Şimdi Ara

MSI'dan GeForce GTX 660 Ti tabanlı yeni ekran kartı: N660Ti PE Gaming

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• MSI'dan GeForce GTX 660 Ti tabanlı yeni ekran kartı: N660Ti PE Gaming

AMD ve Nvidia'nın yeni nesil ekran kartları için meraklı bekleyiş bir süre daha devam edecek gibi görünüyor. Bu durumu fırsat bilen üreticiler ise var olan çözümleri yeni tasarım özellikleri ile sunarak, bekleme dönemini daha hareketli geçirmeyi planlıyorlar. İşte o üreticilerden biri olan MSI, CeBIT 2013 Fuarı'nda  N660Ti PE Gaming adını verdiği Nvidia tabanlı yeni ekran kartı modelini de sergiliyor. 

GeForce GTX 660 Ti temelleri üzerinde yükselen ekran kartı, hem güçlü bir soğutucuya hem de arttırılmış bileşen kalitesi ve yükseltilmiş çalışma hızlarına sahip. Twin Frozr IV soğutucu tasarımı desteklenen ekran kartı, geliştirilmiş yaprak tasarımıyla güncellenen iki adet fan ile yük altında bile daha sessiz ve serin bir çalışma ortamı sunabiliyorlar. Military Class III özellikleriyle desteklenen ekran kartıına 8 fazlı güç tasarımı eşlik ediyor. GPU, bellek ve PLL için bağımsız voltaj ayarlanabilmesine olanak tanıyan ekran kartı, 192-bit bellek veri yolu desteği ve 2GB GDDR5 bellek kapasitesi ile geliyor.  Grafik işlem birimi standart olarak 1019MHz'de görev yapan ve Turbo devreye girdiğinde 1097MHz'e kadar çıkabilen kartın bellekleri ise 6008MHz'de görev yapıyor.

Daha fazla performans isteyenler için SLI kurulumunu destekleyen kart, görüntü aktarımı içinse DisplayPort, HDMI ve iki adet DVI portu ile geliyor. Yakında piyasaya çıkması beklenen MSI N660Ti PE Gaming ekran kartının fiyatı ise şu an için bilinmiyor. 

• böyle dizayna tapılır
    ayrıca diğer haberdeki anakarttan da gördüğümüz gibi msi sanırım artık ejderha odaklı yeni dizaynlarla gelecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hüsnü008 -- 5 Mart 2013; 12:27:26 >
  • Msi ne yapacağını biliyor tasarımı yapan mühendisler çok iyi çalışıyor 10 üzerinden 10 veriyorum. Diğer firmalara örnek oluşturması dileğiyle...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anasayfada grafik kartı haberi görünce bir tuhaf oldum :)

• çok güzel tasarım olmuş ben burdayım diyor :) umarım fiyatı uçuk birşey olmaz birde TR ye gelirmi acaba :))

• ''...GPU, bellek ve PLL için bağımsız voltaj ayarlanabilmesine olanak tanıyan ekran kartı...'' ?

• uzun yıllar msi ekran kartı da anakartı da kullandım, hep te memnun kaldım..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.