Şimdi Ara

353. Dönem (Kasım 2013) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları ( 741 CENGAVER ASKER ) (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
34.096
Cevap
207
Favori
1.520.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ORKUN///M

quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

Orijinalden alıntı: voyage123

ben böyle mallık görmedim ya daha gitmeden adamı deli etmeye başladılar.

önce bakırköy askerlik şubesini aradım orası kütüğün neresiyse orayı ara bilgi veremiyoruz dedi

kütüğümün bağlı olduğu yeri aradım illa diploma ile gelmen gerekiyor 15 ağustosa kadar dedi

sonra beyoğlunu aradım orasıda git b.çekmece yi ara dedi.

b.çekmeceyi aradım orasıda en geç 14 ağustosa kadar gel ama mezun olduğuna dair belgede getirsen olur dedi.

Herkez kafasına göre takılıyor anasını satayım

Şimdi asıl soru AÖF geçiçi mezuniyet belgesi veriyor mu ?

kontorum bitti bitmese onuda arıcam of

Ben tecil işlemleri için uğraşırken böyle şeyler dememişlerdi hiç Eskişehirden düzcedeki kütüğüm için kendileri fax çekip halletmişlerdi herşeyi sadece diplomamla gitmiştim.

Askerlik için böyle olacaksa ayvayı yedim demektir taa düzceye mi gidecem yahu Hani edevlet üzerinden herşey yapılıyordu, tüm herşey bir sisteme bağlanmıştı. Böyle saçmalık mı olur yahu.

E- devlet dedinizde e devlete girebilen varmı? Enson verdiğim şifreyi biliyorum ajandama yazdım.Giriyorum kabul etmiyor.İnternette bir çok insan bu durumdan şikayetçi.Herkes not defterime telefonuma kaydettiğim emin olduğum şifreyi sistem kabul etmiyor diyor.Gidip 10 lira vermek bana enayilik eliyor.Emin olduğum şifreyi giremedikten sonra.İşim olmasa önemli değilde askerlik yerini bakmak için ekim ayında lazım olcak.

Edevlette hiç bir işlem yapılmıyor zaten hocam şu anda. Yeni mezun olduğumuz için bildirilmediğinden bir bilgi çıkmıyor. Ama şifre olayında haklısın, bilerek yaptılar bunu, sonra ne hikmetse hiç başa gelmedi Birde genellikle periyodik olarak şifre güncelleme yapanların başına geldi bu olay. Ben değiştirme olayını iptal ettim, uzunca bir şifre belirlemiştim onu kullanıyorum :)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: voyage123

ben böyle mallık görmedim ya daha gitmeden adamı deli etmeye başladılar.

önce bakırköy askerlik şubesini aradım orası kütüğün neresiyse orayı ara bilgi veremiyoruz dedi

kütüğümün bağlı olduğu yeri aradım illa diploma ile gelmen gerekiyor 15 ağustosa kadar dedi

sonra beyoğlunu aradım orasıda git b.çekmece yi ara dedi.

b.çekmeceyi aradım orasıda en geç 14 ağustosa kadar gel ama mezun olduğuna dair belgede getirsen olur dedi.

Herkez kafasına göre takılıyor anasını satayım

Şimdi asıl soru AÖF geçiçi mezuniyet belgesi veriyor mu ?

kontorum bitti bitmese onuda arıcam of

Ben tecil işlemleri için uğraşırken böyle şeyler dememişlerdi hiç Eskişehirden düzcedeki kütüğüm için kendileri fax çekip halletmişlerdi herşeyi sadece diplomamla gitmiştim.

Askerlik için böyle olacaksa ayvayı yedim demektir taa düzceye mi gidecem yahu Hani edevlet üzerinden herşey yapılıyordu, tüm herşey bir sisteme bağlanmıştı. Böyle saçmalık mı olur yahu.

E- devlet dedinizde e devlete girebilen varmı? Enson verdiğim şifreyi biliyorum ajandama yazdım.Giriyorum kabul etmiyor.İnternette bir çok insan bu durumdan şikayetçi.Herkes not defterime telefonuma kaydettiğim emin olduğum şifreyi sistem kabul etmiyor diyor.Gidip 10 lira vermek bana enayilik eliyor.Emin olduğum şifreyi giremedikten sonra.İşim olmasa önemli değilde askerlik yerini bakmak için ekim ayında lazım olcak.

Edevlette hiç bir işlem yapılmıyor zaten hocam şu anda. Yeni mezun olduğumuz için bildirilmediğinden bir bilgi çıkmıyor. Ama şifre olayında haklısın, bilerek yaptılar bunu, sonra ne hikmetse hiç başa gelmedi Birde genellikle periyodik olarak şifre güncelleme yapanların başına geldi bu olay. Ben değiştirme olayını iptal ettim, uzunca bir şifre belirlemiştim onu kullanıyorum :)

Enteresan olan şifreyi verdiklerinde 6 ayda bir değiştirn diyorlar.Bizde değiştiriyoruz o zamanda güncellediğimiz içinmi gidiyor çok trajikomik bir ülkede yaşıyoruz.10 tl almak için bunu yapıyorlar şimdide ehliyet değişim 101 tl olayıda buna benziyor.Sonradan 15 tl'ye düşürüldü:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: 42barış83

Pazartesi günü diplomayı alacağım.
    İşten izin almışken askeriyeye başvursam işlemler için belli bir gün varmı?
    Şubede çok bekletiyorlar mı?

Şubede işlemler çok yavaş ilerliyor.Verdiğiniz cevapları bile sıranız geldiğinde size sözlü olarak tekrar görevli soruyor.Kılı kırk yarıyorlar yani.Sabah çok erken gitmeniz lazım.Vesikalık fotoğrafınız mutlaka cepheden çekilmiş olsun.Değilse muayene kağıdını bile vermeden önce git fotoğraf çektir diyorlar.Benim başıma geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rayso

quote:

Orijinalden alıntı: Gıcırbey1

Selam beyler, bu 1.grup 2.grubun Eylül'deki işlemlerde belli olma şansı var mı acaba, yoksa o da 25 Ekim'de mi belli olacak? Bilgisi olan var mı?

Bu önemli bir soru. Bilen var mı?

Herkesin merak ettiği bir konu ama ekim ayını beklemekten başka çare yok.
  • murc-i kullanıcısına yanıt
    Bende İSG için kursa gitmeye niyetliydim ama bu olay yüzünden askerden sonraya kaldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmbrbr

Bende İSG için kursa gitmeye niyetliydim ama bu olay yüzünden askerden sonraya kaldı.

Kasım veya şubat celbine kadar benim başvuracağım isg kursu bitmiş oluyor...askerlik zamanı izinde sıkıntı olmazsa gireriz...izin olayı olmazsa askerden sonraya kalacak...
  • ben de gidiyorum inşallah ama şimdi ben şimdi aile hekime muayene olucam sanırım ama düz tabanım hiç böyle bi durumda olup muayene olan var mı acaba ??
  • ne saçma bu işler hangi devirde yaşıyoruz taa kasım celbi için ağutos 15 olması ne mantıktır iyi ki teknoloji çağındayız
  • quote:

quote:

Şubede işlemler çok yavaş ilerliyor.Verdiğiniz cevapları bile sıranız geldiğinde size sözlü olarak tekrar görevli soruyor.Kılı kırk yarıyorlar yani.Sabah çok erken gitmeniz lazım.Vesikalık fotoğrafınız mutlaka cepheden çekilmiş olsun.Değilse muayene kağıdını bile vermeden önce git fotoğraf çektir diyorlar.Benim başıma geldi.

Fotoğraf cepheden çekilmiş ama sakal var sıkıntı olur mu
    Zorla güzellik böyle oluyor galiba.
    Sabah erken gitmek daha iyi olacak anlaşılan.
    Muayene için aile hekimine önce gitsek oluyor mu, onlar mı sevk ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben cepheden saçlı sakallı çektirdim. bizde olan bu üniforma,saçsızlık,sakalsızlık aşkı nedir hala çözemedim zaten.saçma sapan bir zihniyet.özgürlükse bu da özgürlük.
  • Beni de ekleyin listeye

Eğitim: Princeton University - Siyasal Bilimler

Kütük: Kahramanmaraş
  • vetus V kullanıcısına yanıt
    princeton mu:))))hocamsın
  • savascakir kullanıcısına yanıt
    her nefis askerliği tadacaktır kimse Princeton'dan geldin hele otur da soluklan demez sanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vetus -- 6 Temmuz 2013; 13:41:17 >
  • Arkadaşlar merhaba,
    Erken sevk basvurusu için sadece diplomayla şubeye gitmek yetiyor şimdi dimi fotoğraf yada sağlık raporuna gerek var mı ? Aöf yeni bitti ve önlisans diplomam var şubede

Geçmiş sayfaları okudum ama kafam çok karıştı şimdi ;)
  • bugün kpss ye girdim acaba genel yetenek genel kültür ne zaman açıklanır o na göre askerliğe başvuracağım
  • quote:

quote:

quote:

Fotoğraf cepheden çekilmiş ama sakal var sıkıntı olur mu
    Zorla güzellik böyle oluyor galiba.
    Sabah erken gitmek daha iyi olacak anlaşılan.
    Muayene için aile hekimine önce gitsek oluyor mu, onlar mı sevk ediyor.

Sakal sıkıntı değil.
    Hayır önce şubeye gitceksin onlar sana form vericekler onu aile hekimine götürceksin.
  • Arkadaşlar kasım celbinde gitmek istiyorum ama diploma eylül başında teslim edilecek bana. Son başvuru tarihi 15 Ağustos diyorlar ama, nasıl yapmam gerek???
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orcunsau

Arkadaşlar kasım celbinde gitmek istiyorum ama diploma eylül başında teslim edilecek bana. Son başvuru tarihi 15 Ağustos diyorlar ama, nasıl yapmam gerek???

Geçici mezuniyet belgesi veriyolarsa onla gidersin başvurmaya, eğer vermiyolarsa yapacak başka bir şey yok. Şubat celbini beklemek durumundasın.
  • Olmadı ama bu ya. Geçici mezuniyet gibi birşey de vermiyorlar...
  • Birde şunu sormak istiyorum ben asteğmen olmak istiyorum lakin sınav kalktı biliyorsunuz herneyse.

aöf işletme 2 yıllık örgün dış ticaret meznuyum. sizce asteğmen olma şansım nedir?
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.