Şimdi Ara

Yıldırım: HGS ile OGS'yi birleştiriyoruz. HGS tavsiye ediyoruz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
1.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ulaştırma, Denizcilik ve Habercilik Bakanı Binali Yıldırım, otoyol ve köprülerdeki gişeleri HGS'ye dönüştürmek için çalışma başlattıklarını bildirdi. OGS'si olan vatandaşın HGS'sini evine teslim edeceklerini ifade eden Yıldırım, "OGS'sini HGS ile değiştirmek isteyenler PTT'de ücretsiz yaptıracak" dedi

Bakan Yıldırım, cuma namazını Fatih'te bulunan Cerrahpaşa Camii'nde kıldı. Yıldırım cami çıkışında, otoyol ve köprülerdeki gişelerin dönüştürülmesine ilişkin merak edilen sorulara yanıt verdi. İHA muhabirine değerlendirmelerde bulunan Bakan Yıldırım, "Biliyorsunuz önceden kartlı geçiş sistemi vardı diye gişelerde beklemeler oluyordu. Trafik yavaşlıyordu. O kalktı şimdi, hızlı geçiş sitemi HGS var ve OGS var. Şimdi zaman içerisinde bunu birleştireceğiz" dedi.
    Vatandaşlara HGS'yi öneren Bakan Yıldırım, "Birleştirince ne olacak HGS'si olan OGS' den geçecek veya tersi olacak. Ama ondan daha nemlisi biz HGS'yi öneriyoruz vatandaşlara. OGS'sini HGS ile değiştirmek isteyenler PTT onu ücretsiz yapacak. Bankaya oraya buraya gitmeye gerek kalmayacak. Duyurusunu yaptık, çalışmalara başlıyoruz" diye konuştu.

• Once hgs lerin ptt subesinden adam gibi bakiye yuklenmesini yapsinlar.
    Ayrica on odemeli oldugundan para devletin kasasina girsin diye bunu yapiyorlar, babasinin hayrina degil!

Ve hgs cok salak sacma şekilde okumuyor ve surekli cezali gecis yaziyor. Form doldurup gondermekten ve sonra takip etmekten yoruldum lan...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haydi bakalim gelsin paralar. Bizim depozitolara da soguk su iceriz.

• Ogs iptal olmayacak. Hgs ve ogs giseleri bir olacak. Yani istediğinde n geç. Zaten mantıklı olan da bu.

Ben ogsden vazgecmem.:)

• quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

Ogs iptal olmayacak. Hgs ve ogs giseleri bir olacak. Yani istediğinde n geç. Zaten mantıklı olan da bu.

Buradaki hangi yazi veya yoruma karşilik boyle bir cevap yazma istegi duydunuz acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: artofevil

quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

Ogs iptal olmayacak. Hgs ve ogs giseleri bir olacak. Yani istediğinde n geç. Zaten mantıklı olan da bu.

Buradaki hangi yazi veya yoruma karşilik boyle bir cevap yazma istegi duydunuz acaba ?

Benden önce yazan KBRO için..
  • hgs veya ogs cihazınız varsa ceza gelmesi zor bence.
    zira geçişlerde ogs cihazı okunmazsa veya hgs den bakiye düşmese bile 7 gün sonra sistem plakaya ait hgs/ogs varmı diye kontrol yapacak ve eğer plakaya kayıtlı hgs/ogs var ise normal geçiş ücreti bakiyeden düşecek. Yani ceza gelmeyecek. Geçenlende bunu PTT Genel müdürü de açıkladı. HGS si olan bir araca kaçak geçiş cezası gelmesi imkansız diye açıklamıştı.
  • Ogs candir.

• ogs kalkmasinda aklima gelen tek bir mantikli aciklama var. Sanirim giselerdeki duvarlari kaldirip altindan gececegimiz üst bir bölüm olacak. Ancak böyle bir sebep için ogs kalkarsa mantikli olur. Bunun haricinde ogs yi kaldirmanin mantigini cozemedim.

• İki ayri gise olmasinin hicbir mantigi yok. Ogsli olarak hgs den gecersen kacak gecmis sayiliyorsun. Bu sefer kopru uzerinde ogsciler bir yere hgs ciler bi yere toplanacak diye trafik karisiyor. Tek tip olsun. En kisa zamanda ogsler kaldirilmali ama 5 liralik etiketi ve 5 liralik kargoyu bedava yaparak degil. Millet bu aletlere depozito verdi. Kalan depozito bedelleri bakiye olarak iade edilsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • milleti nasıl soyarım hesabı bu arkadaşlar....
  • OGS'leri HGS'ye dönüştürüken OGS depozito bedelini HGS kart veya etiketine bakiye olarak eklemeleri mantıklı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: amanhem

hgs veya ogs cihazınız varsa ceza gelmesi zor bence.
    zira geçişlerde ogs cihazı okunmazsa veya hgs den bakiye düşmese bile 7 gün sonra sistem plakaya ait hgs/ogs varmı diye kontrol yapacak ve eğer plakaya kayıtlı hgs/ogs var ise normal geçiş ücreti bakiyeden düşecek. Yani ceza gelmeyecek. Geçenlende bunu PTT Genel müdürü de açıkladı. HGS si olan bir araca kaçak geçiş cezası gelmesi imkansız diye açıklamıştı.

Açıklamanız için teşekkürler.bilmiyordum sayenizde bir bilgi daha öğrenmiş oldum :)
  • Garanti Bankasından iki farklı araç için ogs ve hgs aldım ogs de geçmişe dönük kullanım detaylarını görüyorsun ne zaman nerden geçmişsin kaç para yazmış ama hgs de bu özellik yok sadece etikette kaç para kalmış onu gösteriyor...
  • Hgs de var.Ptt nin sitesinde hgs barkdounu girince hepsi çıkıyor.
  • Ağızlarındaki bakla tam olarak çıktı... OGS kalkıyor... HGS yapan firma para kazanacak diye olan bizim depozito/cihaz bedellerine olacak. PES!

http://finans.mynet.com/haber/detay/ekonomi/ogs-kalkiyor/84404
  • Hız kesmeden bile geçtiğinizde direk yeşil ışık yanan, geçildiğinde cihazdan ses çıkaran ve sorunsuz işleyen OGS cihazı varken yalnızca PTT ve muhtemel yandaşlarına rant sağlamak için bizi bu saçma sisteme mahkum ediyorlar.

Ayrıca bu stickerlar o kadar dandik bişey ki sökünce tamamen dağılıyor ve bu da eğer ön camı çatlak vb durumdan dolayı değiştirirseniz eski stickerı çöpe atacağınız anlamına geliyor. (Aynı stickerın yenisi veriliyor mu henüz bilmiyorum)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.