Şimdi Ara

AB, tarayıcı seçimi nedeniyle Microsoft'a 561 milyon Avro ceza verdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  Tekel olmayı önleme konusunda katı kuralları ile bilinen AB, Microsoft'a sözleşmeye uymaması nedeniyle ağır bir ceza verdi.

Microsoft 2009 yılında imzaladığı sözleşme gereği Windows 7 ile birlikte AB vatandaşlarına tarayıcı seçim ekranı sunmaya başlamıştı. Tarayıcı tekelini önlemeye yönelik bu sözleşme ile 85 milyon tarayıcı uygulaması indirilmişti. Microsoft'un sözleşmesi ise 5 yıllıktı.

Ancak Mayıs 2011 ve Haziran 2012 tarihleri arasında Windows 7 SP1 ile birlikte bu süreç aksadı ve 15 milyon kullanıcıya seçim ekranı sunulmadı. Avrupa Komisyonu da sözleşmeye uymadığı için firmaya son çeyrek gelirinin yüzde 1'i oranında ceza verdi. Komisyonun yüzde 10'a kadar çıkabilme yetkisi bulunuyordu.

Bu cezadan sonra Microsoft hisseleri değer kaybetti. Ancak düşük vergiler nedeniyle Microsoft'un 68 milyar dolarlık nakit birikiminin büyük kısmı Avrupa'da bulunuyor. Bu da biraz kuralları görmezden gelmesine neden oluyor. AB kurallarını en çok ihlal eden firma Microsoft ve bugüne kadar 2.2 milyar dolar civarında ceza ödedi.

Komisyon diğer firmaları da sözleşme hükümlerine uyma konusunda uyarıyor.

• Son ceyrek gelirinin yuzde biri 561 milyon avro ise

Yillik geliri 200 kusur milyar avro yapar. Vay anasini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kusura bakmasın Avrupa'da zerre üretimde bulunmayıp milleti yolmanın yolunu bulmuş.Adam kendi ürettiği işletim sistemine istediğini koyar,bu aletleri cahil cühela takımımı kullanıyor da,kendisi tarayıcı yükleyemiyor.Dünya'nın bu kadar kirlenmesinin sebebi de Avrupalının aç gözlülüğüdür,Amerikayı bu hale getirende buradan kaçıp giden sömürgeci zihniyetti.Tekel olmuşmuş.

• adamin tipi hosuma gittmedi bakin aynisini ben de yapiyorum asaagida

------ :( -----

• Avrupa birliği de bulmuş da yağlı kapıyı sömürmek için eften püften sebepler bulabiliyor.. işletim sistemini adam yapar içinede istediğini koyar bence.. Dahili tarayıcıyı istemeyen, beğenmeyen zaten istediği tarayıcıyı indirip rahatlıkla kurabiliyor. microsoft çok gıcıklık yapsa kendi işletim sisteminde diğer tarayıcıların doğru dürüst çalışmaması için birçok yol bulurdu işte o zaman belki cezayı hak edebilirdi ama adam sattığı işletim sisteminin içinde son kullanıcıya bir internet tarayıcısını standart olarak vermek isteyebilir. bunun içinde bu firmaya ceza kesmek sadece nereden para bulurum düşüncesinin bir ürünüdür. google gibi firmaların yaptıkları lobi faaliyetyleri neticesinde adamlara ceza kesiyorlar işte.. hem liberal olup hemde özgürlüğü kısıtlamak nasıl bir mantıktır anlamak zor. bunlarındaki "kendilerine yontan liberalizm"..

• aynısını neden Apple a yapmıyor, o da Safari yi kullanıcılarına dayatıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: faaty

Son ceyrek gelirinin yuzde biri 561 milyon avro ise Yillik geliri 200 kusur milyar avro yapar. Vay anasini

ülken olsa bu kadar kazanamazsın :D

• quote:

Orijinalden alıntı: ulwi

aynısını neden Apple a yapmıyor, o da Safari yi kullanıcılarına dayatıyor.

Ekonomik kriz böyle devam ederse, Apple ve Google'a da soruşturmayı açar.

• quote:

+1 bu iki yüzlülüktür... Ayrıca bunlar Apple'ın politikalarından birhaberler sanırım.. Herkes Microsoft'a saldırıyor ama en çok tekel politikasını Apple güdüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: faaty

Son ceyrek gelirinin yuzde biri 561 milyon avro ise

Yillik geliri 200 kusur milyar avro yapar. Vay anasini
    34wr j djkdryn dryj sr6jhw s46us46

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rob dö şambır -- 30 Nisan 2013; 23:44:55 >
  • quote:

35ye rj6j yeryerjrdsy 6jdrds k kky yk s sk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rob dö şambır -- 30 Nisan 2013; 23:45:10 >
  • Bu adamlar da iyi buldu yollarını. Havadan para geliyor.

• cayir cayir yaniyodur bi taraflari anam getti paralar diye.hos onlara koymsz ama o parayla ne partiler ne tatiller yaparlardi :-)

• MİCROSOFTUN YERİNDE OLSAM avrupadaki tüm nakit varlığımı çekerdim sonra gör avrupanın halini
  • Onu bunu bilmem de hazır el atmışken TTNET'i de kaynatalım arada..

• quote:

Orijinalden alıntı: Wol4onak

quote:

Orijinalden alıntı: ulwi aynısını neden Apple a yapmıyor, o da Safari yi kullanıcılarına dayatıyor.
    +1 bu iki yüzlülüktür... Ayrıca bunlar Appleın politikalarından birhaberler sanırım.. Herkes Microsofta saldırıyor ama en çok tekel politikasını Apple güdüyor

Apple mobil cihazlari %95lik bir oranla domine mi ediyor ki safari ile standart belirleyip dayatma yapabilsin?

• quote:

Orijinalden alıntı: can_66

quote:

Orijinalden alıntı: Wol4onak

quote:

Orijinalden alıntı: ulwi aynısını neden Apple a yapmıyor, o da Safari yi kullanıcılarına dayatıyor.
    +1 bu iki yüzlülüktür... Ayrıca bunlar Appleın politikalarından birhaberler sanırım.. Herkes Microsofta saldırıyor ama en çok tekel politikasını Apple güdüyor

Apple mobil cihazlari %95lik bir oranla domine mi ediyor ki safari ile standart belirleyip dayatma yapabilsin?

Tamamda netice aynı be kardeşim senin mantığına göre 10 adam öldüren hapse girsin 1 öldüren sıkıntı yok gezsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Avrupayada para lazım
  • yorumlara bak! Ne mutlu sizeki akliniz yok :)

• Bütün işletim sistemlerinde böyle değil mi zaten durum, hangi işletim sisteminde çoklu tarayıcı yüklü geliyor ki ?
    Adamlar tabi ki kendi yazılımlarını hazır yüklü sunacak, firefox chrome opera vs. yüklemek isteyene yükleyemezsin demiyor sonuçta.
    Çok gereksiz işlerle uğraşılıyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.