353. Dönem (Kasım 2013) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları ( 741 CENGAVER ASKER )
34070 Cevap1145135 Görüntüleme253 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     20 [22] 24 25 26 27 28 29      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

790 Mesaj
3 Ağustos 2013; 4:17:43 

quote:

Orijinalden alıntı: virusyildo

o infografigi hazirlayan arkadas grubu ilk kuran arkadasti daha sonradan grubun moderatorlugunu birakti. mesela eskiden agustos celp doneminde asker olan bir kisi 1 agustosta yedek subay sinavina giriyordu ama 12 agustosta askerlige teslim oluyordu. arada kalan gunler askerliginden sayildigi icin 12 gun erken terhis olmus oluyordu. 12 gun askerligi evinde yatarak geciriyrodu. artik o gunleri askerde gecirecegiz. o yuzden 5 ay 17 gun civarinda olacak askerlik suresi izinler dusuldugu zaman

Kardesim grafiği ben hazırladım. Grafiğin gecerliligi devam ediyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hillshade -- 3 Ağustos 2013; 4:18:26 >

Harita Mühendisi...

256 Mesaj
3 Ağustos 2013; 4:49:11 

quote:

Orijinalden alıntı: hillshade

Kardesim grafiği ben hazırladım. Grafiğin gecerliligi devam ediyor..

infografik gecersiz demedim zaten kardesim. eline saglik guzel bir calisma olmus. yalniz kisa donem askerlik 5 ay 5 gun seklinde degil artik. 12 gun daha fazla askeriyede kalinacak artik. kabaca 5 ay 17 gune tekabul ediyor. eskiden ayin ilk gunleri sinava girildigi andan itibaren asker sayiliyordu ama artik askeriyeye teslim oldugunuz gunden itibaren sayiliyor. evde yatarak gecen 12 gun askerlik yok artik. infografigin bu kisminin duzelmesi gerekiyor okadar. forumdaki bir arkadas hala 5 ay 5 gun saniyormus askerlik suresini infografige bakin diye mesaj yazmis bana. kisa donem askerlik 6 aydir. yani kabaca 180 gun. her ayda 2 gun izin hakki toplamda 12 gun izin yapar. yol izinlerini de katarsak 166-167-168 gun civarina tekabul eder. eskiden sinava girilen gunden sinavin aciklandigi ve teslim olma suresi arasinda gecen 12 gun yok artik. biliyorsunuz ki sinav tarihe karisti. umarim forumdakiler icin gayet aciklayici bilgi olmustur. hala 5ay 5 gun askerlik yapacagini sananlar var zira.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Marifet iltifata tabidir...

Acemi : Polatlı Topçu Füze Yedek Subay Okulu (Meslek Kurası)
Tayin : Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı (Ankara)

14117 Mesaj
3 Ağustos 2013; 6:03:11 

quote:

infografik gecersiz demedim zaten kardesim. eline saglik guzel bir calisma olmus. yalniz kisa donem askerlik 5 ay 5 gun seklinde degil artik. 12 gun daha fazla askeriyede kalinacak artik. kabaca 5 ay 17 gune tekabul ediyor. eskiden ayin ilk gunleri sinava girildigi andan itibaren asker sayiliyordu ama artik askeriyeye teslim oldugunuz gunden itibaren sayiliyor. evde yatarak gecen 12 gun askerlik yok artik. infografigin bu kisminin duzelmesi gerekiyor okadar. forumdaki bir arkadas hala 5 ay 5 gun saniyormus askerlik suresini infografige bakin diye mesaj yazmis bana. kisa donem askerlik 6 aydir. yani kabaca 180 gun. her ayda 2 gun izin hakki toplamda 12 gun izin yapar. yol izinlerini de katarsak 166-167-168 gun civarina tekabul eder. eskiden sinava girilen gunden sinavin aciklandigi ve teslim olma suresi arasinda gecen 12 gun yok artik. biliyorsunuz ki sinav tarihe karisti. umarim forumdakiler icin gayet aciklayici bilgi olmustur. hala 5ay 5 gun askerlik yapacagini sananlar var zira.

Hay şansıma , 155 oldu 168 gün

Şans olsa zaten boyle dogmazdik

17 Mesaj
3 Ağustos 2013; 9:21:13 

Bilgilerimi yazmamışım :)

Yas :27

Okul : Kocaeli Üniversitesi Makina Mühendisliği

İkemetgah : Kocaeli

Kütük : Trabzon

2198 Mesaj
3 Ağustos 2013; 9:26:39 

5 ay sabretmişsiniz 15 günün hesabınımı yapıyorsunuz takılmayın bence bunlara

256 Mesaj
3 Ağustos 2013; 10:52:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Or_By

5 ay sabretmişsiniz 15 günün hesabınımı yapıyorsunuz takılmayın bence bunlara

askerligini yaptinmi bilmiyorum ama askerde olanlar dakiklarini bile sayar cogu zaman. asker cocugu oldugum icin bircok birlikte bircok asker tanidigim arkadasim oldu. kogusta kalmisligim islatilmisligim sakalasmalar vs. vs. bircok askerlikte olan anim var. 12 gun cok buyuk bir gun geliyor suan herkesin gozune. oraya kendini 5ay 5 gun diye sartlandirip gidenlerin halini dusunemiyorum bile zaten. umarim herkesin gittigi birliklerde asiri zorlayici ortamlar olmaz.

790 Mesaj
3 Ağustos 2013; 11:02:37 

Hocam şöyle de bir şey var. Daha ağustos celbindekiler gitmedi bence %100 12 gün fazla yapacakmış gibi konuşmayalım yine de :)

Harita Mühendisi...

466 Mesaj
3 Ağustos 2013; 11:31:19 

Şubedeki asteğmen kardeşimiz (90'lıymış bu arada :) dedi ki.. önce ben ben kısa dönem yapmak istiyorum dedim yedek subay değil o da dedi ki sen seçemeyebilirsin ankaradan ihtiyaca göre seçilir bilgisayar sistemi ile dedi ?? kafam karıştı ayrıca biz 1-30 Eylül arası Şubeye tam olarak ne için gideceğiz ??

256 Mesaj
3 Ağustos 2013; 11:42:13 

quote:

Orijinalden alıntı: hillshade

Hocam şöyle de bir şey var. Daha ağustos celbindekiler gitmedi bence %100 12 gün fazla yapacakmış gibi konuşmayalım yine de :)

umut fakirin ekmegi

256 Mesaj
3 Ağustos 2013; 11:47:40 

quote:

Orijinalden alıntı: ugri28

Şubedeki asteğmen kardeşimiz (90'lıymış bu arada :) dedi ki.. önce ben ben kısa dönem yapmak istiyorum dedim yedek subay değil o da dedi ki sen seçemeyebilirsin ankaradan ihtiyaca göre seçilir bilgisayar sistemi ile dedi ?? kafam karıştı ayrıca biz 1-30 Eylül arası Şubeye tam olarak ne için gideceğiz ??

1-30 eylul arasinda kisa donem-astegmen tercihi yapip transkript diploma yabanci dil belgesi vs gibi evraklarini vereceksin. sen kisa istedin diye kisa veya astegmen istedin diye astegmen olacaksin diye birseyin garantisi yok. acikogretimliler 100% kisa donem yapilir diyordu 352. donemdekiler. aralarinda astegmen cikanlar var sasirdilar. ben yillardir acikogretim mezunu astegmen goruyorum zaten. diger universite mezunlarina gore az sayida olmasina ragmen var yillardir. askeriye nerde nekadar ihtiyaci varsa ona gore belirler. senin tercihinin cok fazla bir etkisi olmaz genellikle.

656 Mesaj
3 Ağustos 2013; 12:36:52 

kardeş sen yinede kısa dönem olarak belirt tabi kısa dönem yapmak istiyorsan kısa çıkma ihtimali artar = )

Bu mesajda bahsedilenler: ugri28

353. Dönem Yedek Subay
Eğitim Birliği J.KOMD.OKL.VE EĞT.MRK.K.LIĞI/FOÇA / FOÇA / İZMİR
Kuvvet JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI

Statü YEDEK SUBAY
Sınıf JANDARMA

478 Mesaj
3 Ağustos 2013; 12:38:53 

quote:

1-30 eylul arasinda kisa donem-astegmen tercihi yapip transkript diploma yabanci dil belgesi vs gibi evraklarini vereceksin. sen kisa istedin diye kisa veya astegmen istedin diye astegmen olacaksin diye birseyin garantisi yok. acikogretimliler 100% kisa donem yapilir diyordu 352. donemdekiler. aralarinda astegmen cikanlar var sasirdilar. ben yillardir acikogretim mezunu astegmen goruyorum zaten. diger universite mezunlarina gore az sayida olmasina ragmen var yillardir. askeriye nerde nekadar ihtiyaci varsa ona gore belirler. senin tercihinin cok fazla bir etkisi olmaz genellikle.

Evet bende mimar,mühendis vs. olanların asteğmen olma ihtimalinin yüksek olduğunu duymuştum. Ancak birebir şu olayları yaşamış arkadaşlarımda var.

-Elektronik mühendisinin TV kumandasından sorumlu olması
-Ziraat Mühendisine bahçeye gübre döktürülmesi
-Matematik öğretmeninin kantinci yapılması vs. :)

Ancak şöyle bir durum da var; benim gibi milyonlarca işletme mezununu nereye koyarsan koy sırıtmayız arkadaş. :) İster nöbete dik, ister mutfak, ister çamaşırhane....

353. KD HV.P.ÇVŞ. (KASIM-2013)HV.K.K.LIĞI KÜTAHYA AKTARIM BİRLİĞİ/KÜTAHYA -------------------------------------------------------------------------------- JET ÜS MEYDAN KOMUTANLIĞI / MUŞ

656 Mesaj
3 Ağustos 2013; 12:51:30 

şöyle facebook profil resmi için 353. dönem yedek subay adayı diye resim yapacak yok mu ya : ) 352. dönemler yaptı bizim neyimiz eksik

353. Dönem Yedek Subay

Statü YEDEK SUBAY
Sınıf JANDARMA

76 Mesaj
3 Ağustos 2013; 13:28:51 

Eyvallah ben en iyisi pazartesi şubeye tekrar bir gideyim.

Bu mesajda bahsedilenler: Sacha_buffer

1246 Mesaj
3 Ağustos 2013; 13:31:41 

quote:

Orijinalden alıntı: AMOK!

şöyle facebook profil resmi için 353. dönem yedek subay adayı diye resim yapacak yok mu ya : ) 352. dönemler yaptı bizim neyimiz eksik

+1

ist@nbul{lu}

122 Mesaj
3 Ağustos 2013; 13:36:29 

Arkadaşlar, askeriye bayram tatili yapar mı? Örneğin önümüzdeki hafta her gün çalışmayacaklar değil mi?

197 Mesaj
3 Ağustos 2013; 13:58:13 

Arkadaslar erken sevk basvurusu (15 agustosa kadar olan basvuru) icin ne gibi belgeler lazim. Diplomayi 1-30 eylul arasindami teslim edecegiz??

172 Mesaj
3 Ağustos 2013; 14:14:43 

yabancı dil belgesi ne oluyor ?
sevk öncesi hazırlık işlemi 1-30 Eylül 2013 arasında askerlik şubesine tekrar gidip diploma transkript-yabancı dil belgesi gerekiyor ibaresi var.
benim yok belgem melgem çoğu kişininde olduğunu sanmıyorum bu ne

259 Mesaj
3 Ağustos 2013; 14:45:53 

olanların çoğu da götürmüyor zaten
yedek subaylığa bi adım daha yaklaşmanı sağlıyor sanırım yabancı dil belgesi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Hürgeneral

332 Mesaj
3 Ağustos 2013; 16:52:19 

Beyler aöf tek ders sınavına girdik. Dün açıklandı geçtim, benim gibi bir çok arkadaşta mezun konumunda. Fakat 12 günlük sürede, birde bayram tatili girecek, bizim diplomalar ayın 15'i ne kadar yetişir mi ? Diyelim ki yetişmedi ne yapacağız ? Birde aöf işletme mezunlarının yedek subay olarak yapma ihtimali çok mu düşük ?

• Eğitim Birliği: 3 ÜNCÜ P.EGT.TUG. KH. VE KH.BL / ANTALYA MERKEZ
  • Usta Birliği : EDOK OKULLAR K.LIĞI KH. BALIKESİR /MERKEZ

256 Mesaj
3 Ağustos 2013; 17:00:59 

quote:

Orijinalden alıntı: by_deViLs

Beyler aöf tek ders sınavına girdik. Dün açıklandı geçtim, benim gibi bir çok arkadaşta mezun konumunda. Fakat 12 günlük sürede, birde bayram tatili girecek, bizim diplomalar ayın 15'i ne kadar yetişir mi ? Diyelim ki yetişmedi ne yapacağız ? Birde aöf işletme mezunlarının yedek subay olarak yapma ihtimali çok mu düşük ?

15 agustosa kadar diplomanizi alamayip askerlik kararini aldiramazsaniz en erken subat 2014 celp doneminde askersiniz. acikogretim mezunlarinin astegmen olmasi genelde takim komutani seklinde oluyor benim yillardir gordugum ama sayilari diger universite mezunlarina gore cok daha az oluyor.

47 Mesaj
3 Ağustos 2013; 17:01:08 

hocam tahminim geçici mezuniyet belgesi alabilirsin aöf bürosundan ben diplomamı aldım fakat basvuru yapmadım bayramdan sonraki ilk pazartesi gideceğim gerekli evrakları sordum diploma aslı 4 fotokopisi ve 2 fotograf istiyorlar

Bu mesajda bahsedilenler: by_deViLs

Sana gelmediğim gün Kurtlar Vadisi vardır gülüm

47 Mesaj
3 Ağustos 2013; 17:04:55 

arkadaslar bayramdan sonra bende basvuru yapacagım aöf lisans mezunuyum kasımda gideriz hayırlısıyla :)

Sana gelmediğim gün Kurtlar Vadisi vardır gülüm

478 Mesaj
3 Ağustos 2013; 18:16:27 

quote:

Yetişmezse sonraki dönem için başvuru yapabilirsin. Aöf mezunlarının yedek subay olma ihtimali daha düşüktür ama imkansız değildir tabi ki.

353. KD HV.P.ÇVŞ. (KASIM-2013)HV.K.K.LIĞI KÜTAHYA AKTARIM BİRLİĞİ/KÜTAHYA -------------------------------------------------------------------------------- JET ÜS MEYDAN KOMUTANLIĞI / MUŞ

6 Mesaj
3 Ağustos 2013; 18:32:36 

[font="Arial"]arkadaşlar 1982 doğumluyum yani yaş 31, 4 yıllık yeni mezun oldum bakaya kaldım mı bilmiyorum 29'dan sonra bakaya kalırsın ceza yersin diyorlar, benim sorum salı günü başvuracağım şubeye işlemler ne kadar sürer kaçta gitmek lazım, birde beni yaştan dolayı hemen alırlar mı yoksa kasım 2013'e mi kalırım. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

332 Mesaj
3 Ağustos 2013; 18:37:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Sacha_buffer

Yetişmezse sonraki dönem için başvuru yapabilirsin. Aöf mezunlarının yedek subay olma ihtimali daha düşüktür ama imkansız değildir tabi ki.

Sıkıntı orda zaten. Bende biliyorum sonraki dönem için başvuru yapabileceğimi. Ben kasım celbinde gitmem lazım. Diploma çıkmasa da transkript filan götürsel çözülmez mi ?

• Eğitim Birliği: 3 ÜNCÜ P.EGT.TUG. KH. VE KH.BL / ANTALYA MERKEZ
  • Usta Birliği : EDOK OKULLAR K.LIĞI KH. BALIKESİR /MERKEZ

256 Mesaj
3 Ağustos 2013; 18:56:29 

quote:

Sıkıntı orda zaten. Bende biliyorum sonraki dönem için başvuru yapabileceğimi. Ben kasım celbinde gitmem lazım. Diploma çıkmasa da transkript filan götürsel çözülmez mi ?

diploma veya gecici mezuniyet belgesi gerekiyor. ilk basvuruda sadece bu iki belgeden birisi lazim. acikogretim burolari gecici mezuniyet belgesi vermiyormus galiba. bir arkadas bahsetmisti forumda. umarim diplomalarinizi yetistirip verirler.

14117 Mesaj
3 Ağustos 2013; 21:23:02 

quote:

AÖF mezunlarının YS yi düşük bir ihtimal ama işletme mezunlarının ise daha da düşük ...

1.sayfada işletme mezunlarını istersen bir say , sonra şansım var mı diye bir sor kendine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hirotaro -- 3 Ağustos 2013; 21:23:21 >

897 Mesaj
3 Ağustos 2013; 21:52:44 

quote:

Orijinalden alıntı: ugursen82

[font="Arial"]arkadaşlar 1982 doğumluyum yani yaş 31, 4 yıllık yeni mezun oldum bakaya kaldım mı bilmiyorum 29'dan sonra bakaya kalırsın ceza yersin diyorlar, benim sorum salı günü başvuracağım şubeye işlemler ne kadar sürer kaçta gitmek lazım, birde beni yaştan dolayı hemen alırlar mı yoksa kasım 2013'e mi kalırım. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

2 sene önce tecil yaptırırken askerlik şubesinde yanımda 29 yaşında biri vardı. O yaşa kadar gitmemiş şubeye evraklarına baktıklarında kaçak oldugunu hemen askere alınacagını söylediler. Adam ağladı yanımda sonra ordaki görevli de üzüldü. Evraklarını verdi geri bayramdan sonra gel bari dedi yolladı geri. Belki de halen kaçaktır.

6 Mesaj
3 Ağustos 2013; 22:17:25 

yani hemen askere mi alırlar bu konuya açıklık getirelim.:) ama bayramı görmedende gitmek istemem.

897 Mesaj
3 Ağustos 2013; 22:42:46 

Daha önce hiç uğramamışsanız evet alma ihtimalleri var.

Bu mesajda bahsedilenler: @ugursen82

6 Mesaj
3 Ağustos 2013; 22:48:53 

bir kere uğradım iki yıllıktan dikey geçiş yaparken, bir dahada uğramadım, ama ara tertip diye birşey mi var yani, o zaman kısa dönem mi olacağım yoksa astek mi bunu biliyormusunuz_?

17 Mesaj
3 Ağustos 2013; 23:06:11 

1-30 eylüle çok var ama sayılı zaman çabuk geçer, o yüzden hazırlıklara bir an önce başlayayım istiyorum: doktorada tecil bozdum, götüreceğim transkript hangi eğitim dönemine (lisans, yüksek lisans, doktora) ait olacak?

17 Mesaj
3 Ağustos 2013; 23:11:27 

birinci grup ikinci grup muhabbeti halen sürpriz yumurta.. hangi gruba kalacağımız 25 ekimde belli olacak sanırım. asıl soru: ikinci gruba düşersek kasım ayından itibaren asker mi sayılacağız? kulağa çok saçma geliyor ama öyleyse de hiç şaşırmam :)

256 Mesaj
3 Ağustos 2013; 23:41:32 

quote:

Orijinalden alıntı: cyber_mika

birinci grup ikinci grup muhabbeti halen sürpriz yumurta.. hangi gruba kalacağımız 25 ekimde belli olacak sanırım. asıl soru: ikinci gruba düşersek kasım ayından itibaren asker mi sayılacağız? kulağa çok saçma geliyor ama öyleyse de hiç şaşırmam :)

2. gruplar 16 aralikta teslim olacak ama 1. gruplarla beraber kasimdan itibaren asker sayilacaklar
25 ekime dogru forumun civigi cikar diyordum ama simdiden basladi

656 Mesaj
3 Ağustos 2013; 23:52:03 

quote:

Orijinalden alıntı: Hirotaro

AÖF mezunlarının YS yi düşük bir ihtimal ama işletme mezunlarının ise daha da düşük ...

1.sayfada işletme mezunlarını istersen bir say , sonra şansım var mı diye bir sor kendine

aöf mezunlarını bu kadar küçük görme : ) herkezin şansı eşittir diğer fakültelere göre sadece tıp ve eczacılık okuyanlar sorgusuz uzun dönem yapar ;)

353. Dönem Yedek Subay

Statü YEDEK SUBAY
Sınıf JANDARMA

256 Mesaj
3 Ağustos 2013; 23:56:49 

quote:

aöf mezunlarını bu kadar küçük görme : ) herkezin şansı eşittir diğer fakültelere göre sadece tıp ve eczacılık okuyanlar sorgusuz uzun dönem yapar ;)

yanlis anlasilma olmasin ama bugune kadar acikogretim mezunu meslekci astegmen daha hic gormedim. takim komutani olan var gordum duydum. diger fakulte mezunlarina oranla daha az sayida oluyor ve askere giden cok sayida acikogretimlilerin icerisinde size denk gelme ihtimali cok daha dusuk oluyor haliyle. arkadas da zaten bunu belirtmek istemis.

561 Mesaj
4 Ağustos 2013; 0:17:28 

quote:

2. gruplar 16 aralikta teslim olacak ama 1. gruplarla beraber kasimdan itibaren asker sayilacaklar
25 ekime dogru forumun civigi cikar diyordum ama simdiden basladi

aradaki günler 2. gruptakilerin askerlik günlerinden mi düşülecek. yanlış mı anladım.

EĞİTİM BİRLİĞİ: DAĞ, KOMD.OKL. VE EĞİTİM MERKEZ K.LIĞI / ISPARTA EĞİRDİR / ISPARTA
ESAS BİRLİĞİ : DAĞ, KOMD.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI LOJ.DES.K.LIĞI KIŞLA HİZMET BİRLİĞİ / ISPARTA EĞİRDİR / ISPARTA
STATÜ : KISA DÖNEM ER
SINIF : PİYADE

685 Mesaj
4 Ağustos 2013; 0:23:38 

quote:

Tek dersten aöf sınavına girip mezun olan arkadaşların kaderi Aöf ün insafına kalmış durumda.Aöf geçici mezuniyet belgesi vermiyor.Tek şansınız 15'ine kadar diplomaları dağıtmaları.
Araya bayramda girince gerçekten çok zor durumda kalıyor arkadaşlar.

@virüsyıldo

2.grup a kalan arkadaşlar nasıl oluyorda kasımdan itibaren asker sayılıyor.Böyle birşey mümkün değil arkadaşlar.1 ay az mı askerlik yapıcak 2. grupdakiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sudafed -- 4 Ağustos 2013; 0:30:55 >

Bu mesajda bahsedilenler: @virusyildo Bu mesaja 1 cevap geldi.

656 Mesaj
4 Ağustos 2013; 0:27:59 

quote:

yanlis anlasilma olmasin ama bugune kadar acikogretim mezunu meslekci astegmen daha hic gormedim. takim komutani olan var gordum duydum. diger fakulte mezunlarina oranla daha az sayida oluyor ve askere giden cok sayida acikogretimlilerin icerisinde size denk gelme ihtimali cok daha dusuk oluyor haliyle. arkadas da zaten bunu belirtmek istemis.

olabilir ama 352. dönemlerden birçoğu asteğmen olarak gitti genelde kol komutanı yada jandarma yada komando oluyor en kötü ihtimal piyade asteğmen olan var tabi tsk nın ihtiyacına bağlı

353. Dönem Yedek Subay

Statü YEDEK SUBAY
Sınıf JANDARMA

256 Mesaj
4 Ağustos 2013; 0:34:45 

quote:

Orijinalden alıntı: recctum

aradaki günler 2. gruptakilerin askerlik günlerinden mi düşülecek. yanlış mı anladım.

arkadasin biri sacmasapan bisey sormus ben de mizahi olarak cevap verdim. mesaji dikkatli okusaydiniz anlardiniz zaten.
universite mezunu insanlarsiniz. 2. gruplar 1.5 aya yakin bir zaman sonra askeri birliklere katilacaklar. aradaki bu 1.5 ayin askerlikten sayilmasi mumkun mu sizce acaba???

656 Mesaj
4 Ağustos 2013; 0:40:45 

quote:

Orijinalden alıntı: Sudafed

Tek dersten aöf sınavına girip mezun olan arkadaşların kaderi Aöf ün insafına kalmış durumda.Aöf geçici mezuniyet belgesi vermiyor.Tek şansınız 15'ine kadar diplomaları dağıtmaları.
Araya bayramda girince gerçekten çok zor durumda kalıyor arkadaşlar.

@virüsyıldo

2.grup a kalan arkadaşlar nasıl oluyorda kasımdan itibaren asker sayılıyor.Böyle birşey mümkün değil arkadaşlar.1 ay az mı askerlik yapıcak 2. grupdakiler.

diplomalarınız 1 haftaya büronuza gelir merak etme

353. Dönem Yedek Subay

Statü YEDEK SUBAY
Sınıf JANDARMA

256 Mesaj
4 Ağustos 2013; 0:43:13 

quote:

olabilir ama 352. dönemlerden birçoğu asteğmen olarak gitti genelde kol komutanı yada jandarma yada komando oluyor en kötü ihtimal piyade asteğmen olan var tabi tsk nın ihtiyacına bağlı

352. donemler belki de bugune kadarki en az sayida askeralimin oldugu donemlerden biri oldu. ayrica acikogretim mezunu arkadaslarin cogunlugu astegmen olmadi. iclerinden bazi arkadaslar var tabi haliyle askeriyenin ihtiyacini karsilamak icin. sadece hic olmaz diye biliyorlardi o yuzden sasirmislardi...
takim komutani olarak astegmen olmayi da askerlik hakkinda pek bisey bilmeyen askerligi sevmeyen birisi icin de tavsiye etmem ayrica. buyuk kismi zorlaniyor bu gorevlerini icra ederken.

496 Mesaj
4 Ağustos 2013; 0:43:37 

Arkadaşlar bende aöf'den yeni mezun oldum lisans tamamlama yaptım, önlisansım denizcilik meslek yüksekokulunda yaptım ve 2 yıl daha okuyarak lisans tamamladım.
Şimdi ben lisans diplomasının yanında denizcilik diplomamıda götürmeliyim ?
Denizci olma ihtimalim ve buna bağlı olarak uzun dönem olma ihtimalim var mı ?

The Power of Dreams Honda

2010 Honda City ES

656 Mesaj
4 Ağustos 2013; 0:46:30 

quote:

352. donemler belki de bugune kadarki en az sayida askeralimin oldugu donemlerden biri oldu. ayrica acikogretim mezunu arkadaslarin cogunlugu astegmen olmadi. iclerinden bazi arkadaslar var tabi haliyle askeriyenin ihtiyacini karsilamak icin. sadece hic olmaz diye biliyorlardi o yuzden sasirmislardi...
takim komutani olarak astegmen olmayi da askerlik hakkinda pek bisey bilmeyen askerligi sevmeyen birisi icin de tavsiye etmem ayrica. buyuk kismi zorlaniyor bu gorevlerini icra ederken.

valla kardeş ihtiyaçtan uzun dönem istiyorum inşallah nasip olur maddiyata ihtiyacım var

353. Dönem Yedek Subay

Statü YEDEK SUBAY
Sınıf JANDARMA

685 Mesaj
4 Ağustos 2013; 0:51:07 

Yok çok şükür ben bitirdim haziranda ama tek sınav olan arkadaşlara zorluk olucak.

1 hafta içinde bana yetişmezmiş gibi geliyor ama inş.çıkar ve askere gitmek istiyenler başvurularını yaparlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sudafed -- 4 Ağustos 2013; 0:51:12 >

Bu mesajda bahsedilenler: @AMOK!

561 Mesaj
4 Ağustos 2013; 0:51:58 

dostum kusura bakmada mesajında hiç de mizahi bir durum yok. daha çok yanlış beyan var.

Bu mesajda bahsedilenler: @virusyildo Bu mesaja 1 cevap geldi.

EĞİTİM BİRLİĞİ: DAĞ, KOMD.OKL. VE EĞİTİM MERKEZ K.LIĞI / ISPARTA EĞİRDİR / ISPARTA
ESAS BİRLİĞİ : DAĞ, KOMD.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI LOJ.DES.K.LIĞI KIŞLA HİZMET BİRLİĞİ / ISPARTA EĞİRDİR / ISPARTA
STATÜ : KISA DÖNEM ER
SINIF : PİYADE

256 Mesaj
4 Ağustos 2013; 0:54:32 

quote:

valla kardeş ihtiyaçtan uzun dönem istiyorum inşallah nasip olur maddiyata ihtiyacım var

asker cocuguyum askeri birliklerde doguda gezmedigim yer kalmadi diyebilirim (: mardin dogumluyum. sirnak, siirt, van ' da babam gorev yapti. biz de yanindaydik. birliklerde askerlerle asteklerle beraber mac yaptik masa tenisi oynadik yattik kalktik muhabbet ettik sakalastik vs.. fen lisesi ve universitede yatili kaldim. erkeklerle beraber kalmaya ve askeri ortamlara turkiyenin dogusundan batisina aliskin olmama ragmen takim komutani astegmen olmayi istemiyorum. kisa donem candir. hic olmadi meslekci astegmen olsun. takim komutani olmak heryerde olmasa da cogu yerde zorluklari beraberinde getirir. maddiyat da olsa isin icinde genel itibariyle cekilecek dert degildir.
yine de insallah sizin gonlunuze gore olur...

256 Mesaj
4 Ağustos 2013; 1:00:12 

quote:

Orijinalden alıntı: recctum

dostum kusura bakmada mesajında hiç de mizahi bir durum yok. daha çok yanlış beyan var.

sacmasapan soruyu soran arkadasin altina ne yazmisim. yanlis beyan dediginiz cumleyi. ardindan ne yazmisim. 25 ekim daha olmadan forumun civigi cikti demisim. biraz ozumseyerek okusaniz heralde anlarsiniz. 352. donemlerin forumu 25 temmuzda aciklanma tarihi yaklastikca civimaya baslamisti. bizim konuda simdiden basladigini belirtmek istemisim diil mi dostum...

14117 Mesaj
4 Ağustos 2013; 1:15:13 

quote:

AÖF mezunlarını neden küçük göreyim , sonuçta devlet katında bu insanlar LİSANS bitirmiş kişiler . Sen KPSS yi girip Boğaziçili birinden 1 puan fazla aldığında senin ataman yapılır .
Ama sen benim ne demek istediğimi tam anlayamadın . AÖF'li İşletme mezunları neredeyse şu andaki 136 kişinin yarısı AÖF işletme mezunu yanii AÖF mezunu olan Uluslararası İlişkiler yada İktisat mezunu biri bu listeye göre işletmedeki kişiye göre çok daha şanslı demeye çalıştım. Ayrıca aramızda ODTÜ'lü işletmecilerde var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hirotaro -- 4 Ağustos 2013; 1:19:53 >

256 Mesaj
4 Ağustos 2013; 1:30:06 

quote:

AÖF mezunlarını neden küçük göreyim , sonuçta devlet katında bu insanlar LİSANS bitirmiş kişiler . Sen KPSS yi girip Boğaziçili birinden 1 puan fazla aldığında senin ataman yapılır .
Ama sen benim ne demek istediğimi tam anlayamadın . AÖF'li İşletme mezunları neredeyse şu andaki 136 kişinin yarısı AÖF işletme mezunu yanii AÖF mezunu olan Uluslararası İlişkiler yada İktisat mezunu biri bu listeye göre işletmedeki kişiye göre çok daha şanslı demeye çalıştım. Ayrıca aramızda ODTÜ'lü işletmecilerde var

arkadas astegmen olmak istedigi icin biraz kendine moral motivasyon yapmak icin oyle yazmis bence

ancak bazi gercekler var. acikogretim turkiyede en cok ogrencisi olan universitedir. mezun sayisida bir hayli fazladir askere giden. astegmen olan acikogretimli sayisi da diger okullara gore daha azdir. oranlari bir hayli dusuk yani. astegmen cikma ihtimali zayiftir ama imkansiz degildir.
herkesin gonlune gore olur insallah.

14117 Mesaj
4 Ağustos 2013; 1:37:12 

quote:

arkadas astegmen olmak istedigi icin biraz kendine moral motivasyon yapmak icin oyle yazmis bence

ancak bazi gercekler var. acikogretim turkiyede en cok ogrencisi olan universitedir. mezun sayisida bir hayli fazladir askere giden. astegmen olan acikogretimli sayisi da diger okullara gore daha azdir. oranlari bir hayli dusuk yani. astegmen cikma ihtimali zayiftir ama imkansiz degildir.
herkesin gonlune gore olur insallah.

zaten en büyük ispatı Ağustos celbinde AÖF'lü arkadaşlara asteğmenlik çıkmıştır . Sadece çıkma olasılığı düşük dedim ki bu da bir gerçektir yani . Ama sen ısrarla istemezsin , AÖF mezunusundur , boyun kısadır kilon orantısızdır not ortalamanda düşüktür ama bir bakarsın TSK seni asteğmen yapıvermiş o yüzden oraya mantığın bittiği yer deniliyor

256 Mesaj
4 Ağustos 2013; 1:41:22 

quote: