Şimdi Ara

Evleneceklere Özel Fırsatlar Buraya (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.771
Cevap
571
Favori
590.744
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Beyaz eşya mahallemdeki arçelik mağazasından aldım dostum. Stor perde almayı düşünüyorum bende hangi mağaza iletişim numarası var mı bi görüşeyim..
  • m m m m kullanıcısına yanıt
    Bir buçuk sene önce bende annem için araştırmıştım.
    Şimdi ikisi bir arada olursa 8 kg yıkıyor ama 4 kg kurutuyor du.yani yarısını çıkarmak gerekiyordu.
    Ya da 8 kg yıkıyor 6 kg kurutuyor.
    Yani boşaltmak gerekiyor.
    O yüzden anneme tek çamaşır makinesi aldım o zaman.
    Kendime de arçeliğin 8 kg lık çamasır makinesini aldım.
    Düğünden sonra elim bollaşınca üstüne birde kurutma makinesi monte ettireceğim.
    Alttan alıp üste konacak.
    Sonuç olarak yer değiştirecek ama iki üç kilosunu ayırmayacağız.
    Yine kullananlar iyi bilir ama ben bu aradaki kg farkından dolayı vazgeçmiştim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim Yardımınız için

• quote:

Orijinalden alıntı: XII

Beyle asıl o bu şu değil de asıl sıkıntıyı aktarayım.Yaşanacak yer istanbulda sıkıntı oldu bizim için.Kiralık için kadıköy çok uçuk ve ev yok maalesef.Bu taraflarda acaba ne yapabiliriz.Aynı durumda olan var mı benimle?

O konuda yapacak hic bir sey yok ne yazikki ben de kara kara dusunuyorum. Arayis bolgem Bostanci-Kartal arasi olmasina ragmen

• anlyldrmm kullanıcısına yanıt
    Hocam yarin arkadasa sorarim hangi magazadan aldığını

• ebirol E kullanıcısına yanıt
    benzer bölgelerde ev bakmış biri olarak, 900-1.300TL arası kira, yeni ya da yenilenmiş ev, metro ve e-5'e yakınlık kriterleriyle göztepe köprüsünün üst tarafında kalan örnek mahallesini ve şuan oturduğum aydınevler mahallesini önerebilirim. (küçükyalı-idealtepe tarafında, e-5'in üst tarafı).

• quote:

Orijinalden alıntı: rerod

benzer bölgelerde ev bakmış biri olarak, 900-1.300TL arası kira, yeni ya da yenilenmiş ev, metro ve e-5'e yakınlık kriterleriyle göztepe köprüsünün üst tarafında kalan örnek mahallesini ve şuan oturduğum aydınevler mahallesini önerebilirim. (küçükyalı-idealtepe tarafında, e-5'in üst tarafı).

Aydınevler mantıklı bizim için, metroya yürüme mesafesi çünkü. Ama 1400 ün altında denk gelmedim ve genelde salonlar ekstra küçük denk geldi bana
  • arkadaşlar önceden tavsiye etmiştim uygun fiyatı için ankara ulus özgen avizeyi.

Orası da dahil ev kurarken her yerin yalancılığına dikkat etmek gerekiyor. acele iş yapıp yanlış yapıyorlar, söylediğini not almayıp halledeceğim merak etme diyor sonra da yanlış ürün getirip bir de seni suçluyor sanki sen ne istediğini bilmiyormuşsun gibi.

2 ampülü parası ödendiği halde eksik getirip, ben eksik getirmedim (demirbaş olarak takılı, kullanılmayan evdeki) ampüller kaybolmuştur ben bilmiyorum diyip sıyrılıyor (kaldı ki tavandaki var olan ampülleri söktüğü yerin kapağı açık bırakılmış). zaten çok süratli çalıştıkları için takip edemiyorsun.

satarken "eviniz yolumun üstü, her gün geçtiğim yer, en ufak sorunda uğrarım" dediği halde, eksik yaptığı iş için "yolun düşünce bir ara uğrayamaz mısın" dediğimde, "ben de farketmiştim onu ama bence çok sorun değil. siz kendiniz halledebilirsiniz. bana ev çok ters kalıyor, sadece sizin için geliyorum." diyecek kadar pişkinleşebiliyor.

mesele 2 ampül, 2 bağlantı meselesi değil ama bu pişkinlik çok rahatsız edici. hele benim kadar işin doğru yapılması konusunda hassassanız. yoksa sadece maliyeti göz önüne alırsak fiyatları piyasaya göre uygun. işin de % 95'ini 2 seferde bile olsa doğru yaptı. ancak geçen hafta bir arkadaşımızı yönlendirmiştim ondan dolayı detaylı bilgi verme gereği hissettim.

3+1 evde, 8 avize + 5 aplik + 2 abajur + 1 lambader'e toplamda 2300 gibi bir para ödedim.

• rerod R kullanıcısına yanıt
    Örnek mah. esatpaşa vs. gezdim oraları ama Kadıköyde yaşayan biri olarak çok farklı bir çevre karşıladı beni.Yinede boş dönmemek için yeni yapılan 2+1 yeni diye gittik 1350 gibi bir fiyat çekildi.sadece metroya yakın diye..Bu tarz yerlerde gece çıkıp dolaşmak vs sıkıntı gibi.Ama işyerim dolayısıylada mecbur marmaray veya metro civarı yaşamak gerekiyor.kısaca of anam of
  • quote:

Orijinalden alıntı: emirsan

Hocam iş yerin nerdeyse yakın tutmaya çalış. Ben avcilarda 850 ye oturuyorum bekar evinde.

Valla oturmak istediğim yer kadıköy...işyerim fatih.Marmaray kurtarıyor ama kadıköyde kiralık yok olanlarda direk 1600 üstü...
  • Herkese Merhabalar

1 sene sonra evleneceğim hayırlısı ile vergi zammı muhabbeti ile bir an önce eşyalarımızı alamya karar verdim

karar verdiğim modeller ;

Buzdolabı : BOSCH KGN56LW30N 193 cm yeni model beyaz cam tasarım ve buna uygun fırın ve davlumbaz da beğendik bunlar kesin alınacak

davlumbaz :http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/pi%C5%9Firme-grubu/davlumbazlar/DWK06G620.html?source=browse

fırın :http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/pi%C5%9Firme-grubu/f%C4%B1r%C4%B1nlar/HBN331W0T.html?source=browse

şimdi Bugun kesin alıcam ürünler var Bulaşık makinası ve Çamaşır Makinası alıcam ama 2 markada kararsızı LG ve BOSCH

ÇAMAŞIR MAKİNASI : LG F14U1JBSK6 2100 TL - BOSCH WAW2856XTR yeni model 2100 TL

BULAŞIK MAKİNASI : LG D1455CF 2100 tl 3 sene önce piyasaya çıkmış sanırım - BOCSH SMS63M38TR 1600 TL hangilerini tercih etmeyilim 2 gündür kafamızı karıştı ....

• Arkadaşlar İzmir içerisinde 26 Ağustos ta kına gecesinde fotoğraf ve video çekimi yapacak doğru düzgün birisini önerirmisiniz?

Bu işin piyasası ortalama ne kadardır??

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bende düğün fotoğrafcısı için bir tavsiyede bulunucam ben sadece dışçekim yaptırdım lakin fiyat yine pahalı ben armut.com üzerinden bir bayan fotoğrafçı ile anlaştık kendisi bana referansları olarak kendi sitesindeki resimleri gösterdi senle anlaşana kadar çok iyi çekimlerde çok iyi ondan sonra sonra dertler başlıyor ama iş fotoğraflara düzenleme basım aşamasına gelince işte orda dur bence nerde olursa olsun gidin basılı albümlere bakın iyice detaylıca inceleyin düzenlemeler husunda tabi ki gelinle damadı baştan yaratmalarını istemiyoruz ama biraz özverili olsunlar oyüzden basılı bir albüme bakın inceleyin öyle kararınızı verim en azından elinizde somut bir detayların olduğu şablon olacak orda tabiri caizce ince işçiliğini görün biz hep çekimleri odaklanıoruz ham fotolar geliyor şeçiyoruz ama asıl mesele ondan sonra başlıyor
  • Bugünün geleceğinden korkuyordum ve artık resmi olarak ben de bu başlığa odaklandım.

Ailelerden gelecek 1TL bile olmayacağı için sözünden nişanına, düğününden alışverişine kadar her şeyi eşimle yapacağız.

Halihazırda ikimiz de ailelerimize destek amaçlı yatırımlar yaptığımız için de maaşlarımızın %40-50 arası o ödemelere gidiyor.

Nişan, elbise mekan vs gibi şeylerde masrafları minimum tutmak istiyoruz.

Ben de istiyorum beyaz eşyamız bosch vs kaliteli olsun, tvmiz 55 uhd olsun vs daha fazla borca girmeye ikimizinde hiç niyeti yok. Aileler izin verse düğün bile yapmayacağız ama onlar bizden daha hevesli.

Bizi minimum 3 4 sene idare edecek makineler olsun yeter. Hiç değilse borcumuzu bitirir mecbur kalırsak değiştiririz.

Sizden ne beklediğimi de bilmiyorum aslında. Kafam o derece karışık. Düğüne kadar en azından beyazları alıp bitirelim diyoruz. Ne tavsiye edersiniz?

• ebirol E kullanıcısına yanıt
    salon konusunda haklısınız biz de 6-7 ev dolaştıktan sonra salonu nispeten düzgün bir ev anca denk getirebildik. (26-27m2 civarı) ben 1.100'e (2+1)oturuyorum, inşallah siz de daha uyguna bulabilirisniz. şu an kiralık ev durumları nasıl bilmiyorum ama ben ararken bazı evler ilanı dahi çıkmadan aynı gün içerisinde tutuluyordu, emlakçılara numaranızı bırakıp arasıra da telefonla arayıp sormanızı tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: qeep

Bugünün geleceğinden korkuyordum ve artık resmi olarak ben de bu başlığa odaklandım.

Ailelerden gelecek 1TL bile olmayacağı için sözünden nişanına, düğününden alışverişine kadar her şeyi eşimle yapacağız.

Halihazırda ikimiz de ailelerimize destek amaçlı yatırımlar yaptığımız için de maaşlarımızın %40-50 arası o ödemelere gidiyor.

Ben de istiyorum beyaz eşyamız bosch vs kaliteli olsun, tvmiz 55 uhd olsun vs daha fazla borca girmeye ikimizinde hiç niyeti yok. Aileler izin verse düğün bile yapmayacağız ama onlar bizden daha hevesli.

Bizi minimum 3 4 sene idare edecek makineler olsun yeter. Hiç değilse borcumuzu bitirir mecbur kalırsak değiştiririz.

Sizden ne beklediğimi de bilmiyorum aslında. Kafam o derece karışık. Düğüne kadar en azından beyazları alıp bitirelim diyoruz. Ne tavsiye edersiniz?

Allah yardımcınız olsun bende evde kalmış bekar olarak ibretle takip ediyorum konuyu:)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: qeep

Bugünün geleceğinden korkuyordum ve artık resmi olarak ben de bu başlığa odaklandım.

Acikcasi amac kullanmak ise alacaginiz beyaz esyanin marka olmasi ozellikli olmasi cok da sey degistirmeyecek. Bence oncelikli olarak hepsiburada ucuz beyaz esyalarin en cok satanlarina bakin. Mesela altus 3 sene garanti veriyor ve arceligin. Parcasi vs de ucuz. Tv isini de cok az kullanilmis ikinci el alip cozebilirsiniz 2. El basliginda cok guzel temiz tvler var. Gene de bence aileleri dugunden vazgecmek icin ikna etmeniz en mantiklisi olur.

• Arkadaşlarhttp://www.ozidenal.com/beyaz-esya-elektrikli-ev-aletleri/ baya bir üründe indirim var.

Ekstradan Ağustos'un 1 ine kadar indirim çekleri dağıtıyorlar facebook sayfasından mesaj ile alabiliyorsunuz.

https://www.facebook.com/ozidenal 40 TL üstü alışverişlerde 10 TL 100 TL üstü alışverişlerde 25 ve 200 TL üstü alışverişlerde 50 TL indirim çekleri mevcut.

Ayrıca 0850 532 00 77 numaradan kafanıza takılanları sorabiliyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: XII

Beyle asıl o bu şu değil de asıl sıkıntıyı aktarayım.Yaşanacak yer istanbulda sıkıntı oldu bizim için.Kiralık için kadıköy çok uçuk ve ev yok maalesef.Bu taraflarda acaba ne yapabiliriz.Aynı durumda olan var mı benimle?

17 milyonluk sehrin yasanabilir ve merkezi 3-4 semtinden en uygun fiyatli olan yerlerinden biri kadıköy. Anadolu yakasının da merkezi. Kiralar turkiye ortalamasina gore yuksek ve evler de ufak.

Acikcasi artik insanlar metropol kavramini kabul etmeli bence. Avrupanin en kalabalik sehrinin nezih semtlerinden birinde oturmak dogal olarak kolay olmaz. Sehir nufusu 17 milyon olmus hala insanlar aksamlari gelip yatacaklari ve iki kisi yasayacaklari ev icin en az 3 oda istiyor, kocaman salonlar istiyor.
    Bence artik insanlar metropolde merkezde yasamak istiyorlarsa genis evlerden odun verip 2+1 evlerde yasamayi kabul etmeli. Ya da ufak bir ulke nufusu barindiran bir yerde ufak bir servet odeyip buyuk ve merkezi evlerde kalmayi kabullenmeli. Malesef bazi seylerden taviz vermeli insan.

Ya da izmire gidip izmirin gobeginde mis gibi genis site icerisindeki bir eve 1000 lira odeyip izmide ya da benzeri sehirde yasayabilir.

Tabi istanbulun gelismis metropollere gore dezavantajlari da var tabi ki, rayli ulasim gelismemis, banliyolerde ulasim cok kotu.

Var olan binalar gercekten cok kotu tasarlanmis, yatak koysan cam acilmaz, dolap koysan kapı acilmaz ama odanin ortasinda da at koşturursun. Ama insanlar genelde iyi tasarimdan cok devasa salonlar, holler, m2 ve oda sayisi ile ilgilendigi icin malesef binalar da buna gore yapiliyor.

Bunlara ek olarak kadikoyde su anlik emlak fiyatlari kentsel donusumden dolayi daha da sismis durumda. Kentsel donusume giren 3+1 apartman dairemiz icin yuklenici bize bir yillik kira bedeli olarak 76.000 lira verdi. Bunlari bilen ev sahipleri de fiyatlari iyicene sisiriyor. Piyasanin sismesi de yuklenicilerin isine geliyor cunku onlar da daire satacaklar kiralayacaklar. Boyle bir durum yasaniyor.

• Genel olarak ne iş yaptığınızı bilmiyorum ama evlenip İstanbul'da yaşamak çok mantıklı gelmiyor bana.

İzmir'de ya da başka bir yerde çok daha yüksek standartlarda yaşayabilir, İstanbul'a gezmeye tozmaya gidebilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.