Şimdi Ara

DELL UltraSharp Serisi Kullanıcılar Kulübü (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.011
Cevap
15
Favori
55.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • u2412m nin yanina kardeş geliyor:) u2415 siparisi verdim pazartesi yada sali gelir herhalde en gec:)
  • riko21 R kullanıcısına yanıt
    Masaüstünde iken klavyeden kontrol tuşuna basıp mouse'un intelini ileri itince, bir ikon ekranı kaplayacak kadar bile büyütülür. Mesela benim masaüstü 2560x1440 ve istersem ikonları bu şekilde kullanabilirim.
     DELL UltraSharp Serisi Kullanıcılar Kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gerginix -- 7 Haziran 2015; 9:01:31 >
  • 2415 geldi cok memnunum ama 2412 ile yanyana cok iyi durmadilar.. en kisa zamanda dual 2415 yapicam
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Merhaba.

Uzatma görevi görüyor onlar. Monitörün arkasındaki USB portundan anakarta bi kablo çekince, monitörün üstündekiler çalışır hale geliyor.

Yanıt için teşekkürler,
    anakarta hangi usb portuna bağlantı yapmalıyım.
    usb upstream ve downstram kortlarının işlevleri nedir.
  • sertanipci S kullanıcısına yanıt
    Monitör üzerindeki USB versiyonu kaçsa, anakartta da o versiyon porta takmalısın. Diğer sorunu anlamadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • U2713HM'nin yerine U2715H geliyor. Sanıyorum port sayısı - bağlantı türleri güncellenip çoğaltılmış ve çerçeve incelmiş. Bunun dışında aynı monitör. Çerçevenin ince olması gayet ikna edici, değişim açısından.
  • Gerginix kullanıcısına yanıt
    U2713H göndereceklerdi. İkna mı ettin adamları?
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Ettim de durum yine karışık. Dolar kuru yüzünden benim monitörden 650₺ daha pahalı. Pazarlık gibi birşey oldu. Fiyat farkı ödemeseydim garanti sıfırlanmayacaktı. 300₺ vereceğim kargo onlardan garanti yine 3 yıl ve faturada 1850₺ ödemişim gibi olacak. Yani muadil bu zaten ancak garanti uzasın istedim. Yeniden ürün satın alıyorum, 650₺ yerine 300₺ vereceğim. Cari açık olmasın diye yapıyor. Ancak dell'in müşteri hizmetleri gözümde bitti. Bana ısrarla 3 defa sorunlu ve rebufished monitör gönderip mağaza üzerinden değişim yapmaya mecbur bıraktılar. Onlara ısrarla beni Türk satıcılara emanet etmeyin dememe rağmen... Bu monitörde de sorun olursa bu sefer para iadesi isteyeceğim 1850₺ alacağım. Güncel rakamlar üzerinden konuşursak 21 ay önce 1240₺ + 300₺ verip sorun olursa 1850₺ almak mantıklı. Zaten sorun olmasın bunu rahatça kullanayım artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gerginix kullanıcısına yanıt
    Kötü bir süreç olmuş. Umarım bundan sonra gelen sorunsuz olur.

• Arkadaşlar daha önce IPS monitör kullanmış ve memnun kalmış biri olarak ileride mutlaka bir DELL IPS monitör alma isteğim vardı. Şimdi Ultrasharp serisinden sıfır veya duruma göre temiz ikinci el 22-23-24 inç monitör almak istiyorum. Seçenekler arasında gezinirken kafama takılan birkaç soruya yanıt bulmak istedim.

Alacağım monitörü genelde nette gezinme amaçlı kullanacağım. Ayda 1-2 kez falan FİFA 2011 falan oynuyorum. Başka da oyun bilmem.

-HDMI portlarından bir tanesini Digiturk HD uydu alıcısı ile kullanmak istiyorum. Daha önce bu şekilde uydu alıcı çalıştırabilen oldu mu?

-Bazı monitörlerde 6 ms, bazılarında ise 8 ms tepki süresi yazılmış. Acaba paneller arası fark var mı? UZ serisi panel kalitesi olarak daha alt segment mi oluyor?

-Geçtiğimiz yıllardan bugüne kadar Ultrasharp serisinde panel kalitesinde artma ya da azalma var mı?

Şimdiden teşekkürler.

• Arkadaşlar Dell Ultrasharp U2415 6ms modeli ekran parlak mı mat mı kullanan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?
    İzlediğim bir kutu açılış videosunda parlak gibi geldi ama...
  • 27 inc ve üzeri dell monitör düşünüyorum adobe cs için 3 bin tl ye kadar çıkabilirm tavsiyesi olanlara şimdiden teşekkürler
  • Gecen hafta U3415W aldim. Cozunurluk 3440x1440 (21:9). Ekran icbukey ama goz bir saatten sonra goz alisiyor, duz goruyorsunuz :) Sorulariniz varsa alabilirim.

DELL UltraSharp Serisi Kullanıcılar Kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asyncore -- 6 Temmuz 2015; 19:47:50 >
  • asyncore kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Kaça aldın?
    Oyunlardaki performansını nasıl buldun?

Tesekkurler. Vergi dahil $1041. Ben StarCraft 2 disinda pek oyun oynamiyorum. O da maalesef 3440x1440 cozunurlugunu desteklemiyor. Ancak 2560x1440 kullanabiliyorum. Yanlarda bosluk kaliyor dogal olarak. Unreal Tournament 3 3440x1440 cozunurlugunu destekliyor. Onunla deneyip tekrar yorum yapacagim.
    Lag yapıyor mu monitör. Hissediliyor mu yani?

FPS oynarken gorus acisi genis oldugu icin kamera donerken yanlarin bulandigini hissedebiliyorum. Bu tabi benim ekran kartinin 60 FPS veremiyor olmasindan kaynaklaniyor olabilir. Daha dikkatli bir inceleme yapmam gerekiyor. Simdilik diyecegim FPS icin uygun olmayabilir.
    Yandan ve yukarıdan fotoğraf alabilir miyiz?

Kenarlardaki sorun için "Field of View" ayarlarını değiştirsen belki sıkıntı bunla alakalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FatalERROR! -- 7 Temmuz 2015; 1:21:44 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • FatalERROR! kullanıcısına yanıt
    Tavsiye için teşekkürler. FOV ayarını değiştirdim bir etkisi olmadı. Sonra başka bir ayar yüzünden olduğunu farkettim. Motion Blur. Yani adı üzerinde zaten bulandırmak için verilen bir efekt :) Onu kapatınca sorun çözüldü.
     DELL UltraSharp Serisi Kullanıcılar Kulübü DELL UltraSharp Serisi Kullanıcılar Kulübü

Sorunun düzelmesi güzel olmuş. Bu arada monitör konuşuyor
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.