- x
samsung galaxy s3 donma sorunu
238 Cevap61588 Görüntüleme7 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

132 Mesaj
5 Mart 2013; 18:20:54 

Arkadaşlar,

Yurtdışı alışlı bir samsung galaxy s3 cihazım var. Cihazdan son aylara kadar memnundum, ancak yaklaşık bir ay kadar önce ortaya çıkan bir sorun beni çok rahatsız etti. cihaz, çalışırken anında donuyor. ekran kararmıyor, örneğin ekranda bir imleç yanıp sönüyor ise, yanıp sönmeye devam ediyor, ancak hiçbir şekilde giriş kabul etmiyor. düğmeler ve dokunmatik ekran tepki vermiyor. bu arada bazen uzun süre telefona bakmadığımda (örneğin gece boyunca, sabah kalktığımda) pin kodu soruyor. demek ki ben kullanmazken de arada donuyor ve bir süre sonra restart oluyor.

tek çözüm power tuşuna 10 saniye basıp reset yapmak. bu arada factory reset de denedim, işe yaramadı.

servisi arayıp bilgi aldım, sorunun çok yüksek ihtimalle yazılım kaynaklı olduğu, serviste bedeli mukabili (çünkü ürün yurtdışı) yeniden yazılım yüklenebileceği ve sorunun ortadan kalkacağı söylendi. bulunduğum şehirde yazılım yükleyebilecek bir servis olmadığı içn ilk defa cesaret edip cihaza yazılım yükledim. odin kullanarak orijinal tr romunu yükledim ancak soruna çözüm olmadı. yükledikten sonra ayarları yaparken tekrar dondu.

stability test v2.7 yükleyip donanımsal test yaptım hiçbir sorun göstermedi.

cyanogen yüklemek istedim ancak indirdiğim dosyalar hep zip, odin ise tar dosyası istiyor ve tar dosyasını nasıl indirebileceğimi bulamadım.

bu arada yüklediğim orijinal rom, sadece romdu. sanırım bir de kernel flashlama durumu olabiliyor. acaba bendeki sorun kerneldeki bir hatadan kaynaklanıyor olabilir mi? kullanım sırasında bir uygulama kerneli değiştirmiş/bozmuş olabilir mi?

sorunun yazılımsal mı donanımsal mı olduğunu nasıl tespit edebilirim? kernel dahil tümden bir yeni yazılım kurmamı önerir misiniz, kernel flashlamayı nasıl yapabilirim?

çok teşekkür ediyorum.

223 Mesaj
8 Mart 2013; 9:01:09 

aynı sorunu bende yaşıyorum. herhangi bir işlem yaparken donabiliyor cihaz. fabrika ayarlarına döndüm ve çok az program yükledim 4-5 gündür yapmıyordu bu sabah chromda internette gezerken yine yaptı. başka hiçbir sorun yaşamıyorum sadece arada sırada böyle donuyor ve tepki veriyor bazende restart atıyor kafasına göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hadesmania -- 13 Mart 2013; 18:59:12 >

SAMSUNG GALAXY S III

223 Mesaj
8 Mart 2013; 19:09:57 

yukarı!

SAMSUNG GALAXY S III

223 Mesaj
10 Mart 2013; 9:06:01 

arkadaşlar yol gösterecek kimse yok mu servise götürmeden önce ne yapmalıyım? 2 gündür yapmıyordu facebook u yükledim hemen dondu yine. açtım kapattım uygulama yüklerken tekrar yaptı sinir ediyor beni. fabrika ayarlarına döndüm kaç kere. bu wipe dediğiniz şey fabrika ayarlarına dönmekten daha farklı bir durum mu?

SAMSUNG GALAXY S III

7276 Mesaj
10 Mart 2013; 9:10:45 

Güç tasarrufunu kapatıp deneyin. Voltajları düşürdüyseniz imzamdaki konudan uygun değerlere ayarlayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

<<<Samsung Galaxy S3 i9300 Yazılım-Kamera Ana Konu>>>
Samsung Galaxy S4 i9500 NG3 Rus STOK, Galaxy S3 i9300(ND5, Boeffla Kernel Viper Sound Mod)
i7 2600K @4.0GHz(all cores turbo) @1.160V
+ Asus P8P67 Pro+ MSI TwinFrozr III 2GB HD6950 CrossFire+GskillRipjawsX 8GB 1333 CL7+Samsung 840 Evo 120GB SSD+3xHD103SJ(2xraid0+1xDepo)+Corsair HX850 + HAF X+Asus VE247H

“We are just an advanced breed of monkeys on a minor planet of a very average star. But we can understand the Universe. That makes us something very special.” -Stephen William Hawking

223 Mesaj
10 Mart 2013; 9:23:19 

güç tasarrufu kapalı durumda bunlar oluyor zaten. ben herhangi bir voltaj ayarı yapmadım telefona.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hadesmania -- 10 Mart 2013; 9:23:46 >

SAMSUNG GALAXY S III

132 Mesaj
10 Mart 2013; 11:35:01 

Demek ki sorunu yaşayan bir tek ben değilim. Yurtdışı forumlarda doğrudan buna temas eden bir başlık bulamadım.

Ben de bir kere düşürdüm, çok önemli bir düşme değildi. Ama sorunun onunla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Dün hiç yapmadı, bugün sabah 3 kere dondu telefon.

Cyanogen filan yüklemek içn bir yol arayacağım şimdi. Stock kernel de deneyeceğim. Hiç bulaşmadığım işler aslında. Umarım telefon iyice elden çıkmaz.

132 Mesaj
10 Mart 2013; 20:33:19 

quote:

Orijinalden alıntı: hadesmania

aynı sorunu bende yaşıyorum. herhangi bir işlem yaparken donabiliyor cihaz. fabrika ayarlarına döndüm ve çok az program yükledim 4-5 gündür yapmıyordu bu sabah chromda internette gezerken yine yaptı. telefonu elimden düşürmüştüm bir kere onunla alakası olabilir mi? başka hiçbir sorun yaşamıyorum sadece arada sırada böyle donuyor ve tepki veriyor bazende restart atıyor kafasına göre.

Bugün bu işi oldukça uzun süre araştırdım. http://forums.androidce...r-so-4.html#post2584787 adresinde, fstrim (play: https://play.google.com...GVkbW9ua2V5LmxhZ2ZpeCJd ) ile bir çözüm buldum ancak henüz deneyemedim. tartışmanın tamamını okumanızı tavsiye ederim. İlginç ama yaz aylarında üretilen mavi renkli s3'lerle sınırlı bir sorun gibi görünüyor.

223 Mesaj
11 Mart 2013; 1:01:02 

benim telefonum haziran ayınca alınmış beyaz 16 gb. ben yarın servise götürmeyi düşünüyorum sinir oldum kırıcam telefonu resmen. saçma sapan yerlerde beni rezil etti kaç gündür. root yapıp bide brick yaparsam telefonu artık kafayı yerim heralde. o yüzden fstrim deneyemedim.

SAMSUNG GALAXY S III

132 Mesaj
13 Mart 2013; 10:16:26 

dummy file generator sorunu halletti şimdilik. 3 gündür hiç donma olmadı. Gelişme olursa bildiririm.

105 Mesaj
13 Mart 2013; 12:45:50 

Neredeyse buraya yanit yazamayacak kadar kia bir surede donmalar var. Bazen 2-3 dakikada bazen 5-6 veya 7 dakika icindesonuyor. Dummy file generatorden de verim alamadim."Generate full" diyorum ve ardindan "delete dummy files" diyorum fakat iki islemde de ÷100 olmadan donuyor.

Dunden bu yana bu donmalar basladi ve bugun telefonu kullanilamaz hale getirdi.

Seytan diyor git iphone al sorunsuz takil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pin_tim -- 13 Mart 2013; 12:48:40 >

776 Mesaj
13 Mart 2013; 13:52:19 

Odin ile xxemb5 romunu yükleyin yine düzelmezse servise göstermelisiniz

40 Mesaj
13 Mart 2013; 13:54:52 

kardeş boşa servise felan gitmeyin adamları yormayın 1-2 ay sonra i9305ler piyasaya giricek normal s3ler için veriler jb yazılımları 1gb ram ile zor çalışıyor. i9305lerde ise hem 4g hemde 2 gb ram var yükle yükleyebildiğin kadar. hiçbir donma geçişlerde vs. olmuyor. i9300lerde farkında iseniz pek tutmadı alan satıyor. s2 gibi değil.

417 Mesaj
13 Mart 2013; 15:32:19 

işletim sistemi açık ya arkadaşlar soğuk almıştır sizin s3'ler :D

223 Mesaj
13 Mart 2013; 19:02:22 

Servise götürdüm ben sorun bulunamadı diye geri verdiler yazılım yüklemişler dedim ben yükledim zaten düzelmedi. bizim ki farklı şekilde yükleniyor dediler servisten aldım telefonu hattımı taktım whatsapp ve facebook yükledim sadece. çıktım iş yerine geldim arabadan indim ekranı açmak için kilit tuşuna bastım ki donmuş telefon bildirim ışığı yanıyor ama ekran açılmıyor. tekrar geri götürdüm servise bizim görmemiz lazım sorunu diyorlar. alın kullanın o zaman dedim. Servisten birisi kullanacak telefonu aynı sorunu yapana kadar.

SAMSUNG GALAXY S III

4637 Mesaj
13 Mart 2013; 19:09:01 

quote:

Orijinalden alıntı: TitanX25

kardeş boşa servise felan gitmeyin adamları yormayın 1-2 ay sonra i9305ler piyasaya giricek normal s3ler için veriler jb yazılımları 1gb ram ile zor çalışıyor. i9305lerde ise hem 4g hemde 2 gb ram var yükle yükleyebildiğin kadar. hiçbir donma geçişlerde vs. olmuyor. i9300lerde farkında iseniz pek tutmadı alan satıyor. s2 gibi değil.

Bu arkadasi dinleyip telefonundan vazgecme telefonun sorunlu 7-8 aydir kullaniyorum agzina kadar dolu bir kez wipe yapmadim yasadigin sorunlarin hicbirini yasamadim ram in telefona boyle bir etkisi yok donma falan yapmiyor kulaktan dolma yorumlari dinleme garantinde varsa duzelttirene kadar mucadele et kesinlikle donanim hatasi var yazilimla duzelmedigine gore telefonum yetersizliginden kesinlikle degil

202 Mesaj
13 Mart 2013; 19:26:59 

cyanagenmod falan zip dosyakları odin den yüklenmez . galaxy s3 e cyanogenmod indirebilmek için ilk başta root atmanız lazım root u attıkttan sonra recovery menüde yüklenmiş olcak yani telefonu kapatıp ses arttırma tuşu güç tuşu ve home tuşuna basılı tutunca açılan menü ( galaxy s2 de kombinasyon böle idi s3 de ölemi bilemiyorum ) root attıktan sonra cyanogenmod u telefona atın usb ile sonra recovery e girip tüm wipe seçeneklerini yapıp cyanogenmodu yükleyin . bir de ole deneyin sorun kaıcağını düşünmüyorum

223 Mesaj
13 Mart 2013; 19:30:27 

quote:

Orijinalden alıntı: psyshock

Bu arkadasi dinleyip telefonundan vazgecme telefonun sorunlu 7-8 aydir kullaniyorum agzina kadar dolu bir kez wipe yapmadim yasadigin sorunlarin hicbirini yasamadim ram in telefona boyle bir etkisi yok donma falan yapmiyor kulaktan dolma yorumlari dinleme garantinde varsa duzelttirene kadar mucadele et kesinlikle donanim hatasi var yazilimla duzelmedigine gore telefonum yetersizliginden kesinlikle degil

bende sorunun yazılımsal olmadığını düşünüyorum. o kadar yazılım yüklendi düzelirdi yoksa. kesin telefona birşey oldu içinde anakartı ya da başka bir parçası belki bir entegrede sorun çıktı. ben bu işin peşini bırakmam servis bu sorunu çözene kadar. 24 ay garantisi var telefonun daha 8 ay oldu alalı.

SAMSUNG GALAXY S III

33 Mesaj
16 Mart 2013; 20:31:02 

Arkadaşlar merhaba,

Aynı sorun bende de vardı. Telefonu 6-7 ay sorunsuz kullandıktan sonra bir gün aniden başladı. Teknik servise gönderdim yeni rom yükleyip sorunu yok deyip geri gönderdiler.Aynı şekilde devam ediyordu sorun. Servise geri göndermeden evvel biraz da kendim kurcalıyayım dedim. Biraz araştırdım internetten. Yaygın bir sorun gibi gözüküyor GS3 lerde. Neyse, firmware olarak XXEMB1 'in stabil bir sürüm olduğunu okudum ve odin le bu firmware i yükledim. Şimdilik sorunsuz gibi gözüküyor.İnşallah da böyle devam eder. Bu firmware i "http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9300 " adresinden indirebilirsiniz.Bu kodda iki ayrı firmware var. Region ı Avusturya "AUT" olanı ben yükledim.Denemekte fayda var.Umarım yardımı dokunur.

8 Mesaj
21 Mart 2013; 10:56:20 

arkadaşlar merhaba, benim sorunumda telefon durup dururken ekran komple donması ve kilitlenmesi, telefon öylece kalıyor, hiç bir tuşu çalışmıyor, kamera açıkken donduysa kamera görüntüsü devam ediyor ama hiçbir tuş işlev görmüyor v.b. donmalar işte dün bir anda başladı ve gün içerisinde 10 defa kilitlenmiştir. Donma, tuş kilidi var iken de oluyor ama telefon açılmıyor anca pili çıkarıp tekrar takıyorum (power tuşuna 10 sn basılı tutmayı yeni öğrendim) ne gibi bir problem olabilir acaba.
Android sürüm 4.1.2
Ana bant sürüm I9300xxELLA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karbozone -- 21 Mart 2013; 10:59:49 >

AntalyA

831 Mesaj
21 Mart 2013; 12:31:36 

Donma ve reset sorunu olan herkes için yazıyorum.Cihaz rootlumu eğer rootluysa uyumsuz bir root işlemi yapmış olabilirsiniz.Tamamen orijinal stock romunu yükleyin recovery moddan wipe data ve wipe data factory reset yapın.Sonra üstüne tekrar orijinal romu yükleyip bir test edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ASSAİLANT -- 21 Mart 2013; 12:32:49 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

11 Mesaj
22 Mart 2013; 8:43:17 

Selamlar,

Ağustos 2012 den beri sorunsuz kullandığım s3 telefonum, son 2 haftadır , internete bağlı olduğum bazı durumlarda (değişken olsada yarım saatte bir gibi) donuyor, hiç bir şey yapmadan ekran öyle kalıyor.düzeltmek için power tuşuna 7sn basılı tutuyorum reset atıyor anca açılıyor.

Başka batarya denedim, sorun devam etti, 2 kez fabrika ayarlaına döndüm fayda etmedi.*#0011# yaparak wifi power safe i kapadım yine olmadı
Ram kullanımıda çok yoğun kullanımda 700-800 de en fazla.Tek şüphelendiğim yeni android sürüm yüklemesinden olması (4.1.2). Garanti olduğundan root işlemleriyle uğraşmak istemiyorum.
Servise götürmeyi son çare düşünüyorum, hem geç verirler, hemde başka başına ne gelir emin olamıyorum.Muhtemel yapacaklarıda 4.1.2 yi yeniden yüklemek olacaktır.şimdilik düşüncem yeni versiyonu beklemek.Benzer durum başına gelen yada önerisi olan varsa dinlemek isterim.

I9300XXELLA

Teşekkürler.

PS3 Slim 120GB

2641 Mesaj
25 Mart 2013; 8:59:25 

Bende de bu sorun sonradan oluştu ve bu sorun yaygınlaşmaya başladı :S

Neden acaba ?

1720 Mesaj
25 Mart 2013; 11:33:47 

quote:

Orijinalden alıntı: farego

Bende de bu sorun sonradan oluştu ve bu sorun yaygınlaşmaya başladı :S

Neden acaba ?

Servise verin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

ELAZIĞSPORLULAR BURAYA http://forum.donanimhaber.com/m_89531840/tm.htm

2641 Mesaj
25 Mart 2013; 12:51:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Ciddi Kedii

Servise verin

Paralel ithalat telefon aslında herkes de bu sorun var yani servislik bir durum değil aslında.

3 Mesaj
25 Mart 2013; 16:24:43 

Bende de aynı sorun olmaya başladı. sonra farkettim ki bu sorunlar SD kart takmaya başladıktan sonra olmaya başladı. SD kartı çıkardım 1 haftadır öyle bir sorun olmadı. Kesin olmayabilir ama sanırım bu sorunun SD kart ile bağlantısı olabilir.

92 Mesaj
1 Nisan 2013; 21:05:28 

arkadaşlar aynı sorun bende de var ağustos 2012 de aldım beyaz renk bulgaristandan ve 1 haftdır sürekli donmalar v.s işin ilginci hepimizin yaklaşık aynı zamanda aynı sorunları yaşamamız bence sorun android sürümüyle ilgili sonuçta değişen o oldu hepimizin telefonunda anakart problemli olacak değil ya eski android sürümünü yükleyen varmı bence o şekilde düzelecektir ben yüklemeyi bilmiyorum bilsem ilk iş onu yapardım

golf 1.4 tsi 160 hp ---dell xps

2 Mesaj
2 Nisan 2013; 19:14:10 

yok ama artık... sabah beri 1 defa kendini kapatıp açtı, 7 defa donu... en son arama yaparken dondu. delirtecek bu telefon beni. koray3321'in de dediği gibi yakın tarihlerde başgöstermiş kilitlenme sorunu. ama tabi bu, sorunumuzun cevabı değil maalesef.

2641 Mesaj
2 Nisan 2013; 19:16:24 

quote:

Orijinalden alıntı: koray3321

arkadaşlar aynı sorun bende de var ağustos 2012 de aldım beyaz renk bulgaristandan ve 1 haftdır sürekli donmalar v.s işin ilginci hepimizin yaklaşık aynı zamanda aynı sorunları yaşamamız bence sorun android sürümüyle ilgili sonuçta değişen o oldu hepimizin telefonunda anakart problemli olacak değil ya eski android sürümünü yükleyen varmı bence o şekilde düzelecektir ben yüklemeyi bilmiyorum bilsem ilk iş onu yapardım

Aynen öyle belli bir süreden sonra herkesin telefonunun böyle olması da ayrı bir ironi

22 Mesaj
3 Nisan 2013; 9:29:36 

Yeni rom yükleyip çözüm bulan var mı?

Olduğu Kadar, Olmadığı Kader.

2 Mesaj
3 Nisan 2013; 19:34:34 

Bugün saçma bir şey yüzünden bir deneme yapmak zorunda kaldım ve sabah itibariyle hiç sorun yaşamadım, aniden geçiverdi sanki...

Bu sabaha kadar çalışmakta olan bir oyunumu çalıştırmak istedim. Oyun ilk yükleme ekranından doğruca telefon ekranına geri düştü. 3-4 defa aynı şeyi denedim, ama olmadı. Daha sonra ayarlar menüsünde ta en altta bulunan geliştirme seçeneğine bakayım dedim, arka planda çalışan program sayısını sıfıra indirmiştim belki ondandır dedim. Enteresan bir şekilde yaptığım ayarlamalar kendiliğinde telefon tarafından resetleniyor ki bu yeni bir şey değil benim için, bilemiyorum bunu yaşayan var mı.. Baktım zaten arka plan programları standart kısıtlamada yani hiç değiştirilmemiş gibi. Sonra sanki şeytan dürtmüş gibi geliştirme seçeneğini kapattım ve bu mesajı yazdığım an itibariyle sorun yaşamadım, bilakis rehber v.b. uygulamaların sürati arttı.

Dediğim gibi, saçma bir şey ama bir deneyim derim. Kaybedecek bir şey yok zaten.

4487 Mesaj
3 Nisan 2013; 20:17:19 

Ben şimdiye kadar S3'te bir sürü değişik ülkenin resmi romunu kullandım, hiçbir romda bu problemle karşılaşmadım. Bu problemle karşılaşan arkadaşların telefonunda bence donanımsal sorun var. Garanti varsa servise götürün. Telefon yapılmazsa da ya da yazılım yükleyip geri gönderirlerse de tüketici hakem heyetine gidip paranızı geri isteyin.

"Dünya'nın En Tehlikeli Hali, Cehaletin Örgütlü Eyleme Geçme Halidir." Goethe

1228 Mesaj
3 Nisan 2013; 20:41:30 

8 ay Galaxy S III kullanmış birisi olarak sana şunu söyleyim. Cihaza kesinlikle Jelly Bean kurmamalısın. Stabillik yavaşlıyor ve Google Chrome kendisi yüklü olarak geldiği için cihaz kasıyor. Google Chrome s3 te kusurlu bir uygulama. Çalışmasa bile telefonu donduruyor. Sana tavsiyem şu; 4.0.4 ice cream sandwich romunu yukle ınternetten. Sonra odin ile cihaza yükle. Sonra cihazı fabrika ayarlarına döndür. Ve google+ uygulamasını yükleme. Yeniden bi google hesabı aç ve senkrizasyon yapma. Ve juicedefender adlı uygulamayı yükle. Agressive modu seç. Güç tasarrufunu açabilirsin. Bi sorun teşkil etmez. Facebook uygulamasını yükle. Fakat kişi senkrizasyonu yapma. Bunlar hep telefonun yavaşlamasına neden oluyor. Telefonu icecreamsandwich (4.0.4) te kullan. Tek kötü yanı bazı özelliklerin olmaması. Ama fazla gerekli değil zaten. Bunları yaptığın taktirde telefon düzelicektir. Bu arada sakın custom rom kurma telefona. Orjinal romunu kullan telefonun. Eğer kafana takılan bir soru varsa sorabilirsin. Ve son olarak google playdan Dr Web Light antivürüs ü yüklemeni öneririm. :)

EMİNƎM
The Real Slim Shady • The Marshall Mathers • The Eminem Show • Encore • Relapse • Recovery • D12 • Shady Records • MMLP2

12 Mesaj
14 Nisan 2013; 12:22:15 

aynı sorun 2 adet s3 telefonumda mevcuttu ikisi de yurtdışından gelme ve beyaz renk. ikisine de orjinal stock rom kurdum ama sorunu birkaç gün sonra tekrar yaşıyordum. Şimdi cyanogenMod kurdum ve herhangi bir sorunum yok. Biraz garip gelebilir belki size ama dikkat ettiniz mi galaxy s4 çıkmadan önce böyle bir sorunumuz yoktu. Ve galaxy s4 çıktığından beri samsung push service e 5-6 defa güncelleme geldi. Ben hep bunu düşünüyorum bu üreticilerin bilerek yaptığı birşey bence. Çünkü eski bir iphone kullanıcısıyım ve iphone 2g almıştım ilk aldığımda inanılmaz hızlıydı taa ki iphone 3g çıktı telefonum yavaşlamıştı. İphone 3g aldım o da çok hızlıydı aynı durum onda da oldu. İsterseniz şimdi elinize bir iphone 5 alın ve hızına bakın. Sonra iphone 6 çıktığında aynı telefonu yine kullanmayı deneyin demek istediğimi anlayacaksınız. Durumun işletim sistemi ya da uygulamalarla alakası yok eski sürüm işletim sistemine dönünce de aynısı oluyor. Bence bu üreticilerin bize bir oyunu.

1888 Mesaj
14 Nisan 2013; 12:37:37 

Wipe yapin bir cogunuzun sorunu duzelecektir.

Koydum tüm sevinçlerimi önüme,Baktım hepsi Fenerbahçe..
S3 ile alakalı her sorunuz için pm atın yardimci olurum

363 Mesaj
14 Nisan 2013; 14:10:13 

Benim Sorunum cozulmedi wipe ile

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Samsung Note 2 Grey - Samsung S3 Grey- Iphone 3GS 16 GB Black - Ipad 2 16 GB Black

12 Mesaj
14 Nisan 2013; 16:10:23 

5 dk da bir donan bir s3 telefona http://hotfile.com/dl/1...MB1-1359712648.zip.html adresinden stock rom u indirip kurdum. Herhangi bir sorun yok çok iyi çalışıyor. Bilginize

776 Mesaj
14 Nisan 2013; 16:35:52 

xxemc2 daha iyi yeni indircekler onu indirsin (xxemc3 de modem sorunu var tavsiye etmem)

32 Mesaj
15 Nisan 2013; 18:23:17 

Son zamanlarda aynı sorun başladı.
Geçen sene Haziranda Vatan'dan alınma Telpa garantili orjinal beyaz renk telefon.
Custom Rom vs. hiç yüklenmedi. Orjinal güncellemeler yapıldı, farklı olarak ExDialer yüklü.
SD kart hiç takılmadı.

JB yüklü olup bu sorunu hiç yaşamayan var mı acaba?

46 Mesaj
15 Nisan 2013; 23:26:34 

Selam ;
Bende de aynı sorun olmaya başladı ne yaptıysam para etmedi:(

2158 Mesaj
15 Nisan 2013; 23:35:58 

Ne olmuş böyle gittikçe artıyor şikayetler. Umarım kolay ve kalıcı çözüm bulursunuz

22 Mesaj
18 Nisan 2013; 11:16:46 

chrome'un varsayılan tarayıcı olmasını iptal edip, verileri temizle ile diskte ne kadar verisi varsa hepsini temizleyip, zorla kapat ile öldürdüm ve varsayılan tarayıcıyı firefox yaptım. telefon bir anda coştu, ilk aldığımdan daha hızlı çalışıyor şu anda, galiba sorun chrome'un bir süre sonra şişmesinden kaynaklanıyor, kilitlenme olacak mı olmayacak mı takip ediyorum.

edit: hala kilitleniyor, upgrade edip tekrar deneyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi obarlas -- 18 Nisan 2013; 12:08:06 >

Ömer

504 Mesaj
18 Nisan 2013; 11:54:49 

Bu forumda konuyu tartışmışlar, 621 kişi donma türleri hakkında oylama yapmış. Çoğu bazen donuyor diye oy kullanmış.

Kullanıcılardan gelen donma nedenlerini toplamışlar :

1) - Facebook app for Android.
2) - Google Chrome Browser.
3) - Some Samsung Based Android 4.1.2 builds/Roms causing freezing.
4) - In Some cases, Media Scanner causing lockups.
5) - In Some cases, Swiftkey Flow Bêta causing freezing.

Link
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2133401

1 Mesaj
19 Nisan 2013; 20:22:50 

Sürekli artan oranda donma baş göstermişti. Yukarıdaki açıklamalar yeterli gelmedi. İnternet bağlantısını kesince donma olmadı 1-2 gündür. İhtiyaç olunca wi-fi açmaya başladım :(

59 Mesaj
22 Nisan 2013; 10:51:20 

Aynı sorun bende de olmaya başladı son 2 haftadır. Çok can sıkıntısı hale geldi. Donmanın yanı sıra 2-3 kez kendi kendini kapatıp açtı benim telefon. Onun haricinde de telefon donuyor zaten, özellikle biriyle konuşurken, konuşma bittiği anda kapatma tuşuna basacağım zaman bakıyorum ki öylece kalmış.Çalışmıyor hiç bir fonksiyonu. Dün bataryasını çıkarıp bi süre bekledim geri taktım dünden beri olmadı. S3 almakla hata mı ettik naptık böyle giderse iphone alacağım.

4737 Mesaj
22 Nisan 2013; 12:12:20 

quote:

Orijinalden alıntı: mr.lonely.xx

aynı sorun 2 adet s3 telefonumda mevcuttu ikisi de yurtdışından gelme ve beyaz renk. ikisine de orjinal stock rom kurdum ama sorunu birkaç gün sonra tekrar yaşıyordum. Şimdi cyanogenMod kurdum ve herhangi bir sorunum yok. Biraz garip gelebilir belki size ama dikkat ettiniz mi galaxy s4 çıkmadan önce böyle bir sorunumuz yoktu. Ve galaxy s4 çıktığından beri samsung push service e 5-6 defa güncelleme geldi. Ben hep bunu düşünüyorum bu üreticilerin bilerek yaptığı birşey bence. Çünkü eski bir iphone kullanıcısıyım ve iphone 2g almıştım ilk aldığımda inanılmaz hızlıydı taa ki iphone 3g çıktı telefonum yavaşlamıştı. İphone 3g aldım o da çok hızlıydı aynı durum onda da oldu. İsterseniz şimdi elinize bir iphone 5 alın ve hızına bakın. Sonra iphone 6 çıktığında aynı telefonu yine kullanmayı deneyin demek istediğimi anlayacaksınız. Durumun işletim sistemi ya da uygulamalarla alakası yok eski sürüm işletim sistemine dönünce de aynısı oluyor. Bence bu üreticilerin bize bir oyunu.

İlginc bir bakış açısı

1886 Mesaj
22 Nisan 2013; 13:43:48 

quote:

Orijinalden alıntı: PlayMakers

İlginc bir bakış açısı

Evet ilginç bir bakış açısı fakat insanlar demeyecekmi bu markanın telefonu bir zaman sonra sürekli yavaşlıyor donuyor ben bir daha bu markadan almam diye

İşlemci: i5 4670K Ekran Kartı: Asus GTX 760 Anakart: Msi Z87 G43 Gaming Ram: Corsair 2x4 Vengeance Kasa: Corsair 300R CX600W 80+

Laptop:HP G62 Telefon:Samsung Galaxy S3 Televizyon:LG 47LA660S-Digitürk

1 Mesaj
23 Nisan 2013; 17:13:00 

Yaklasik bir senedir s3 kullaniyorum.bu donma olayi son bir haftadir benim telefonumdada yapmaya basladi.nerdeyse butun yukledigim programlari sildim.bu sorunub nedenini bilen bi arkadas varsa lutfen yardimci olsun.

892 Mesaj
23 Nisan 2013; 17:24:33 

bende de aynı sorun var.......... ama bende bir kere yaptı bu sorunu telefonu bırakıp gimiştim geldimde dokunmatik işlemiyordu kronik sanırım

956 Mesaj
25 Nisan 2013; 0:43:10 

bende s3 donanlar klübüne katıldım :(

956 Mesaj
25 Nisan 2013; 0:47:10 

wipe clean ve fabrika ayarlarına dön çare olmadı :(

1293 Mesaj
25 Nisan 2013; 2:20:31 

Yapılan bir güncelleme ile olması ihtimali var bence. Arkadaşımın Türkiye cihazı var güncelleme alıyor. benimki yurtdışı. bakalım onda donmalar başlayacak mı ?
bende yok şükür :D

634 Mesaj
25 Nisan 2013; 2:36:54 

Benim telefonum da 1 yillik ithalatci firma garantili s3 ve yaklasik 10 gundur bu donmalardan cok rahatsizim. Musait olunca telefonu servise verecegim. Bahsedilen tum sorunlari yasadim 10 gunde maalesef. S4 almamali miyim acaba? Samsungdan sogudum bilader ;)

2149 Mesaj
26 Nisan 2013; 0:03:37 

Bence bu telefonla alakalı bir sorun s4 çıkıcakya sürekli bir bozukluk oluyor 1 haftaya kadar hiç donmayan telefon son 2 gün içinde belki 25 kere dondu..

Psn:karpuzadam

34 Mesaj
1 Mayıs 2013; 16:18:14 

aynı sorun bende de baş gösterdi. ne olduğunu bilmiyorum bi anda olmaya başladı ve gayet sinir bozucu bir durum. umarım en kısa sürede bir çözüm bulunur da Samsungtan soğumayız...

165 Mesaj
1 Mayıs 2013; 16:26:56 

bu olayların samsung s4'e bağlanmasını saçma buluyorum. donma olayı yazılımsal olabilir, donanımsal olabilir, yanlış kullanım olabilir, ama kesinlikle samsung s4 çıktı diye olamaz. bu donma olayı olan arkadaşlara öncelikle geçmiş olsun diyorum ve inşallah en kısa zamanda düzelir diyorum. ama o donma problemini yaşamayan milyonlarca s3 kullanıcısınıda akıllarına getirmelerini rica ediyorum. samsung herhalde belli kullanıcılara yazılımsal problem çıkartmıyordur değil mi?...

sadece biraz saygı

299 Mesaj
1 Mayıs 2013; 16:35:50 

arkadaşlar bende yurtdışı cihazı ikinci el aldım bende de vardı sorun sonra kurcaladım XXEMB1 romu yükledim sorun kalmadı. yalnız romu kurmadan wipe falan filan yapın bende artık eskisi kadar olmuyor. hafta da bir veya iki defa oluyor en fazla.

43 Mesaj
3 Mayıs 2013; 16:40:25 

Arkdaşlar benim s3 de kilitleniyor sürekli , 4.1.2 ye güncellendiğinden beri oluyor.Bazı forumlarda chrome , facebook ve youtube uygulamalarından olabileceği yazıyor.Hepsini kapattım yine oluyor.

Kesin çözümü bilen var mı ?

Telefonu hiç kullanamaz oldum. Bıktırdı resmen....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisgultekin -- 3 Mayıs 2013; 16:42:23 >

1 Mesaj
6 Mayıs 2013; 13:00:06 

Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 1 yıllık s3 kullanıcısıyım fakat son bu bir haftadır özellikle aşırı bir telefonda kilitlenme sorunu yaşıyorum. bugün iyice kendini göstermeye başladı dün telefon açılıp kapanırken bugün artık reaksiyon bile vermez hale geldi. Power tuşuna uzun basmama rağmen yine de reset yapmıyor bunun çaresini bilen arkadaş(lar) varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim.