğer öyle bir durum varsa 1 ay içinde falan almaya çalışırım.

323 Mesaj
26 Eylül 2013; 15:24:14 

iphone 5S fiyatlarını güncel olarak buraya yazabilen olsa güzel olur.

bir de son zamanlarda gürcistan'dan telefon alanların prosedürü kafa karıştırmadan yazması forumdakiler açısından yararlı olur...

Gigabtye 945p-ds3 / Core2Duo E8400 3Ghz 6Mb L2 / Kingstone -3Gb- 667Mhz DDR2 @ 800Mhz @ 4-4-4-12 / Palit HD2600 @ 750/1000 MHz / LG 18X DVD-RW / Western Digital 250Gb Sata2 / Western Digital 500Gb Sata2 / Creative t6060 5.1 / Microsoft Intelli Type Pro 6000 V2 Klavye Fare / Trust GM-1520T Gamepad / A4 PK 333MB WebCam

122 Mesaj
29 Eylül 2013; 14:06:03 

quote:

Orijinalden alıntı: ceza_61

iphone 5S fiyatlarını güncel olarak buraya yazabilen olsa güzel olur.

bir de son zamanlarda gürcistan'dan telefon alanların prosedürü kafa karıştırmadan yazması forumdakiler açısından yararlı olur...

21 Haziran 2013; 23:01:10 Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet Paylaş Cevap Alıntı PM
Merhabalar arkadaşlar

Bugün neredeyse bütün gün Batumdaydım .Oraya gidip telefon alıcaklar lütfen dikkatlice okusun yazdıklarımı .Çünkü yapılan uygulama değişmiş epey uğraştırdılar bugün beni. İp 5 16 GB çok az yerde mevcut . Ondan dolayı yüksek fiyat çekiyorlar.

1- Öncelikle almak istediğiniz telefonun stok durumundan haberdar olmadan kesinlikle batuma gitmeyin
2- Gürcüler genel olarak kazıklamayı çok sever paranızı dolar veya Lari ye çevirirken en az 5-6 yere sorun sonra çevirin
3- Değişen uygulama ise şöyle;

Benim cebimde 2.000 TL var istediğim telefonu alırım yok artık . Özellikle kimlik ile telefon alım işlemini yapıcak olanlar ilk önce tercümana gidip kimliklerini gürcü diline cevirtip sonra noterde onaylatıyorlar sonrada alınan dökümanlar ile telefonun alınacağı yere gidiyorlar . Bugün bu muameleyi ALTA ve ELİT de bizzat yaşadık . Söyledikleri şu bundan sonra kimlik ile telefon alım işlemi bu şekilde olucak .Noter onayı olmadan satış yapılmıcak . Kaldı ki TAX Free kısmında da aynı şeyleri sordular.

4- Ben bunların hepsini Türkçe bilen Türk asıllı fakat Gürcistanda yaşıyan bir taksici ile hallettim . Böyle olmasına rağmen 4-5 saat sürdü işlemler.
5- Mutlaka pazarlık yapın peşin ödeme yapıcaklar ya da 2-3 telefon alıcaklar mutlaka pazarlık yapsın .
6- İp 5 1320 Lari, İp 4 s 1120 Lari Samsung Galaxy S4 1450 Lari, HTC ONE 1390 Lari. (HTC net hatırlamıyorum)
7- TAX FREE her türlü yapılıyor. Ama Noter işlemini soruyorlar orada da . Bu uygulamanın henüz 2 günlük olduğunu öğrendim .
8- Bizim uyanık Türkler gürcüler ile anlaşıp telefonun Tax free sini aldıktan sonra telefonu tekrar Gürcistana sokuyormuş bundan dolayı önlemlerin daha da sıkılaşacağı söyleniyor.
9- Zaten Sarp sınır kapısında ki polislerin söylediğine göre kısa bir zaman sonra bu elektronik giriş çıkışı benzin ve sigara kaçakçılığı olayına noktayı koyucaklarmış.Çünkü AB standartlarında ki uygulamalar gelicekmiş. Her insan ve araç ELEKTRONİK cihazlardan geçirilcekmiş.
10- Eğer Pasaportunuz var ise noter vs işlerin olmadığını duydum fakat bu bilgi doğrulanmadı .
11- 1 Lari 0.83 TL

Umarım bilgiler yardımcı olur

1631 Mesaj
29 Eylül 2013; 15:18:42 

5S geldi mi acaba fiyatları nasıl

iPhone 4 - Logitech H800 - S220 - Logitech M325-K320 - Apple Magic Trackpad - Lenovo Y580 1080p - Opel Meriva 1.6

775 Mesaj
29 Eylül 2013; 16:32:45