- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
samsung galaxy s3 donma sorunu
238 Cevap66806 Görüntüleme8 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: <<     1 [3]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

129 Mesaj
23 Mayıs 2013; 23:57:43 

arkadaşlar yukarıda belirtilen bütün donmalar benimde başıma geldi. ben 4.2.2 sürümünü kullanıyorum. telefonu "dummy file generator" programıyla donmasını sağladım ve ardından bi süre bekledim. sonra kendiliğinden düzeldi şimdilik herhangi bir sorun yok. tekrar dönüş yapacağım.

GERİ DÖNÜŞ: 3 GÜNLÜK KULLANIMIM SONUCUNDA TELEFONDA YİNE DONMALAR DEVAM ETTİ ANCAK ESKİSİ KADAR SIK OLMADI BU DONMALAR. BAZI ARKADAŞLAR İNGİLTERE SÜRÜMÜNÜ, BAZILARI İSE POLONYA SÜRÜMÜNÜ DENEYİN DEMİŞLER. BEN ÖNCE İNGİLİZ SÜRÜMÜYLE DENEYİP BURAYA SONUCU YAZACAM.

yeni edit: ingiltere romunu kurdum ancak biyerde hata yaptım sanırsam telefon boot ekranından sonra sürekli restart döngüsüne takıldı. bende sızıntı 4.2.2 sürümünü tekrar kurdum.( orijinal 4.1.2 elimin altında yoktu o yüzden kuramadım şimdi onu indirip kuracam.) şimdiyse ne zaman wi-fi yi açsam telefon titreyip donuyor( soğuktan değil) ama 1-2 dk sonra düzeliyor. nasıl yaparız bilmiyorum. bu sorun iyice telefondan nefret ettirmeye başladı. bir an önce bu soruna bir çözüm bulunmasını ümit ederek yazıma burada son noktayı koyarken herhangi bir gelişmede buraya döneceğim diyor ve iyi forumlar diliyorum.

editin editi: 4.1.2 ye dönemedim 4-5 defa denememe rağmen boot ekranında kalıyor. öncesinde telefona factory reset attığım için 4.2.2 sürümü şu anda ingilizce olarak kullanıyorum. türkçeye çeviremedim. yani telefon bomb*k oldu. wipe falan denedim olmuyor. bende artık bu şekilde devam edeceğim. belki 3-4 aya güncelleme çıkarda onu kurup düzeltirim diye umut ediyorum. not: telefonda şu anda donma yok gibi.( sadece 3-4 uygulama yüklü)

başardım editi: arkadaşlar en sonunda 4.2.2 den 4.1.2 ye dönmeyi başardım. yaptıklarımı anltıyorum. önce telefona factory reset yaptım ardından wipe ları yaptım. odinle 4.1.2 yi kurdum ancak boot döngüsünde takılı kalmaya devam ediyordu. hafıza kartını çıkarttım( bir etkisi varmı bilmiyorum) tekrar wipe ları yaptım. ve tekrar odinle 4.1.2 yi kurdum ve bu sefer olmuştu. şimdi telefonun sayacını düşürecem ardından hiçbirşey yapmayacam. yeter lan böyle giderse dandik akılsız bir telefon alıp onu kullanacam akıllısıyla baş etmek çok zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mjstcs -- 30 Mayıs 2013; 17:14:13 >

SAMSUNG GALAXY S III
4.8" Super AMOLED 720p HD Gorilla Glass 2 Ekran | Exynos 4412 Quad Chipset | Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 İşlemci | Mali-400MP GPU | 16/32/64 GB Depolama | 64 GB kadar MicroSD ile Arttırılabilir Hafıza | 1 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 pixels, Autofocus, LED Flash Kamera | 1080p HD Video Kayıt | TV - Out MHL | Android OS, v4.1.2 (Jelly Bean) İşletim Sistemi

5 Mesaj
24 Mayıs 2013; 0:20:11 

Bunu yapalı 4 gün olmuş :)) diğer arkadaşların dediği gmail ya da chrome la alakasının olduğunu düşünmüyorum gmailde 4 hesabım aktif mailler geliyor. Chrome kullanıyorum aktif olarak, candy crash yüklü ve oynuyorum... facebook, twitter, tango, banjo aklınıza gelebilecek abuk subuk tüm programları yükledim bu 4 günde RAM kullanımı en fazla 764 e çıktı ama yine donmadı ;)

Bu mesajda bahsedilenler: @miwat

5 Mesaj
24 Mayıs 2013; 1:23:59 

2-3 hafta önce başladı bende de bu donma sorunu 1 hafta öncesine kadar 2 dk bile açık bırakamıyordum sorun genellikle internete bağlıyken tekrarlıyordu sonra bir anda kesili verdi cuma akşamından beri olmuyordu ta ki bugün telefonu rootlayıp Android 4.2.2 sürümünü yükleyene kadar yarım saat 1 saatte bir telefon ya donuyor ya da haberim olmadan yeniden başlatılmış şekilde buluyorum

mjstcs arkadaşımızın dediği "dummy file generator" adlı programı şimdi yükledim birde onu deneyeceğim

13 Mesaj
24 Mayıs 2013; 16:48:55 

benim cihaz da eylül veya ekim ayında amerikadan geldi. son 2 aydır başlarda seyrek son zamanlarda çok sık bu sorunu yaşamaya başladım ve sürekli pili çıkarıp takıyorum. sd kart kullanmıyorum onla pek alakalı olduğunu da düşünmüyorum ama neden diye sorarsanız bilmiyorum. umarım sorunu anlayan ve çözen biirleri çıkar çünkü çok can sıkmaya başladı

5 Mesaj
24 Mayıs 2013; 20:15:02 

dummy file generator den sonra daha çok donmaya başladı o yüzden kaldırdım şuan çözüm yok buna ama internette bağlanan bir programdan kaynaklandığı kesin

4994 Mesaj
24 Mayıs 2013; 20:17:00 

4.2.2 den 4.1.2 ye dön öncelikle eski donma sorununda farklı olarak ayrı bir donma sorunu var 4.2.2 sonuçta bitmemiş bir rom. 4.1.2 ingiltereyi dene derim emc2 diye geçen.

Bu mesajda bahsedilenler: @hakanefeturgut

959 Mesaj
25 Mayıs 2013; 0:27:22 

quote:

Orijinalden alıntı: rainbowr6

samsung apps ve samsung push servisi durdurdum 2 gün önce, restart ve kilitlenme olmadı henüz, telefon orj. rom lu ve rootsuz.

Halen donma olmadı, bazı arkadaşlar yazmış sorun çözüldü mü diye? keşke tam okuslarda bu yöntemi deneselerr ?

1 Mesaj
25 Mayıs 2013; 14:51:16 

arkadaşlar herkesin s3 ünde donma problemi başladı geçenlerde çok sinirlendim ve s4 almaya gittim ellerinde yoktu vaz geçtim şimdi neden herkesin s3 ün de donma problemi olduğu daha iyi anlaşılır oldu herhalde

25 Mesaj
25 Mayıs 2013; 22:09:21 

Birşey söylemek isterim bende bu mart ayına kadar benimde telefonumda sorun yokdu ekranı kırdım ve tamir ettikten sonra güncelledim ve telefon sürekli aşırı ısınıp donma kapanma reset atma yaptı. Bende custom slim rom yükledim ve yine aynı. Acaba donanıma baskı nereden dir bu telefon böyle değildi ya

4589 Mesaj
25 Mayıs 2013; 22:40:06 

S3 te ki rehber sorunu hala devam ediyor bu arada. 84kişi var rehberde ve 4saniye de açıyor. Yakında bir video çekip ekleyeceğim buraya. Bazıları inanmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Renk siyaha döner,
Oysa sen beyazda yasarken.

13 Mesaj
26 Mayıs 2013; 14:33:24 

arkadaslar forumda biraz bilgi karisikligi var herkes cozum olarak baska bir sey sunuyor ama daha sonra deneyenler bunun ise yarmadigini soyluyor. tum yazilanlari okudum ama ne yapcagimi bir turlu cozemedim.
bu yuzde lutfen suana kadar bu sorunla karsilasmis ve kesin cozum almis arkadaslar ne yaptigini ve ne kadar uzun suredir bu sorunla karsilasmadigini soyleyebilir mi ?

3 Mesaj
26 Mayıs 2013; 14:46:45 

samsunga yazı yazdım.aradılar.sorunun yazılımdan kaynaklandıgını en yakın samsung servisine götürmem gerektiğini ve sorunun yazılım yada donanımdan olup olmadıgına bakılıp ona göre duzeltileceğini soyledi.yani yapabileceğiniz kesin çözüm servise götürmek.garanti kapsamındaysa zaten 5 kere aynı hatayı verirse tuketici heyetine gidip ya paranızı yada cihazın sıfırını alıyosunuz

959 Mesaj
26 Mayıs 2013; 20:28:26 

quote:

Orijinalden alıntı: acansur

arkadaslar forumda biraz bilgi karisikligi var herkes cozum olarak baska bir sey sunuyor ama daha sonra deneyenler bunun ise yarmadigini soyluyor. tum yazilanlari okudum ama ne yapcagimi bir turlu cozemedim.
bu yuzde lutfen suana kadar bu sorunla karsilasmis ve kesin cozum almis arkadaslar ne yaptigini ve ne kadar uzun suredir bu sorunla karsilasmadigini soyleyebilir mi ?

hocam o kadar yazdık, bi dene bak sonuca? reset ve kapanma bitti bende.

65 Mesaj
26 Mayıs 2013; 23:18:20 

Neredeyse 1 hafta olacak donma hiç olmadı. Hatta 2 gün önce güncellemelerini sildiğim Chrome'un son güncellemelerini yeniden yükledim hâlâ donma yok. Bazı arkadaşlar denemeyip dalga geçe dursunlar inşallah böyle devam eder ve bu sorundan tamamen kurtulmuş olurum.

190 Mesaj
27 Mayıs 2013; 13:09:10 

Arkadaslar ayni sorun bende vardi. Facebook uygulamasini kurmadan 1 hafta kikitlenmedi. Kurdugum gun hemwn kilitlendi. Facebooktan kaynakli sorun oldugunu dusunuyorum. Su anda facebook yuklu deil ve sorunsuz kullaniyorum. Bunu deneyen arkadaslarinda yorumlarini bekliyorum

Eos450d
Sİgma 10-20 ex hsm
Tamton 17-50
Canon 50mm II 1.8

199 Mesaj
27 Mayıs 2013; 13:16:33 

quote:

Orijinalden alıntı: konsolalmayacalisanadam

S3 te ki rehber sorunu hala devam ediyor bu arada. 84kişi var rehberde ve 4saniye de açıyor. Yakında bir video çekip ekleyeceğim buraya. Bazıları inanmıyor.

Marketten exdialer uygulamasını yükle

4589 Mesaj
27 Mayıs 2013; 18:59:46 

quote:

Orijinalden alıntı: trcengizkhan

Marketten exdialer uygulamasını yükle

Ne işe yarıyor hocam?

Renk siyaha döner,

199 Mesaj
27 Mayıs 2013; 21:27:48 

quote:

Ne işe yarıyor hocam?

Rehber uygulaması. Çok daha hızlı açılıyor.

4589 Mesaj
27 Mayıs 2013; 22:56:27 

quote:

Orijinalden alıntı: trcengizkhan

Rehber uygulaması. Çok daha hızlı açılıyor.

Hocam tabiki ek yazılımlarla daha hızlı olacaktır. Fakat benim belirtmek istediğim bunu neden Samsung yapamıyor. Facebook vs. Kişileri de yok.

Renk siyaha döner,

42 Mesaj
28 Mayıs 2013; 0:52:20 

quote:

Orijinalden alıntı: miwat

Ben en az 15 kez denedim donup cozulmesini.gecmedi.google chrome filan iptal etmekte cozum degil.gene donacak.bi tek kiesle guncelleme yapmadim.oda olmazsa servisten baska care yok.donanimdan galiba ya .

ben bekledikçe o daha fazla donuyor. gmail veya touchwhiz yapıyor gibi. hala bir çare bulamadım. yerli yersiz donmalar artıyor.

İster yapabileceğinizi, ister yapamayacağınızı düşünün, haklısınız... Henry Ford

1494 Mesaj
28 Mayıs 2013; 0:56:15 

quote:

Hocam tabiki ek yazılımlarla daha hızlı olacaktır. Fakat benim belirtmek istediğim bunu neden Samsung yapamıyor. Facebook vs. Kişileri de yok.

Bir suru programla iliskili bir rehber var ortada gmail, tango, whatsapp ve sizin yuklediginiz rehbere erisen diger uygulamalar. Orijinal rehberde kisilerin o programlardaki her hesabini her rehberi acista tariyor vs. Bundan gec aciliyor sanirim. 3. Parti uygulamalrda bunlar yok. Basiyorsun şak diye geliyor.

2 Mesaj
28 Mayıs 2013; 2:24:44 

dropbox ve google plus resim leri upload yaptıgı için donuyor isterseniz bu iki programı silin bakın bakalım donma gitmiş mi :) buarada picasada varsa onuda silin :)

4589 Mesaj
28 Mayıs 2013; 11:06:34 

quote:

Orijinalden alıntı: armanygio

dropbox ve google plus resim leri upload yaptıgı için donuyor isterseniz bu iki programı silin bakın bakalım donma gitmiş mi :) buarada picasada varsa onuda silin :)

Açıkçası telefon benim olmadığı için üstüne pek düşmedim. Gereksiz programlar silinince telefon kendine gelecektir tabiki. Bütün cihazlarda bu böyledir. Ama önemli olan orjinal kullanmak isteyenlerin bu tür donmalar yaşamasıydı benim için. Umarım s4 te bu sorun yoktur.

Renk siyaha döner,

13 Mesaj
28 Mayıs 2013; 14:18:47 

dun aksama kadar gun icinde yaklasin 20 kere belki daha fazla donma yasayinca telefondaki rehber ve diger gerekli ogelerini yedekleyip fabrika ayarlarina donme karari aldim ve yaptim da. dun aksam saat 23.00 civarlarindan beri henuz hic bir donma yasamadim. tabi sorun gecti demek icin cok erken ama durumun akibetini paylasmaya devam edicem.

948 Mesaj
28 Mayıs 2013; 16:39:31 

quote:

Orijinalden alıntı: acansur

dun aksama kadar gun icinde yaklasin 20 kere belki daha fazla donma yasayinca telefondaki rehber ve diger gerekli ogelerini yedekleyip fabrika ayarlarina donme karari aldim ve yaptim da. dun aksam saat 23.00 civarlarindan beri henuz hic bir donma yasamadim. tabi sorun gecti demek icin cok erken ama durumun akibetini paylasmaya devam edicem.

fabrika ayarlarına dönünce içindeki tüm program oyun siliniyo değil mi

Psn İd: exterminaturk
Zotac GTX 660Ti AMP Edition - İntel Core İ7-3770 LGA 1155 - Msi H77MA-G43 Anakart - 4 GB Kingston 1600 MHZ Ram - Thermaltake V3 600 Watt Kasa - Seagate Barracuda 500 Gb Hdd - Philips 221T Lcd Monitör

1 Mesaj
28 Mayıs 2013; 19:11:34 

Bu lanet olası telefonu alalı daha 1 ay oldu su donma kitlenme resetlenme sorunu beni çıldırttı. ilk başlarda birşey yoktu 4.1.2 ye geçtikten sonra kafayı yedi bu telefon kırıp atıcam az kaldı. android sürümünü nasıl değiştiricez bilen varsa söylesin ben onu denemek istiyorum. büyük bir ihtimal bu yüzden bu sorun.

4994 Mesaj
28 Mayıs 2013; 19:13:22 

Dunku samsung surumune ragmen halen donuyorsa ana kart sorunlu direk servise versenize bosuna ugrasmayin bircok kaynak var bunla ilgili ornek olarakta gosterirsiniz

13 Mesaj
28 Mayıs 2013; 20:05:02 

evet ama rehberinden fotograflarina her seyi yedekleyebilirsin kolay bir sekilde

Bu mesajda bahsedilenler: @_kertmeyenkele_

959 Mesaj
28 Mayıs 2013; 21:46:50 

quote:

Orijinalden alıntı: esatyakup

Bu lanet olası telefonu alalı daha 1 ay oldu su donma kitlenme resetlenme sorunu beni çıldırttı. ilk başlarda birşey yoktu 4.1.2 ye geçtikten sonra kafayı yedi bu telefon kırıp atıcam az kaldı. android sürümünü nasıl değiştiricez bilen varsa söylesin ben onu denemek istiyorum. büyük bir ihtimal bu yüzden bu sorun.

uygulama yöneticisinden samsung aps, samsung push servis ve chrome'u durdurmaya zorlayın, bende reset ve donma sorununu çözdü böyle yapınca.

13 Mesaj
29 Mayıs 2013; 12:43:21 

fabrika ayarlarina donmemin 2. gunu hala herhangi bir donma takilma yok ustelik telefon bayaa kendine geldi.

42 Mesaj
30 Mayıs 2013; 2:14:06 

Herkese tekrar merhaba. Çözümümü paylaşmak istiyorum. Arkadaslarin önceki mesajlarda bahsettiği gibi telefonu fabrika ayarlarina dondurdum. Kiesi son surume guncelleyip teli kies yardimiyla guncel versiyona yukselttim (orjinal romlu cihazim). Hemen virsuru programla doldurmayacagim ki donmaya ne sebep olmus anlayayim. Bu mesahi telden yaziyorum. Suana kadar donma olmadigi gibi cok da hizlibcalismaya basladi. Gmail dropvox whatsapp twitter samsung contacts kullandim tum gun hicbir sorun yok. Iki gunde bir program yukleyerek test edecegim. Samsung push update istiyor yapmiyorum.bilgi verecegim.

İster yapabileceğinizi, ister yapamayacağınızı düşünün, haklısınız... Henry Ford

266 Mesaj
30 Mayıs 2013; 10:52:38 

quote:

Orijinalden alıntı: wosiwosi

Herkese tekrar merhaba. Çözümümü paylaşmak istiyorum. Arkadaslarin önceki mesajlarda bahsettiği gibi telefonu fabrika ayarlarina dondurdum. Kiesi son surume guncelleyip teli kies yardimiyla guncel versiyona yukselttim (orjinal romlu cihazim). Hemen virsuru programla doldurmayacagim ki donmaya ne sebep olmus anlayayim. Bu mesahi telden yaziyorum. Suana kadar donma olmadigi gibi cok da hizlibcalismaya basladi. Gmail dropvox whatsapp twitter samsung contacts kullandim tum gun hicbir sorun yok. Iki gunde bir program yukleyerek test edecegim. Samsung push update istiyor yapmiyorum.bilgi verecegim.

Takip ediyorum kardeş mesajlarını.

imza mimza yok

148 Mesaj
30 Mayıs 2013; 14:47:43 

Samsung Galaxy S3 denen donuk aleti almak gibi bir gaflete düştük bir kere!

YENİ ALACAKLAR VEYA DÜŞÜNENLER VARSA UZAK DURSUNLAR!!!

Orjinal olarak 8 ay önce teknosa'dan aldığımız telefon 1 haftadır telefonda hiçbir değişiklik yapmamış olmama rağmen donmaya başladı. Dosyaları temizleyip ilave yüklenen facebook vb uygulamaları kaldırdım. Ancak donma problemi devam ediyor. Root vb bahsedilen işlemlerin hiçbirini yapmadım. Yapmam da.. Ki gereksiz yere niye vakit kaybediyim niye nasıl root atılacağıyla uğraşayım. Samsung'un böylesi bir soruna çözüm üretmesi gerekir. Bence herkes http://www.samsung.com/...vauthenticateuser=false adresinden Samsung'u soru bombardımanına tutsun.. Farkına varsınlar..

Üretmezse atar geçerim. Daha da Samsung almam-aldırmam...

4994 Mesaj
30 Mayıs 2013; 15:01:51 

bilinen bir sorun ve hatalı cihazlardan kaynaklı servise götürüp ana kart değişimi talep et son türkiye sürümüde halen çözmezse

Bu mesajda bahsedilenler: @yejan

5 Mesaj
31 Mayıs 2013; 7:59:24 

Arkadaslar merhaba yukarida kendi cozumumu paylasmistim ve bunun ustunden 10 gun gecti halen donma problemi yasamadim. Size kullandigim programlari da yazayim. Facebook twitter message me whatsapp banjo tango viber chrome gmail rehberim de de 300 den fazla numara var hic bir sıkıntı yasamiyorum...

266 Mesaj
31 Mayıs 2013; 14:15:18 

quote:

Orijinalden alıntı: morgann

Arkadaslar merhaba yukarida kendi cozumumu paylasmistim ve bunun ustunden 10 gun gecti halen donma problemi yasamadim. Size kullandigim programlari da yazayim. Facebook twitter message me whatsapp banjo tango viber chrome gmail rehberim de de 300 den fazla numara var hic bir sıkıntı yasamiyorum...

Deneyelim bakalım sizin yöntemi.

imza mimza yok

27 Mesaj
31 Mayıs 2013; 14:40:05 

selamlar, bu sorunu ilk yaşadığımda bana özel sanmıştım ama hem yurtiçinde hem yurtdışında birçok kişi yaşıyormuş.
son 1-2 aydır süregelen bir sorun, bu sürede OS güncellemesi hatırlamıyorum ama samsung push'dan şüpheleniyorum.
dün bu uygulamadaki güncellemeleri kaldırınca uzun süre donma olmadı. bugün tekrar dondu, açtığımda push'un güncellendiğini gördüm.
sorun bu uygulamanın son güncellemesinde olabilir.

42 Mesaj
1 Haziran 2013; 22:28:56 

Yazamadim arkadaslar kusura bakmayin malum istanbulda savaş veriyoruz. Facebook ve twitter da yukledim ve gelismeleri takip etmek ve insanlari bilgilendirmek icin telefon elimden düşmüyor. Hic donmadi. Yedekleyin fabrika ayarlarina dondurun. Gerekli degilse sadece rehberinizi alin. Yeniden kurulum yaparken samsunga bilgi gonder. Google konumumu kullansin yada bunun gibi checkboxlari sakin isaretlemeyin. Sync ayarlarindan google pics secenegini kaldirin.

27 Mesaj
3 Haziran 2013; 14:28:48 

samsung push güncellemelerinin iptali veya notif'lerin kapatılması... bir süre işe yaramış gibi oluyor sonra yine donuyor.
samsung nasıl olur da bu konuda resmi bir çözüm yayınlamaz hayret. sorunu yaşayan birkaç kişi değil ki...
o kadar çok soğudum ki s3'den...

2 Mesaj
7 Haziran 2013; 18:01:42 

Arkadaşlar telefonum sizlerle aynı sorunu yaşıyordu ve sorun sizlerin belirttiği tarihlerde başlamıştı.Ve bu forumda belirtilen tüm yöntemleri denememe rağmen sorun düzelmedi.Ancak geçtiğimiz günlerde gelen s3 türkiye güncellemesini yaptıktan sonra düzeldi.Güncelleme yaptığım günden beridir telefonu test ediyorum hatta bazen gereğinden fazla da zorladığım oldu.Ama o kadar zorlamama rağmen donmadı mağlum biraz ısınıp yavaşlasada tamamen kitlenmedi.Darısı başınıza diyelim.

27 Mesaj
9 Haziran 2013; 15:13:21 

merhaba,
cihazı medineden almıştım, türkiye güncellemesini yüklememin bir yolu var mı?
fabrika ayarlarına dönmeme rağmen sorun düzelmedi.
teşekkürler,

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Haziran 2013; 16:15:32 

Cam degisimi yapildiysa donma yapar veya cihazini 2. El aldiysaniz muhtemelen cam degisimi yapilmistir kaynaginiz cam degisimi ise yardimci olabiliriz

27 Mesaj
10 Haziran 2013; 10:04:22 

selam,
cam değişimi yok, 4.2.2 denedim, orda da saçmaladı, en son 4.1.2 TR sürümünü kurdum üzerine de siyah kernel kurdum bakalım.
android uzmanı yapacak bu telefon beni, normalde hiç uğraşmazdım rom filan...
bakalım bu şekilde düzelecek mi?
kolay gelsin,

1364 Mesaj
10 Haziran 2013; 13:19:49 

bu donma sorunu için kesin çözüm hala bulunamadıysa kıracağız teli bu nedir

batarya çıkarmadan çare olmuyor hiçbirşey nedir bu işin aslı bilenlerden rica

iphone geçicem bu gidişle... çok can skıcı 2 haftadır oluyor bu arada?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2 Mesaj
13 Haziran 2013; 15:38:25 

Arkadaşlar,

Son 1-1,5 aydır bu sorunlardan dolayı telefonu kırmayı bile düşünüyordum. Birçok şey denedim,
Fabrika ayarlarına defalarca geri döndüm, çok işime yarayanlar dışında uygulamaları kaldırdım, 4.2.2 yükledim, telefona daha hassas davrandım :)) ama olmadı olmadı.

En son 2 gün önce bir arkadaşımın tavsiyesiyle Odin ile Android 4.0.4 (GT-I9300_WanamLite.XXBLG9.V2.2.NO-WIPE) yükledim. Kullandığım bütün uygulamaları kurdum. 2 gün oldu ve 1 kez bile kapanmadı, kilitlenmedi.
4.2.2.yi yüklediğimde aşağıya kayan menüde güzel değişiklikler olduğunu, bazı yeni programların kurulumla geldiğini gördüm ama benim için asıl olan telefonu kullanabilmek. Eski versiyon da olsa telefonu rahatlıkla kullanabiliyorum. Bu da yetiyor. Umarım sizde de işe yarar.

Güncelleme: Bugün sabah kilit ekranını açtığım anda telefon yeniden başladı. Facebook açıktı telefonda, kilit ekranı açılınca Facebook da okuduğum sayfa geldi, aşağı kaydırmaya çalıştığım anda yeniden başlattı telefon kendini.
Böylelikle 4 gün sonra 1 kez restart dışında herhangi bir sıkıntı yok.

Güncelleme 2: Dün de (5. günde) 2 defa kapandı ya da kilitlendi.

Güncelleme 3: Dün akşam (6. gün) itibarı ile telefon yeniden problemli zamanlarına geri döndü. Eskiyi hiç aratmıyor. Birden kapanıyor, işlem yaparken donup kalıyor. Sıklık olarak da 4.0.4 ü yüklemeden önceki haliyle aynı. Eski telefonumu kullanmaya başladım. Samsung tercih ettiğim için pişmanım. Bir daha asla Samsung almam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi calibra007 -- 18 Haziran 2013; 8:16:24 >

1 Mesaj
17 Haziran 2013; 23:08:33 

Android işlerinden pek anlamam kardeş bunu nasıl yükleyebileceğimizi daha detaylı açıklayabilir misin. Diğer arkadaşlara da yardımcı olur belki. Şimdiden çok teşekkürler.

Bu mesajda bahsedilenler: tearsun

27 Mesaj
18 Haziran 2013; 13:21:08 

selamlar,

son durum şu şekilde.

internetten 4.1.2 için XXEMB6 versiyonu indirdim, sanırım avrupa (hollanda) için çıkartılan versiyon (I9300XXEMC3_I9300NEEEMC1_I9300XXEMB6_NEE)
bunu kurduktan sonra donmalar kesildi. nadiren kasıldığı oluyor ama hemen toparlıyor.

ne telpa ne de samsung teknik merkezi yurt dışından aldığımız telefona destek olamayacaklarını söylediler bu arada. alırken uluslararası garanti var diye satmışlardı aslında.

neyse büyük bir beladan kurtulduk inşallah. bundan sonra android/samsung alırken iki kere düşüneceğim.

kolay gelsin,

2 Mesaj
20 Haziran 2013; 15:23:11 

Aynı versiyonu ben de indirdim benim telefona hiç faydası olmadı.

Bu mesajda bahsedilenler: tiptronic

2 Mesaj
24 Haziran 2013; 15:00:22 

2 aydır donmalar devam etti bende ne yaptıysam düzeltemedim servis kesin bir şey söyleyemiyor. Samsung telefon alırken 2 kere düşünmek lazım. İhtiyacınız olduğu anda bir anda donup sizi mağdur edebiliyor... Yanınızda ağrı kesici vb. hap taşımanızı tavsiye ediyorum...

7 Mesaj
26 Haziran 2013; 18:05:46 

S3 donma sorunu devam ediyor.
Arkadaşlar, 2012 yılı kasım ayında Darty mağazasından S3 aldım. Bana söylemediler parelel ithalatmış ve samsung yetkili servisi bakmıyor.
Telefon 3 haftadır kendi kendine donuyor, o andaki ekran ne ise öyle kalıyor ve pili çıkartmadan düzelmiyor.
Bu arada arayan olursa haberim olmuyor, oysaki ben ticaret yapıyorum işime bile engel oldu bu telefon.
Şimdi sim kartımı çıkardım,eski nokia telefonumu kullanıyorum.
Garanti belgesi var ve teknik servis işini EVO isminde bir firma yapıyormuş.
Ne yapalım servisemi verelim yoksa yeni güncellemeyi bekleyelim.
Aklım karıştı,ne yapacağımı şaşırdım.
Lütfen bana yol gösterin.
Hepinize samsung'suz günler dilerim.

333 Mesaj
27 Haziran 2013; 12:54:58 

Hepinize merhabalar arkadaşlar ;

Eşime yıldönümü hediyesi almak istiyordum s3 'ü fakat yorumları okuyunca vazgeçtim gibi. Son durum nedir takılmalar donmalar devam ediyormu . Bilgilendirirseniz sevinirim.

2 Mesaj
28 Haziran 2013; 1:40:17 

oncelikle herkese selamlar. ben hollandada yasiyorum.

herkesin yorumlarini ve sorunlarini okudum nerdeyse. fakat benim yasadigim sorunu goremedim kimsede goremedim.

45 gun oncesine kadar telefon cok super calisiyordu. fakat suan telefon durup dururken kilitleniyor ve mavi isigi surekli yaniyor. ekranda ne goruntu var nede baska bisi. guc dugmesinden resette atamiyorum. neyse bunuda gectim. ki telefon kapanmiyor pilini cikarip takip tekrar acmaya denedigimde telefon o acilis ekrani varya samsung yazisi cikiyor. orda kaliyor oylece. telefon bi dahada acilmiyor. ancak wipe data yaparsam telefon duzeliyor. ben bu kilitlenmeyi 5 sefer yasadim. kesin haftada bir oluyordu nerdeyse. suan servise gonderdim. bakalim 10 gune kadar tamir edip geri gondericez diye mail atmislar. sizce bu nasil bir sorun

jb 4,1.2

64 Mesaj
9 Temmuz 2013; 23:47:31 

quote:

Orijinalden alıntı: Dj_CooL

telefonum telpa garantiliğ ama son 2 haftadır bende sabah aksam bu donma olayını yasamaya başladım illa bataryayı cıkarıcan yoksa olmuyor

Aynen abi bende bataryayı çıkartıp yeniden başlatıyroum başka olmuyor :(

S3 mini mavi.

204 Mesaj
12 Temmuz 2013; 11:09:11 

1 haftalık telefon;ve iki kere kitlendi.bataryasını çıkarmadan kendine gelmedi ( beklemedim doğrusu;yarım saat bekliyeceğim bi dahakine )
bi arkadaşın dediği gibi samsung push güncellemeyi kaldırdım.
daha net bir durum var mı arkadaşlar? 7. günümdeyim cihazda;şimdi böleyse 1 sene sonra ne olur düşünmek istemiyorum.paraya kıyıp iphone 5 almadığıma umarım pişman olmam :( ama androidde stabilizasyon yok arkadaş;yok yok yok...

65 Mesaj
12 Temmuz 2013; 11:34:21 

Yaklaşık bir ay önce benim de S3 telefonumda donma sorunları başlamıştı bunun üzerine bir önceki Rom'mu Odin ile telefona yükledim sorun devam etti,bunun üzerine Darty'den almış olduğum EVO garantisi altındaki telefonumu EVO ya gönderdim bana söyledikleri şey; Telefonunuzun köşelerinde darbeler var telefonunuz garanti dışı bırakıldı bu yaptıkları bahane hangi samsung telefonun köşelerinde soyulmalar çizikler yok, Telefonunuzun işlem entegresi arızalı deyip 350tl para talep ettiler, bende telefonu geri alıp Samsung yetkili servise vereceğim telefonumu.

Calmato R/C planes/ 2006 peugeot 407 comfort/Canon d600

190 Mesaj
13 Temmuz 2013; 11:27:39