Şimdi Ara

DELL UltraSharp Serisi Kullanıcılar Kulübü (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.011
Cevap
15
Favori
55.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam bahsettiginiz monitorlerin fiyatlari oldukca fazlawww.cyberport.at buradan alacagim urunu ve sanirim bu monitor konusunda bnden cok daha bilgiye sahipsiniz buradan bana yaklasik 500 550 euro civarinda onerebileceginiz en iyi 27 28 " monitor nedir ?
  • Mimarlik ve grafik agirlikli calisacaginizi belirtmissiniz ama renk dogrulugu ne kadar onemli sizin icin bilemedim. Ben olsamhttp://www.cyberport.at/asus-pb278q-68-6-cm-27-wqhd-monitor-6135-05U_597.html alirdim. Dell U2713H nin muadili ustelik daha ucuz. Samsung paneli kullaniyor LG yerine. Siyahlarda daha bile basarili yamulmuyorsam. Alin onu gitsin. Yok eger renk dogrulugu cokta onemli degil monitorum hizli da olsun oyun da oynayim rahat rahat diyorsaniz. biraz daha bekleyin TN panel kullanan fakat 120HZ de 2560x1440 veren ASUS PG278Q monitorunu bekleyin. Yakinda cikacak, Avrupa fiyati 3 asagi 5 yukari ayni olur bu monitorle diye tahmin ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Xyclist

Mimarlik ve grafik agirlikli calisacaginizi belirtmissiniz ama renk dogrulugu ne kadar onemli sizin icin bilemedim. Ben olsamhttp://www.cyberport.at/asus-pb278q-68-6-cm-27-wqhd-monitor-6135-05U_597.html alirdim. Dell U2713H nin muadili ustelik daha ucuz. Samsung paneli kullaniyor LG yerine. Siyahlarda daha bile basarili yamulmuyorsam. Alin onu gitsin. Yok eger renk dogrulugu cokta onemli degil monitorum hizli da olsun oyun da oynayim rahat rahat diyorsaniz. biraz daha bekleyin TN panel kullanan fakat 120HZ de 2560x1440 veren ASUS PG278Q monitorunu bekleyin. Yakinda cikacak, Avrupa fiyati 3 asagi 5 yukari ayni olur bu monitorle diye tahmin ediyorum.

Fakat bu
    https://www.cyberport.at/dell-ultrasharp-u2713h-68-cm-27-16-9-dvi-hdmi-dp-mdp-usb-6ms-ah-ips-6136-12H_597.html aralarında en iyi konumda sanırım. 4k dan da daha iyi diyorsunuz. Aslında tasarım ve Materyal olarak deli tercih etmek istiyorum diğer modellere oranla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• rexland R kullanıcısına yanıt
    TN panelli 30Hzlik 4K'dan tabi ki de daha iyi. Lakin verdigim linkteki asusla arasindaki fiyat farkini hakeden bir kalitesi var mi ? pek sanmiyorum. Su anda onumde bir tane U2713H duruyor. Eskiden olsa ASUS markasini evime sokmaz. DELL'i de basimda gezdirirdim. Cok fanboylugunu yapmisligim var. Lakin bence eski kalitesi ve kalite kontrolunden eser yok. Diger taraftan hayatimdaki en buyuk bilgisayar sorunlarini yasadigim 15 yil onceki ASUS da epey yol almis gorunuyor. DELL basligindayiz elbetteki Ultrasharp tavsiye ederim ama ben olsam o fiyat farkini vermezdim. Turkiyede Asusun o monitoru dellden daha pahaliya satiliyor, o yuzden burda olsaniz kesin DELL derdim.ASUS'un ProArt serisinin bi cogu fason DELL ultrasharplar zaten. Ama bu model PLS panel kullaniyor dolayisi ile tamamen farkli altyapilar ve arkaplan isiginin da daha saglikli oldugu soyleniyor. Bizzat ASUS kullanmadim ama DELL kullaniyorum, ve tekrar soyluyorum ben orda olsaydim ASUS alirdim. Neticede ayni nitelik ve kalitede monitorler daha fazla odemeye luzum yok. Ama Almanyada uzun yillar yasamis biri olarak, su anda yurtdisinda olsaydim en azindan ikinci el EIZO CG (Burda bulmak imkansiz) serisi alirdim. ASUS, DELL ve hatta HP Dreamcolor serisinin esamesi okunmaz yaninda. Burdaki kilit nokta Renk dogrulugu tabi ki. yoksa al birini vur otekine. En onemli husus ne icin kullanacaginiz ve butceniz. Ama sanmiyorum ki bir insanin gozu gercek renkleri gordukten sonra bu sinif monitorlerle tatmin olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xyclist -- 29 Haziran 2014; 0:31:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Xyclist

TN panelli 30Hzlik 4K'dan tabi ki de daha iyi. Lakin verdigim linkteki asusla arasindaki fiyat farkini hakeden bir kalitesi var mi ? pek sanmiyorum. Su anda onumde bir tane U2713H duruyor. Eskiden olsa ASUS markasini evime sokmaz. DELL'i de basimda gezdirirdim. Cok fanboylugunu yapmisligim var. Lakin bence eski kalitesi ve kalite kontrolunden eser yok. Diger taraftan hayatimdaki en buyuk bilgisayar sorunlarini yasadigim 15 yil onceki ASUS da epey yol almis gorunuyor. DELL basligindayiz elbetteki Ultrasharp tavsiye ederim ama ben olsam o fiyat farkini vermezdim. Turkiyede Asusun o monitoru dellden daha pahaliya satiliyor, o yuzden burda olsaniz kesin DELL derdim.ASUS'un ProArt serisinin bi cogu fason DELL ultrasharplar zaten. Ama bu model PLS panel kullaniyor dolayisi ile tamamen farkli altyapilar ve arkaplan isiginin da daha saglikli oldugu soyleniyor. Bizzat ASUS kullanmadim ama DELL kullaniyorum, ve tekrar soyluyorum ben orda olsaydim ASUS alirdim. Neticede ayni nitelik ve kalitede monitorler daha fazla odemeye luzum yok. Ama Almanyada uzun yillar yasamis biri olarak, su anda yurtdisinda olsaydim en azindan ikinci el EIZO CG (Burda bulmak imkansiz) serisi alirdim. ASUS, DELL ve hatta HP Dreamcolor serisinin esamesi okunmaz yaninda. Burdaki kilit nokta Renk dogrulugu tabi ki. yoksa al birini vur otekine. En onemli husus ne icin kullanacaginiz ve butceniz. Ama sanmiyorum ki bir insanin gozu gercek renkleri gordukten sonra bu sinif monitorlerle tatmin olsun.

valla hocam muthis derecede kararsiz kaldim suan sistemi topladim sayilir hersey sekillendi tek soru isareti monitor :) ama bastan beri suphelendigim 4k uhd yi bir kenara biraktim :) asil sorum su hocam gercek renk grafik calisacak insanlarin en dip noktasi delli siz kullandigini soyluyorsunuz fakat asus icin kullanan bir referans bulamadim acikcasi kullanan bir kisiye sormak isterdim renk dogrulugunu on planda tutarak en dogru secim ne olur sizce ve grafik ve oyun performansi ile orantili olarak ? 2. el alma sansimda yok suan baktim birkac siteye mevcut degil eizo . dell ve asus u2713 on planda olur diyorsaniz 4k uhd yide secenekler arasindan cikartip sanirim u2713h yi alacagim tabiki renk dogrulugu acisindan diger alternatif olanlardanda iyidir diyorsaniz. asusa oranlada tasarim olarakda hosuma gitti acikcasi.

• rexland R kullanıcısına yanıt
    Madem tipini de sevdiniz , simdiden hayirli olsun. 2 monitorde pisman etmez sizi uzun vadede.
  • Xyclist kullanıcısına yanıt
    Hocam çok yeni çıkan ve türkiyeye gelen bir model var "Samsung'un " Dell de eylül- ekim gibi yine ips olmayan bu monitör gamını türkiyede uygun satışa sunacakmış
    Aşağıda benim çok hararet ve merakla incelediğim bir 4K var. Ne dersiniz. Ev kullanıcısını tatmin etmez mi ? Teşekkür ederim.
    Not : İsterseniz vereceğim konuda yazabilirsiniz.

Samsung U28D590D 28" 4K UHD 1ms(GTG) satışa sunuldu.

KDV dahil 719$ = 1400 TL

http://forum.donanimhaber.com/m_93134211/tm.htm
  • Dell'in hangi modelinden behsediyorsunuz bilmiyorum ama benim bildigim kadari ile sadece UP serisi 2 modeli 60Hz verebiliyor 4K cozunurlukte onlardan da 24" olani cok kucuk zaten 4K icin. Malum teknoloji ile beraber yas da ilerliyor :)

Samsungun soz konusu monitoru uzun suredir ebay uzerinden alinabiliyordu. yabanci forumlarda epey tartisildi. her ne kadar 60Hz verebilse de bir kere ergonomik degil. ayagi degismedigi gibi VESA baglantisi filan da hak getire. Benim 4K monitorum var demek icin alinabilir ama camus gibi goruntusu olduguna kalibimi basarim.

Ultrasharp basliginda oldugumuzdan, buraya yazanlarin onceliklerinin goruntu,renk kalitesi ve keskinlik oldugunu varsayiyorum tabi ki. IPS veya IPS gibi (PLS vs) guzel renkleri olan en az 200HZ bir 4K monitor cikmadan ben almam sahsen. Kaldi ki altyapisi da ayri masraf. Bugunun en baba monitorlerinin bile hala eski ust seviye CRTlerle boy olcusemedigini de goze alirsak teknoloji biraz tribunlere oynuyor.

kisacasi DELL UP serisi alamiyorsaniz, almayin bence. Ultra sharp degil sharp bir goruntu bile beklemeyin veya..

• Xyclist kullanıcısına yanıt
    Dell'in http://www.radiusbilgisayar.com/products.php?product_type=4&model=P2815Q modeli size göre ev kullanıcısı için yeterli mi
    Malum 44 yaşındayım. Ara sıra oyun oynarım sadece. Ama altyapısı sorun değil yılnbaşında yeni bir pc tplayacağım zaten. Fiyat olarak ise
    http://forum.donanimhaber.com/m_93134211/tm.htm uygun geldi. Bağlantının eksik olabileceğini söylemişsiniz ( VESA ) yeni nesil bir ekran karı 780, veya 290 ile sorun teşkill eder mi ?
    4K oyun oynamam da 1080p de oynarım. Ne dersiniz ? Teşekkür ederim. İnanın monitörler konusunda pek bilgili ve yazan pek kimseler de yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi depeche35 -- 30 Haziran 2014; 12:05:00 >

• Son kararımı verip Dell U2413 alarak aranıza katıldım. Yeni bilgisayarımı anakart beklediğimden dolayı toplayamadığımdan dizüstü bilgisayarın HDMI çıkışı ile yaklaşık 1 saat kullandım. Ölü nokta testini yaptım panelde bir problem çıkmadı. Gördüğüm kadarıyla renkleri göze güzel görünmesi için biraz canlandırmışlar. Tam ekrana tek renk gri verdiğimde biraz aşağıdan dikkatli baktığımda ekranda basamaklanma gördüm. Bu duruma biraz canım sıkıldı, FRC kaynaklı olabileceğinden şüpheleniyorum. Diğer renk profilleri ve ayarları karıştırarak durum değişiyor mu ona bakacağım. Yeni bilgisayarı toplayınca onda da ayrıntılı bakacağım.
  • demircandan D kullanıcısına yanıt
    ilk taktığımda benim de başıma gelmişti. tam o sıra SSD değişikliği yaşayınca yeni windows kurmuştum ve düzelmişti. ben dp, hdmi ve dvi bağlantılardan kullanabildim.
  • Selam arkadaşlar, U2413 modelin Rev02 si Tr de satılıyor mu şu an? Yakın zamanda alan var mı aranızda?
  • sadece rev 00 mevcut diye biliyorum
  • Beni de U2713HM kullanıcıları arasına ekleye bilirsiniz :)
  • U2713 alacağım sanırım. Fotoğrafçı varsa sormak isterim.. Memnun musunuz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • UP3214Q ile seriyi genişlettik.
  • Arkadaşlar genel kullanım için p2414h almayı düşünüyorum,mutlaka u serisimi almak lazım,çok şeymi kaçırırım??
  • DELL UltraSharp U2913WM 29" 8ms VGA DVI DP mDP HDMI Usb Led Monitör
    http://www.sanalmarketim.com/dell-ultrasharp-u2913wm-29-8ms-vga-dvi-dp-mdp-hdmi-usb-led-monitor/p_46817/#34%3B-8ms-VGA-DVI-DP-mDP-HDMI-Usb-Led-Monitor/?ref=akakce&v=1.47.7
    1250TL
    bunu almayı dusunuyorum fıkır verırsenız sevınırım

2. alternatıf
    Samsung U28D590D 28" 1ms 2xHDMI DP Quad HD Led Monitör
    http://www.sanalmarketim.com/samsung-u28d590d-28-1ms-2xhdmi-dp-quad-hd-led-monitor/p_56199/

• quote:

Orijinalden alıntı: InsideR

DELL UltraSharp U2913WM 29" 8ms VGA DVI DP mDP HDMI Usb Led Monitör
    http://www.sanalmarketim.com/dell-ultrasharp-u2913wm-29-8ms-vga-dvi-dp-mdp-hdmi-usb-led-monitor/p_46817/#34%3B-8ms-VGA-DVI-DP-mDP-HDMI-Usb-Led-Monitor/?ref=akakce&v=1.47.7
    1250TL

2. alternatıf
    http://www.sanalmarketim.com/samsung-u28d590d-28-1ms-2xhdmi-dp-quad-hd-led-monitor/p_56199/

O Samsung monitörün TN paneli hakkında iyi şeyler duymadım. Renklerinden baya şikayet edildi.
    O Dell monitör hakkındada özellikle birşey diyemem.

@sensei111
    Dell U2414H'den özel bir isteğin olmadığı sürece birşey kaçırmıyorsun.
    Dell U2414H objectif olarak daha iyi renk sunar ama P2414H'ın renk kalitesi yine çok iyidir.

• Orijinalden alıntı: IG

Orijinalden alıntı: InsideR

DELL UltraSharp U2913WM 29" 8ms VGA DVI DP mDP HDMI Usb Led Monitör
    1250TL

2. alternatıf

O Samsung monitörün TN paneli hakkında iyi şeyler duymadım. Renklerinden baya şikayet edildi.
    O Dell monitör hakkındada özellikle birşey diyemem.

@sensei111
    Dell U2414H'den özel bir isteğin olmadığı sürece birşey kaçırmıyorsun.
    Dell U2414H objectif olarak daha iyi renk sunar ama P2414H'ın renk kalitesi yine çok iyidir.

dell p2414h
    Bağlantı Özelliği

HDCP ile 1 adet Dijital Görsel Arabirim konnektörü (DVI-D)
    1 adet Video Grafik Dizisi (VGA)
    1 adet DisplayPort (sürüm 1.2a)

NVIDIA GeForce 9500GT (şu an kullandığım ekran kartım)
    •Çift DVI-I / D-sub / HDMI / HDCP özelliği

hocam dellde hdmı çıkışı yok,monitör ile ekran kartımı nasıl bağlayayım? (en iyi görüntüyü nasıl alırım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensei111 -- 20 Ağustos 2014; 1:47:03 >

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.