Şimdi Ara

FORD Mondeo ve Yeni Mondeo kargaşası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
2
Favori
34.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün akşam saatlerinde Ford'a uğradım ortalıkta sürekli ne zaman yeni Mondeo gelecek diye dolaşan konuşmalara azda olsa açıklık getirmek için.Gidip konuştuğumda aynen açıklamadaki gibi 2014 sonu ancak 2015'e sarkabilme durumu mevcut dediler.Hani böyle aksaklıklar olsa bile Dünya'nın bir ucunda yeni kasası kullanırken eskisinin satışını sürdürüp piyasada ikilik yaratmak nasıl bir politikadır çözemedim.Ayrıca kim gidip alır ki Mondeo şu an yeni kasasının çıkacağını bile bile(TABİ BUNU YÜKSEK LİSTE FİYATLARI İÇİN SÖYLÜYORUM).Uzun sohbetimizden sonra fiyat alayım bari dedim 1.6tdci selective için 80 bin tl sunroof dahil fiyat verdi.Bana çok geldi açıkçası ve arabada navigasyon yok! Şaka gibi eskiden geldiğini ve bazı 2012'lerde olup bazılarında olmadığını sorunca da bana verilen cevap şu"bazen öyle geliyor bazen böyle geliyor".Açıkçası dalga geçer gibi bir cevaptı benim için başka soru sormadan teşekkür edip ayrıldım oradan.

• Ford'un belçika fabrikasında çözemediği sıkıntılar nedeniyle üretim 2014 sonuna sarktı

bize gelişi de doğal olarak 2015 şubat olur.

cenevre fuarında 2013 mondeo ya hafif makyaj yapılabileceği söylentileri bile çıktı. sarkacağı kesin bilgidir.

http://www.autoexpress.co.uk/ford/mondeo/62988/new-ford-mondeo-not-due-until-late-2014
  • fordun yeni yuzunun yakistigi tek arac. mukemmel duruyor keske bir an once gelse. ayrica o saticinin navi. hakkindaki yorumu cok sacma olmus hakikaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • amerika'da satışa sunuldu ama avrupa için 2014 deniyor, arkadaşların dediği gibi.

genk'teki fabrikayı kapattıkları için böyle oldu diye biliyorum.
  • Satışçılar çoğu şeyi bilmedikleri için her zaman buna benzer sacmalıklar yapar, sasırmamak lazım. 80 bin fiyat verilen mondeo için konuşuyorum; para yanımda ver elini 70 desen satıcıya, tamam der. Diğer markalarda nasıl bilmiyorumda fordda liste fiyatlarını ciddiye almamak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: sscasta

Satışçılar çoğu şeyi bilmedikleri için her zaman buna benzer sacmalıklar yapar, sasırmamak lazım. 80 bin fiyat verilen mondeo için konuşuyorum; para yanımda ver elini 70 desen satıcıya, tamam der. Diğer markalarda nasıl bilmiyorumda fordda liste fiyatlarını ciddiye almamak lazım.

+1
  • Kasa değiştirirken bize gelecek bu araç sanırım.
    Bu aptalca bi satış yönetimi ancak Ford'da olur zaten.
    Volvo'ya Ps koyarlar, Ford'a koymazlar...
    Focus'a sadece benzinliye koyarlar.
    Tam gerizekalıca bir yönetim uslubu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: vince_Tr

1.6tdci selective için 80 bin tl sunroof dahil fiyat verdi.

D sınıfı için maksimum rakam 70 75,sonra D executive sınıfına geçilmeli.
    1.6 dizel kazığı bildiğin işte.
  • kasa gec gelırse ford potansıyel musterısını ınsıgnıanın yenı kasasına kaptırır.

• quote:

Satışçılar çoğu şeyi bilmedikleri için her zaman buna benzer sacmalıklar yapar, sasırmamak lazım. 80 bin fiyat verilen mondeo için konuşuyorum; para yanımda ver elini 70 desen satıcıya, tamam der. Diğer markalarda nasıl bilmiyorumda fordda liste fiyatlarını ciddiye almamak lazım.

Valla 70 bine zor en fazla 75 bin e kadar iner ama dediğim gibi içinde navigasyon gelip gelmemesi muamma olması uzaklaştıran birinci etken bence.Çünkü artık D sınıfında ekransız araba konsolu bence albenili durmuyor.Dediğiniz doğru tabiki liste fiyatlarının çok altına veriyorlar.Haziran gibi fiyatlarının çok aşağı düşeceğini düşünüyorum hem bu satış politikası hemde fiyatların fazla olması nedeniyle kimse almıcak alsa da az olur.Böylece yaz aylarında çok daha uygun fiyata mondeo görebiliriz

• quote:

Orijinalden alıntı: cadillaccts

kasa gec gelırse ford potansıyel musterısını ınsıgnıanın yenı kasasına kaptırır.

Bende aynı görüşteyim hele 1.6 dizeli erken getirmeyi başarırsa piyasada baya bir yankı yaratacak diye düşünüyorum
  • quote:

kasa gec gelırse ford potansıyel musterısını ınsıgnıanın yenı kasasına kaptırır.

Kesinlikle ama ford kullanan adam kolay kolay baska markaya gecemiyor.

Surus dinamigindenmidir guven hissindenmidir nedir ford disinda bi arac garip geliyo bana.

Ama dizel insignia fena olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: selamcom

müthiş olmuş
  • Genk'te üretilen modellerde sıkıntı yaşıyorlarmış. S-Max de buna dahil. Ford'un planları bayağı bozuldu...
  • Dün Kocaeli E-5 te körfez tarafında kırmızı bir Yeni Mondeo'yu gördüm hızlıca geçti.Sanırım Türkiye Denemeleri yapılıyor aracın.
  • quote:

quote:

Valla 70 bine zor en fazla 75 bin e kadar iner ama dediğim gibi içinde navigasyon gelip gelmemesi muamma olması uzaklaştıran birinci etken bence.Çünkü artık D sınıfında ekransız araba konsolu bence albenili durmuyor.Dediğiniz doğru tabiki liste fiyatlarının çok altına veriyorlar.Haziran gibi fiyatlarının çok aşağı düşeceğini düşünüyorum hem bu satış politikası hemde fiyatların fazla olması nedeniyle kimse almıcak alsa da az olur.Böylece yaz aylarında çok daha uygun fiyata mondeo görebiliriz

Navigasyonu artık getirmiyorlar.Eskiden selectivede Pioneer navigasyon vardı fakat forumlarda çok sorunlu olduğunu okumuştum.sahibinden.com da 1000 tl civarına araçla ve kontrol düğmeleriyle %100 uyumlu(en azından öyle olduğu iddia ediliyor) cihazlar var.
    Sene sonunda titanium modelini 62 binin biraz altına malettim.Selectivi de o aralar 70 bine bırakırlardı diye tahmin ediyorum.Yeni kasası gelirken belki o aracı 65 bin civarına bırakırlar ama buna da nerden baksan 1 seneden fazla var gibi gözüküyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

İnerler inanın.Forumdan bir üye sıfır mondeo titanium almıştı daha yeni, 64 bine.

• quote:

Orijinalden alıntı: bLooP

quote:

Kesinlikle ama ford kullanan adam kolay kolay baska markaya gecemiyor.

Surus dinamigindenmidir guven hissindenmidir nedir ford disinda bi arac garip geliyo bana.

Ama dizel insignia fena olmaz

kesinlikle. Ford'un da Toyota gibi oldukça potansiyel müşterileri var her türlü bekleyeni olucaktır
  • Şu anki makyajlı Mondeo segmentinin en iyi araçlarından birisi bana göre. Segmentinde sürüş dinamiklerinde kesinlikle 3 serisi ile birlikte başı çeker.

Ama gel gelelim Ford'un ve onun şıracısı Otosan'ın saçma sapan işlerinden ötürü satışları ve imajı yerlerde sürünüyor.

2014'te gelecek olan yeni Mondeo'yu 2 yıl öncesinden duyurup göstermek, fuarlarda sergilemek neyin kafasıdır. Yeni modeli böyle 2 yıl önceden gösterirsen kimseye Mondeo araba falan satamazsın.

Motor verdiği Volvo, 1.6TDCI ve 1.6ecoboost motor Powershift ile entegre edip hemen sunuyor ama Ford powershift'i sadece 1.6 atmosferikle entegre ediyor. 1.6 ecoboost'ta otomatik vites görüyoruz (Kuga) ama bir de bakıyoruz ki Powershift değil, bildiğin tork konvertörlü . Gel de kafayı yeme

VW ile gerçek anlamda rekabet edebilecek mühendislik bilgisi Ford'da fazlasıyla var. Otomobilin sürüş dinamizmi, yürüyen aksamı, aktarma organları gibi konularda Ford, VW'nin falan ötesinde. Ama gelgelelim saçma sapan motor, şanzıman, model tanıtımı gibi politikalarla Ford geriye gidiyor.

Yeni model Focus çıkarıyor bagajı eskisinden 100lt daha dar, Fiesta'yı makyajlıyor tasarımın içine ediyor, B-Max Tit'de Sony standart, daha üst segment Focus'ta ve Kuga Tit'de standart değil. Bir firma heralde en fazla bu kadar kötü yönetilir . Daha say say bitmez.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.