Şimdi Ara

Evleneceklere Özel Fırsatlar Buraya (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.751
Cevap
572
Favori
589.240
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sağol hocam son yer güzele benziyo
  • Henüz ev işini çözemediğimizden, mobilya ve beyaz eşya konusuna giremedik ama takipte kalalım..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maktoyu

quote:

Orijinalden alıntı: muratoloji64

izmir dışına çıkamam malesef

o zaman paraya kıyıp doğtaş ve enza home dan alabilirsin. sanırım şu sıralar 3000 lira üzerine %25 indirimleri var.

ya da internetten alabilirsin. ben inegöle gidemeseydim buradan alacaktım:

http://www.mobilyaminegolden.com/

fiyat performans oranı çok iyi. istikbalden bellonadan iyidir.

Ürünlerini beğendim sitenin. Gidemeseydim demişsiniz. Gittiyseniz hangi firmadan aldınız bizde gidebiliriz hem bu adaş mobilyayı yerinde görürüz hemde sizin alacağınız yeri görmek isterim.
  • en son bir evlilik kredisi vardı 10000 lira vede öğrenciyken evlenenlerin kredisi silinecekti ne oldu bilen var mı?

NOT: siyasete çekilmesin!
  • quote:

Orijinalden alıntı: melmur

quote:

Orijinalden alıntı: Maktoyu

quote:

Orijinalden alıntı: muratoloji64

izmir dışına çıkamam malesef

o zaman paraya kıyıp doğtaş ve enza home dan alabilirsin. sanırım şu sıralar 3000 lira üzerine %25 indirimleri var.

ya da internetten alabilirsin. ben inegöle gidemeseydim buradan alacaktım:

http://www.mobilyaminegolden.com/

fiyat performans oranı çok iyi. istikbalden bellonadan iyidir.

Ürünlerini beğendim sitenin. Gidemeseydim demişsiniz. Gittiyseniz hangi firmadan aldınız bizde gidebiliriz hem bu adaş mobilyayı yerinde görürüz hemde sizin alacağınız yeri görmek isterim.

Önceki mesajlarimda yazdim hocam. Arı mobilyadan aldim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: three3up

en son bir evlilik kredisi vardı 10000 lira vede öğrenciyken evlenenlerin kredisi silinecekti ne oldu bilen var mı?

NOT: siyasete çekilmesin!

Yalan oldu. Boyle haberler yayip sanki hükümet para dagitiyomus izlenimi veriyorlar ama sonrasında hicbir icraat yapmiyolar. Bu krediye güvenerek evlilik karari alan arkadaşlarim resmen ortada kaldılar. Güya bu geçtiğimiz ekim ayında cikacakti yasa

• 10 bin lira krediyle evlencekseniz hiç evlenmeyin, piyasaya bi züğürt daha çıkarmayın

• cenko1905 C kullanıcısına yanıt
    Bu sene düğünümüz var. Piyasadan biraz bahsederek yeni evleneceklere yardımcı olabilirsiniz.
    Ayrıca pm atıyorum.
  • Piyasada tabiki çok gelinlik dukkani var. Popüler olan yerler Fatih ve kadıköy bölgesindeki mağazalardır.buradaki mağazaları eğer arastiran olduysa fiyatlari yüksektir. Bizim kullandığımız malzemelerle aynı kalitedirler. Magazamiza forumdan gelen arkadaslara fiyat konusunda yardimci olunucaktir arkadaşlar. . .

• Maktoyu M kullanıcısına yanıt
    Arı mobilya hakkında şikayertrler okudum nette. Bursada marka bilinirliği nedir bu firmanın?
  • Eylule bende evleniyorum takipte kalayim konuyu evi aldigimda lazim olacak :)

• quote:

Orijinalden alıntı: melmur

Arı mobilya hakkında şikayertrler okudum nette. Bursada marka bilinirliği nedir bu firmanın?

Ben 7000 liralik urun aldim 5100 lirasini ürünü almadan kredi kartindan cektirdim. Bizim acelemiz vardi 6 gün sonra getirip kurdular esyalari. Bir sorun yasamadk. Her firma hakkında şikayet vardir

• 3 hafta önce mobilyacıları dolaşırken ( masko ve bilumum yerler ) hayatımda hiç girmediğim sadece ismini duyduğum Doğtaş a girdim
    Nişanlım gücümüz yetmez demesine rağmen bakması parayla değil deyip etkisinden kurtulamayıp girdim.
    Fiyatları pahalı ancak beklediğim kadarda yüksek çıkmadı. Yani ben sadece çok zenginlerin alabileceğini düşünürdüm halbuki biraz durumu iyi olan orta tabakanında sahip olabileceği ürünler

Ancak ben elbette düğün arifesinde çok farklı borçlarımızda olacağından almaktan vazgeçip ekonomik olmaya çalıştım.
    Daha sonra hangi mağazaya gitsek hep bir DOĞTAŞ ile kıyaslamamız oldu. Öyle ki etkisinden çıkamadığımızı gördük
    Alfemo da gayet iyi idi mesela ve fiyatlarıda makul idi. Dedim buradan alırız kaliteside gayet başarılı idi

Ancak alımdan bir gün önce elime ufak ekstra hesapta olmayan bir para geçince. Doğtaştan işlemlerimizi yaptık
    Sonuç olarak benim fikrim ;

Ben sırf marka diye fazla para harcayacak insanlardan değilim. Ancak hayatımda hep şunu ilke edindim
    Şayet noname yani isimsiz bir ürünü almaktanda bilinen kaliteli bir muhattap ın fiyatı %25-30 daha pahalı ise tercihimi bilinen firmadan kullanırım
    Fakat 2 katı ise bu fark bilinmeyen firmaya yönelirim. Şimdi biz zaten piyasa araştırdık istikbal olsun petek ipek mobilya olsun ve daha bir çokları bugun için alacağınız koltuk takımı fiyataları ve aralığı belli 2500-3500 arası gibi. Yatak odası da zira 3500-4500 aralığında.

Doğtaş 7 yıl garanti ve sürekli kurumsal bir muhattabın yanında gerçekten sağlam-kaliteli ve dizaynı estetiği çok farklı ürünler yapmakta
    Tercihimizi bu yönde kullandık. İmkanı olan arkadaşlardan bu markalara sıkı bir pazarlıkla almalarını öneririm. Sanırım 7 yıl kafamız rahat edecektir.
    Alfemo ve Doğtaş gibi firmalar %10-15 indirim yapıyor 1 martta listeleri değişecekti.yaz sezonu ve düğün sezonuna girmeden değerlendirin
    Dolar farkıda ürünlere yansıyacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: umityasar

Bu başlık yeni evleneceklere, evli olsun olmasın evlerini yeniden düzenlemeyi düşünenlere rehber olmak yardımcı olmak amacıyla açılmıştır.
    Tecrübe ve bilgi paylaşımlarımızla zenginleşecek olan "Kaliteli ama Uygun Fiyatlı" mutfak gereçlerini, düğün paketlerini, çeyiz setlerini vs. bir araya toplayan bir başlıktır.

Düğün Gelir Gider Hesaplama Amacıyla Hazırlamış Olduğum Excel Dosyası:
    http://yadi.sk/d/Hdsqczd98PYcD

İlk Etapta Gerekli Olacaklar Listesi (telepinus'a teşekkürler)

1-Mobilya İhtiyaçları-Mobilya Gereçleri
    Salon koltuk takımı
    Salon yemek odası takımı
    Yatak odası takımı
    Oturma odası koltuk takımı veya kanepe
    Zigon ve orta sehpa
    TV ünitesi
    Kitaplık
    Çalışma masası
    Mutfak dolapları
    Mutfak masa&sandalyeleri
    Banyo dolabı
    Ayakkabılık
    2-Elektrikli Ev Aletleri İhtiyaçları-Elektrikli Ev Gereçleri
    Elektrikli Süpürge
    Saç Kurutma Makinasi
    Ütü
    Telefon
    Su Isıtıcısı
    Kahve Makinasi
    Çay Makinasi
    Tost Makinasi
    Ekmek Kızartma Makinası
    Ekmek Yapma Makinası
    Narenciye Sıkacağı
    Katı Meyve Sıkacağı
    Rondo – Mikser – Blender
    Beyaz Eşya İhtiyaçları
    Televizyon
    Buzdolabı
    Fırın
    Ocak
    Davlumbaz
    Bulaşık Makinası
    Çamaşır Makinası
    Kombi
    Klima
    Mikrodalga Fırın
    3-Mutfak Eşyaları İhtiyaçları-Mutfak Gereçleri
    Kesme Tahtası
    Ekmek Kutusu
    Çaydanlık
    Cezve
    Süzgeçler
    Açacak
    Nihale
    Sarımsak Ezici
    Ölçü Kabı
    Mutfak Tartısı
    Termos
    Limon Sıkacağı
    Rende
    Baharat Seti ve Çay&Şeker&Tuz Seti
    Erzak Kavanozları
    Saklama Kapları
    Yumurta Fırçası
    Salata Kurutucu
    Pirinç Süzgeci
    Sürahi – Cam Şişe
    Patates-Soğan Sepeti
    Patates Ezici
    Kabak Soyacağı
    Ceviz Kıracağı
    Kek Kalıpları
    Salata Kaseleri
    Kuruyemişlik
    Şekerlik
    Yağ Şişeleri
    Meyvelik
    Limonluk-Yağlık-Sirkelik Seti
    Tuzluk -Biberlik
    Kürdanlık
    Kahvaltılık Kaplar
    Ekmek Sepeti
    Bulaşıklık
    Mutfak Sabunluk Seti
    Mutfak Çöpü
    Strecfilm ve kağıt havlu takma aparatları
    Mutfak Leğenleri ve genel kullanım kapları
    Çelik Tencere Takımı
    Teflon Tencere Takımı
    Kızartma Tenceresi
    Düdüklü Tencere
    Sahan set
    Izgara Tavası
    Borcamlar
    Su Bardağı
    Çay Bardağı – Çay Tabağı
    Bardak Altlığı
    Fincan Takımı
    Kahve Fincanı Takımı
    Kadeh
    Pasta Tabağı
    Kek Kabı
    Peçetelik
    Tepsiler
    Oklava – Merdana
    4-Yemek ve Çatal Bıçak Takımı İhtiyaçları
    Servis- Çukur – Salata – Tatlı – Kayık – Meyve Tabakları
    Çorba ve Salata Kaseleri
    Günlük Yemek Takımları
    Çatal – Kaşık – Bıçak
    Kahvaltı Çatal – Kaşık – Bıçak
    Servis Kaşığı, Çatalı , Maşa, Kepçe, Kevgir
    Tahta Kaşık – Spatula
    Bıçak Seti
    Meyve Bıçağı
    Şeker Maşası
    Çay Kaşıkları
    Günlük Çatal-Bıçak Takımı
    5-Ev Genel İhtiyaçları-Ev Gereçleri
    Ütü masası
    Çamaşırlık
    Mandal
    Paspas
    Süpürge-Faraş
    Çamaşır Leğenleri
    Dikiş Seti
    Elbise Askısı
    Halı – Kilim – Paspas
    Lambalar
    Tablo – Çerçeve
    Ayna
    Vazo – Saksı
    Duvar Saati
    Abajur
    Şamdan – Mum
    Gazetelik
    Kül Tablası
    6-Banyo İhtiyaçları-Banyo Gereçleri
    Çamaşır Sepeti
    Banyo seti – Sabunluk,diş fırçalık..
    Lavabo – Tuvalet Fırçası
    Temizlik kovası
    Çöp Kutusu
    Tartı
    Deterjan Koyma Kabı
    Havlu Askısı
    Kapı arkası askısı
    Şampuan vs rafı
    7-Tekstil İhtiyaçları
    Masa Örtüleri
    Sehpa Örtüleri
    Mutfak Önlüğü
    Fırın Tutacağı
    Peçete – Servis Setleri – Peçetelik
    Nevresim Takımları
    Yatak Örtüsü
    Yorgan – Yastık – Battaniye – Pike
    Perde
    El,Yüz Havlusu – Vücut Havlusu – Misafir Havlusu – Ayak Havlusu
    Bornoz Takımı
    Lif – Kese
    Banyo Paspası – Klozet takımı
    Banyo Terliği
    Ev Terliği – Misafir Terliği – Misafir Ayakkabısı Ev Tekstil İhtiyaçları

MUTFAK EŞYALARI BÖLÜMÜNE BİR KURABİYE KALIBI EKLENMELİYDİ http://www.youtube.com/watch?v=EK-pqxOlvb8
  • Haziran ayında eve geçiyorum ve evlenmek için 1 yılım kalıyor. Yavaş yavaş evi düzmeye başlayacağım
  • RevivaL kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun hocam benimde çok az kaldı 24 mayısda :)
  • Sizin bir şey kalmamış hocam ben plan aşamasındayım. Haziranda lojman boşalacak oraya geçip Ağustos'ta söz ve gelecek Ağustos'ta da evlilik yapacağım. Mayıs'ta da Bursa'ya gideceğim için İnegöl'e uğrayacağım. Salon takımını getirtebilirim belki
  • RevivaL kullanıcısına yanıt
    Evet çok az kaldı. 1 sene vardı nasıl hemen geldi yaklaştı anlamadım hocam. Pek ekonomik ürünler aldığım söylenemez ama elimizdeki çok az birikimle iyi işler yaptık. Mesela nişanda takılan paralar ile Boschtan 6000 tl ye buzdolabı,çamaşır ve bulaşık makinesini halettim. Normalde 7500 liste fiyatı vardı. 21.000 mobilyalar tuttu. Hatunun amcası 8.000 çekverdi mobilyacıya gerisi bize ait :). bir tek ufak tefek şeyler, halı,avize,perde,tv felan kaldı. Bakalım hayırlısı artık.
  • Tepe home da indirim devam ediyorsa mutlaka uğrayın. 3binlere yatak odası (bazalı) 2-3 arası koltuk takımları vs. mevcuttu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdemkacar

Evet çok az kaldı. 1 sene vardı nasıl hemen geldi yaklaştı anlamadım hocam. Pek ekonomik ürünler aldığım söylenemez ama elimizdeki çok az birikimle iyi işler yaptık. Mesela nişanda takılan paralar ile Boschtan 6000 tl ye buzdolabı,çamaşır ve bulaşık makinesini halettim. Normalde 7500 liste fiyatı vardı. 21.000 mobilyalar tuttu. Hatunun amcası 8.000 çekverdi mobilyacıya gerisi bize ait :). bir tek ufak tefek şeyler, halı,avize,perde,tv felan kaldı. Bakalım hayırlısı artık.

Güzel ve sağlam ürünler seçtiniz sanırım. Allah şimdiden mesut etsin
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.