Şimdi Ara

Huawei, Apple ve Samsung ile aynı klasmana çıkmanın hesaplarını yapıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Huawei, Apple ve Samsung ile aynı klasmana çıkmanın hesaplarını yapıyor

Klon telefon üreticisi sınıfında teknolojisi ile adından söz ettiren üretici sınıfına doğru adım atan ZTE, Huawei gibi Çinli firmalar artık en iyi listelerinde de üst sıralara tırmanmaya başladı. Bunlardan birisi olan Huawei, gözünü ilk üç sıraya dikmiş durumda.

Huawei cihaz bölümü başkanı Wan Biao, bir röportajında gelecek için Samsung ve Apple'ı geçerek bir numaraya oturma planlarının olduğunu açıkladı. Biao, 5 yıl önce Apple ve Samsung'un akıllı telefon pazarında bulundukları konumu hatırlatarak, 5 yıl sonra neyin ne olacağını kimsenin kestiremeyeceğini ifade etti. 

Huawei bu amaç için oldukça yoğun bir çaba sarfediyor. Gelirinin yüzde 10'unu Ar-Ge için ayıran şirket, diğer bir iddialı olduğu alan olan telekomünikasyon altyapısı tecrübelerini de mobil cihaz bölümüne aktarıyor. Firmanın son olarak tanıttığı Ascend P2 modeli 4G ağlarında 150Mbps gibi rekor hızları destekliyor. Hücresel bağlantı teknolojileri üzerine çalışan 10 000 Huawei mühendisi bulunmakta.

Huawei, bölgeye göre farklılık gösteren giriş ve orta seviye modellerle büyük bir pazar payı elde etmeyi umuyor. Ancak amiral gemi modelleri evrensel bir tasarıma sahip olacak. Bu tasarımla yeni amiral gemi modelleri yeni iPhone modelleriyle doğrudan rekabete girecek. Pazarlama konusunda büyük yatırımlar yapmayı hedefleyen firma, artık casusluk yoluyla rakip cihazların bilgilerini çaldığı şeklindeki iddialara da bir son vermeyi hedefliyor.

Huawei'nin akıllı telefon bölümünde ise 45 000 mühendisi bulunuyor. Mühendisler modelleri daha rekabetçi hale getirmek için var güçleriyle çalışıyor. Huawei, telekom sektöründeki tecrübesini kullanarak, daha kaliteli ses ve görüntü iletişimi sağlamak ve bu açıdan rakiplerinden ayrılmak istiyor. Firma en erken yılın sonlarında rekabette çıtayı yükseltmeyi umut ediyor. 

• ismini ilk sıralarda duyurması için bence ilk önce akılda kalıcı ve basit bir isim olması lazım huawei ismi karışık bir isim akılda kalıcı değil söylemesi de garip insanlar yadırgıyor isim değiştirse şuan ki konumundan daha üst sıralarda olucaktır diye düşünüyorum.

• Huawei gayet güzel isim, ama çin telefonu olduğu için hepimiz ön yargılıyız.

• cin devletinden aldigi onca milyar dolarlik yardimlardan sonra her sey mumkun.

• quote:

Orijinalden alıntı: max_style

ismini ilk sıralarda duyurması için bence ilk önce akılda kalıcı ve basit bir isim olması lazım huawei ismi karışık bir isim akılda kalıcı değil söylemesi de garip insanlar yadırgıyor isim değiştirse şuan ki konumundan daha üst sıralarda olucaktır diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olay ne isimde, ne de ülkede. Tamamen reklam ve pazarlama ile alakalı, sattığın şey taş bile olsa. Apple bunun en güzel örneğidir.

• 4 ay kadar önce aldığım bilgisayarım Çin markası LENOVO, telefonum niye çin markası olmasın, ancak marka olduklarının önce kendileri farkına varmalı, ve Samsung'un Apple'ın kendi ürünlerine verdiği desteği kendi ürettikleri telefonlara vermeliler, telefonu sattıktan sonra bizleri unutmamalılar, ayrıca malzeme kalitesi rekabet etmek istediği markalar kadar olabilmeli en azından..

Adamlar doğru söylemiş, 5 yıl önce neydiler şimdi neredeler, 5 yıl sonrası için bizim bu hayallerimiz neden gerçek olmasın diyorlar, çok da doğru..

İsim konusuna gelirsek ilk duyduğumda (birkaç yıl önce) garip geliyordu ama şu an sıkıntı yok, "huavey" diye okuyorum sanırım doğru da okuyorum.. Rekabetçi fiyatlar ve donanımlarla, kaliteli bir dış görünümle isteklerine ulaşmak için ciddi bir rekabet içine girebilirler..

• ""Huawei'nin akıllı telefon bölümünde ise 45 000 mühendisi bulunuyor.""

Çok ciddi bir rakam,bu kadar olacağını hiç düşünmezdim..
    Madem firmalar bu kadar eleman çalıştırıyor 500 kişilik de bir yazılım ekibi kursunlar şu güncellemeleri hızlı ve adam gibi dağıtsınlar,çok zor bir şey mi ki bu insanlar aylarca güncelleme bekliyor ?..

• Gelirleri ne kadar bilmiyorum ama %10 biraz fazla. Çoğu firma gelirlerinin yüzdelik kısmını bu kadar yatırmiyor. Buna samsung ve apple de dahil

• quote:

Orijinalden alıntı: Stanislas Xavier

""Huawei'nin akıllı telefon bölümünde ise 45 000 mühendisi bulunuyor.""

Çok ciddi bir rakam,bu kadar olacağını hiç düşünmezdim..
    Madem firmalar bu kadar eleman çalıştırıyor 500 kişilik de bir yazılım ekibi kursunlar şu güncellemeleri hızlı ve adam gibi dağıtsınlar,çok zor bir şey mi ki bu insanlar aylarca güncelleme bekliyor ?..

O konuyu ben de hiç anlayamıyorum, koskoca firmaların güncellemeleri kısa zamanlarda yetiştirebilecek imkanları yok mu acaba, yoksa da yaratılmalı. Hepsinin on binlerce elemanı var toplamda, yazılım işine biraz ağırlık verseler bu güncelleme sorununu çözebilirler diye düşünüyorum, ama niyeyse pek hassa değiller bu konuda.
  • İnsanoğlunun tüketim çılgınlığından hocam, bir doyuma ulaşsak. 4.1 çıkıyor kasa güzel kamera guzel bir telefon herkes ona hücum, ardından 4.2 li cihazlar şimdi onlara hücum, daha sonrasında yeni cihazlarımız bakın key lime pie 5.0 lı diye sunacaklar, onları alacağız. (Sanırım bir araştırma vardı akıllı telefon kullanıcıları 10-12 ay süreleri iöçinde cihazlarını değiştiriyorlarmış.) Adamlar çözmüş olayı, nasıl olsa para akacağı yer belli, destek verse yeni cihazlarını çok fazla satamayacaklar.
  • Rekabet kulvarlarında yeni oyuncuları görmek biz tüketiciler için sevindirici haber.rekabet ne kadar kızışırsa üreticiler ellerindeki kozları en iyi ürünü yapmak için kullanıcaklardır.bu konuda ZTE markasınıda abd,eu bölgesinde görmek isterim.

• O isimle bişey olmaz, önce o ismi değiştir göz var nizam var.

• quote:

Orijinalden alıntı: wolf silver

Gelirleri ne kadar bilmiyorum ama %10 biraz fazla. Çoğu firma gelirlerinin yüzdelik kısmını bu kadar yatırmiyor. Buna samsung ve apple de dahil

samsung %8.3 ar-ge yatirimi yapiyor. yeni ve kendine yer acmak isteyen bir firma icin bende %10 olmasi gereken rakam. keza nokia $12.9, sony mobile %12.2. apple'a bakmayin yanlis ornek olur. %3 civarlarinda arge yatirimi yapiyor ama apple tasarim firmasi. donanim uretmiyor. her ne kadar bizim millet retina ekrani apple icadi sansada applein yeni nesin ekran paneli yada yari iletken uretim teknikleri uzerine arastirmalari yok. sadece yazilim ve tasarim.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

quote:

Orijinalden alıntı: wolf silver

Gelirleri ne kadar bilmiyorum ama %10 biraz fazla. Çoğu firma gelirlerinin yüzdelik kısmını bu kadar yatırmiyor. Buna samsung ve apple de dahil

samsung %8.3 ar-ge yatirimi yapiyor. yeni ve kendine yer acmak isteyen bir firma icin bende %10 olmasi gereken rakam. keza nokia $12.9, sony mobile %12.2. apple'a bakmayin yanlis ornek olur. %3 civarlarinda arge yatirimi yapiyor ama apple tasarim firmasi. donanim uretmiyor. her ne kadar bizim millet retina ekrani apple icadi sansada applein yeni nesin ekran paneli yada yari iletken uretim teknikleri uzerine arastirmalari yok. sadece yazilim ve tasarim.

Yalnız bunlar kazandıkları paranın yuzdelik dilimi değil mi öyle ise burada Samsung rekor yatırım yapıyor diğerlerine göre.

• Bana kalırsa bu firmanın piyasadan men edilmesi lazım. Apple ile aynı kategoriye gelecekmişmiş. Hadi ordan diyorum sadece

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Bana kalırsa bu firmanın piyasadan men edilmesi lazım. Apple ile aynı kategoriye gelecekmişmiş. Hadi ordan diyorum sadece

• İsimden kaybediyor
  • 45.000 Mühendis oturup ideos x5 e güncelleme çıkaramıyor. Yerim öyle mühendis kardrosunu. Düzgün bir satış sonrası destek sağlasın 1. olmaması için hiç bir neden yok.

• kiminle dans edeceğinin farkındadır sanırım...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.