Şimdi Ara

Nokia ve Microsoft, Windows Phone 8 GDR2 güncellemesi için çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Windows Phone 8 işletim sisteminin lanse edildiği günden bu yana ilk güncelleme, Portico adında bazı hataların giderilmesi ve performans iyileştirmesi yapan güncelleme oldu. İkinci güncelleme ise GDR2 kod adıyla gizemli bir HTC cihazının sızan bilgilerinde ortaya çıkmıştı.

Nokia'nın Navifirm güncelleme sunucularında rastlanan verilere göre, GDR2 Beta 2 şeklinde nitelenen güncelleme için Nokia ve Microsoft'un birlikte çalıştığı anlaşılıyor. İkinci Beta sürecine giren güncellemenin muhtemelen Mayıs civarında yayınlanması bekleniyor. 

Portico'dan ziyade yeni güncelleme sisteme yeni özellikler kazandıracak. Geçici belleğin temizlenmesi, iyileştirilmiş kamera performansı, sistem uygulamalarının güncellemesi, kullanıcılara ekren renk profillerini kontrol etme imkanı şeklinde bazı özelliklerin olduğu ifade ediliyor. Güncellemenin ise Nokia Lumia 820 üzerinde denendiği belirtiliyor.

Daha önce gündeme geldiği gibi GDR3 adlı son iyileştirme güncellemesinin ardından yaz ayları sonuna doğru Blue adlı asıl büyük güncellemenin gelmesi bekleniyor. Blue ile yeni dalga Windows Phone cihazlarını görmek de mümkün olacak. 

• Bu güncellemeler lumia 620 ye de gelir mi? Hani rami az olduğu için gelmez diyenler var da, o yüzden soruyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mow_

Bu güncellemeler lumia 620 ye de gelir mi? Hani rami az olduğu için gelmez diyenler var da, o yüzden soruyorum

Gelir merak etme
  • Daha lumia 820 ye portico güncellemesi gelmedi :(

• quote:

Orijinalden alıntı: No-FéAR

Daha lumia 820 ye portico güncellemesi gelmedi :(

820ler portico yüklü diye biliyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • çalışın bakalım, ne çıkacak ortaya...
  • Blue ile 8.5 olucak ve 4cekirdekli islemciye gecicek bence wp:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese kolay gelsin wp8 için güncelleme haberlerini görmek güzel yaz gelmeden lumia 720 almayı düşünüyorum ancak 512 ram olan modellere güncelleme blue gelmeyecek söylentisi var.
    Kafamdaki tek önyargı bu.Diğer yandan 2013 model telefon alıp 3-5 ay sonra çıkacak bir güncellemeye dahil edilmemesi de saçma geliyor.512 ramli olan modellerde Lumia 720-620 uzun süre güncellemelerden faydalanabilecek mi acaba?Yardım

• şebeke üzerinden görüntülü görüşme gelsin

başlarım skypetan da
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.