Şimdi Ara

Bilgisayar ve tablet karışımı Asus Transformers AiO, resmi olarak tanıtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
1.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bilgisayar ve tablet karışımı Asus Transformers AiO, resmi olarak tanıtıldı

Asus'un ilk olarak Computex 2012 fuarında ortaya çıkan Transformers AiO tablet ve bilgisayar karışımı modelinin bütün teknik özellikleri belli oldu.

Asus tarafından geliştirilen Asus Transformers AiO P1801, öncelikle oldukça farklı yapısı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Alt stant ile ekran olmak üzere iki parçadan oluşan cihaz, iki farklı teknik sistem özellikleri içeriyor. İlk olarak tablet kısmına bakmak gerekirse karşımıza, Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi, 18.4" IPS Full HD 1920x1080 piksel çözünürlüğünde 10 parmak dokunmatik ekran, dört çekirdekli Nvidia Tegra 3 işlemci, 2GB bellek oranı, 32GB dahili hafıza, 1MP ön kamera ve 32Whr gücü ile 5 saat devamlı kullanım sağlayabilen batarya çıkıyor. Ayrıca tablet modeli 11.57x18.34x6.37" boyutlarına ve 2.4kg ağırlığa sahip.

Tablet kısmı beraberinde gelen stant üzerine takıldığı zaman ise cihaz normal bir masaüstü bilgisayara dönüşüyor. Stant içerisinde yer alan teknik özelliklere baktığımızda ise karşımıza, Windows 8 64bit işletim sistemi, Intel Core i5/i3/i7 işlemci seçenekleri, 8GB/4GB DDR3 1600Mhz bellek oranları, 2GB Nvidia GeForce GT730M ekran kartı ve 1TB/2TB sata depolama alanı seçenekleri çıkıyor. Super Multi DVD sürücüsü, microSD kart yuvası gibi ekstra özellikler yanında, Wi-Fi, Bluetooth kablosuz bağlantı seçeneklerine sahip olan AiO, üzerinde USB3.0, USB2.0, HDMI, 3.5mm kulaklık ve hoparlör portlarını barındırıyor.

Oldukça farklı bir kullanıcı deneyimi sunabilen Asus Transformers AiO P1801, yılın ikinci çeyreğinde, 1,300$ fiyat etiketi ile piyasaya çıkıyor. Ayrıca ürün hakkında hazırlanmış tanıtım videosunu aşağıda bulabilirsiniz.

http://www.engadget.com/2013/03/07/asus-transformer-aio/ 

• İyiymiş,Böyle Bir Tasarıma Ve Donanımada 1.300 $ Çok Değil.

• Vaio?

• s4 proda olabilirdi. 1080 p ye kulanamayız o işlemciyi ve gpu yu

• bu kadar büyük bi tablet mi olur böyle... tablet dediğin elle rahatlıkla tutulur olmasıdır... bunu aldın mı sırtınla taşıman lazım...
  • gayet mantıklı bir tasarım ekran olarak büyük kaça bilir ama ileriye dönğk gzel bir konsept

• quote:

Orijinalden alıntı: londoner23

bu kadar büyük bi tablet mi olur böyle... tablet dediğin elle rahatlıkla tutulur olmasıdır... bunu aldın mı sırtınla taşıman lazım...

• Tasarim ve fikir harika.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Düşünen Biri

Tasarim ve fikir harika.

yıl 2002 cebit bilişim fuarına katıldığımda philips böyle bi ürünü 11 yıl önce tasarlayıp sunmuştu... asus ta bide ben yapayım bakayım nasıl olacak demiştir... ama niyeti tablet olarak tutmamak lazım... bu ölçülerde tablet mi olur... olsa olsa table olur .... :))
  • Transformers Book nedir? Transformer Book olmasın o?

• quote:

quote:

Tasarim ve fikir harika.

yıl 2002 cebit bilişim fuarına katıldığımda philips böyle bi ürünü 11 yıl önce tasarlayıp sunmuştu... asus ta bide ben yapayım bakayım nasıl olacak demiştir... ama niyeti tablet olarak tutmamak lazım... bu ölçülerde tablet mi olur... olsa olsa table olur .... :))

Kimse gormedi philipsin oyle bir cihazini. Bunu piyasada gorecegiz ve kaliteside ust duzey olacaktir eminim. Philips surseymis piyasaya rekabet olur fiyatlar simdiden inermis asagi :D

• quote:

Orijinalden alıntı: bozisik

quote:

quote:

Tasarim ve fikir harika.

Kimse gormedi philipsin oyle bir cihazini. Bunu piyasada gorecegiz ve kaliteside ust duzey olacaktir eminim. Philips surseymis piyasaya rekabet olur fiyatlar simdiden inermis asagi :D

sen görmemişsin diye kimse görmemiş anlamına gelmez. ama ben 2002de istanbul cebit bilişim fuarında philips in kendi platformunda hayranlıkla incelemiştim.

• Adamlar yapmış ya

• 18" yazan yeri insallah yanlıs okumusumdur, benim monitor 21" oyle tablet mi olur

• Fikir akıyor süper tasarım

• Oh ne guzel biri bide sirt cantasi verse ne iyi olur elle tasinmaz o en idali 9.inclik olani

• Bu gerçekten transformer olmuş

• yurtdışında 1250 dolar civarı ama Türkiyede 1750 dolardan aşağı yok.hızlıal ve hepsiburadada 3460 tl civarı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssbrutality

İyiymiş,Böyle Bir Tasarıma Ve Donanımada 1.300 $ Çok Değil.

şuan ortalama 1750 dolar civarı bir rakama satılıyor çoğu mağazada da yok.
  • Cihazı yerinden çıkarınca windowstan androide geçmesi hiç kullanışlı değil... Atıyorum masaüstünde kullanırken komik bir video gördüm, hemen yerinden çıkarıp başka odada oturan eşe dosta göstermek istesem nasıl olacak. İşletim sistemi mi değiştireceğim?

Bunun yerine güçsüzde olsa x86 sistem olsa içinde. Stand da güç ve ekstra çıkışlar sağlasa çok daha kullanışlı olacağını düşünüyorum...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.