Şimdi Ara

128GB'lık iPad, ülkemizde satışa sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 128GB'lık iPad, ülkemizde satışa sunuldu

128GB'lık 4.nesil iPad, ABD'de satışa sunulmasının üzerinden 1 ay geçmeden ülkemizde Bilkom tarafından satışa sunuldu.

Bilkom ve Apple Türkiye tarafından Apple'ın ülkemizdeki resmi satış kanalları aracılığıyla kullanıcılarla buluşan 128GB'lık iPad'in tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatları şöyle:

• iPad Retina 128GB Wi-Fi: 959$ + KDV

• iPad Retina 128GB Wi-Fi + Hücresel: 1.099$ + KDV

Kıyaslama yapmak isteyen okuyucularımız açısından 128GB'lık iPad'in satış fiyatları ABD, İngiltere ve Almanya'da şöyle:

128GB'lık iPad, ülkemizde satışa sunuldu

*Tabloda yer alan Almanya ve İngiltere fiyatlarına vergi dahil, Türkiye ve ABD fiyatlarına ise vergi dahil değildir.

• Fiyat'lara vergi'ler dahil değil,peki fiyat farkı neyden kaynaklanıyor.?
  • Düzeltme: İngiltere ve Almanya fiyatlarında vergiler dahildir dolayısıyla tablodaki fiyatlar net ödenecek fiyatdır. ABD'de ise fiyatlara vergi eklenir ve bu vergi eyalete göre değişir. TR hakkında bir fikrim yok malum TR'de vergi "geyiği" çuval; bidon...
  • İngiltere ve Almanyanın vergi dahil fiyatlarını bizdeki vergi hariç fiyatlarla kıyaslarsanız bizde İngiltere ve Almanyadan daha düşükmüş gibi gözükür fiyatlar.

Haber de yalan olur gider.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ottmn

Fiyatlara vergiler dahil değil,peki fiyat farkı neyden kaynaklanıyor.?

Hala anlayamadın mı kekle kekle bitmez, paraları bitmiştir.

• Çok ucuzmuş ya. Biraz daha vergi koyun, kar koyun, yine alır bizim koyun...

• quote:

Orijinalden alıntı: JohnLord

quote:

Yok benim anlatmak istediğim şey fiyat'lar yüksek oduğunda vergi'ler de vergi'ler diye yaygara koparanlaraydı.
  • 128GB'lik model bana fazla geliyor.64GB çoğu insana rahat bir şekilde yeter normal şartlarda fazla bile gelir ki bana 16GB bile fazla geliyordu oyun yüklemediğim için.Fİyatları ise normal düzeyde tabii ki yurt dışı için ama Türkiye fiyatı ise KDV ile birlikte alınabilir seviyede değil diye düşünüyorum.

• Almanyada daha pahalı yanı Turkıyeden
  • performans kaybı yaşarmı acaba

• 128gb değil isterse 1tb olsun önemli değil.. ipad resmen kapalı bir kutu. harika ötesi bir cihaz ama kapalı bir kutu. özgürse ben 128gb'yi dolduramadıktan sonra napayım o kadar hafızayı. ipad mini 16gb kullanıyorum. 64gb'ye çıkasım vardı ve gördüm ki hala 11gb boş alan var :) ve yeri geliyor bir pdf atmak bile sıkıntı oluyor.. ipad biraz daha özgür alanlar sunsa çok güzel olur..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: JohnLord

quote:

Yok benim anlatmak istediğim şey fiyat'lar yüksek oduğunda vergi'ler de vergi'ler diye yaygara koparanlaraydı.

Amerika ile arasında 160 ve 170 dolar fark var. Ve bölge farkından Türkiye Avrupa bölgesi olarak geçtiğinden giriş fiyatı Avrupa fiyatına göre. Geri kalan şişik fiyatların ise tamamı vergi. Ayrıca ek olarak diğer her yerde 1 yıl garanti varken TR'de 2 yıl garanti verilmek zorunda. Onun fiyatıda ekleniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Eagle Claw

128GB'lik model bana fazla geliyor.64GB çoğu insana rahat bir şekilde yeter normal şartlarda fazla bile gelir ki bana 16GB bile fazla geliyordu oyun yüklemediğim için.Fİyatları ise normal düzeyde tabii ki yurt dışı için ama Türkiye fiyatı ise KDV ile birlikte alınabilir seviyede değil diye düşünüyorum.

Film ve oyun olunca inan 64 bile yetmez insana hatta 128 bile
  • Hepimize hayırlı uğurlu olsun. Bazı siteler 3000 tlden ön sipariş alımına başlar artık.

• Vergiler bizi bitiriyor
  • TROY Apple çalışanıyım. Biz satıyoruz. 1995 TL gibi bir ücrete wifi - 2250 TL gibi bir ücretede cellular (3g)...
  • sanki çok önemli bişey çıkmış gibi haber... altı üstü 128gb kapasitelisi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: unixslax

Almanyada daha pahalı yanı Turkıyeden

Almanyada adamlar euro kazanıyor. TL ye çevirirsen tabi daha pahalı gelir.
  • @londoner23 Sizin için önemli olmayabilir hatta benim içinde pek bir şey ifade etmiyor. Çünkü 16 gb olan modeli kullanıyorum ve bana yetiyor. Ancak yüksek kapasiteye ihtiyaç duyan bir çok insan var.Kısacası bencil olmayalım.
    Yalnız tabloda olan bir çok ülkede vergi iadesi var tabi ki bizim gibi dışarıdan alanlar için. Keşke kıyaslarken vergi iadesi farkını koyup tabloyu hazırlasaydınız. Bunu neden diyorum çünkü bunu bilmeyen insanlar var hatta ve hatta üst mesajda Almanyada daha pahalı diyen bir forumdaşımız var. Euro veya Pound para birimi ne olursa olsun ister 1 euro 5 tl olsun yine de ülkemizde daha pahalı olur. Buna şüphe yok !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Catharacta Skua -- 7 Mart 2013; 3:37:44 >
  • Bende 128 gb 4g var fakat 128 yerine 115 gb gösteriyor 13 gb boşa gidiwyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.