Şimdi Ara

353. Dönem (Kasım 2013) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları ( 741 CENGAVER ASKER ) (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
34.096
Cevap
207
Favori
1.520.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    inş öyle olur. aile hekimine sordum 110 kg ol demiş o yüzden tedirgin olmuştum. yapıp bitirmek istiyorum biran önce.

tşk cevabın için ;)
  • Bilgisayar mühendisi olarak geçen hafta mezun oldum. 8 Ekim 2012'den bu yana özel sektörde yarı zamanlı çalışıyorum.
    Askere gidip gitmeme konusunda çok kararsızım. Yakınlarım ve bir takım arkadaşlarım bir an evvel git gel derken şirketteki arkadaşlarım ve yöneticilerimin bir kısmı işinde orta seviyeye gel öyle gidersin, gitmek için acele etme diyor. Bir o yana bir bu yana gidip geliyorum. 15 ağustosa kadar nasıl karar vereceğim bilemiyorum ama listeye beni de yazın gitsin.

Bu arada yakınınızda bilgisayar mühendisi mezunu olarak askere giden var mı arkadaşlar ? Uzun/kısa dönem şansı ile gittiğim yerde bana verilebilecek görevler ne olabilir bu konudaki bilgileri merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 353dönem

Hayırlı olsun sayfa sana geçmiş

eyvallah hocam ; 1-2 gün bende ilgilenemeyeceğim bu sayfa ile yarın ankaraya gideceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: maniavolkan

Bilgisayar mühendisi olarak geçen hafta mezun oldum. 8 Ekim 2012'den bu yana özel sektörde yarı zamanlı çalışıyorum.
    Askere gidip gitmeme konusunda çok kararsızım. Yakınlarım ve bir takım arkadaşlarım bir an evvel git gel derken şirketteki arkadaşlarım ve yöneticilerimin bir kısmı işinde orta seviyeye gel öyle gidersin, gitmek için acele etme diyor. Bir o yana bir bu yana gidip geliyorum. 15 ağustosa kadar nasıl karar vereceğim bilemiyorum ama listeye beni de yazın gitsin.

Bu arada yakınınızda bilgisayar mühendisi mezunu olarak askere giden var mı arkadaşlar ? Uzun/kısa dönem şansı ile gittiğim yerde bana verilebilecek görevler ne olabilir bu konudaki bilgileri merak ediyorum.

hayırlı olsun mezuniyetin ben de bilgisayar mühendisiyim 4 sene önce mezun oldum kısmetse bu dönem gideceğim askere yüksek lisansımı dondurup, mezun olur olmaz da giden arkadaşım oldu benden önce de şu an hala gitmeyecek olan arkadaşlarımda var erken yada geç gitmen arasında tahmin ettiğin kadar büyük bir fark yok önemli olan sana en uygun zaman olması. Şu an askere gidip gitmemem arasındaki en büyük farkı hayatımı uzun vadede planlayamadığım için askere gideceğim ben de. Okul arkadaşlarım arasında çoğu kısa dönem istedi ve o şekilde gitti, isteği dışında uzun dönem gelen olmadı. Uzun dönem yine de gelebilir tabiki ancak istemediğin sürece düşük ihtimal olarak görüyorum ben.
  • maniavolkan kullanıcısına yanıt
    Hocam bence biran evvel git gel ben aynı sıkıntıyı çok yaşadım banada zamanında gitme işi öğren falan dediler ama sonra askere gidip gelene kadar zaten beklemiyolar seni sen boşuna o sıkıntıya katlanmış oluyosun yükselmenden tut herşeyine engel demedi deme tecrübeyle sabittir....
  • @hasbaba @dreamwalker

Yorum ve bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.
    Aklımdaki plan Aralık dönemi askere gitmek ama okul bitmesi ile artık tam zamanlı olarak işe geliyorum. Hem iş ortamını hemde askerlik planı bu aralar belli olacak
  • Ben de bugun basvurumu yaptim, herseyi hallettim. Kasimda askeriz insallah kisa donem olarak. 1-30 Eylul arasi transkript ile beraber bilgi guncellemeye gelin dediler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bLuEmavi

Ben de bugun basvurumu yaptim, herseyi hallettim. Kasimda askeriz insallah kisa donem olarak. 1-30 Eylul arasi transkript ile beraber bilgi guncellemeye gelin dediler.

yaptığın işlemleri anlatır mısın? bende bugün belgeleri falan ayarlayıp yarın işlemleri yapmaya gideceğim.
  • dostlar benim saçlar ve sakal epeyce uzun. vesikalık fotoğraflarda sıkıntı yaratır mı acaba? kısa saçlı olan vesikalıklardan bulup mu götürsem? bu konuda yardımcı olabilecek birisi varsa çok iyi olur

ek: şimdiki halimle kısa saçlı halimi ben bile benzetemiyorum ondan soruyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _tas_

quote:

Ben de bugun basvurumu yaptim, herseyi hallettim. Kasimda askeriz insallah kisa donem olarak. 1-30 Eylul arasi transkript ile beraber bilgi guncellemeye gelin dediler.

yaptığın işlemleri anlatır mısın? bende bugün belgeleri falan ayarlayıp yarın işlemleri yapmaya gideceğim.

İşlemler erkenden hallolsun diye sabah 9da şubeye gittim. Diploma aslı + 3 fotokopi + 3 resim istediler.
    1 sevk formu + 2 tane de sağlık formu gibi bir şey dolduruyorsun. Sonra imzalar falan. Bittikten sonra sana verdikleri form ile beraber aile hekimine gidip muayene oluyorsun.
    Sonra bu formu tekrar şubeye getiriyorsun. Yine imza faslından sonra olay bitiyor. 1-30 Eylül arası gelip bilgi güncellemeniz gerekiyor dediler, transkripti de yanınızda getirin dediler.
    Toplam bir buçuk saat sürdü benim işlemler, tabii aile hekimine git gel muayene dahil.
  • quote:

quote:

quote:

İşlemler erkenden hallolsun diye sabah 9da şubeye gittim. Diploma aslı + 3 fotokopi + 3 resim istediler.
    1 sevk formu + 2 tane de sağlık formu gibi bir şey dolduruyorsun. Sonra imzalar falan. Bittikten sonra sana verdikleri form ile beraber aile hekimine gidip muayene oluyorsun.
    Sonra bu formu tekrar şubeye getiriyorsun. Yine imza faslından sonra olay bitiyor. 1-30 Eylül arası gelip bilgi güncellemeniz gerekiyor dediler, transkripti de yanınızda getirin dediler.
    Toplam bir buçuk saat sürdü benim işlemler, tabii aile hekimine git gel muayene dahil.

eyvallah sağolasın.yarın bende halledeyim
  • herkese merhaba, siteyi uzun zamandır takip ediyordum ancak üye olmak bugüne nasipmiş. 355. dönem askerlik konusunu görünce artık kesinlikle üye olmak lazım dedim... kısmet belki buradan birileriyle aynı yere düşer askerliğimiz çokta iyi olur daha gider gitmez bir arkadaşla orada karşılaşmak.. askere gidene kadar buradan muhabbete bende dahilim acizane...
  • quote:

quote:

quote:

aile hekimindeki kontrol nasıl hocam tam takım muayne ediyormu
  • Yok yahu, boyunu kilonu soruyor, kronik bir rahatsizlik var mi diyor o kadar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yok yahu, boyunu kilonu soruyor, kronik bir rahatsizlik var mi diyor o kadar

iyi muayne olmuşun hocam bizim arkadaşı tam takım muayne etmişti geçen sene aile hekimi belkide ondan şüphelenmiştir.
  • O da olabilir Bir de aile hekimi olduğu için yani biliyor zaten bir şeyinin olup olmadığını, seni tanıyor yani.
  • tecili bozdurdum bende kasımda kısmetse askerım benıde yazın
    yas 24 kimya bölümü-Gaziosmanpaşa üni mezunuyum kutuk ıkamet - kırıkkale

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crystal71 -- 25 Haziran 2013; 16:43:24 >
  • Benide yazın arkadaşlar bende kasımda kısmetse bi askere gidim diyorum
    Yas: 26
    Okul : AOF İşletme Fak.
    Kütük : Sinop
    İkametkah : İstanbul
  • hocam beni Etimesgut asker hastanesine sevketti buradaki asker hastanesi

benim şubeye gidip belge vs almam gerekli mi ? sevk için yoksa sadece bu karar yazısı yeterli mi ?

@353dönem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hirotaro

hocam beni Etimesgut asker hastanesine sevketti buradaki asker hastanesi

benim şubeye gidip belge vs almam gerekli mi ? sevk için yoksa sadece bu karar yazısı yeterli mi ?

@353dönem

kim sevk etti? aile hekimliği mi?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.