Şimdi Ara

NESCAFÉ MyCafé Kahve Makinası Migrosta 149 TL (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
393
Cevap
10
Favori
94.447
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu gidisle biz alamayacagiz herhalde bu makinadan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar bugün aldım aksam denedim ve cok memnun kaldım. Kıvamı lezzeti güzel. İçme sıcaklıgı da gayet uygun, soguk falan degil yani. Ben begendim, alırsanız memnun kalırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: ornapsen

quote:

Orijinalden alıntı: fx1018

quote:

Orijinalden alıntı: Kartalinho

quote:

5 ay önce Migrostan 189liraya almıştık güzel ürün ancak nescafe gold ile çalışması pahalıya geliyor birde son olarak Şoktan aldığım nescafe gold nedense bayat çıktı ambalajında açıklık varmış fişinide atmıştım Nescafe gold harici kahve deneyenlerde varmış bende deneyeceğim en büyük problem o birde kullanma klavuzunda kireç temizleyici için servise başvurun diyor Nestle bütün ürünleri kendisi satmaya çalışıyor o yüzden hoşlanmadım üründen uzun vadede pahalıya mal olabiliyor

kireç çözme derdiniz varsa hiç dert etmeyin üstelik kimyasal kullanmadan. bir yemek kaşığı limon tuzunu makinenizin su kaynatan bölümüne koyun ve kaynatmaya başlayın 10 dk içinde pırıl pırıl olacaktır. Bunu ketıllarınızda, kaynatma özellikli su sebillerinde, çaydanlıklarınızda vb. tüm su kaynatma ile kireçlenme olan her yerde yapabilirsiniz. Hatta çamaşır makinelerinizde de ayda bir beyazları 90 dereceye getirip iki kaşık miktarı ile deneyin.
    Valideden gördük yıllardır uyguluyoruz. Tavsiye ettiklerimiz de deneyince şaşırıyor. Böyle basit bir işlem için servis kapılarında beklemeğe hiç gerek yok.

teşekkürler hocam elektrikli su ısıtıcısında bu yöntemi sürekli kullanıyordum ama kahve makinesi için hiç aklımıza gelmemişti işe yaramaması için bir sebebi yok

yöntem güzel de bizim makinenin su kaynatan bölümüne ulaşmak pek olası değil. Makine soğuk suyu kendi kabından alıp öyle ısıtıyor.

o zaman şöyle bir yöntem deneyelim. Ketıl yada çaydanlığınıza koyduğunuz bir miktar suya 1-2 yemek kaşığı limontuzunu ekleyerek kaynatınız. 10-15 dklık bekleme sonrası kaynatma işlemini gerçekleştirdiğiniz ketıl yada çaydanlığınız zaten kireçten arınmış olacaktır. Limontuzu büyük ihtimal kireç çözücü etkisinin önemli bir kısmını burda göstermiş olsada bu suyu atmadan makinenizin soğku suyu aldığı kaba aktararak ordan bir çevrim yapsın. Belki etkisi doğrudan kaynatma kadar olmayacağından eğer kireçlenme de fazla ise işlemi birkaç defa gerçekleştirerek deneyiniz.
    Yada limontuzunu ilk kaynatmadan geçirmeden direk soğuk suda eriterek makinenizin soğuk su bölümüne koyarak bir deneyin.İnşallah sonuç alırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartalinho -- 7 Nisan 2013; 2:42:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: husamabi

arkadaslar bugün aldım aksam denedim ve cok memnun kaldım. Kıvamı lezzeti güzel. İçme sıcaklıgı da gayet uygun, soguk falan degil yani. Ben begendim, alırsanız memnun kalırsınız.

Dostum kaca aldin ortak mi aldiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: yula50

quote:

arkadaslar bugün aldım aksam denedim ve cok memnun kaldım. Kıvamı lezzeti güzel. İçme sıcaklıgı da gayet uygun, soguk falan degil yani. Ben begendim, alırsanız memnun kalırsınız.

evet hocam 3 kisi aldık. Tanesi 166 ya geldi.

• quote:

quote:

quote:

Hayirli olsun dostum bskalim ortak bulabilirsek bizde almayi dusunuyoruz

• granül kahve ile latte-espresso mu olur
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hayirli olsun dostum bskalim ortak bulabilirsek bizde almayi dusunuyoruz

tesekkür ederim. Insallah bulursunuz. Forumdan arkadaslarla ortaklasa alın. Ben öyle yaptım.

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kartalinho

quote:

5 ay önce Migrostan 189liraya almıştık güzel ürün ancak nescafe gold ile çalışması pahalıya geliyor birde son olarak Şoktan aldığım nescafe gold nedense bayat çıktı ambalajında açıklık varmış fişinide atmıştım Nescafe gold harici kahve deneyenlerde varmış bende deneyeceğim en büyük problem o birde kullanma klavuzunda kireç temizleyici için servise başvurun diyor Nestle bütün ürünleri kendisi satmaya çalışıyor o yüzden hoşlanmadım üründen uzun vadede pahalıya mal olabiliyor

kireç çözme derdiniz varsa hiç dert etmeyin üstelik kimyasal kullanmadan. bir yemek kaşığı limon tuzunu makinenizin su kaynatan bölümüne koyun ve kaynatmaya başlayın 10 dk içinde pırıl pırıl olacaktır. Bunu ketıllarınızda, kaynatma özellikli su sebillerinde, çaydanlıklarınızda vb. tüm su kaynatma ile kireçlenme olan her yerde yapabilirsiniz. Hatta çamaşır makinelerinizde de ayda bir beyazları 90 dereceye getirip iki kaşık miktarı ile deneyin.
    Valideden gördük yıllardır uyguluyoruz. Tavsiye ettiklerimiz de deneyince şaşırıyor. Böyle basit bir işlem için servis kapılarında beklemeğe hiç gerek yok.

teşekkürler hocam elektrikli su ısıtıcısında bu yöntemi sürekli kullanıyordum ama kahve makinesi için hiç aklımıza gelmemişti işe yaramaması için bir sebebi yok

yöntem güzel de bizim makinenin su kaynatan bölümüne ulaşmak pek olası değil. Makine soğuk suyu kendi kabından alıp öyle ısıtıyor.

limon tuzunu önceden kaynamış suda eritip soğuduktan sonrada işlemi yapabiliriz bir arkadaşta sirke kullandığından bahsetmişti birinde biri mutlaka işe yarar diye düşünüyorum

• quote:

nerden aldınız
    bugün migrosa gittim 250 tl dediler bende almadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nofear72

quote:

nerden aldınız

migrostan aldım. 3 al 2 öde kampanyasından, 166 liraya almıs oldum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nofear72

quote:

nerden aldınız

migrostan aldım. 3 al 2 öde kampanyasından, 166 liraya almıs oldum.

sgl
    3 kişi yok zatende benim baktığım migrostata 1 adet vardı zati

• quote:

Arkadaşlar kitapçıktaki bakım talimatında yazmıyor ama arada sırada yıkama modunu çalıştırmak gerekir diye düşünüyorum.

Fakat bendeki makinede videoda gösterdiği düğmelere basarak olmadı. Deneyerek bulmuştum

YIKAMA MODU İÇİN; Videodakinin aksine bizim cihazlarda anahtarı açarken Latte tuşuna 7 saniye basılı tutmak gerekiyor.

Kireç çözücü olarak ise haznenin alabileceği kadar damacana suya 1 çorba kaşığı limon tuzu atarak kaynattım, ardından soğutup temizlik yaptırdım...

• quote:

Orijinalden alıntı: thedeparted

quote:

Arkadaşlar kitapçıktaki bakım talimatında yazmıyor ama arada sırada yıkama modunu çalıştırmak gerekir diye düşünüyorum.

Fakat bendeki makinede videoda gösterdiği düğmelere basarak olmadı. Deneyerek bulmuştum

YIKAMA MODU İÇİN; Videodakinin aksine bizim cihazlarda anahtarı açarken Latte tuşuna 7 saniye basılı tutmak gerekiyor.

Kireç çözücü olarak ise haznenin alabileceği kadar damacana suya 1 çorba kaşığı limon tuzu atarak kaynattım, ardından soğutup temizlik yaptırdım...

Teşşekürler hocam. Gerçi hep hazır su kullanıyorum kireç çözücüye gerek var mı bilmiyorum ama dediğiniz yöntemi ayda bir kere yapmakta fayda var.

• quote:

hocam nasıl yaptınız, hangi düğmelere bastınız?

• quote:

quote:

hocam nasıl yaptınız, hangi düğmelere bastınız?

Bir üstteki ve 2 üstteki mesajda yazmakta nasıl yapıldığı... :)

• görmemişim kusura bakmayın valla :))
  • quote:

görmemişim kusura bakmayın valla :))

Estağfurullah ne kusuru, burada yardımcı olmak asıl amaç...
  • Satmayı düşünen varsa bana ulaşsın
  • Migros da Money Club Kart Fiyatı :186,75TL dir. Önceki fiyat kadar sıcak olmasa da, almayı düşünenlerin bilgisine..

LİNK
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.