Şimdi Ara

Facebook, yeni patent başvurusunda ücretli bir sosyal ağ öngörüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Facebook, yeni patent başvurusunda ücretli bir sosyal ağ öngörüyor

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook, yaptığı yeni bir patent başvurusuyla paralı bir sosyal ağ sisteminin işaretlerini verdi.

Patent başvurusunda yer alan "ücretli profil kişiselleştirme" olarak adlandırılan sistem, belirli bir ücret karşılığında ağ üzerindeki reklamların kontrolünü kullanıcılara bırakmayı öngörüyor. Yani kullanıcılar, ödedikleri ücret sayesinde, Facebook sayfalarında gördükleri reklamların yerine belirledikleri fotoğraflara yer verebilecek. Ayrıca, bu kullanıcılar sistem çerçevesinde sayfalarında özel durum mesajları gösterme, arkadaş sıralama ve özgürleştirilmiş mesajlaşma gibi özelliklerden faydalanabilecek. Böylece kullanıcılar özgür bir kullanım, reklamlardan arındırılmış ve daha çok kişiselleştirilebilen Facebook sayfalarına sahip olabilecekler.

Facebook'un ücretli kullanım karşılığında daha özgür bir sosyal ağ sunacağını öngören patent başvurusunun hayata geçip geçmeyeceği şu an için belli değil. Ancak, şirketin daha fazla gelir elde etmek adına böyle bir adım atabileceği de ihtimal içerisinde yer alıyor. 

• Google+'ın büyüme trendi pek içaçıcı değil, Facebook bir el atayım yardımcı olayım diyecek heralde.

• Premium Facebook

• KEŞKE PARALI OLSA KAPATMAK İÇİN BAHANE OLUR

• Hala facebook kullanan varmi? :/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: S.Vettel

Premium Facebook

fena fikir değil aslında fake hesaplardan arınmış olur bi nevi

• Facebook hiç kullanmadım ve kullanmadığıma seviniyorum, çok gereksiz geldi ve hesapta açmadım. Şu donanımhaber hepsi bedel valla başka forumlara bile girmiyorum DH'de ne ararsanız var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 7 Mart 2013; 21:27:45 >
  • olur da facebook partner arama siteleri gibi premium hesap olaylarına girerse ben google+'a taşınırım direkt.

• Ciddi şekilde kullanıcı kaybederler ancak bir arkadaşın da bahsettiği gibi tek artısı sayıca çok fazla olan fake hesaplarda azalma olur herhalde.Sadece yakın çevremle sohbet amaçlı kullanıyorum.

• Keşke paralı olsa facebook. Milletle çevrimiçi iletişim kurabilmek için kullanmak zorundayım çünkü herkes kullanıyor. Skype'a ne kadar davet etsem de insanları bıraktıramıyoruz şunu.

Bu facebook yöneticilerinin kafası da çok güzelmiş. Hem kişisel bilgilerimizi sat elaleme hem de üstüne para iste.

• adblock kullanın reklam görmeyin.

• Sırf reklam görmemek için para vermekte saçma olur zaten sosyal paylaşım sitelerine para yatıran varsa para çok geliyor demekki

• yıl olmuş 2013 hala doğru düzgün sosyal paylaşım sitesi yok.

• cok başarılı ve rakipsiz olsada facebook sosyal ağ olarak tıkandı.

bir benzeri de android in başına da gelicek.

INSANLAR YENILIKLERE ÇABUK ALİŞİYOR. BIR YERDEN SONRA ONLARİ MUTLU EDEMIYORSUNUZ.

• parali insanlar 1 sinif mugamelesi görecek. diyer kullanicilerda 2 sinif.
    harkes bundan faydalanmali bence. kahrolsun facebook :D

• quote:

Orijinalden alıntı: onsos1100

cok başarılı ve rakipsiz olsada facebook sosyal ağ olarak tıkandı. bir benzeri de android in başına da gelicek.INSANLAR YENILIKLERE ÇABUK ALİŞİYOR. BIR YERDEN SONRA ONLARİ MUTLU EDEMIYORSUNUZ.

Android ne alaka? Ayrıca nerede görülmüş açık kaynak kodlu bir işletim sisteminin tıkandığı... iOS'un başına gelmiyorsa Androidin başına hiç gelmez.

Ayrıca facebook'un da tıkandığı falan yok. Her yeri reklam zaten, büyük küçük tüm firmalar facebook sayfası açıyor. Bu girişim tıkanmadan ziyade kar amaçlı. Tıpkı facebook hisselerinin satılması gibi...

• zakırbörk bu yıl en zenginler listesinde 36 basamak geriledi para için artık her yol mübahtır

• kullanıcıların %85'i zaten reklam engelleyici eklentiler kullanıyor ! :)

• Kullanmiyorum ,zaman kaybindan baska birsey degil .

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.