Şimdi Ara

TABLET İÇİN MİCRO SD KART CLASS HAKKINDA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
4.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    android tabletim için 8 gb micro sd kart alacağım. Sizce class 4 mü yoksa class 10 mu olması daha iyidir. Bugün bi yerde okudum android telefonlar için class 10 iyi bi seçim değilmiş,çoğu zaman hantal kalabiliyormuş fakat class 4'ler daha hızlı sonuçlar veriyormuş.

LEXAR 8 GB CLASS 10
    http://www.teknosa.com/urunler/125042794/lexar-8gb-class-10-microsd-hafiza-karti-kart-okuyu

KINGSTON 8 GB CLASS 4
    http://www.hepsiburada.com/liste/kingston-8-gb-class-4-micro-sdhc-hafiza-karti-sdc48gb/productDetails.aspx?productId=bd750455&categoryId=1100011

ACIL YARDIMLARINIZI BEKLIYORUM

• up up up

herşeyden anlıyosunuz bundan mı anlamıyosunuz?
  • SanDisk kartım bozulunca ben de lexar modelinden almıştım telefona. Class 4'ten en büyük farkı özellikle bilgisayarda hızlı dosya atılıyor. Belki bir de sd kart hazırlanmasında fark vardır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Class 4 yeter ama aradaki fiyat farkını önemsemezseniz Class 10 almanız daha mantıklı!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blur

Class 4 yeter ama aradaki fiyat farkını önemsemezseniz Class 10 almanız daha mantıklı!

class 4 hd film oynatir mi ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: intiveydemila

quote:

Class 4 yeter ama aradaki fiyat farkını önemsemezseniz Class 10 almanız daha mantıklı!

elbette
  • quote:

quote:

quote:

elbette

bak 16 gb alcam takıcam tablete oynatmazsa takılma tukulma yaparsa bulurum seni :D
  • quote:

quote:

quote:

quote:

elbette

bak 16 gb alcam takıcam tablete oynatmazsa takılma tukulma yaparsa bulurum seni :D

Hesaplamak zor degil class 4 bir kart saniyede ortalama 4.5-5 mb veri okur/yazar. HD filmde saniyede okunan veri 2mb bile değildir

Bitrate'ye bağlı olmakla birlikte Full HD filmlerde bile sorun yaşayacağını sanmam

• Ainol Legend tabletimden örnek vermem gerekirse Class 6 ve Class 10 sd kartlar ile uyum sorunu oldu. Dosya kopyalarken yarıda kesildi. Halbuki no_name 8 gb sd kart(class 4) ve Toshiba nın 32 GB lık (class 4) micro sd kartları sorunsuz çalıştı ve dosya transferlerini sorunsuz gerçekleştirdi.

Yani tecrübelerime istinaden class 4 derim.

Samsung note 2 de kingston class 10 32 gb kullandım, gözle görülür bir hız farkı olmadı. Yazık o fazladan verilen paraya diyorum.
  • Class diye tabir edilen kartların okuma yazma performansı okumadan çok yazma hızları göz önünde bulundurularak tercih edilirler!
  • quote:

quote:

quote:

elbette

Bir sey sorucam arkadasa sd kart alicam dedim uygulamalari yu m lemek icin. O da dediki sd karta uygulama yuklenmiyor. En fazla muzik resimlerini atarsınız dedi. Bu doğru mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Korgeneral

Ainol Legend tabletimden örnek vermem gerekirse Class 6 ve Class 10 sd kartlar ile uyum sorunu oldu. Dosya kopyalarken yarıda kesildi. Halbuki no_name 8 gb sd kart(class 4) ve Toshiba nın 32 GB lık (class 4) micro sd kartları sorunsuz çalıştı ve dosya transferlerini sorunsuz gerçekleştirdi.

Samsung note 2 de kingston class 10 32 gb kullandım, gözle görülür bir hız farkı olmadı. Yazık o fazladan verilen paraya diyorum.

iyi gunler kardesler. simdi bende voyo a1 mini tablet var. hem 32 gb class 4 hem de class 10 sd kartlar. hangisi bu tablet icin uygun olur sizce ? class 4 mu, class 10 mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shahin23

quote:

Orijinalden alıntı: Korgeneral

Ainol Legend tabletimden örnek vermem gerekirse Class 6 ve Class 10 sd kartlar ile uyum sorunu oldu. Dosya kopyalarken yarıda kesildi. Halbuki no_name 8 gb sd kart(class 4) ve Toshiba nın 32 GB lık (class 4) micro sd kartları sorunsuz çalıştı ve dosya transferlerini sorunsuz gerçekleştirdi.

iyi gunler kardesler. simdi bende voyo a1 mini tablet var. hem 32 gb class 4 hem de class 10 sd kartlar. hangisi bu tablet icin uygun olur sizce ? class 4 mu, class 10 mu ?

2 side elinizde mevcut ise dosya kopyalamayı ve çalıştırmayı deneyin, film dosyası mesela. Sorunsuz kopyalama ve okuma yaparsa class 10 pekala kullanılabilir.

• Korgeneral kullanıcısına yanıt
    +1
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.