Şimdi Ara

Samsung, ATIV Tab'ın Almanya ve diğer Avrupa ülkelerinde satışını sonlandıracak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung, ATIV Tab'ın Almanya ve diğer Avrupa ülkelerinde satışını sonlandıracak

Samsung'un, IFA 2012 etkinliğinde tanıttığı Windows RT tabanlı ilk tableti ATIV Tab, görünüşe göre Güney Koreli üreticinin aynı zamanda son tableti olacak. Bir Samsung sözcüsünün CeBIT 2013 fuarında verdiği bilgiler doğrultusunda, ATIV Tab'in Almanya ve diğer Avrupa ülkelerinde satışının sonlandırılması planlanıyor.

Bu ciddi kararın alınmasının temel sebebi olarak yetersiz talep düzeyi işaret ediliyor. Tabletlerin fiyat seviyesinin yüksek olması, tüketicilerin Windows RT tabanlı tabletler ile Windows 8 işletim sistemli tabletleri ayırt etmekte zorlanması, bazı tüketicilerin ise Windows RT tabanlı tablet satın almaktansa Windows 8 işletim sistemli tabletlere yönelmesi diğer sebepler arasında gösterilmekte. Bilindiği üzere Windows RT tabanlı tabletler, ARM mimarili işlemciye sahip olduğu için Windows 8 programlarını bu tabletlere yüklemek mümkün değil.

1.5 GHz'de çalışan çift çekirdekli Qualcomm platformu, Adreno 305 grafik işlem birimi, 10.1-inç büyüklüğünde - 1366 x 768 piksel çözünürlüğünde dokunmatik ekran, 32 GB / 64 GB depolama alanı, Wi-Fi 802.11n, GPS, GLONASS, Bluetooth 4.0, 5 MP arka kamera, 1.9 MP ön kamera ve 8.200 mAh kapasiteli batarya gibi teknik özellikleri beraberinde getiren ATIV Tab, Almanya'da 600 Euro'dan edinilebiliyor.

• Microsoft rakamlari aciklamakdan sakinsada diger urticilerin rakamlarimda sadece rt degil windows 8 tabletlerinde iyi satmadigi ortada. Masaustundede windows 8 subat ayinda sadece %0,4 yayilma gosterebildi. Yani durum hic iyi degil

• quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

Microsoft rakamlari aciklamakdan sakinsada diger urticilerin rakamlarimda sadece rt degil windows 8 tabletlerinde iyi satmadigi ortada. Masaustundede windows 8 subat ayinda sadece %0,4 yayilma gosterebildi. Yani durum hic iyi degil

Elbette iyi satmıyor çünkü anlamsız fiyat pahalı. Acer w700 hiçbir yerde yok. On numara cihaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

quote:

Microsoft rakamlari aciklamakdan sakinsada diger urticilerin rakamlarimda sadece rt degil windows 8 tabletlerinde iyi satmadigi ortada. Masaustundede windows 8 subat ayinda sadece %0,4 yayilma gosterebildi. Yani durum hic iyi degil

Elbette iyi satmıyor çünkü anlamsız fiyat pahalı. Acer w700 hiçbir yerde yok. On numara cihaz.

Aynen, laptoptan daha pahali ve laptobun sundugu marifetlerin %50sini sunmuyor, su an ekrani donebilen, dokunmatik, gunluk kullanim icin harika laptoplar var, neden ben $700-800 tablete veriyimki ?

Tablet dedigin $250-500 arasinda bir degere sahip olucak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moribito

quote:

quote:

Aynen, laptoptan daha pahali ve laptobun sundugu marifetlerin %50sini sunmuyor, su an ekrani donebilen, dokunmatik, gunluk kullanim icin harika laptoplar var, neden ben $700-800 tablete veriyimki ?

Tablet dedigin $250-500 arasinda bir degere sahip olucak.

700-800 dolar bile değil canım ülkemizde zaten 2500tlki inanılır gibi değil Sonyninki 3500tl idi. Beklesinler satarlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ScAnMaN

quote:

Orijinalden alıntı: Moribito
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: darkaura Microsoft rakamlari aciklamakdan sakinsada diger urticilerin rakamlarimda sadece rt degil windows 8 tabletlerinde iyi satmadigi ortada. Masaustundede windows 8 subat ayinda sadece %0,4 yayilma gosterebildi. Yani durum hic iyi degil
    Aynen, laptoptan daha pahali ve laptobun sundugu marifetlerin %50sini sunmuyor, su an ekrani donebilen, dokunmatik, gunluk kullanim icin harika laptoplar var, neden ben $700-800 tablete veriyimki ? Tablet dedigin $250-500 arasinda bir degere sahip olucak.
    700-800 dolar bile değil canım ülkemizde zaten 2500tlki inanılır gibi değil Sonyninki 3500tl idi. Beklesinler satarlar.

O bahsettiğin RT modelleri değil İntel i5 4GB Ram full hd modellilerin fiyatıdır. Gerçi bahsettiğin fiyatların altında da satılmaktadır.

• Pro modellerinin satışını artırabilmesi için,daha taşınabilir,daha uzun şarj süresi gerekiyor maalesef,beni en fazla heyecanlandıran tabletler bunlar olmasına rağmen ilk etap ürünleri için piyasaya nüfuz etmesi için yetersizler.(donanım olarak değil bu söylediklerim.)

• Altın satıyorlar sanki eline yüzüne bulaştırdılar çok yazık çok ümitliydim çok yazık!!.

• doğru fiyatlı bir tek acer iconia w700 var 1600 civarı. oldukça iyi aslında fakat oda ortalarda yok. aynı seviyede samsung cihazı 2700 lira ki bence çok saçma sapan fiyatlar. Microsoft bence çok iyi yaptı kendi cihazını yaparak bunlar bizi yolmaya çalışacaklardı
  • quote:

doğru fiyatlı bir tek acer iconia w700 var 1600 civarı. oldukça iyi aslında fakat oda ortalarda yok. aynı seviyede samsung cihazı 2700 lira ki bence çok saçma sapan fiyatlar. Microsoft bence çok iyi yaptı kendi cihazını yaparak bunlar bizi yolmaya çalışacaklardı

quote:

doğru fiyatlı bir tek acer iconia w700 var 1600 civarı. oldukça iyi aslında fakat oda ortalarda yok. aynı seviyede samsung cihazı 2700 lira ki bence çok saçma sapan fiyatlar. Microsoft bence çok iyi yaptı kendi cihazını yaparak bunlar bizi yolmaya çalışacaklardı

Acer ionia w700 Amerika fiyati vergisiz 1000$ yani 1800 TL arti VAT ( % 8 vergisi hariç )

Acer ayrica dijital kalem desteği yoktur. Ayrica Acer cok kalin ve emsallerine gore kirpilmis . Sonuc olaak Acer w700 cok pahali.

Avrupa fiyalari genelde daha pahali oluyor malum 2 yil garanti maliyeti de fiyati artirmaktadir.

Turkiye de ise ekstra vergiler ve asiri kari da unutmamak gerekir.

• Acer w700 1750 tl kdv dâhil olarak satılıyor. Mediamarkt da 1400 e satılmış

• W700 Amerika da 3 çeşidi vardır. Benim bahsettiğim 1000$ lık şu dur :

http://www.amazon.com/Acer-W700-6680-i5-3317U-1920x1080-accessory/dp/B00BFN67JO/ref=sr_1_8?s=electronics&ie=UTF8&qid=1362867537&sr=1-8&keywords=Acer+Iconia+W700

Daha ucuz olanları da vardır 780$ yani 1400 TL yapıyor :

http://www.amazon.com/dp/B009H1BHZ0

mediamarket bunu sattığı bu olabilir. Gerçi bahsettiğim üründe klavye ve dock beraber vardır. Türkiye de mediamarket ta aynı aksesuarla beraber satılıyor mu sorulmalıdır.

• Resmisite Türkiye dekine baktım

Amerika da kampanyasız hemde dock ve klavye ile 1400 Tl ye denk satılmakta iken Türkiye de malesef ne klavye ne de dock aparatı yoktur. Yani Mediamarket ın bile kampanyalı sattığı model aslında pahalı

işte Türkiye ürün bilgisi ve kutu içeriği işte :

http://www.acer.com.tr/ac/tr/TR/content/model-datasheet/NT.L0FEY.001
  • Samsung tabletler pahalı diyenler için samsung tabletlerde s-pen bulunuyor ve bunun sayesinde kalem/kağıt devri ortadan kalktı.

Notlarınızı dijital ortamda alabiliyorsunuz ve bu özellkle öğrenciler ve iş odaklı çalışmada büyük esnekik sağlıyor.
  • başta win 8 gibi bir işletim sistemi olması fail to fail..bunu ne cep telefonlarında,ne tabletlerde nede dizüstü-laptop'larda tutturabildi..çok vasat ve gereksiz bir işletim sistemi olmuş..kurduğu yeri kurutur..
  • Belki beni eksileyecekler ama söylemek zorundayım; tablette iPad'den başkası yalan

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.