- x
353. Dönem (Kasım 2013) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları ( 741 CENGAVER ASKER )
34084 Cevap1192018 Görüntüleme248 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     8 [10] 12 13 14 15 16 17      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

262 Mesaj
12 Temmuz 2013; 16:03:03 

Doğrudur bi de ceza ödersin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Bu mesajda bahsedilenler: @42barış83

Hürgeneral

657 Mesaj
12 Temmuz 2013; 16:58:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Hirotaro

güncelliyorum şimdi , sanırım 56-57 olduk . birazdan anlayacağız

hocam benide yaz yaş 24 memleket Tekirdağ İkamet: İstanbul Anadolu Üniversitesi

353. Dönem Yedek Subay
Eğitim Birliği J.KOMD.OKL.VE EĞT.MRK.K.LIĞI/FOÇA / FOÇA / İZMİR
Kuvvet JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI

Statü YEDEK SUBAY
Sınıf JANDARMA

14251 Mesaj
12 Temmuz 2013; 17:02:09 

quote:

Orijinalden alıntı: 42barış83

Pazartesi günü gidip başvuru yapacağım.
Lakin kafama bir şey takıldı. Ben 1983 doğumluyum normalde 1 ocak itibari ile tecilim bitmiş olmalı, 30 yaş olayından dolayı.
Bakaya olarak görünüyor olabilirim. Bakaya olunca hemen askere alırlar dendi bana doğrumudur.

yok öyle hemen askere almak . bende ağustos 83 doğumluyum . Dün işlemlerimi bitirdim 30 Eylül'e kadar askerlik açısından bir sakıncası olmadığı evrakını aldım .Kasım 2013 celbinde askeriz en erken .

118TL para cezası çıkacak dedi bana görevli , bunu peşin ödersen %75 ini , tam zamanında kıtana birliğine teslim olup bunu ispatlarsan yarısını ödersin dedi.
Askerlik sonrası bir tarihe ertelersen eğer ödemeni .

976 Mesaj
12 Temmuz 2013; 17:51:27 

quote:

yok öyle hemen askere almak . bende ağustos 83 doğumluyum . Dün işlemlerimi bitirdim 30 Eylül'e kadar askerlik açısından bir sakıncası olmadığı evrakını aldım .Kasım 2013 celbinde askeriz en erken .

118TL para cezası çıkacak dedi bana görevli , bunu peşin ödersen %75 ini , tam zamanında kıtana birliğine teslim olup bunu ispatlarsan yarısını ödersin dedi.
Askerlik sonrası bir tarihe ertelersen eğer ödemeni .

Aslına bakarsan ağustos alsalar daha çok işime gelecekti.
Senin bahsettiğin gibi ise Kasım da aşk başkadır deyip kışlanın yolunu tutacağız.
Ödemeyi askerden sonra yaparsak yarısını ödeyecekmişiz buda bi avantaj. Sevdim bunu.

Bize Her Sevdadan Geriye Kalan sadece GALATASARAY...

https://twitter.com/BRS_YVZ

33 Mesaj
13 Temmuz 2013; 9:28:14 

benide yazın arkadaşlar

Eskişehir-Anadolu Üniversitesi-yaş:25

1 Mesaj
13 Temmuz 2013; 10:01:04 

İyi günler dilerim, benim kendimce önemli bir sorum olacak yardım ederseniz eğer çok sevinirim. Ben 29.08.2011'de 4 yıllık bir fakülteden mezun oldum ve askerlik şubesine gidip erteleme işlemlerimi hallettim ve bana verilen belgede;
Celp Dönemi - Aralık 2013
Muhtemel Sevk Tarihi - 30.11.2013
Erteleme Bitim Tarihi - 29.08.2013
yazmaktadır.
Benim sorum şu olacak değişen celp dönemleri çerçevesinde Kasım Celp dönemine tabii mi oldum ve ayrıca benim için daha önemli bir soru 3 4 Eylül'de yüksek lisans mülakatım var 10 Eylül'de de sonuçlar açıklanıp kayıtlar yapılacak acaba yüksek lisans açısından bir sıkıntı olabilir mi ?
Sorularım bunlar eğer yardım edebilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler...

657 Mesaj
13 Temmuz 2013; 11:46:37 

quote:

Orijinalden alıntı: gilgamesh23

İyi günler dilerim, benim kendimce önemli bir sorum olacak yardım ederseniz eğer çok sevinirim. Ben 29.08.2011'de 4 yıllık bir fakülteden mezun oldum ve askerlik şubesine gidip erteleme işlemlerimi hallettim ve bana verilen belgede;
Celp Dönemi - Aralık 2013
Muhtemel Sevk Tarihi - 30.11.2013
Erteleme Bitim Tarihi - 29.08.2013
yazmaktadır.
Benim sorum şu olacak değişen celp dönemleri çerçevesinde Kasım Celp dönemine tabii mi oldum ve ayrıca benim için daha önemli bir soru 3 4 Eylül'de yüksek lisans mülakatım var 10 Eylül'de de sonuçlar açıklanıp kayıtlar yapılacak acaba yüksek lisans açısından bir sıkıntı olabilir mi ?
Sorularım bunlar eğer yardım edebilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler...

kardeşim en güzel cevabı askerlik şubende alırsın dikkat et.

353. Dönem Yedek Subay

Statü YEDEK SUBAY
Sınıf JANDARMA

657 Mesaj
13 Temmuz 2013; 11:56:42 

arkadaşlar uzun veya kısa dönem yapmak istiyorum ne zaman beyan edeceğiz askerlik şubesine pazartesi ben muayane olacağım.

353. Dönem Yedek Subay

Statü YEDEK SUBAY
Sınıf JANDARMA

142 Mesaj
13 Temmuz 2013; 12:33:16 

Sevk Öncesi Hazırlık İşlemi : 1-30 EYLÜL 2013 Bu tarihlerde kısa dönem er veya yedek subay isteğini belirteceksin. Kolay gelsin.

• ACEMİ BİRLİĞİ: MEBS OKL.VE EĞİT.MERK.K.LIĞI KH./ANKARA/MAMAK
  • USTA BİRLİĞİ : 3.KARA HVCL.A.HİZ.DES.TB.KH. VE KH.BL./İZMİR/GAZİEMİR
  • SINIF:PİYADE
  • 353.DÖNEM KISA DÖNEM ER KASIM 1.GRUP

657 Mesaj
13 Temmuz 2013; 12:42:59 

eyvallah sağol kardeş.

Bu mesajda bahsedilenler: mysterio7

353. Dönem Yedek Subay

Statü YEDEK SUBAY
Sınıf JANDARMA

113 Mesaj
13 Temmuz 2013; 22:01:33 

Benimde birkaç sorum olacaktı. Bende kasımda gitmeyi düşünüyorum ama şöyle 1 2 sorum var. Şimdi diplomanın aslını vermek şart mı yoksa fotokopiyi versek yeterli olmaz mı? Transkript almak zorunlu mu? Sonuçta mezun olduğumuza dair diploma ya da geçici mezuniyet belgesi veriyoruz.
Birde en merak ettiğim durum şudur, şimdi askere gitmek için başvurduk diyelim ama eylül ayında yurtdışına çıkma durumu oldu. Herhangi bir sorun çıkar mı? Bunun hakkında bilgisi olan var mı acaba?

447 Mesaj
13 Temmuz 2013; 23:31:37 

Kasım celbi için; 1. grup Kasım ilk haftası, 2. grup Aralık ayı 2. haftası askere alınacak.

İstenilen grupta askere gitmek ne kadar mümkündür? şeklinde ben dahil yüzlerce kişi merak edip soru sormaktadır.

Bu sorunun cevabını merak ettiğimden bazı soru ve sonuçlara eriştim.

ASAL sitesinde bir lisans ve üzeri olanlarla ilgili kanun değişikliği duyurusunda şöyle bir ibare var.

"Sevk tehiri iptal edilenler, grup numaralarına göre normal sevke tabi oldukları celp döneminde askere sevk olurlar."

Öncelikle,
-Buradaki grup numaralarından kasıt nedir?
-Bu grup numaraları başvuru sırasına göre mi belirleniyor?
-2. soru evet ise, hangi sıra numaralarının 1. veya 2. grup olacağı önceden belli mi?
- Önceki yıllarda sonu tek ve çift hane ile biten numaralara göre dağıtım yapılıyordu. Eğer durum böyle ise, başvuruyu buna göre yapmak mümkün mü?
- Başvuru numarası, başvuru formlarında mı yazmaktadır, yoksa başvuru numaraları, bu formlar sisteme aktarıldığında mı oluşmaktadır.

Sanırım bu sorular ve cevaplarına göre, başvuru sırasında bu durum hakkında "-bunu sistem belirliyor, biz birşey yapamayız dense de", o an başvuruyu alan kişiler ile frekans uyumu sağlanıra, istenilen tarihde gidebilme ihtimali biraz da kişinin elinde olabilecektir.

Semtimizde yeni bir askerlik şubesi hizmete girdi. Yeni olduğu için şu sıralar biraz daha güleryüzlü olacaklarını düşünüyorum.

Bundan dolayı kendi açımdan, Aralık da gidebilmek için bu durumu başvuru esnasında netleştirmek biraz daha kolay olabilecektir.

Bunların hepsini pekde mantığın aranmadığı, çok ilginç şeylerin yaşandığı bir kurum için söylediğimin farkındayım ama, bürokrasinin çok çok içinde olduğumdan az buçuk da olsa bazı ayarlamaların yapılabileceğini biliyorum. Umarım herkes için hayırlısı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aNeXiEtY -- 13 Temmuz 2013; 23:32:39 >

www.oyuncakkazani.com
coming soon

10 Mesaj
14 Temmuz 2013; 2:18:19 

quote:

Orijinalden alıntı: ferhat_gs

Merhaba tertipler.ben şimdi basvursam Kasım mı giderim aralık mı. Bir de islemlerim kaç günde biter

D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

14251 Mesaj
14 Temmuz 2013; 2:31:17 

quote:

Orijinalden alıntı: ferhat_gs

D

Ilk sayfayi okudun mu , ilk mesaji hatta

141 Mesaj
14 Temmuz 2013; 12:44:43 

Öncelikle herkese merhabalar,
Ben haziran ayında mezun oldum ve en erken tarihte askere gitmek için askerlik şubesine gittim. Planlarımı ağustos ayına göre yapmıştım ancak ağustosta gidemeyeceğimi öğrenince en erken kasım ayı olduğu için <<kasım 2013>> dönemi için başvurdum. Bir iki form doldurdum. (sol gözünü kapatabiliyor musun gibi bir soru vardı hatta) Daha sonra sağlık ocağına gönderildim ve muayenemi olduktan sonra bana bir kağıt verildi. Bu kağıtta "30.09.2013 tarihine kadar askerlik işlemleri açısında bir sakıncası bulunmamaktadır." yazıyor.
Kağıdın alt kısmında ise <<Sevk Tarihi: 30.09.2013>> ve <<Statüsü: Yedek Subay Adayı>> yazıyor.
Kasımda gitmek için başvuru yapan arkadaşlara bazı sorularım olacak? (Lütfen kusuruma bakmayın, okulumda geçici mezuniyet belgemi almak için sağ olsun öğrenci işlerindeki memur beni o kadar uğraştırmıştı ki her şeyden nem kapıyorum)

-Sizler de böyle bir belge aldınız değil mi?
-Ben sürekli kısa dönem yapmak istiyorum dememe rağmen statümde yedek subay adayı yazıyor. Bir sorun olur mu?
-Sevk Tarihi: 30.09.2013 tam olarak ne demek?
-Son olarak oradaki memura bir daha şubeye işlemler için gelmem gerekli mi diye sorduğumda hayır demişti ve askerlik yapacağım yerin posta ile evime geleceğini söylemişti. Ancak sonra öğrendim ki hazırlık işlemleri için (sarı zarf veriliyormuş) bir daha uğramam gerekiyormuş galiba.

142 Mesaj
14 Temmuz 2013; 16:06:26 

1. soru:Mezun olduktan sonra diplomasını almamış olanlar ve askerlik başvurusu için belirlenen tarihlere kadar diplomasının yetişme ihtimali olmayanlar diploma yerine kabul gören geçici mezuniyet belgesini şubeye sunmak zorunda.(Diplomasını hali hazırda almış ve belirlenen tarihlere kadar diploması eline geçecek olanlar için gerek yok bu belgeye)

2.soru:Sınıflandırma için yapılan sınav artık yapılmadığından,kısa dönem için başvuran herkes artık yedek subay adayıdır.(Gördüğünüz ibare herkeste yazıyor sorun yok)

3.soru:Bu tarihten itibaren askere alınmanda bir sakınca olmadığı, bu tarihten sonraki ilk celp dönemi yani kasım celbinde askere gidebileceğin anlamına geliyor.

4.soru:Sevk Öncesi Hazırlık İşlemi : 1-30 EYLÜL 2013 tür.Bu tarih aralığında tekrar şubeye gidip kısa dönem er veya yedek subay isteğini belirtecek ve sevk öncesi işlemlerini tamamlayacaksın.(memur sana bir daha gelmene gerek yok diyerek eksik bilgi vermiş)Sonrasında da 25 EKİM 2013 sınıflandırma sonuçları (E-DEVLET ÜZERİNDEN) ilan edilecek.Bu tarihten itibaren şubene gidip SARI ZARFI alacaksın ve artık hangi sınıf ve hangi grup belirlendiyse senin için aşağıdaki tarihlerde birliğine katılacaksın.

Askere Gidiş Tarihleri
1 Aylık Eğitime Tabi Yedek Subay - 25-28 Ekim 2013
2.5 Aylık Eğitime Tabi Yedek Subay - 11-13 Kasım 2013
1. Grup Kısa Dönem Er - 4-7 Kasım 2013
2. Grup Kısa Dönem Er - 16-18 Aralık 2013

657 Mesaj
14 Temmuz 2013; 18:54:10 

kimler uzun dönem subay olarak yapmak istiyor vatani hizmeti ? = )

353. Dönem Yedek Subay

Statü YEDEK SUBAY
Sınıf JANDARMA

142 Mesaj
15 Temmuz 2013; 0:48:57 

Arkadaşlar 2.grup aralığa kalanlarda sevk kağıdını 25 ekimde alacaklar değil mi?

Eğer öyleyse 25 inden sonra işten çıkıp 1 ay tatil için fırsat olacak,aralık çıkması çokta sıkıntı olmaz o halde benim için.

2098 Mesaj
15 Temmuz 2013; 3:56:10 

Aslında iş mevzusu önemli özellikle özel sektörde çalışanlar için. Çünkü çıkarken tazminat alacağız ve tazminatımızı ne zaman alabilir askerden önce ne kadar zaman kazanabiliriz bunları bilsek iyi olurdu.

İlginç Siteler

1641 Mesaj
15 Temmuz 2013; 9:12:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet K.

Aslında iş mevzusu önemli özellikle özel sektörde çalışanlar için. Çünkü çıkarken tazminat alacağız ve tazminatımızı ne zaman alabilir askerden önce ne kadar zaman kazanabiliriz bunları bilsek iyi olurdu.

bu kesin askerlik tarihlerinin 25 ekimdeki sınıflandırma sonuçlarından önce kestirmek çok zor.en iyisi özel sektör için konuşuyorum baştan konuşmak.ben 15 ekimden sonra gelmeyeceğimi ve ekim sonu çıkış yapılacağımı iş yerinle konuşup anlaştım.tabi kendimi kasımın ilk haftasına göre odaklayıp bu konuşmayı yaptım.ola ki aralığın 2. haftasına kalırsam biraz evde fazla durmuş olacağım.

...

259 Mesaj
15 Temmuz 2013; 10:15:23 

quote:

Liste güncellendi , atladığım arkadaş varsa cevaplasın bu mesajımı . güncel : 57 kişi

Beni de ekle İkametgah Isparta AÖF mezunu kütük Mardin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Time_Force -- 15 Temmuz 2013; 10:43:26 >

141 Mesaj
15 Temmuz 2013; 11:09:22 

quote:

Orijinalden alıntı: mysterio7

1. soru:Mezun olduktan sonra diplomasını almamış olanlar ve askerlik başvurusu için belirlenen tarihlere kadar diplomasının yetişme ihtimali olmayanlar diploma yerine kabul gören geçici mezuniyet belgesini şubeye sunmak zorunda.(Diplomasını hali hazırda almış ve belirlenen tarihlere kadar diploması eline geçecek olanlar için gerek yok bu belgeye)

2.soru:Sınıflandırma için yapılan sınav artık yapılmadığından,kısa dönem için başvuran herkes artık yedek subay adayıdır.(Gördüğünüz ibare herkeste yazıyor sorun yok)

3.soru:Bu tarihten itibaren askere alınmanda bir sakınca olmadığı, bu tarihten sonraki ilk celp dönemi yani kasım celbinde askere gidebileceğin anlamına geliyor.

4.soru:Sevk Öncesi Hazırlık İşlemi : 1-30 EYLÜL 2013 tür.Bu tarih aralığında tekrar şubeye gidip kısa dönem er veya yedek subay isteğini belirtecek ve sevk öncesi işlemlerini tamamlayacaksın.(memur sana bir daha gelmene gerek yok diyerek eksik bilgi vermiş)Sonrasında da 25 EKİM 2013 sınıflandırma sonuçları (E-DEVLET ÜZERİNDEN) ilan edilecek.Bu tarihten itibaren şubene gidip SARI ZARFI alacaksın ve artık hangi sınıf ve hangi grup belirlendiyse senin için aşağıdaki tarihlerde birliğine katılacaksın.

Askere Gidiş Tarihleri
1 Aylık Eğitime Tabi Yedek Subay - 25-28 Ekim 2013
2.5 Aylık Eğitime Tabi Yedek Subay - 11-13 Kasım 2013
1. Grup Kısa Dönem Er - 4-7 Kasım 2013
2. Grup Kısa Dönem Er - 16-18 Aralık 2013

Teşekkür ederim.

Bu arada benide eklerseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.ulu -- 15 Temmuz 2013; 11:12:51 >

Bu mesajda bahsedilenler: @mysterio7

44 Mesaj
15 Temmuz 2013; 11:42:15 

Arkadaşlar muayene için sağlık ocağına mı gönderiliyoruz?Benim bildiğim askeri doktorlar muayene ederdi.

4 Mesaj
15 Temmuz 2013; 11:45:20 

beni de yaz beni de
Yas: 23
Okul : Anadolu üniv. İşletme Fak.
Kütük : Aydın
İkametgah : Aydın
hadi bakalım hayırlısı

510 Mesaj
15 Temmuz 2013; 11:56:18 

quote:

Orijinalden alıntı: tofux61

Arkadaşlar muayene için sağlık ocağına mı gönderiliyoruz?Benim bildiğim askeri doktorlar muayene ederdi.

Aile Hekimine muayene oluyorsunuz.

44 Mesaj
15 Temmuz 2013; 12:11:12 

quote:

Orijinalden alıntı: bLuEmavi

Aile Hekimine muayene oluyorsunuz.

peki hocam benim dizde bağlar koptu doktor rapor verse spora uygun değildir diye askeriye sorun çıkarır mı ?

510 Mesaj
15 Temmuz 2013; 12:13:14 

Bu konuyu aile hekimine söylerseniz sizi askeri hastaneye sevkederler, orada detaylı kontroller v.s. yapılır.
İnsiyatif tamamen askeri hastanede bu konuda.

44 Mesaj
15 Temmuz 2013; 12:15:21 

Sevk sonrası adamlar ameliyat ol gel deme gibi bir hakka sahipler mi peki?Teşekkürler ilgin için.

473 Mesaj
15 Temmuz 2013; 14:28:39 

Bak bende düz tabanım burda bi arkadaş bana aynen şöyle yazmıştı ;
Askeriye ye gittiğin zaman seni aile hekimine yollucak rapor için,orda sıkıntılarını sölediğin zaman seni asker hastanesine sevk edicek.Raporu alıp tekrar askerlik şubesine gidiyorsun ve ordaki görevliler sana hangi bölümse rahatsızlığın ordan randevu alıyor.Sonra zaten muayene sonucunda durum değerlendiriliyor.

Bu mesajda bahsedilenler: tofux61

59 Mesaj
15 Temmuz 2013; 14:50:27 

Beni de yazın.

Okul : Anadolu üniv. İşletme Fak.
Kütük : İstanbul
İkametgah : İstanbul

hadi bakalım hayırlısı

bir sorum olacaktı 2 senelikte lojistik diplomam var bunuda götürmem gerekiyor mu şubeye?

447 Mesaj
15 Temmuz 2013; 15:21:03 

Yazın beni de yazın....

İSTANBUL AÖF İŞLETME- 29 YAŞ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aNeXiEtY -- 17 Temmuz 2013; 11:43:10 >

www.oyuncakkazani.com
coming soon

280 Mesaj
15 Temmuz 2013; 17:18:07 

gerek yok. 4 yıllık diplomanı götürmen yeterli.

Bu mesajda bahsedilenler: bjklove

2098 Mesaj
15 Temmuz 2013; 21:39:54 

Yav ben iş sebebiyle askerlik şubesine gidemiyorum milletin işi gücü yok beni arıyor nasıl yapacağız ne lazım diye. Sabah bir arkadaşım aradı dedi ki; şubatta uzun dönemlerle beraber gidecekmişiz aralıkta gidelim şubat olmasın. Oruç kafaya vurmuş

İlginç Siteler

2 Mesaj
16 Temmuz 2013; 2:23:58 

askerlik şubesine giderken yüksek lisans diplomamı götürmem gereklimi yoksa lisans yeterli olurmu

3311 Mesaj
16 Temmuz 2013; 3:10:30 

arkadaslar ben yedek subay olmak hem istiyorum hemde istemiyorum isteme nedenim maddiyat. İstememe nedenim ise biraz zayifim. Yedek subay secerken vucutlari soyup bakiyorlar mi? Vucudumu gostermekten cekinirimde onun icin sordum.

976 Mesaj
16 Temmuz 2013; 8:26:06 

Dün sabahtan akşam 16:55 e kadar git gel yaptırdırlar. Son dakikada işlemleri bitirdim.
Bekle beni kışla Kasımda geliyorum..
Ne kadar ağırdan alıyorlar, ne kadar rahat davranıyorlar askeriyede değil sanki panayır girişinde gişe memuru adam hasta ettiler yeminle.
Dayanamadım en son ya şu iş yapında gideyim, izin aldım tekrar gelemem deyince bi hareket geldi adamlara..

Bize Her Sevdadan Geriye Kalan sadece GALATASARAY...

https://twitter.com/BRS_YVZ

37 Mesaj
16 Temmuz 2013; 11:13:40 

Merhaba arkadaşlar,

Ben de Kasım 2013 celbine yazıldım. Yedek subay ya da kısa dönem er olarak..

1-30 eylül tarihlerinde diplopma, not çizelgesi, ingilizce belgesi vb. götürülecekmiş...

1 Soru:

Kasım döneminde herkes er olarak mı gidecek ? yedek subayları şubat'a kaydırma durumları var mı ? kulağıma böyle bir şey geldi.. bilgisi olan yazabilirse sevinirim..

Eğitim Birliği: 5.J.EĞT.A.K.LIĞI/KASTAMONU
Esas Birliği : 5.J.EĞT.A.K.LIĞI/KASTAMONU
2. Grup (16-18 Aralık)

37 Mesaj
16 Temmuz 2013; 11:43:36 

Listeye beni de ekler misiniz?

Okul: ODTÜ Makina Müh.
Kütük: Mersin
İkametgah: Ankara

Eğitim Birliği: 5.J.EĞT.A.K.LIĞI/KASTAMONU
Esas Birliği : 5.J.EĞT.A.K.LIĞI/KASTAMONU
2. Grup (16-18 Aralık)

280 Mesaj
16 Temmuz 2013; 12:27:43 

@kobrolws
25 Ekim de kimin kısa dönem er olarak, kimin yedek subay olarak gideceği açıklanacak. 1.grup kasım başı, 2. grup aralık ta teslim olacak. Kaydırma diye bir durum yok. ASAL ın sitesinde her şey açıkça mevcut. Kulaktan dolma bilgilerle kafanızı karıştırmayın, bu dönemlerde her kafadan bir ses çıkar. Şubat ayında zaten ayrı bir celp dönemi.

@uyelik269
Ben olsam yl belgesini götürmezdim. Ne kadar az bilirlerse o kadar iyi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tms54 -- 16 Temmuz 2013; 12:29:13 >

Bu mesajda bahsedilenler: @uyelik269, kobrolws

3 Mesaj
16 Temmuz 2013; 12:58:00 

Gurup numarsına göre celp dönemii 2013/07 (MAYIS 2014) bu nedir şimdi ?
mayıs ayı tersih zamanımı oluyor?

12 Mesaj
16 Temmuz 2013; 13:07:28 

Selamlar, listeye benide eklermisiniz ?

kütük : izmir
ikametgah : izmir
anadolu ünv işletme bölümü mezunu

3938 Mesaj
16 Temmuz 2013; 13:20:18 

Beyler bende yarın Askerlik şubesini gidip ilk kaydımı yaptıracağım yalnız; çok kalabalık olur mu (Ankara)? Bir de ortalama ne kadar sürer işlemler?

Diğer sorumda kaç fotoğraf lazım, diplomanın ve nüfus cüzdanı fotokopisi kaçar tane olacak?

3938 Mesaj
16 Temmuz 2013; 13:22:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Ctrlshft

arkadaslar ben yedek subay olmak hem istiyorum hemde istemiyorum isteme nedenim maddiyat. İstememe nedenim ise biraz zayifim. Yedek subay secerken vucutlari soyup bakiyorlar mi? Vucudumu gostermekten cekinirimde onun icin sordum.

Kardeş biraz spora ve yemeğe aban çok rahatsız oluyorsan, o döneme kadar 3-4 kg alabilirsin sağlıklı bir şekilde. Tabi sorunun cevabı bu değil ama yine de öneri.

3 Mesaj
16 Temmuz 2013; 14:10:40 

1inci grup ve 2inci grup neye göre olacak belliimi arkadaşlar ? bilgsi olan varsa yardımcı olsun. plan yapamıyoruz zaman kaybı oluyor

34 Mesaj
16 Temmuz 2013; 14:14:08 

arkadaşlar herkese selamlar. Benim sormak istediğim bir kaç soru var konu başlığıı görünce yazmak istedim.

ben geçen sene mezun oldum (harita mühendisiyim). ve 2014 aralık ayına kadar tecil ettirmiştim.şimdi askere gitmek istiyorum.sorularım sunlar;

1-) Tecilimi bozdurup en erken ne zaman gidebilirim ? (kasım ayında gitmek istiyorum. heralde ağustos için geç kaldım.ama devre kaybı felan gidemiyormuyum?)

2-) Önceden kısa dönem gitmek istiyordum ancak artık yedek subay olarak yapmak istiyorum.Fakat artık seçim hakkımız yokmuş diyorlar yani kaldırılmış.
Acaba tecili kaldırmaya giderken uzun dönem yapmak istediğimi bişekilde belirtebiliyormuyum?

3-) Kasım ayında yığılma olur diyorlar o yüzden uzun dönem gelme olasılığım düşükmüş? doğruluk payı varmı acaba ?

4-) Harita Mühendislerinin yedek subay yapma olasılığı nedir ?

Sabırla okuyan arkadaşlara teşekkür ediyorum.Bu konuları araştırdım fakat pek tatmin edici cevaplar bulamadım.Kusura bakmayın biraz cahilim bu mevzularda.Şu ramazan ayında bilgilendirirseniz Allah rızası için teşekkür ederim.

703 Mesaj
16 Temmuz 2013; 14:27:53 

1-)Tecili bozdurup en erken Kasım ayında gidebilirsin.2 grup olucak 2. gruba düşersen Aralık gidersin)Devre kaybı artık yok celp dönemin ne zamansa o zaman alıyorlar askere.

2-)Seçim kalkmadı sadece yapılan Yedek subay sınavı kalktı.15 Ağustos a kadar askeriye ye başvurup 1-30 Eylül de tekrar çağırıp orda kısa mı yedek subay mı istiyorsun diye sorcaklar.

3-)Celp dönemi belli 2 grup var herkes kasımda gitmiyor.İlk grup Kasım 2. grup Aralık yani yoğunlukla uzun dönemin pek alakası olucağını sanmıyorum.

4-)O andaki askeri ihtiyaca göre yedek subay alımı yapılıyor.Artık Not ortalaman,boyun,kilon,yaşın,yabancı dil vs durumuna ve isteğine göre bilgisayar atamanı gerçekleştiriyor.

Ama yedek subay istiyorum dersen olma ihtimalini %50 gibi artırırı diye düşünüyorum.Kişisel düşüncem.

383 Mesaj
16 Temmuz 2013; 14:37:44 

Arkadaşlar bende kasım celbinde gidiyorum ve 1-30 eylül arasında tekrar gitmem söylendi. Asıl sorum şu ben ben işten biraz erken ayrılmak istiyorum(tazminatı alıp alacak verecek işlerimi halletmek için) ancak işyeri tazminatı ödemek için sevk kağıdı istiyormuş.Ben bu sevk kağıdını en erken ne zaman alabilirim. Yardım ederseniz sevinirim.

Eğitim birliği: 1.MOTORİZE PİYADE TUGAYI KH. VE KH. BÖLÜĞÜ SAKARYA/MERKEZ
Usta birliği: 1.MOTORİZE PİYADE TUGAYI LOJİSTİK DESTEK KOMUTANLIĞI KIŞLA HİZMET TAKIMI SAKARYA/MERKEZ

34 Mesaj
16 Temmuz 2013; 14:49:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Sudafed

1-)Tecili bozdurup en erken Kasım ayında gidebilirsin.2 grup olucak 2. gruba düşersen Aralık gidersin)Devre kaybı artık yok celp dönemin ne zamansa o zaman alıyorlar askere.

2-)Seçim kalkmadı sadece yapılan Yedek subay sınavı kalktı.15 Ağustos a kadar askeriye ye başvurup 1-30 Eylül de tekrar çağırıp orda kısa mı yedek subay mı istiyorsun diye sorcaklar.

3-)Celp dönemi belli 2 grup var herkes kasımda gitmiyor.İlk grup Kasım 2. grup Aralık yani yoğunlukla uzun dönemin pek alakası olucağını sanmıyorum.

4-)O andaki askeri ihtiyaca göre yedek subay alımı yapılıyor.Artık Not ortalaman,boyun,kilon,yaşın,yabancı dil vs durumuna ve isteğine göre bilgisayar atamanı gerçekleştiriyor.

Ama yedek subay istiyorum dersen olma ihtimalini %50 gibi artırırı diye düşünüyorum.Kişisel düşüncem.

Sudafed kardesim çok teşekkür ederim.çok yardımcı oldun saolasın.

Boyum 1.90 kilom 89.yabancı dilim iyi ortalamam da 100 üzerinden 68...ama bu kriterleri bilgisayar nasıl değerlendiriyor ? yani boyum avantaj mı oluyor bu durumda? ben yedek subay gitmek istiyorum şansım %50 mi yani ? bide askerde kpss çalışabilirmiyim ? uzun dönem gidersem sorun olmazmış...acaba bu konuda bilgin varmı ?

6 Mesaj
16 Temmuz 2013; 14:58:33 

Mrb
Benide Yazarmısın
İzmir
Yaş32
Aöf Kamu Yönetimi

6 Mesaj
16 Temmuz 2013; 15:02:42 

Yardımcı Olacak Arkadaşlar Olursa Sevinirim 1 Ağustos İtibari İle Bakaya Düştüm
Kasım Celbi İçin Başvuru Yapmayı Düşünüyorum
Aöf Kamu Yönetimi Mezunuyum Not Ort 59,8
Yaş 32 Boy 190 Kilo 88
Bi Sporla İlgili Lisansım Var
B sınıfı Ehliyetim var...Evliyim
Uzun Dönem Tercih Etmek İstiyorum Ne Gibi Önerileriniz Olur
Şimdiden Herkese Çok Teşekkürler

703 Mesaj
16 Temmuz 2013; 15:44:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Terzi_kamil

Sudafed kardesim çok teşekkür ederim.çok yardımcı oldun saolasın.

Boyum 1.90 kilom 89.yabancı dilim iyi ortalamam da 100 üzerinden 68...ama bu kriterleri bilgisayar nasıl değerlendiriyor ? yani boyum avantaj mı oluyor bu durumda? ben yedek subay gitmek istiyorum şansım %50 mi yani ? bide askerde kpss çalışabilirmiyim ? uzun dönem gidersem sorun olmazmış...acaba bu konuda bilgin varmı ?

Şimdi şöyle anlatim,Kilo boy orantılı olursa bence avantaj olur senin için.Bilgisayar nasıl değerlendiriyor kısmına gelince bütün herkesin ortalaması,mesleği,boy kilo vs bilgileri bulunuyor ve o andaki ihtiyaç hangi meslek grubunda varsa ordakilerin şansı daha çok artıyor.Atıyorum doktorsun kısa istemene rağmen o an doktor açığı varsa yedek subay olabiliyorsun gibi.

Bilmem anlatabildim mi?En önemli kriter askeriyenin ihtiyacı.Şansın %50 değil eğerki istersen mevcut şansın % 50 artar demek istedim. Karışık oldu gibi ama olsun.

Kpss çalışabilirmisin pek bilgim yok ama asteğmen olarak gidersen tabiki mantıken daha rahat çalışma ihtimalin olur.

703 Mesaj
16 Temmuz 2013; 15:48:16 

Yukarda arkadaşada cevap verdim ama sana kısa bir açıklama yapim.Gitmek için şansını yükseltmek istiyorsan aldığın yabancı dil belgeleri spor bonservis vs tofel belgeleri varsa elinde ne varsa götürüp öyle başvur.Bu şekilde biraz daha şansın artabilir.Onun dışında tek yapabildiğin sana sorduklarında yedek subay olarak istiyorum diyorsun o kadar.

1 Mesaj
16 Temmuz 2013; 16:31:30 

beni de ekleyin arkadaşlar

Memleket:Samsun
Üni:Çanakkale Onsekiz Mart
Bölüm:Ziraat Mühendisliği

1025 Mesaj
16 Temmuz 2013; 16:53:33 

Arkadaşlar benim bir sorum olacak , biliyorum açıklama vs. var ama benim oruç başıma vurdu galiba.

Sorum şöyle

Ben 4 yıllık fakülte mezunuyum ve askerliğimi geçen sene 2014 temmuzuna kadar tecil ettirdim . Şimdi Kasım dönemi için kısa dönem askere gitmek istiyorum benim hangi tarihler arasında baş vurmam gerekiyor asker ocağına.

Şimdiden özür dilerim

6 Mesaj
16 Temmuz 2013; 16:56:55 

Teşekkürler

Bu mesajda bahsedilenler: Sudafed

6 Mesaj
16 Temmuz 2013; 16:58:58 

Bildiğim Kadarı ile 1 - 15 Ağustos Arası Başvur Yoksa Kaçırırsın

14251 Mesaj
16 Temmuz 2013; 17:07:53